Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
11. jan 2013

@ficekova mě bylo řečeno že po půl roce cca,akzém si umí zvknout a potřebuje změnu

martinka1981
11. jan 2013

@zuzuzuzu7 super!!! Minule som ho tušim kupovala pod stromček mm sestre,vlastne viac vyrobkov z tejto rady 😉
určite vyskušam,dakujem 😉 😉

azarijka
11. jan 2013

@pran aj exomega obsahuje chemicke prisady ☹

pramka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pramka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
azarijka
11. jan 2013

@pramka ahoj, a das mi tip ktore presne produkty s aloe vera? ja som bola pytat v lekarni a tam mi ani nechceli predat ked som povedala ze pre 2r dieta,ze take male deti to nesmu pit 😒

pramka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0110
11. jan 2013

Ahojte 🙂 dcérka ma 10 rokov a v lete sa jej vrátil ekzem. Zabral nám krém s Imunoglukánom a na detoxikáciu Chlorella. Do mesiaca sa ekzem stratil z krku a tváre 🙂 ešte má trochu na rukách ale aj tam je na ústupe 🙂

vrtulka81
11. jan 2013

@zuzi0110 o chlorelle rádu slyším že někdo použil a jak zabrala,my sme dneska nasadili první tabletku,od jaké firmy ste to měli?My teda máme jen 30teblet,tak snad to bude stačit

vrtulka81
11. jan 2013

@zuzi0110 ještě se zeptám jak u vás proběhl detox,když sem nechla malou po prvé,tak to bylo šílené,vypadala hrozně ,ne teda jak teď,to je katastrofa.Lezlo to z ní snad i ušima,kůže se horšila.NEbo je to u chlerelli jinak?Ať vím co mám zase čekat,jestli to bude stejné,nebo horší.Díky

zuzi0110
11. jan 2013

@vrtulka81 áno ja som nadšená z výsledku pretože vidím na dcérke že jej robí dobre. Dokonca chodí pravidelne na toaletu čo je u nej zázrak. Začala lepšie jesť a celkovo je taká svižnejšia 🙂 ja som kúpila čistú chlorella na ktorej bolo napísané že je aj pre jej vek. Neviem v čom je rozdiel. Asi len vo veľkosti tabuliek aby sa lepšie hltali. Máme značku Medicol. Treba začínať s nasadzovaním pomalšie lebo silná detoxikácia nemusí hneď na začiatok robiť dobre tak som len postupne zvyšovala dávky 🙂 tu som našla veľa info http://www.chlorella.sk/chlorella.php?co_je_chl...

vrtulka81
11. jan 2013

@zuzi0110 já teda budu dávat jednu tabletu denně?Není to moc?Máme od firmy green ways,dala mě to kamarádka,že to máme zkusit,je to lékarnice,tak snad ví co dělá 🙂 Jejda te´d se na to dívám,až 15 tablet denně? 🙂 Cena je uplně jiná než ways 🙂

zuzi0110
11. jan 2013

@vrtulka81 a aky detox ste mali? asi bol dost silny na prvy krat :( My sme nemali zIaden extrémny prejav ale zvykali sme telo postupne. Pri týchto tabletkách co mame je odporúčania denna dávka 15 tabliet takze som jej dávala 2 potom 4 atd... Treba sledovať stolicu. Ak ju bude mat zelenú tak netreba zvyšovať dávky. A ked bude zase normálnej farby tak môžte zase začať zvyšovať až po odporúčanu hranicu. Keďže je chlorella prírodný produkt tak sa ňou nedá predavkovat. Aspon toľko som vycitala kade-tade po webe 🙂

vrtulka81
11. jan 2013

@zuzi0110 zelenou stolici máme i teď a to ji ještě pořádně nezačala baštit,ale je to tím že máme jiné probiotika.NO sem zvědavá,protože malá má teprve 18 měsíců a nechtěla bych,aby se ještě zhoršila,nevím jestli by to zvládla.

zuzi0110
11. jan 2013

Aspoň týždeň by som ostala na jednej tablete nech to má pomalší a kľudnejší priebeh. Koľko sa vo vašom balení odporúča na deň tabliet? Inak som si pozrela váš album a držím silno palce nech sa rýchlo drobček uzdraví :( čím skor nech je to preč tak ako u nás. Aj ten imunoglukan krém Vám odporúčam. Je výborný. Dáva sa aj na popáleniny. Podporuje imunitu a regeneráciu kože.

zuzi0110
11. jan 2013

@vrtulka81 ja som s chlorellou veľmi spokojná. Skúste prečítať tie stránky a rozhodnite sa 🙂

lejlocka
12. jan 2013

ahojte, davate tu niekto spirulinu? @zuzi0110 vies mi v skratke vysvetlit rozdiel medzi chlorellou a spirulinou? pozerala som na internete, ale tie ucinky mi pridu dost rovnake. dakujem

teddylu
12. jan 2013

@rebelie Můžu ještě poprosit jaká nemléčná kaše vám chutná nejvíc 😉 ? Přítel sehnal zatím jen od Nestle a ta jí moc nejede 😖 . Zatím ale neochucenou na příchutě má ještě čas 🙂 . Děkuji

luthien.k
12. jan 2013

@vrtulka81 já bych s chlorellou u tak malého dítěte byla hoooodně opatrná.

kaja73
12. jan 2013

@luthien.k chlorela vraj nevie alergizovat -na rozdiel od inych rias.Neviem ci je to pravda,ale tak som to citala.
napr spirulina uz moze alergizovat.
ja by som davala mozno zeleny jacmen-ak to dieta je ochotne zjest-tablety neperhltne a zarobene do vody to nema bohvia aku chut-mozno pridat do spenatu?

luthien.k
12. jan 2013

@kaja73 nemyslím to kvůli alergiím, myslím to kvůli těm detox. účinkům. Pro děti je vhodnější spirullina, alespoň dle mé kamarádky nutriční terapeutky (která žádné z těch preparátů neprodává, takže na to má celkem objektivní názor 😉) Zelený ječmen pokud vím nedoporučuje Věra, a to kvůli možné senzibilizaci na pylové alergeny v budoucnu (kvůli fenoménu zkřížené alergie).

zuzi0110
12. jan 2013

@lejlocka ahoj. Neviem lebo ja som na nejakej americkej stránke natrafila na clanok o ekzemoch a podtym rozhovor žien o tom ako dobre im zaberá chlorella na deti a zamerala som sa iba na ňu. Spirela je občas v jedných tabletkách spolu s chlorellou ale tie nekupujem lebo nechcem veľmi miesať a uz som rozhodla pre chlorellu a som spokojná s účinkom.

azarijka
12. jan 2013

tak teda co je vhodnejsie chlorella jacmen spirullina? kazdy ma iny nazor ☹

rebelie
12. jan 2013

@teddylu Já vůbec nevybírám z kaší pro děti a značky a lá Hami, Nestlé, Sunarka atd. úplně míjím... chodím do zdravé výživy, kde kupuji kaše, ve kterých je opravdu a pouze obilí (upravené tak, aby to bylo instantní; i když někdy kupuji i neinstantní - např. pohankovou krupici)... a myslím, že když je to v bio kvalitě, nebude to o nic horší (spíš naopak) než to, co je v těch Nestlé a spol. Koukala jsem a teď mám doma jen kaše Country Life, ale kupovala jsem i něco jiného... A co se tak pamatuji, tak když jsme to probíraly s kamarádkou, tak ty dětské kaše vycházely dráž...

luciagi
12. jan 2013

@lyongirl ahoj,mozem sa opytat co ti zabralo na tie fliacky?mojmu malemu to vyskakalo na ruckach,ma tam take tri bodky a vypada to uplne tak isto ako na tvojich foto,,,ja som v gb,a tu mi doktor povedal ze na to nemam nic davat,ale predsa to nenecham len tak,,diky za odpoved🙂

lyongirl
12. jan 2013

@luciagi Ahoj, teraz myslíš ktoré fliačky? Tie, čo mal na tvári?

luciagi
12. jan 2013

@lyongirl ano,tie na tvari,lebo moj maly ma to iste na ruckach🙂

lyongirl
12. jan 2013

@luciagi no to na tvári má Impetigo, bojujeme s tým od augusta, boli sme 2x u kožnej, dala nám hormonálne maste, ktoré aj tak nezabrali. Potom nám na to v decembri dala obvodná ATB, ale ani tie nezabrali. Konečne som teraz v januári natrafila na kožnú, ktorá mu urobila ster z kože a výter z nosa, v utorok ideme na kontrolu a uvidím, čo mu zo steru a výteru výde. Je to vlastne streptokoková, alebo stafylokoková infekcia, kožná to tipovala na zlatého stafylokoka ☹. Povedala, že už nemá klasickú formu Impetiga, ale zimpetigovaný exém. Osobne sa mi na to najviac osvedčil Imazol krémpasta, ten mu to pekne zasušil a nemokvalo to, ale nevyliečil...
Tiež sa malému robia také akoby medové chrastičky? Alebo to mokvá? Že či je to naozaj Impetigo...

teddylu
12. jan 2013

@rebelie Tak do zdravé výživy už jsem taky zavítala pro pohanku,jáhly,burgun,tak se po kaši kouknu 🙂 . Díky za radu 😉