Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

macinka13
20. feb 2014

@7katka moze sa to ghee jest aj pri alergii?
@7katka ten rybi tuk mam ako doplnit v prirodnej forme, ked ani ryby vraj nemam davat? A ten lanovy olej sa da bezne v obchode zohnat? Ach. Ja som z toho vsetkeho akosi mimo, uz sa stracam, co vsetko mam davat a co nie. A velmi pekne dakujwm za vsetky rady.

matotibo
20. feb 2014

neviem či máme aj my AE maličká má suché plochy po tele raz na rúčkach, raz nožky aj na brušku a chrbátiku, ked jej to nemastím má to iba suché nečervené včera som jej namastila s excipial mastičkou a hned jej to sčervenalo, má 6 mesiacov a má to odmalička teraz asi mesiac sa jej robia fľačiky okolo úst, doktorka mi kázala skúšať mastičky, skôšala som Holtov krém ale nezmizlo to teraz mám skúsiť dermazulen a dávam jej fenistil, neviete či ide o atopický ekzém treba s tým isť ku kožnej môžte mi poradiť či z toho vyrastie? dr.mi dala teraz do kupeľa OILATUM - tekutý parafín, dakujem za pomoc

demo
20. feb 2014

@macinka13 ak si v BA pozri tento na Trnavskom myte http://www.centrumctm.sk/product/extra-lanovy-o.... Je lepsi ako lanovy olej, lebo je tepelne stabilny a nehrozi zhorknutie. Tym padom ani ten rybi olej nemusis davat.Ghee kupovane je bezpecne, ghee doma robene menej, lebo clovek nema istotu, ci zozbieral vsetku bielkovinu. Na bezne jedenie, varenie, pecenie a natieranie Alsan - rastlinne maslo bez umelin (maju napr. v bio obchode Slnecnica na Kvacalovej ulici).

demo
20. feb 2014

@lienka434 aha vy ste takto v zaciatkoch uplnych. Pri prikrmovani treba postupovat velmi pomalicky a kazdu jednu novu potravinu skusat davat aj sedem dni aby sa vylucila reakcia (ta nemusi byt okamzita ale aj po par dnoch). Takze by som este testovala iba obed a v ramci neho zelenina, postupne nejake obilniny (v poradi od bezlepkovych po lepkovejsie a najviac lepkove) a az po mesiaci by som zacala skusat davat aj druhe jedlo (napr. veceru) a to by mohla byt ta kasa. Ja som to robila ale tak, ze kazde nove jedlo som vzdy davala v case obeda (ak by bola reakcia). Ked kasa obstoji na obed, mozes ju uz potom davat aj na veceru. Dufam, ze som to napisala zrozumitelne.

demo
20. feb 2014

tip na zubnu pastu bez fluoru pre deti od 2 rokov. dobra cena a dobra gramaz 🙂
http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Xyli-W...

mirkita
20. feb 2014

@kam.zyk teraz citam o locoide...achjaj...ked si pomyslim ako ju tym nahrubo mazali:( v nemocke...dam na vase rady ak mi poradite...malinka to ma strasne na tvaricke,s muzom az placeme...a strasne ju to svrbi,takze v noci nespime...objednala som adermu a biodermu,prosim o radu ako jej pomoct,nerada by som zas do nemocnice...objavilo sa jej to po zavedeni prikrmu,mala mrkvu,zemiak,pastrnak,cuketu,jablko,banan a rozok...moja chyba ze sme isli na to trochu rychl...zaroven to bolo tyzden po ockovani..

kam.zyk
20. feb 2014

@lienka434 dovedla bych jí poradit, klidně ať napíše na Vera.Kam@email.cz

Napíšu jí prostě jen svůj názor, a jakým směrem by bylo optimální postupovat. Jsem zvyklá na poměrně těžké případy. A to proto, že ke mě jdou maminky, které přicházejí od lékařů, kteří dávali hlavně kortikoidy....

@macinka13 ano, rýžové mléko lze, do těch kaší - výborný je Reis drink (mají v DM).

kam.zyk
20. feb 2014

@mirkita do nemocnice nechoďte a vložte sem fotky. Už nemažte kortikoidy, vrátí se to. (jak jste sama poznala)

Ty příkrmy to bude chtít jet znova, ale to si napíšeme, potřebuju vidět fotky. Budete potřebovat zinkovou mast. Vše si řekneme.

kam.zyk
20. feb 2014

@matotibo vložte fotky a poradím vám mazání.

kacenka1979
21. feb 2014

@kam.zyk ještě dotaz co očkování máme jít na hexu za 20dní ...mám celkem obavy....teda je fakt že vždy při problému nás neočkovala a počkala ale člověk neví .....jinak můžeme vločky a rýži rozmixovat třeba na kaši s nutrilonem? aby měl trochu změnu....díky moc🙂 ještě dotaz dala nám mastičku imazol mám jí dát či ne hodně mi jednou pomohla a píšou jí dost často co vím...je to vhodný nebo vyhodit??

matotibo
21. feb 2014

@kam.zyk
dala som fotky do albumu sárka snažila som sa to nafotiť ale veľmi to nieje vidno,

mirkita
21. feb 2014

@kam.zyk dakujem...zinkovu mast mam doma,malu pofotim ked sa zobudi...vcera som jej dala na jedno miestona krku sudocream a dnes to ma uplne ciste! Vcera od 18tej som jej uz vobec nic nedala,len fenistil...spala ovela lepsie...prikm teraz nedavam,len kojim

kam.zyk
21. feb 2014

@kacenka1979 IMazol- to je zas ono- vrací se pak cyklicky kvasinka, ne vždy, ale čsto ano (resp.je to tak 50:50). Zabírá u dospělých, ale u dětí...lepší je genciána.

Očkování se nebojte, to se pak cca 5 dní před ním přihlašte a uděláme protiopatření. Vločky a rýži můžete rozmixnout na kaši s Nutrilonem.

kam.zyk
21. feb 2014

@matotibo na které fotce to je? 🙂 kdyžtk hoďte odkaz, já nejsem nikdy na netu schopná nic najít 🙂

matotibo
21. feb 2014

@kam.zyk to sú posledne fotky tvarička a bruško veľmi to nechce odfotiť, to sú take suché plochy po brušku a na ručkách aj okolo ústočiek, teraz to nemá červené len suché

kam.zyk
21. feb 2014

@matotibo mažte to zatím jen Bepanthenem. Anebo - jaké máte doma masti/krémy?

kacenka1979
21. feb 2014

@kam.zyk díky určo se ozvu ještě mám doma krém excipial kids vypadá že ho to už nesvědí takže pokrok ted raději budu na mlíčku alspon 3 dny ...včera koupel ve šlemu z vloček a musím říct že dobrý ...rano jsem ho tím a vodou otřela namazala ložiska sudo zbytek excipialem a zatím nic rudého ve vláskách se to stáhlo už pěkně spíš to má načervenalé a suché ale po krémech tak 3 hod. pohoda tak snad 🙂

salome123
21. feb 2014

baby, neviete co moze byt toto? starsia dcere ma AE (ale uz pod kontrolou) a pred chvilou som si vsimla, ze je cela vyhadzana.

macinka13
21. feb 2014

@demo dakujem, skusim to zohnat, pripadne objednam.

prom
21. feb 2014

@demo ja myslim, ze lekar je ako kazdy iny clovek, lahko sa nauci porovnavat a obhajovat svoje skutky, aj ked vie, ze nie su uplne koser ... takze on si lahko spocita, ze ma z niecoho profit, strach zo sankcii od poistovni, tak si potom aj to zle sam sebe obhaji ... ja by som na to tiez zaludok nemala 😖 A spusta lekarov ani nesleduje "novinky", ze existuju uz aj ine sposoby liecby, kombinacie ako sa vysporiadat s ochorenim, castokrat ani nechcu, lebo je jednoduchsie pouzivat to, co vedia. ALE zasa opakujem, aby to nevyznelo, ze sa doma liecim iba bylinkami, ze k lekarom nechodime ...Nemyslim si toto o kazdom lekarovi, v kazdom odvetvi lekarstva sa najdu dobri aj zli .. ako v kazdej inej profesii ... je to ludoch ... my si tu mozme dakovat, ze tu funguje @kam.zyk a ine kocky, ktora sa nam tu snazia poradit ... a uspesne.. aspon u nas teda ano 🙂 V tomto vidim velke plus internetu, ze si kazdy mozme hladat informacie ake potrebujeme

prom
21. feb 2014

@kaja73 ahoj, aj my sme skusali ten Nivea krem, dostali sme nejake male vzorky .. a pohodicka 🙂 asi tiez vdaka tomu zinku. Dcerke teda ani Sudokrem nevadil, akurat ja vnimam, ze po Sudokreme ma dcera pokozku taku vyraznejsie suchu, tak musim potom aj niecim premazat. Bubchen krem je tak nejak v strede a po tej Nivee nemazem nicim, je taka mastnejsia asi uz v zlozeni asi

vrtulka81
21. feb 2014

@luthien prosim tě,nevis jestli existuje forma tehotenseho ekzemu? Byla sem nekolik dni v nemocnici,broucci delali neplechu a museli je zkrotit aby nesli ven předčasně,dostala sem na ruku naramek kde bylo moje jmeno,takova gumova svině,po dvou dnech se me pod tim udelal ekzem ktery se pomalu rozleza po ruce,ale budis,uz je nejak zmaknuty,ted je to druhy den co se me udelal na stehne,pěkně se rozleza.Nechcu male patlat číňana,nechavaji ho testovat a prodwj je opet zastaveny,ted s ni cvici zmeny počasí a potrebuje ho vic nez já.Je mozne ze me mimina vycucavaji a telo se nedokáže branit,nikdy sem ekzem nemela ani alergii

kam.zyk
21. feb 2014

@kacenka1979 Ten Excipial je OK. Bude to dobrý, uvidíte, když ne, tak to popoženeme, to pak písnete, jak se to vyvíjí.

@salome123 to je reakce na něco kontaktního, nebo se zpotila . Nemohla mít kontakt s něčím dráždivým?

@prom přesně tak, v každém oboru je odborník dobrý, co dokáže pomoci, a taky člověk, který prostě nepomůže (a může uškodit). Je to v každém oboru, nejen v medicíně. Jsou lékaři dobří, a jsou lékaři horší. Nelze to paušalizovat. A máte pravdu, ohromná výhoda je v tom, že si dnes už můžeme vybrat styl léčby - už dnes díky netu ty info máme. A o to jde. Sudocrem - může vysušovat, máte pravdu, pak je ideální napřed namazat něco hydratačního - a až navrch Sudocrem.

kam.zyk
21. feb 2014

@vrtulka81 jde o kontaktní ekzém, který se infikoval, proto se to rozšiřuje. Pošlete fotky, skouknu to a poradím (luthien tuším má teď spoustu práce s mimčem, ale můžete, jeslti chcete, konzultovat se mnou, jsem Věra Zíková, autorka toho léčeb.postupu, dle něhož luthien taky pracuje).

vrtulka81
21. feb 2014

@kam.zyk paráda ze poznavam ucitelku luthien 😀 Kontaktní nenapadl,na te ruce uz to nejde moc vidět a na stehne to blbe bere foťák,tak snad to pujde rozpoznat.Mohla by zabrat nejaka mast treba na plísně,napadlo mě,jestli je to od toho "naramku",on se me toriz do rana vzdycky prilepil na ruku a uz to tam bylo,tak se to mohlo zapařit nebo tak něco......

kam.zyk
21. feb 2014

@vrtulka81 tak to je trefa do černýho, je to plíseň. Já bych jako první věc dala zinkovou mast, kdyby to nezabralo, tak Imazol. On u dětí moc nezabírá, ale u dospělých dobře. Taky mě těší 🙂

mizulienka
21. feb 2014

..vcera sme boli u koznej, dala nam ATB na zlateho stafylokoka a aj kortikoidnu mast, uz som zufala, pretoze nic v podstate nezabera na dlhsie, staci obycajna nadcha a ekzem sa jej strasne zhorsi...aj teraz sme pred mesiacom brali solmucol a zareagovala nanho, doteraz to nemame pod kontrolou...som si vedoma, ze problem je niekde vo vnutri ale vobec neviem, ako sa dopatrat ze co? reaguje na mnozstvo potravin, ale testy potvrdili len alerigiu na roztoce, bielok, brezu...

kam.zyk
21. feb 2014

@mizulienka nasaďte Hylak, to je první krok. Musíte srovnat střeva, takže Hylak.

vrtulka81
21. feb 2014

@kam.zyk imazol sem mazala na tu ruku a nic,tusim clotrimazol byl lepší,ale stejne se to rozlezlo dál,ikdyz uz to mizelo.Muze to prelezt i na dceru? Ona je teda tezky atopak a nerada bych,aby ji otravovalo i tohle,staci co s ni dela počasí :|

kam.zyk
21. feb 2014

@vrtulka81 Tak genciána a namazat hned. A brát Hylak. Hmm, tyhle antimykotika větš.u dospělých zabírají (Imazol, atd.)- ale taky jsou lidi, kde to nezabere...zlatá genca, zabere vždycky....