Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

brambie
17. jan 2013

@ask mala som na mysli 60 ml, 120 ml som napisala omylom, lebo to bolo na krabici uvedene k trom lyzickam ale mam taky pocit, ze dnes sa mi podari cosi viacej 🙂 akose lepsie tecie. ja som odstriekavala do troch poharikov ked som po trochach postupne cvrkala ale budem asi tiez uz iba do jedneho lebo takto vyjde vela mliecka nazmar. vela uspechov.

ask
17. jan 2013

@brambie pomalicky sa vypracujes 😉 drzim palce nech sa dari 😵

baklik
17. jan 2013

@januliku mne povedala akurat vcera nasa pediatricka, ze alergo testy sa robia az po 3. roku. spominala som jej, ze maly je vyhadzany a ona, ze to nic, to treba natierat. pritom maly je dlhsie vyhadzany, sa mu to zlieva akoby do ekzemov miernych, este mu to nikdy nemokvalo, ale vyzeralo, ze ma na male a isty cas ho to na hrudi dost svrbelo, aj si to rozskrabal mierne, kym som ho prezliekala. a dr. na to, ze to je atopak, ze ten je vraj na predlaktiach! a ze mokva.... tak ja neviem uz fakt, ci som ja mimo ci ako... vsade citam, ze atopak sa zacina suchymi miestami na licach, to sme mali, potom sa rozsiri na hrudnik, chrbatik, ma aj nohy vysusene, paze ma v poriadku... tak si vyber

vrtulka81
18. jan 2013

@baklik změnit doktora,nám první testy udělali v 6ti měsících a další v roce.První dělali na kožním v nemocnici a dalši alergo.Chce to najít doktora,ne každý testy udělá.My obvolali 6 alergologů,než sme našli 😒

cervena_vila
18. jan 2013

Ahoj maminky, holkám vyskákal poprvé v životě ekzém oběma skoro najednou, takže předpokládám nějakou kontakní příčinu. Když to trefím, za jak dlouho bude znát zlepšení? Podezřívám pěnu do koupele, jinak jsem dost konzervativní a držím se základních přírodních věcí.

baklik
18. jan 2013

@vrtulka81 nerozumiem, preco ich nechce kazdy robit... aky je na to dovod?

meg_junova
18. jan 2013

Baby, odcervujte svoje deti.. Uz sa vie, ze ekzem je sposobeny parazitmi, nie len ekzem, mnohe ine choroby. Odcervujete svojich psov, macky, ale seba a svoje deti nie..Farmaceuticky priemysel vie preco 🙂 Ja svojemu davam tinkturu z vlasskeho orecha okrem ineho, je to lacna liecba a nam pomaly ale isto zabera..

pran
18. jan 2013

@martinka1981 Prosim ktore je to Alverde mlieko senzitive. U nas som nic nenasla. Iba Balea Med mlieko, to ma tiez fajn zlozenie bez hnusov. Je v tom Alverde sojovy olej? Lebo co mam krem na zapareniny, tak tam je, a my mame vraj alergiu na soju, tak sa to bojim davat, aj ked mu pomahalo. Tu soju nemame odsledovane, vyslo nam v krv.testoch.

pammy
18. jan 2013

@meg_junova Zaujimave, a da sa to aj nejako inak, kedze my orechy nedavame, takze by som sa bala aj tinktury....

pammy
18. jan 2013

@lojzina
@tinka0312
Takze vyzera to, ze dobre su aj psenicne aj ovsene otruby? Ja som vedela, ze otruby, ale nevedela som veru, ze ake. videla som v zdravej vyzive tie ovsene a vcera v tescu psenicne. tak mozno zaberaju oboje?

meg_junova
18. jan 2013

tinktura je homeopaticky spracovana, ale tak sa treba poradit s odbornikom alebo sa popozerat na nete, tiez t tak robim,\ze hladam 🙂
@pammy

lojzina
18. jan 2013

@pammy ahoj,ja kupuju jen ovesne...Psenice-nevim nevim,co by udelala s kuzi.mame osvedcene ovesne 😉

pran
18. jan 2013

@meg_junova Kde kupujete tu tinkturu? My mame od detskej sirup na odcervenie, zatial s nim cakam, lebo stale testujeme rozne ine veci a od toho sirupu by sa mu aj mohlo pohorsit. Ale tiez som vela citala o tom, ze ekzem mozu sposobovat aj parazity a ze sme nim viac premoreni nez si myslime. Maly mal testy na parazity negativne, ale aj dr. potvrdila, ze sa casto nenajdu aj ked tam su.

pammy
18. jan 2013

@lojzina Niekto tu spominal psenicne, ze mu pomahaju.. ale asi sa castejsie vyuzivaju tie ovsene. skusime 🙂 dakujeme.

meg_junova
18. jan 2013
pran
18. jan 2013

@meg_junova Dakujem. Blbe je, ze clovek sa uz cokolvek boji dat tym prckom, aby sa im neprihorsilo ☹

meg_junova
18. jan 2013

@pran Ja viem, poznam to, ten pocit. Ale mam kamosku,ktora 30 rokov trpela na ekzemy, potom odletela na Sri Lanku a dala sa do ruk ajurvede. Prve co spravili bolo, ze ju odcervili. Ja to skusam s malym a zabera to, pomalinky ale isto 🙂 🙂 Treba skusat najprv na sebe veci ... to je moja rada 🙂

pran
18. jan 2013

@meg_junova Mas cely ten odcervovaci balicek?

meg_junova
18. jan 2013

@pran Ale kdeze, iba tinkturu vlasskeho orecha

meg_junova
18. jan 2013

@pran 2x4kvapky denne

martinka1981
18. jan 2013

@pran musiš to hladať inde nie pri detskej kozmetike. Maju to v tej prirodnej skoro na konci,kedže Alverde je prirodna kozmetika. Sojovy olej tam myslim neni,ale skusim pozrieť a napišem ti 🙂

pran
18. jan 2013

Aha, takze to nie je detske Alverde. Vidis, ja truba, pritom sama pouzivam dospelacky sampon a mydlo.
@martinka1981

@meg_junova pisem ti IP

luthien.k
18. jan 2013

@baklik testy na potr. alergeny jsou velmi málo vypovídající, a to tím méně, čím je dítě mladší. Samozřejmě může něco vyjít, ale bohužel klidně i falečně pozitivně i falešně negativně a zejména téměř polovina dětí má pozdní typ reakce, které klasické prick testy ani krevní testy nemohou ukázat, existují sice náplasťové testy, kde se reakce odečítá za delší dobu, ale ani ty nejsou 100% a navíc je zatím používá jen menšina alergologů. Pokud je někdo tak silný atopik, jako @vrtulka81, tam jsou testy určitě dobré, ale ze zkušenosti - kdo má mírnější projevy a spíše opozděné reakce, které lze špatně vysledovat, tak testy moc smysl nemají.

martinka1981
18. jan 2013

@pran
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cms/servlet/segm...

takto vyzera a idem pozrieť zloženie

martinka1981
18. jan 2013

@pran obsahuje olej z jojoby,olej z pupalky(tu tam naozaj citim 😀 ) a maslo z orecha shea, a rastlinny glycerin. a dalšie zložky ale to je v nemčine ale sojove nič som nevyčitala 😉

martinka1981
18. jan 2013

@meg_junova ja som čitala tvoj prispevok v inej teme a som objednana s malou na biorezonanciu tak dufam že aj my sa dopracujeme k lepšiemu stavu pokožky 😉 hned sa budem pytať na parazity 😀 😎

meg_junova
18. jan 2013

@martinka1981 Uvidis, ze sa to potom odcerveni zlepsi. Ja fakt nie som z tych, ktore sem casto prispievaju, ale som tak poburena z dnesneho farmaceutickeho priemyslu a celkovo z nasich lekarov, az priam nasrata, ze nechaju tak male deti trapit len preto , ze keby ich odcervili, tak strati amilionovy biznis. Boli sme pred vianocami na krvnych testoch u koznej a este stale neprisli vysledky. Pred minutou som tam volala, ze co je, kde su, a ze si mam zavolat zase v pondelo, pripadne nech skusim aj u pediatricky, ze mozno ich poslali tam. Idem ma porazit z nich, clovekl aby platil stale zdravotnu nacas, ale ked maju pomoct, tak daju ruky prec a h** si robia z toho, ci nejake babo vie v noci spavat alebo nie.. Vsak sa snad len do dalsich vianoc tie vysledky objavia. A potom sa lekari cuduju, ze preco vznikol modry konik a preco si maminky navzajom radami pomahaju, aj ked laickymi.....grrrrrrrr
Drzim palce 🙂 Urcite sa vam polavi, verim tomu!

martinka1981
18. jan 2013

@meg_junova obrovsky kus pravdy si napisala 😉 😉 😉
jaj verim aj ja že nam to pomože. A vam prajem už len zdravičko 🙂

meg_junova
18. jan 2013

@martinka1981 Inak keby sa neukazali, tak sa opytaj este na plesne.. aj tie robia sarapatu. Vacsinou su ale plesne tam, kde parazity. Hocico, kludne mi napis, ak viem, tak poradim, mam aj znamu, co ma tento pristroj, ona ma konkretne OBERON a maju ho len styria na SR, jeden z najdrahsich, cize ma aj najobsiahlejsi softver. Kazdy jeden pristroj sa ale zameriava na ine, jeden napr na stav vitaminov v tele, iny na alergie, dalsi zase na ine.. tak aby si nebola prekvapena, ak tam nevyhodi tie parazity (malo by ale, myslim si, ze to je zaklad v kazdom tom softe).
Tak drzim palceky, hlavne to nevzdat hned prvy mesiac tu liecbu, vysledok sa urcite dostavi, najskor sa to trosinku u nas zhorsilo a potom nastal opak... 🙂

zuzuzuzu7
18. jan 2013

@martinka1981 a @pran je vynikajuce...nic ine uz nepouzivame...a je aj cenovo pristupne a ten sojovy olej tam nie je! p[ekne premasti a na tvarocku takto na zimu tiez number1 🙂