Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
31. jan 2013

@zukuvi my sme ho měli začít používat,ale potom sem přečetla příbalový leták a radši nedala.Známá jej používá delší dobu a taky prý nic moc,tak to asi velký zázrak nebude

vrtulka81
31. jan 2013

@nat28 podívej se na moji malou a budeš mít doma nejhezčí dítě 🙂 Ber z nadsázkou jak sem to napsla (viz můj fotoblog)

vrtulka81
31. jan 2013

@nat28 změň kožařku,nemůže ti vyhrožovat a ni tě nutit do kortikoidů.Ten zinkáč si nezkusila?Opravdu je dobrý a když vidím fotku malé,tak je pro ni velmi vhodný

nat28
1. feb 2013

@vrtulka81 vcera v jednej lekarni mi to nechceli spravit, ale dnes mam na programe obiehanie lekarni po celom meste aj kvoli tomu gencianu, takze mam to zlozenie na listku a bez toho domov nepridem 🙂

luthien.k
1. feb 2013

@lelask zajímavý ten názor od toho lékaře, díky za něj. Já mám tento krém zatím také pořád v řešení, ale bohužel jedno je jisté - pokud v tom tady zjistí látku, ke které nebudou mít referenční materiál, tak stejně nebudou moct říct, co to je zač 😖

luthien.k
1. feb 2013

@nat28 vím, že na SR s tím je někdy problém, ale zatím to maminky vždycky sehnaly, ale někdy to dalo práci.

luthien.k
1. feb 2013

@zukuvi není to až taková novinka a je to mast, která má potenciálně karcingenní účinky a americký úřad pro léčiva ji doporučuje jako mast té poslední volby a ne pro děti do dvou let. Nevím, jestli máš načteno, ale základ, jak se zbavit AE, je zde: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

zukuvi
1. feb 2013

@luthien.k no doktorka sa vyjadrila ze je to novinka, tak neviem,ale uz ju nemame a druhu urcite nechcem. a tuto stranku poznam,zatial ziadna dieta nam nepomohla k lepsiemu ani o trosku:(

luthien.k
1. feb 2013

@zukuvi a nechceš to trochu rozvést? Jaké přesně diety jste drželi, co vše jste vyřadili a na jak dlouho? Máte za sebou imunologické vyšetření? Vyšetření na parazity v zažívacím traktu?

zukuvi
1. feb 2013

och je toho dost,tak nepapa vsetky hlavne alergeny,pocnuc mliekom,vajickami,citrus.ovocie,cokoladu nepozna, ani tvaroh,jahody,proste vsetko co sa vacsinou pise, ale neskusali sme vynechat pecivo a maso,ako som niekde citala ze treba... a imunologicke vysetrenie mame,krvne testy opakovane negativne,to zn. ziadna alergia nepotvrdena, a tie parazity to pocujem 1.x !

luthien.k
1. feb 2013

@zukuvi a i skryté formy toho mléka a vajec? Takže pšenici jste nevysazovali? Já totiž jsem dost často skeptická, když maminka napíše, že drželi všelijaké diety a nic nepomohlo, ale pak když se ptám na podrobnosti, tak zjistím, že pořádnou eliminační dietu vlastně nikdy nedrželi...
A má ten ekzém sezónní charakter, že třeba v zimě je horší, v létě lepší nebo pořád špatný? Má jakékoli jiné zdrav. potíže (častá nemocnost, zažívací potíže, špatné přibírání...?)
A ano, i někteří kožní lékaři nechávají děti přeléčit na vnitřní parazity, kteří mohou být příčinou potíží (ačkoli není žádný test na ně 100% spolehlivý).

pammy
1. feb 2013

@nat28
Neviem odkial si, ale zohnali sme (BA) v Poluse (pozor je 2%) a da sa pravdepodobne aj v Ruzinove v univerzitnej lekarni.
My to mame take iste ako vy, nevieme sa toho zbavit. Ak ste z BA, mozem sa opytat, u ktorej koznej ste boli? (aj IP)

zukuvi
1. feb 2013

@luthien.k ano,v zime sa to vyrazne zhorsilo, chory do 2 rokov prakticky nebol az teraz v zime,a to ma oslabenu imunitu udajne,zaziv.tazkosti nema a vaha ako 4rocny🙂.z mojho pozorovania sudim ze reaguje skor na prostredie ako na jedlo,avivaz,cist.prostr.a pod.vsetko sme vyhodili.teraz mu dokonca varim aj privarky mliecne a ziadne zhorsenie.stale patrame.a prispieva tomu aj stres..to si priznavam

luthien.k
1. feb 2013

@zukuvi stres (matky) nebývá u dětí tím, co by ekzém spustilo, spíše je to jen zhoršující faktor. A on má ty problémy odkdy přesně?

martinka.pida
1. feb 2013

Holky, co pro pětiměsíčního atopika na kašel? Může jitrocelový sirup? Starší byla nemocná porpvé snad až v roce, já teď vůbec nevim, co může a co ještě ne...

zukuvi
1. feb 2013

@luthien.k ano viem ze je to zhorsujuci faktor.a ekzem sa objavil ked mal 6-7mes.,v dobe ked uz mal prve prikrmy za sebou..

luthien.k
1. feb 2013

@zukuvi začali jste přikrmovat před uk. 6. měsícem? Ono někdy trvá i měsíce, než se projeví alerg. reakce na potravinu. Byl kojený nebo na UM? Jinak to, že po mléčném jídle nevidíš náhlé zhoršení, to ještě bohužel nic neznamená, bez opravdu správné diety se totiž u dětí, co mají reakce tzv nonIgE, pozdní typ reakce, nevypozoruje zhola nic.

Nechci se Ti vnucovat, jestli nechceš odpovídat, tak neodpovídej, jen mě to prostě zajímá, zda by se nedal najít nějaký spouštěč... Co očkování, jak byl očkovaný?

martinka1981
1. feb 2013

@martinka.pida s kašlom sa my borime stale,aj teraz. Nedavam nič iba olej z čiernej rasce 😉 a začina pekne ustupovať aj ked Viki dosť chrchle pri tom kašli,proste hlieny. A v jej nativnom horoskope čo nam robila kam.zyk jej vyšlo že ma nabeh na astmu a veru ten kašel ma v tom len utvrdzuje ☹ dufam že to zvladneme...
a niekde som čitala že sirupy od kašlu sa deťom do 2r ani nemaju davať. 😝

nasekuratko
1. feb 2013

@martinka.pida my mame jitrocelovy sirup vyzkouseny, maly na nej reakci nemel a na kasel nam zabiral super!

nasekuratko
1. feb 2013

@nat28 precetla jsem si vase problemy. Vubec nezoufej a kortikoidy urcite nedavej. Ja se nechala taky ukecat, dokonce jsme na te hospitalizaci skoncili. A vis, jaky byl vysledek? Maly mel 2 dny po propusteni ekzem jeste horsi!!!!! tam nam totiz dali akorat silnejsi kortikoidy a mazali ho tim dvakrat denne!
Vsechno jsem vysadila, zacala jsem pouzivat gencianu, ovesne koupele, nasadila eliminacni dietu, machala pradlo v octu, nakoupila kremy typu Bioderma atoderm, eucerin atd.
Bylo to peklo, protoze to trvalo 2 tydny, nez se maly vycistil a zacal se lepsit. Ty dva tydny bylo jedno z mych nejhorsich obdobi v zivote, ale vyplatilo se to.... Ekzem pak ustoupil.

luthien.k
1. feb 2013

@martinka.pida já jsem zatím nezaznamenala, že by sirup na kašel (jakýkoli) měl nějaký účinek. Jedině Spiropent jim pomáhá líp dýchat, a Tussin tlumit noční kašel, aby se vyspali, ale jinak dávám sirupy spíš pro lepší pocit. Co zaúčinkovalo bezvadně, ale jinak, než jsem chtěla, byl byl Mucosolvan - dítě se celičké osypalo 😝

lojzina
1. feb 2013

vidim ze tu zminujete protopic-jednou nam ho dr napsala-starsimu synovi,je to uz dlouho,a ja ,tenkrat jeste tezce neznala problemu,mazala.po asi dvou dnech jsem toho enchala,zlepseni ani o procento,tak letel do kose.proste nic 🙄

martinka.pida
1. feb 2013

@martinka1981 co je olej z ciernej rasce po cesku😀?

martinka1981
1. feb 2013

@martinka.pida
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1...

bol tu ešte jeden link na to od @kaja73 idem ho pohladať 😉

zuzuzuzu7
1. feb 2013

@martinka1981 ten olej je fakt perfektny-ako som ti uz pisala...mame ho stale v zalohe novy...ale nasatstie sme nemuseli pouzit ...verim, ze vam tiez pomoze.
A co sa tyka sirupov na kasel-myslim,z euplna zbytocnost-treba patrat a liecit priciny a nie tlmit kasel-aj tie hlieny maju vyznam -telo sa tam zbavuje patogena...treb teda cielen liecit pricinu kaslika.

zuzuzuzu7
1. feb 2013

inak pre mna vyzvou je Gemmoterapia-teraz mame klud ,ale do buducna by som skusila!

luthien.k
1. feb 2013

@zuzuzuzu7 já taky 🙂

martinka1981
1. feb 2013

@zuzuzuzu7 staršej pomohol ukažkovo na kašel,za par dni bola ok,len mladšia tym že ma alergie a AE choroba ma u naj vždy dlhši priebeh 😝 ale chcem jej ho davať dlhodobo aj ako prevenciu proti astme 😉 už mam objednanu 500ml flašku 😎
gemmoterapia? to ani nepoznam,idem googliť 😎

martinka1981
1. feb 2013

@luthien.k maš s tym skusenosť??