Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
30. jún 2012

@katka37 samozrejme hra svoju ulohu aj teplo/pot a zubky ani nehovoriac 😝

@luthien.k ahoj Kati,tak ste doma?? Všetko ok?
no času to stoji vela ,net je priam požierač času a MK je č.1 😀 😝
ja za seba ak sa da odpoviem ak nie ,nič sa neda robiť.
Viki je teraz prišerne zla,už 2 den,rastie jej stolička 5. a k tomu mu riadny kašel a sopel ☹
teraz spi tak idem dahanať zameškane 😝

jancip
30. jún 2012

@katka37 Mně se exem vždy zhoršoval ve vedrech nebo při mrazech, takže ten hic má určitě vliv. Ale na mě pouze v našich podmínkách. Když jsem byla v oblastech, kde je hic a při tom sucho (v různých oblastí pouští - ráda jsem cestovala), tak tam jsem měla po problémech.

anduca
1. júl 2012

Ahojte!
Aké probiotikum mám dávať mojej dvojročnej? Doteraz som jej dávala kvapky Biogaia, ale pamätám sa, že ste písali, že okolo dvoch rokov Biogaiu môžeme zameniť na Infan Dophillus... Vďaka.

martinka.pida
1. júl 2012

@katka37 Dceři ty vedra (sluníčko) na ekzém prospívají. Krásně jí to vyčistí. Jak rostou zuby nebo má rýmu, tak děs a hrůza.

lelask
2. júl 2012

ahojte , moze mat toto teplo az taky fantasticky ucinok, ze nebude reagovat ani na alergeny?? Ja som malej vysadila zo stravy (a teda aj z mojej) vsetky zle Ecka a akoby zo dna na den sa hoji aj to ,coho sem sa ani po zlepseni stavu nemohli zbavit. Vcera sedela skoro cely den v bazene a ani troska koza nescervenala. Dokonca dnes treti den jeme Lucina syrokrem - bez Ecok a vyzera to zatial vsetko v poriadku.
Co si o tom myslite??

lelask
2. júl 2012

Baby a prosim vas v piatok ideme do chorvatska ako postupovat s davkovanim slnka na kozu? Da sa zabranit bielym flakom? Krem mame Avene 50. Hlavne to flakatenie ma zaujima? Dakujem

martinka1981
2. júl 2012

@lelask ahoj,je možne že by malej vadili Ečka ☹ to je inak sila.Ale inak fajn že sa lepšite 😉
Neviem ake biele flaky mysliš? Že sa zle opali či ako??
my ked sme boli min.rok tak sme chodievali doobeda von a potom až poobede okolo 16-17 ,akurat sme tam mali tie tropy 😝 takže ani sa nedalo

lelask
2. júl 2012

@martinka1981 Matka ano myslim biele flaky , co sa robia v miestach kde mala exem.Nikdz som ju nemastila kortikoidmi, myslela som, ze sa to robi len vtedy ☹ a uz teraz vidim, ze sa jej zacinaju pomaly ukazovat na nozickach 😖
Ja neviem, ci je to naozaj mozne s tymi Eckami, ale uz davnejsie som myslim pisala, ze ako sme presli na zdrave stravovanie, ze vidim zlepsenie a teraz som to sekla s tymi E a je to neuveritelne. No dnes je to treti den s tym syrokremom tak uvidim, neviem do kedy sa to moze prejavit , ale zda sa mi, ze tri dni by uz mohli nieco ukazat 😅
Psenicu som este netestovala. Ide mi mraziak rozdrapit , co tam mam tolko razneho chleba nakupeneho na dovolenku 😀

martinka1981
2. júl 2012

@lelask ahaaaaa už chapem,inak už aj našej Viki sa ukazuju 😝 tiež som rozmyšlala nas tym že to z tych kortik. ale ked pišeš že vy ste nemazali,hmm. Ja som dala len raz po porade s Věrou. Naša ma riadne mapy na stehnach,tam to mala najhoršie a najdlhšie. Takže tomu asi nezabranime.
S tymi ečkami to može byť tak,myslim že aj @kaja73 to ma s malym tak. Snad napiše bližšie 🙂
Kolko ma tvoja malá??

blankarybka
2. júl 2012

prosím o radu... byla jsem nějakou dobu pryč a hlídal taťka... bohužel namazal malého bez testování opalovákem Vichy 30 a ošklivě to reagovalo: červené pupínky, puchýřky, které se slévají ve velká červená kola. Má to téměř na celém těle? Co teď?? Čekat? Chtěla bych mu nějak pomoct, aby mu to zmizlo co nejdříve... Děkuji 😉

blankarybka
4. júl 2012

@luthien.k Noo, ale to bych ho musela do té genciány namočit celého 😒 Má to kromě vlasů všude!! Existuje ještě jiná varianta?

luthien.k
4. júl 2012

@blankarybka já jsem nic o genciáně nepsala, já sem teď moc nechodím, jen když je zmíňka o mně... Já bych ho maximálně okoupala v hypermanganu (pokud ho to nebude štípat - jako prevenci infekce) a v hojivých bylinkách (řepík, dubová kůra). Mazala maximálně emolientem, když bude štípat, tak ničím.
Manželovi bych připravila pěkný týden (minimálně) bez jídla a s odpíráním dalších manželských "povinností" 😉 😀

blankarybka
4. júl 2012

@luthien.k Aha... tak to jsem někde vyhrabala tvojí starou odpověď 😀
V hypermanganu ho koupu, v mlíku má Citrovital, mažu emolientem.... ale zatím beze změny 😒
A můj alergolog má dovču ! ☹
Asi budu muset čekat, až jak se s tím ta kůže popere... minimálně do příštího týdne. Ale šrábe si to do krve ☹
Ale děkuji za odpoveď.

lelask
4. júl 2012

@luthien.k Aj ja som tajne dufala, ze odpovies aj na moje dietne a syrokremove postrehy 😀 😀 😀 . Od kedy tu nechodis, tak to tu nejako viazne 😖 😖 😖

martinka1981
4. júl 2012

@lelask a ako sa to vyvija,stale lepšie a lepšie bez Ečok??

xmalij
6. júl 2012

ahoj, pridavam nase zkusenosti se slunenim a vedrem. Dneska jsme se vratili z Italie a mame po AE, musim tedy podotknout, ze uz tam jsme jeli skoro ciste...tzn. tri loziska uplne zmizla, jedno bylo fakt hodne urputny, mokvavy..do odjezdu na dovo neslo nedat rukavicky na spani, tam spala nahata a ani jeden skrabanec! Byli jsme dva tydny, vedro neskutecne, takze jsme chodily po 11hod domu a zpet zase az kolem 16hod. Dokonce i bazen neuskodil...Zadne zhorseni se nekonalo, druhy tyden si mala prestala podrbavat staronova byt davno vylecena loziska.
Druhy den uz pri snidani bylo jasne, ze otestujeme BKM, proslo 🙂! Takze Viki okusila svoji prvni zmrzlinu a byla v sedmem nebi 😉.
Mazala jsem Avene 50 a proti lonsku jsem spokojena, sice je jak tek.pudr, ale nahdedly, takze nezari, navic opravdu drzi. Pred polednim spanim jsem ji jen lehce sperchovala vodou a jeste odpoledne byla ocividne namazana. Po vecerni sprse se mi nekolikrat stalo, ze krem porad drzel, coz je fakt zvlastni, ze je odolny celodennimu rachani ve vode a mydlu vecer.
Na omyvani soli sladkou vodou ani ze zacatku nebyl cas ani sila, to bychom porad behaly do sprchy, protoze byla nalozena jak okurka..
Na podvecerni mazani nebo domazani obliceje jsem sahla po Lavera baby 20 SPF a hned se v mori smyl. Diky tomu je videt, ze je trochu opalena, hodi se vic asi na zdejsi podminky.
Obr vyhodou byl UV oblecek, ktery dokonale poslouzil, tim padem jsem mazala jen cast lytek, predlokti a oblicej.

chovancova27
6. júl 2012

Ahojte, malý sa mi strašne vysypal na brušku a už mu to postupuje aj na chrbátik, sú to také malé lišajové mapy... no vyzerá hrozne chudák, ale našťastie ho to nesvrbí... ale celkovo sa mu teraz AE dosť zhoršíl, je to tým teplom? strašne ho všetko svrbí, je to hrozné, Fenistil kv. nezaberajú:((( neviem čo mu mám na to dávať, akože dosť zúfalstvo:(( myslíte že by som mala ísť sním k alergologovi?alebo skôr ku kožnej?

zuzuzuzu7
9. júl 2012

Ahojte my sme skusili totot http://www.muller-pharma.cz/produkty/panthederm... perfektne na premastenie a nie je moc drahe

martinka.pida
9. júl 2012

@xmalij No já snad místo dovolené v Klatovech ukecám manžela na dva týdny u moře, když to tak čtu 😀.

modrofuzik11
9. júl 2012

dievcata, s tymto pocasim a zvysujucim sa kubkovym vekom mam pocit, ale nechcem to urieknut, ze mame po probleme. jeme uz takmer vsetko, z nicoho sa uz dlho nevyhadzal. je pravda, ze na slnko ho vzdy riadne mastim daylongom a vecer natieram pokozku bepanthenom alebo menalindom derm, aby sa pokozka premastila a sme maximalne v pohode. drzte palce, aby to vydrzalo.

dadulka19
9. júl 2012

@mitka10 je to p.Dedík z Trenčianskej Teplej.Keď dáš do googlu,vybehnú Ti infošky 🙂

lyongirl
9. júl 2012

@xmalij jasom kúpila deckám tiež tú Laveru, ale Kids, Baby som zobrala iba nejmenšiemu...po Lavere Kids majú chalani červené plecia, vo vode sa hneď zmyje a Lavera Baby najmenšiemu na záhrade v bazéne pekne držala, zatiaľ nebol moc vystavený slnku, ani vode, uvidíme, čo sa stane v Chorvátksu, ale pre prípad ešte rozmýšľam zobrať niečo silnejšie, lebo tá Lavera je len 20/pôvodná 30 faktor/, ale zjavne nestačí, keď to voda vymyje...

lyongirl
9. júl 2012

@martinka1981 to Alverde opalovací je dobrý? Ja som nedávno v DM.ke hľadala niečo prírodné a nič som nenašla...že by som prehliadla?

martinka1981
10. júl 2012

@lyongirl ked to mam porovnať s Biodermou mineralnou tak tento je hutnejši a aj dlhšie vydrži na tele. mm ako som natrela tak bol aj na druhy den biely 😀 😀 na chrbte.
Tak sa jeduje na to že to neni dobre ale podla mna je ok,ked sa pojde k moru aspon viem že to vydrži a nezmyje sa tak lahko 😎

martinka1981
10. júl 2012

@lyongirl jaj a našla som ho pri detskej kozmetike,takže nehladaj pri opalovakoch 😉

lyongirl
10. júl 2012

@martinka1981 ďakujem, takže by si ho doporučila? Aký je to faktor? Lebo na bud. týždeň už ideme k moru a chcem zobrať aj niečo silné, pre prípad...

martinka1981
10. júl 2012

@lyongirl mne sa pači že je prirodny 😝 faktor 30ka
mazal sa s nim zatial len muž a on spokojny nebol 😀 😝
ale podla mna bude dobry a bude stačiť aj 30ka k moru 😉
min.rok sme mali biodermu s miner.ochranou 50ku a ta bola dobra,aj sa lahšie rozotiera oproti tomu Alverde. Tak neviem no,je to na tebe 😎

lyongirl
10. júl 2012

@martinka1981 ja mám Laveru Kids a Laveru Baby faktor 20/pôvodný faktor 30/, ale predsa len sa bojím, že nám to nebude stačiť...lebo chalani mi prišli teraz z chaty s červenými plecami, ale je dosť možné, že svokrovci ich natreli len 1x a potom išli do vody, čiže sa to zmylo a viac ich nenatreli, no chcem kúpiť pre istotu ešte niečo silnejšie, aby som zas nemusela zháňať tam, lebo asi by som sa ja ani v Chorvátsku nedohovorila a už duplom nie o takom niečom, že čisto prírodný minerálny opalovací 😀. No ale zas Bioderma 50 sa mi zdá veľa, ja chcem, aby sme sa aj opálili 😉 m porozmýšľam, ďakujem za debatu 😉

rozarka65
10. júl 2012

Ahojky...potřebuji radu...nejsem tu úplně správně...půjčila jsem si v knihovně knížku o atopickém ekzému...Aninka má ekzém,ale atopický asi není...kožní o tom mluvila jako o dětském ekzému...zakázala jíst ovoce, bazén apod....tento týden už to vypadalo dobře...měla ho jen na prdelce a téměř nebyl vidět..pak šli s tatínkem na maliny, snědla jich hrstku a do večera to okamžitě vylezlo zpátky a opět se to rozlezlo na nohy a bříško...nechápu to...Jak zvládnout nedat dítěti ovoce, zvlášť teď v létě,když je ho všude kolem hodně...navíc A. miluje snad jakékoliv ovoce a zeleninu...může třeba alespoň jablíčka a banány? Co mám víc dělat pro to,aby se to zlepšilo...tedy krom mazání?A z čeho to vlastně je...? Jednou se jí to objevilo, tak jsem myslela,že to bylo ze zapaření...nějak jsem to neřešila...když to nemizelo,tak jsem skočila k doktorce...ta nejdřív myslela,že je to infekční...zkoušela psát různé masti...asi po půl roce jsem zašla na kožní a tam se dr trochu zhrozila, proč jsem to nechala zajít tak daleko, původně to měla jen na prdelce a postupně se jí to začalo rozlézat po celém tělíčku...tak...omlouvám se za román....a prosím o radu...i když to není úplně k tématu...děkuji...🙂

kamicek2
10. júl 2012

@rozarka65
ahojky, mám podobný problém se synkem, ekzem se mu poprvé objevil asi v 1/2 roce, když jsem mu zkusila dát první letní ovoce, jahody-maliny. Začalo to na prdelce šlo mu to po zádíčkách k lopatkám, nechtěla jsem ho hned mazat nějakou chemií, tak jsem zkusila Konopný krém od CutisHelpu Mimi řada a celkem se to zklidnilo, mazala jsem několikrát denně. Zimu jsme přežili víceméně na jablíčkách (citrusy syn nechtěl-možná to bylo dobře) a teď si denně dopřává jahody,třešně, maliny. Ekzém se zase objevil, ale já nemám sílu ho od všeho odtrhnout, letos se mu z prdky rozšířil na horní část stehýnek, ale není to žádná trága a pomocí konopného krému to držíme v únosné míře. Můžes zkusit, kupuje se normálně v lékárně.Dobrou Kamila