Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nika80
24. máj 2013

@zvonkohra tak a sme doma z alergológie. Kožné testy jej vraj nemôže spraviť, lebo má chorú kožu, ale môže jej zobrať krv a tak zistiť, či má nejakú alergiu. Ale že to nemusí byť hneď teraz, ale stačí aj o nejaké 2-3 mesiace.

zvonkohra
24. máj 2013

@nika80 zvlastny pristup dr ze nemusi byt hned teraz....ved ty sama chces vediet ze s coho nie?co jej skodi tak kedy idete ja jej davam zodac ten jej najviac pomaha a v lete ked sa to nedalo vydrzat som jej davala dithiaden....len takto sme sa vsetci vyspali

nika80
24. máj 2013

@zvonkohra niekedy mi to tak pripadá, že nechcú mať nejakú robotu navyše. Ale chcela by som jej ich dať spraviť v júni, teraz je ešte usoplená a aj ekzém má zhoršený. Chcela jej dať Denerel, ale z toho bola taká otupená, tak nakoniec jej mám ráno dávať Aerius a večer cmúľať tabletky Montelukast. Podľa nej to vyzerá na peľovú alergiu a tieto tabletky by jej mali pomôcť. Len mám sledovať, aké má po ich užití správanie a ak sa mi niečo nebude zdať, tak ich mám vysadiť a volať Dr. A ešte jej aj predpísala Spiropent, keď bude mať dráždivý kašeľ. Uvidíme, či jej to pomôže.

dadanielka
24. máj 2013

ahoj dievcata, mam 9 mesacnu dcerku a dnes nam akurat kozna lekarka potvrdila atopicky ekzem... viem o tom len velmi malo.... nechcem pouzivat kortikoidne maste ....poradte mi prosim ak viete ako sa da pomoct, aby jej zmizol ...dakujem za rady ...

luthien.k
24. máj 2013

@dadanielka základem je nastudovat toto: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... 😉 Je to postup, kterým se podařilo stabilizovat přes 500 dětí (autorce a mně) a kolik maminek si ho nastudovalo samo, to těžko odhadovat 🙂

luthien.k
25. máj 2013

Tak nevím, jestli tady nebo někde jinde jsem asi trochu mystifikovala někoho, kdo se ptal na vakcínu Priorix a alergii na vejce. Při charakteru anafylaktické reakce v minulosti je vakcína kontraindikována. Na zvážení je u ostatních alergiků na vejce.

velrybous
25. máj 2013

Maminky jdu pro radu, mám dvě děti, staršího 2,5r ( AE mu vyskočilo nejspíš po HEXE - měl to v obličeji a končetinách - kulatá drsná, zarudlá - držela jsem eliminační dietu a mazala A-dermou a nějak to odeznělo - teď jsem zaregistrovala místečko na noze malý shluk pupínků nevím jestli to je AE) a mladšího 5m není očkovaný zatím a ekzém se u něho objevil asi ve 3m (má ho v záhybem na končetinách a už i mimo záhyby..rozlezlé, drsná kůže, tenká..) mažu ho vším možným teď konopným krémem s modrou indulonou a a-dermou, sháním si konopnou domácí mast (pokud víte o nějaké kvalitní dejte mi info do SZ a nepomáhá to, tak jsem se rozhodla držet eliminační - hypoalergenní dietu...
Držel jste to někdo striktně jenom krůtí, králičí, rýže a brokolice? nebo jste omezili jenom něco?
Máme jít za 14 dní na první očko, mám to ještě posunout? už jsem jí podepsala papír co mi vyjela z pc o odkladu, není to ten nesouhlas zatím...
Pokud na očko půjdem jak mu můžu co nejvíce pomoci aby se mu to ještě víc nerozjelo, homeo, atd..
Beru laktobacily a dávám je i malému teď
Začnu převařovat vodu a jen ho budu otírat
A zkusím změnit prášek na praní

Může to být AE nebo např. jen reakce na něco co jím? Je fakt že v těhu ani při kojení se nějak neomezuji a jím hlavně večer..

Ještě mi sestra teď koupila krém Dermalex, tak ho vyzkouším také...

Nejdůležitější bude asi zjistit a já doufám, že to bude dělat nějaké jídlo, z čeho to má...každý den to má horší a horší..už měl rozškrábané i ouško a prasklo mu, starší na to trpěl hodně měl to strašně dlouho až teď má klid..

Díky moc..

PS: web pro alergiky znám...
PSS: ani já ani přítel ani nikdo z rodiny nemá AE a tuším ani žádnou závažnou alergii..

magdalena2
26. máj 2013

Mně pomohlo jediné - přírodní mýdlo a to jsem se natrápila odmalička dost a dost. Samozřejmě, ještě to není tip top, ale ekzém se mi výrazně zlepšil. Doporučuji všem, co jsou proti mýdlům (já byla taky) si přečíst tento pěkný článeček: http://utrililii.blogspot.cz/2013/01/prirodni-m...

Na dětskou pokožku bych pak doporučila přímo nějaké pro děti, moje kamarádka má osvědčené tohle:

http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/1-1-Pri...

danjelca
26. máj 2013

mo brat má atopický exém 3O rokov...a viete čo mu pomohlo? prestal sa umývať so všetkými sprcháčmi...iba v teplej vode s rozpustenou solou Kavar-pekne to umyje aj pot a špinu....nevysuší...na premastenie Kawar krém..fakt skúste. On mal velké problémy a uplne vyhnutie sa mydlám a podobne malo velmi velmi super efekt!

luthien.k
26. máj 2013

@velrybous určitě bych držela dietu podle proalergiky, nic lepšího totiž na to není, ta přísná dieta, co píšeš, je ve vašem případě podle mého názoru zbyteční... Jak to má v záhybech, prasklé ouško - ekzém bude také zřejmě komplikovaný kvasinkovou infekcí. Na to chce hooodně omezit sladké ve své stravě, genciánu nebo aspoň Imazol krémpastu. Převařená voda toto nespraví, lepší je normální krátká sprcha (pokud není nějak ultra chlorovaná voda). Očkování odložit, než se ekzém podaří stabilizovat. Domácí mast z konopí (z marihuany) vůůůůbec nedoporučuju, dětská pokožka je velmi propustná a pokud bude mast z palic, tak může zřejmě dojít i k intoxikaci (neobjevila jsem text ani názor odborníka, který by toto vyvrátil - dotazovala jsem se už leckde - nikdo to nedoporučuje, ani odborníci na droby (Drop-in apod.) ani odborníci na toxikologii obecne (toxikologické středisko)).

luthien.k
26. máj 2013

@danjelca dobrý tip pro dospělého, tam by mělo být nemytí se klasickou kosmetikou samozřejmostí, nicméně u malých miminek to moc nefunguje, ta neviděla obvykle klasickou mycí kosmetiku ani z rychlíku...

danjelca
26. máj 2013

@luthien.k to máš pravdu...ale čo je to detská kozmetika? to čo pre dospelých s akože detským obalom 😢

luthien.k
26. máj 2013

@danjelca ano, to je fakt, ale naštěstí se nesetkávám s tím, že když už mají diagnózu AE, tak že by maminky takovou kosmetiku používali, o tom kožní naštěstí poučují dostatečně 🙂

lelask
26. máj 2013

Ahojte po dlhsom case. S exemom sa mame fajn mame stadium " skoro ciste" pri dodrziavani diety. Par veci sme uz po polroku pretestovali a vysledok je zatial ok.
Ale chcela som vas o nieco poprosit. Prednedavnom ste tu preberali vitamin D3 . Velmi surne by som od niekoho kupila kvapky D3. Nejdem vam pisat podrobnosti , je to velmi citliva tema. Cez ip vysvetlim. Please please. Nemam problem ich potom objednat a vratit ak by to bolo pre vas vyhodnejsie ako odkupit. Dakujem moooc.

lelask
26. máj 2013
danielahe
26. máj 2013

@milmic
@luthien.k ted jsem cetla to o tech opickach a pediacelu 😔 🤐 , chjooo..............ja teda syna nechala ockovat pediacelem, prvni davka 6 mesicu a 2 tydny, reakce zadna. nevim jestli to pomuze 😉

danielahe
26. máj 2013

@velrybous ahoj, tim ze jsem nevedela co jist a co ne 😅 , tak jsem jedla 5 dni ryzi, zajice a brokolici 😅 , celkem mazec, ale tobik byl cistej, ted je to horsi pridavame postupne dalsi potraviny a bohuzel reaguje celkem casto 😝

velrybous
26. máj 2013

@luthien.k děkuji moc, už to řeším s Věrkou, ozvala se mi..a to konopí nevím no, hodně lidem to pomáhá..

velrybous
26. máj 2013

@danielahe no já jsem to taky tak nějak jedla při prvním 🙂 teď mi to bodne snad i zhubnu 🙂 a vydržím to kvůli malému

wolfina
27. máj 2013

Ahoj holky je to boj..nam hsou 3 mesice a dela se nam ba tvarich dokzorka nam dokoncecdala mast s kortikoidy,nasla jsem si v okoli p.dr na cinskou medicinu chcibto zkusit tohle ji vazne nechci mazat...vsem pevbe nervy

luthien.k
27. máj 2013

@velrybous no já jsem to kdysi řešila právě i s Věrkou a též to tenkrát pro dítě nedoporučovala...

danielahe
27. máj 2013

@velrybous , taky jsem si rikala, ze kvuli prckovi to musim dat 😉 , verim v lepsi zitrky. Ja mela konopnou masticku, parkrat pouzila 🤐, ale ze by nam to nejak zazracne pomohlo, no nevim ty jeho hrube loziska byly jemnejsi, ale nic nezmizelo, ale je fakt, ze hezky vonel 😅. Já teda moc nehubnu, vaha teda leze dolu, ale po ociste jsem najela na skvarky a spek do brambor, tak ono to asi moc dolu nepoleze 😀

millist
27. máj 2013

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost se syrovátkou od Justa nebo třeba s Aloe Vera Gel. Já už zkoušela všechno. Naše Dr. to moc neřeší, prý je to u malého ekzem neekzem. Na kožním jsme pře rokem dostali kortikoidy. Malý se nám nejvíc slil po třetí Hexe+Prevenar. Pak jsem ho namazala jednou Advantanem a ztratilo se to. Zbylo jen místo na nožičce a trochu pod kolínkama. No ale teď před 2. měsíci dostal poslední dávku v roce a nemůžeme se toho zbavit. Vrátilo se to zpátky na tvářičky, má to na rukách a nohy to je hrůza. Jsem teď objednaná na alergologii.
Paní která se atopickým ekzémem zabývá mi doporučila Aloe Vera na pročištění organismu po tom očkování. To jsem teda zatím nedala. Teď jsme vynechali mlíko a dávám mu tu syrovátku. Prý se to po tom ještě zhorší, ale pak by to mělo být lepší. No a promazáváme.
Máte někdo s tímto zkušenost?

luthien.k
27. máj 2013

@millist určitě bych vysadila vejce, protože s těmi může reakce na Priorix souviset (obsahuje vaječnou bílkovinu). Znám i děti, co nové očkování = nová potravinová alergie. Takže ani po očkování není často nízkoalergenní dieta od věci. Testy na potr. alergie na alergologii jsou bohužel jen velmi málo průkazné.

millist
27. máj 2013

Malý by měl mít Priorix až asi za měsíc. Docela přemýšlím, že mu ho nechám odložit, protože se ještě nedostal ani z toho Prevenaru a Hexy. Vajíčka mu nedávám, teda v buchtách a tak je má, ale jinak ne. On po bílku otekl a museli jsme do nemocnice, tak se tomu vyhýbáme, ale výsledky byly hraniční.

luthien.k
27. máj 2013

@millist koukám, že jsem to popletla, čtu moc rychle 😀 Tak Hexa - tam je zřejmě zase kasein... A samozřejmě je velká chyba dát dítěti dvě vakcíny najednou, ale to už se těžko odestane. Priorix bych určitě odložila, to v každém případě. Pokud byla reakce na bílek, tak se nesmí dávat v žádné podobě, i když nereaguje zjevně, může se tím ta alergie udržovat, pokud dostává vejce tepelně upravené a ona se alergenicita vejce mění tepelnou úpravou jen málo...

ficekova
27. máj 2013

@luthien.k Ahoj Katko. Prave jsem se dozvedela, ze Alverde opalovaci mliko z DM obsahuje hlinik. Nevim jestli se to tu uz nahodou neresilo. Co ty na to? Jak moc to vadi treba v porovnani s jinymi znackami?

luthien.k
27. máj 2013

@ficekova ahoj 🙂 Vím, nejsem z toho nadšená, i to píšu v diskuzi v blogu u opalovacích krémů, nicméně vždycky je to něco za něco, bohužel, aneb jde o to vybrat to menší zlo 😖 U jiných krémů zase najdeš jiné látky, se kterýma nebudeš spokojená, ostatní přírodní mají parfém - éterické oleje, ty klasické zase jiné látky, které jsou problematické...

zuuzika
31. máj 2013

Dobry den,idem po radu. Bola som s malym 4mes.synom u koznej,myslela som ze ma AE, a ona ze ked nemame my rodicia a ani blizka rodina ziadnu alergiu tak AE to nie je. Ma vase dieta AE a nikto v rodine nema problemy? Kazala mi ho kupat v hypermangane a potierat ialugenom pri zhorseni plus premastovat biodermou. Je to liecba AE?Dakujem za odpovede. A odkedy sa robia kozne testy?

martato
31. máj 2013

ahojte vsetky maminy, my mame tiez atopika da sa povedat od narodenia.. konkretne je aj alergia na kravske mlieko.. po roku sme sa dostali do takeho stadia, ze po navstevach koznych lekarov, niekolkych a pravidelne navstevy gastroenterologa sme sa skontaktovali s pani doktorkou z Blavy, je to doktorka parazitologicka, ktora skonstatovala, ze atopicky ekzem je aj vysledkov parazitov.. pravidelne zasielame stolicu na kontrolu, obom nasli nejake potvory.. takze mame lieky a uz sa nam stav vylepsuje.. hovori, ze ked budu crievka ok, tak by sa mala pokozka vylepsit a pominut aj alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. Kedze nie je jednoduche takeho parazita zachytit v prvej stolici, my pravidelne zasielame kazdy dva tri mesiace na kontrolu a teraz nasla masivne rozmnozeny paraziticky prvok, no presny lat. nazov neviem, ale berieme na to lieky.. U znamych to preslo , ti boli hrooooozni, mokvavy ekzem, neustale skriabanie.. nakoniec mu nasli v criekvkach potvory a mali to aj jeho rodicia.. pani doktorka skonstatovala, ze maly to dostal od maminky pravdepodobne este mozno v brusku.. vsetci brali lieky a uz viac ako rok je maly ok. Ona hovori jednu prakticku vec, ze pokozka je odrazom traviaceho ustrojenstva criev.. co mi aj logicky mojim obycajnym ako sa povie sedliackym rozumom sedi.. verim, ze za jej pomoci sa zbavime tejto pliagy a prestaneme dotovat farmaceuticky priemysel na masticky, olejceky a pod. a hlavne, ze budu deticky ok. Tato pani doktorka hovori, ze chovame domace zvieratka, psikov a ked nieco, utekame s nimi k veterinarovi a odcervuju sa a co robime pre svoje telo, creva? kolkokrat kontroloval lekar vam a vasim detom stolicu? ? .. my ked sme sa na to dopytovali, lebo sa mi to nezdalo, bola strasne smradlava stolica a ked sa maly v pohode vykakal tak aj pokozka bola lepsia.. doktorka pediater, ta sa vyhovarala, ze jej odborne vysetrenie stolice neurobia, musi to lekar odbornik gastroenterolog, ten zasa, ze to nie je potrebne.. ja mam pocit, ze doktorom sa nechce ako sa povie hrabat "v ho..." ale pre nas je dolezite zdravie deticiek. toko nasa skusenost..a konstatovanie nase, moje, ze nebudem dotovat drahe farmaceuticke a kozmeticke firmy...peniaze na drahe kozmeticke pripravky sa daju vyuzit inak, nie na obzivu takychto firiem a reklamy.. vsak na toto staci len obycajna indulona modra🙂