Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michamicha
20. mar 2013

@luthien.k no já hledala o tom Trivivacu na netu a našla jsem jen, že asi v roce 2009 měl být nějaký výpadek a že stát nakoupil do zásoby a co nestačilo, tak začali očkovat Priorixem, ale když jsem našla stránky výrobce Trivivacu, tak tam je uvedený, že tu vakcínu asi dál vyrábí 😖 už jsem jim psala mail, tak jsem zvědavá co mi odepíšou... a taky jsem psala do Motola, jestli je běžný, aby dítě se silnou reakcí (po doteku) i na tepelně upravenou vaječnou bílkovinu bylo očkovaný, tak taky čekám co mi přijde za odpověď... jo a taky jsem se ptala i na ten Trivivac... no mam zase pár měsíců čas... ještě navštívím naší dětskou a proberu to s ní, hlavně musim shromáždit pár případů, kdy neočkovaný dítě onemocnělo některou z těch nemocí a jakej ta nemoc měla průběh... protože alergoložka zase strašila s tím, že když není očkovaný, tak je šílenej průběh nemoci, atd... 🙄

baciatko
20. mar 2013

@luthien.k rozumiem musim este vela precitat ...som na zaciatku, doteraz som sa s AE nestretla priamo...

luthien.k
20. mar 2013

@baciatko pokud jednou je dítě atopik, tak to je na celý život, tj. ta dispozice se změnit nedá, ale dá se to ovlivňovat tak, aby byly co nejmenší projevy, nejlépe žádné 🙂 Pokud byla spouštěčem BKM, tak ano, po vyřazení se situace může zlepšit, že bude bez potíží. Ale vždy je tu riziko, že bude třeba reagovat i časem na něco jiného, že se později vyskytnou i inhalační alergie nebo astma - to vše jsou projevy té stejné dispozice. Ale taky se nemusí projevit nic 🙂 Moc důležité je starat se o zdravá střeva a hlavně myslet pozitivně 🙂

luthien.k
20. mar 2013

@michamicha pak to hoď do placu, co ses dozvěděla 🙂

petku0204
20. mar 2013

Holky, v čem perete atopikům. Peru v Lovele a octu, ale syn má i tak těžký exem. Tak uvažuji nad jiným "práškem" .

michamicha
20. mar 2013

@petku0204 DEDRA - konkrétně gel nebo prací tablety Aloe sensitive a místo aviváže používám PH Neutral (taktéž od Dedry 🙂 )

luthien.k
21. mar 2013

@petku0204 těžký ekzém nebývá z pracího prášku obvykle, je třeba se zaměřit hlavně na potr. alergeny u takto malých dětiček. http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

petku0204
21. mar 2013

@luthien.k byli jsme na alergologii a všechny testy z krve i ze stěrů vyšly negativně....ještě nás čekají kožní testy a pak se uvidí

luthien.k
21. mar 2013

@petku0204 testy jsou naprosto nesměrodatné, jediná spolehlivá metoda je eliminační dieta, která je popsaná v těch článcích, na které jsem dávala odkaz. Spoléhat na výslekdy testů na alergu je velká chyba, bohužel.

petku0204
21. mar 2013

@luthien.k díky, pročtu si článek 🙂

luthien.k
21. mar 2013

@petku0204 to je základ 🙂

petku0204
21. mar 2013

@luthien.k tak už mám všechny články načteny, bude to těžký boj.......já zase už 8. měsíc trpím chronickou kopřivkou a taky nemůže nikdo přijít z čeho to je ☹ byla jsem u alergologa, na kožním, jezdím na imunologii do Prahy a zatím stále nic ☹ Jediné, co zabírá je zyrtec ☹

luthien.k
21. mar 2013

@petku0204 zezačátku je ta eliminační dieta trochu boj, ale za chvíli o tom ani nevíš 🙂 Věřím, že by pomohla i Tobě, navíc jestli ještě kojíš, tak ty působky alerg. zánětu, co máš v těle, předáváš synovi a to mu situaci určitě nezlepšuje.

janyka
21. mar 2013

@petku0204 ani nám nevyšla alergia na mlieko, len na hranici a ja viem, že mlieko mu ten exém aj tak spôsobuje. Vyšla nám alergia na banán a ten som ani nesnívala 😉

luthien.k
21. mar 2013

Banán je nejen častý alergen, ale také v té zralé formě s hnědými tečkami obsahuje hodně dráždivého histaminu.

katyxq
21. mar 2013

@baciatko Ještě dodám, že na ekzém mají vliv i takové věci jako nemoci, nachlazení, růst zubů a stres .. takže ač dieta pořád stejná, kosmetika taky, jindy všecko OK, tak při růstu zubů se jí trochu (ale fakt minimálně, kosmetikou se mi to daří udržet v dobrém stavu) udělá ekzém na prdelce, jak zuby vylezou, tak ekzém zase zmizí.
@petku0204 Já používám prací gel úplně bez parfemace - Sodasan color sensitive, aviváž žádnou, někdy ocet a někdy Sonett (alkohol plus kyselina citrónová)

janyka
21. mar 2013

@luthien.k to som netušila, pritom o banáne viem všeličo. Raz darmo, exotika 😉

vrtulka81
21. mar 2013

@petku0204 myx máme taky těžký ekzém a peru v ariel sensitiv a octu,záleží na co reaguje,ale prášek to být vůbec nemusí

katyxq
21. mar 2013

@vrtulka81 Jinak jsi se tu, myslím, ptala na tu spirulinu - dostat to do malé je boj (je fakt hnusná), ale zabralo to, zatím jsem dávala týden (pracovní, víkendy vynechávám, nervy mám jen jedny), pak týden pauzu (jak po očkování, blbě spala, budila se s ječením, potřebovala jsem se vyspat), pak týden spirulinu, teď dva týdny pauzu, rostou zuby, nechutenství není od spiruliny, po té mi přišlo, že se naopak rozjídala, ale od zubů, no, já bych taky moc nechtěla jíst, když by mě bolely zuby.

janyka
21. mar 2013

@petku0204 prala som v Persil sensitive, skúsila som vymeniť za ekologický Frosh, teraz v Lovele, ale je to úplne jedno. Myslím že v čomkoľvek, čo je sensitive. Veľký vpliv to podľa mňa nemá.

katyxq
21. mar 2013

@janyka i ty sensitive prostředky obvykle obsahují parfemaci (a já to pak z prádla cítím i po dvou mácháních navíc a já i malá na ty parfémy reagujeme - čili, je to indivuduální)

baciatko
21. mar 2013

@katyxq dakujem, ano zubky sa mojmu malemu prave prerezavaju a tiez zaciname prve prikrmy, tak som trochu bezradna ako dalej a citam k AE clanky...suche miesta su obe cele licka a predlaktia.

luthien.k
21. mar 2013

Hlavní je máchat, máchat a zase máchat a používat prášku klidně méně, než obvykle.

baciatko
21. mar 2013

@luthien.k u nas v domacnosti casto pouzivame banan alebo datle ci javorovy sirup ako prirodne sladidla do kasi aj roznych kolacikov, palaciniek...vzdy som to povazovala za lepsi vyber ako pouzivat cukor...

janyka
21. mar 2013

@katyxq aha, tak potom ano, keď je problém s parfumom. Ja periem v Lovele, ale to prádlo absolútne nevonia. Možno preto, že dávam toho gelu oveľa menej, ako by sa malo. A priznám sa, že mi tá vôňa aj chýba, ale keď treba tak treba. Nebadám u nás síce, že by bola nejaká zmena, ale pre istotu. Ale kozmetiku používam bez parfumu, tiež pre istotu.

luthien.k
21. mar 2013

@baciatko zdravější to určitě je, ale co se týče alergenicity, tak to je bohužel jiná kapitola.

daniela.m
21. mar 2013

Dievčatá pre atopikov by sa nemali používať parfemované pracie prostriedky ani aviváž.Mnohých dráždi práve aj parfem.
Mám veľmi dobrú skúsenosť s týmito výrobkami,otestované..http://www.dedra.cz/cz/produkty/drogerie-a-kosm...
Kto má záujem o viac info ako nakupovať tieto výrobky so zľavami ,píšte do správy.

petku0204
21. mar 2013

@katyxq holky díky za rady. Je pravda, že malému teď rostou 4ky nahoře, tak proto má teď tělo jeden velký exem. Musí brát i aerius a fenistil, abychom trochu zmírnili svědění.

vrtulka81
21. mar 2013

@katyxq Tak u nás naštěstí zuby nějaou dobu snad nehrozí 🙂 U ní možná to nechutenství je spíš věk,.ve všem se rýpe,přesnídávky co jí dělám doma vůbec nechce,vlastně sní snad jen polévky,no děs.Naštěstí ta chlorela tak hnusná není,až na malé výjimky to zbaští 🙂

michamicha
22. mar 2013

@luthien.k Nazdárek, tak z Motola mi odpověděli toto!!!

Dobrý den, lze očkovat u nás pouze Priorixem a to i děti alergické na
bílek, které neměly po požití bílku tzv. anafylaktickou reakce (otoky těla,
obličeje, dušnost, bezvědomí a šok), Jinak se mohou děti běžně očkovat i na
středisku s preventivním podáním protialergického léku (v den a 2 dny po
očkování). Děti s anafylaxí očkujeme v naší ambulanci.
Zdraví MUDr. Škovránková

Takže z toho pro mně vyplývá, že si dál budu trvat na svém a Vojtu nenechám naočkovat dokud bude alergický na bílek (cokoliv vaječného) jen po dotknutí se!!! Navíc naše alergoložka mi řekla, že ta hospitalizace je jen na 24 hodin a z Motola píšou celkem 3 dny.