Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lyongirl
24. sep 2012

Ahojte, trošku som sem nanovo nakukla... tak Imunoglukán užívajú samoška aj moje deti, min. škol. rok tým pádom nebrali vôbec ATB, čo je u nás úspech, takže už pár dní majú nasadený Imunoglukán nanovo, lebo ešte nezačal ani škol. rok a už mi soplili, kašlali a starší aj znáša škôlku dosť citlivo, nie je s ňou úplne psychicky stotožnený, čiže riziko choroby je o to vačšie, no a teraz som nemilo prekvapená ☹.
Co sa týka TV, akurát včera sme mali s MM výmenu názorov, on pre svoj život potrebuje aby neustále išla TV, aspoň v pozadí a bohužiaľ zdedili to aj moje deti, tiež by som ju najradšej vyhodila, ale to by zas letel môj PC 😀. Takže tiež by som potrebovala návod na to, ako doma všetko stihnúť a namiesto zapnutia PC prečítať knihu 🙂

xmalij
24. sep 2012

jsme bez antibiotik, vysledek moci je v poradku, se mi ulevilo a jak.
Doktorka otevrela hned otazku ockovani, nemela jsem nato mlzit a posouvat a rekla vsechno co jsem mela na srdci...shodly jsme se, ze pockame na jaro a uvidime 😉.

martinka1981
24. sep 2012

@lyongirl
@xmalij kupila som dnes ten Hlivačik a vyzera to že je fakt bez všetkych sajrajtov,aj spotrebu ma po otvoreni len 10 dni 😉
musim dať babam lebo stale soplia,aj Mima zas začala 😝

lyongirl
24. sep 2012

@martinka1981 super, tiež sa po ňom pozriem, jej, tuším som každý druhý deň v lekárni 😝 a to nehovorím o tých sumách, čo tam zostávajú, ach jo ☹ . Koľko to je ml, keď to má len 10 dní spotrebu? Síce, určite si to viem vygoogliť 🙂

martinka1981
24. sep 2012

@lyongirl jaaj o lekarni mi ani nehovor,tiež som tam každu chvilu 😝
ten sirup som dala teraz deťom,je uplne iny ako Imungl. husty a ovocny 😉 je ho tam 100ml a ma sa davať 2x denne čajovu lyžičku pred jedlom 😉
ale asi to už maš vygoogleneeee 😎

martinka1981
24. sep 2012

@luthien.k ahoj,dnes som zistila že Viki ma cele temeno hlavy pokryte detskou ml.chrastou len to ma suche 😝 a fakt vela. Čo s tym? Ťažko to ide dole tak neviem ako to odstranim 😝

pavlikova
24. sep 2012

@martinka1981 Mne sa veľmi osvedčil šampón zn.Babé na mliečnu chrastu.Najprv sme vždy hlavičku potreli olivovým olejom(kúpili sme v lekárni), aby chrastičky zmäkli.Potom hrebienkom vyčesali koľko išlo(chcelo to jemne škrabkať, tým hrebienkom). A potom sme umyli tým šampónom.Takto nám to poradila naša pediatrička.A ked bolo fakt toho moc na noc som jej to natrela Holtovým krémom síce smrdí, ale pomáha) z lekárne a večer umyla tým šampónom. Po 2 týždňoch sme mali hlavičku čistučkú.Šampón stojí cca 6 eur a Holtov krém cca 3,50malé balenie.

lyongirl
24. sep 2012

STV 2, 24.09.2012, 19:55
Popis:
Medicína - Atopický ekzém Diskusia na aktuálnu zdravotnú tému.

xmalij
24. sep 2012

@martinka1981
Marti, nevim co je chrasta, mala to po narozeni vubec nemela, ale kdyz ekzem vlezl i na hlavicku, tak suprove zabral sampon Cutishelp-lupy ekzem. Nadherne voni, je s olejem, meju ji s nim vlasky dodnes.
To je porad neco...Viki se udelala oskliva opruzeninka na predecku, place jak zbesila, kdyz cura nebo ji meju..tak macime v repiku a rano letim pro Pytiol, urcite zabere...tak mam pocit, kdyz byly mimca, tak takovyho .... s nima nebylo 😒.

viktorkaja
24. sep 2012

Dobrý den,
mám na vás dotaz ohledně očkování.
Mám 2,5 měsíční holčičku a nerada bych nějak uspíšila očkování. Paní doktorka ji chce už ve 3 měsících očkovat Hexavakcínou a já se trochu bojím jestli to není brzo. Mám totiž 5-letého syna s atopickým ekzémem kompenzovaným dietou a nerada bych řešila stejný problém u holčičky.
Moc všem děkuji za rady a postřehy.
Jana

princzezna
24. sep 2012

Chcela by som tiež pridať svoje skúsenosti s atopickým ekzémom u svojich už teraz dospelých detí, u prvorodenej som jej toto ochorenie predala ja sama lebo s tým zápasím celý život - dcérke sa objavil v 9 - tich mesiacoch na pätách, naša detská kožná lekárka však odmietla zobrať na vedomie, že dcéra má ekzém a snažila sa na jej vyskúšať všetky možné mastičky - v tom čase mi začínala chodiť a zanechávala za sebou krvavé stopy - lekárka odmietla mi predpísať kortikoidy s tým, že sa dcérke poškodia ženské orgány...preto som sa rozhodla jej zlý stav riešiť u svojho kožného lekára v ČR, ktorý pred tým, než mi napísal konkrétny liek pre dcéru, dal ju laboratórne vyšetriť či naozaj ide o atopický ekzém a až potom na jej stav predpísal potrebnú liečbu kortikoidmi na určenú dobu ( po dvoch týždňoch mala päty opäť v poriadku) a sám ma poslal za homeopatkou, aby som sa začala sústrediť na to, čo jej vlasne dávam jesť. Ako najhorší spúšťač ekzému u mojej dcérky homeopatka označila kravské mlieko, ktorému sme sa začali vyhýbať. Pri ďalších dvoch deťoch som si už dávala riadny pozor na to, čo jem počas ich dojčenia, nepoužívala som žiadne parfémované prípravky na ich starostlivosť a aj sa mi osvedčilo - po kúpaní vo vaničke som vždy bábätko osprchovala. S ekzémom je to beh na dlhé trate a nie je dobré zavrhovať klasickú medicínu ani vyzdvihovať alternatívnu, nie všetko je biele alebo čierne. Dôležité je najmä to, aby ste spolupracovali s ozajstnými odborníkmi a nie s takými "akože doktormi", ktorí s vami a s vašimi deťmi len experimentujú.. 🙂 🙂

martinka1981
24. sep 2012

@pavlikova dakujem za radu,len malá už ma skoro 2 roky a dosť vlaskov 😝
no neviem ,skusim jej to namazať olejom a vyčesať ale to bude boj,všetko mastne,no konec 😝 😀

martinka1981
24. sep 2012

@lyongirl ja som pozerala,volala mi svokra že ide takato relacia,neviem ako ty ale ja som sa nič nove a zavretne nedozvedela 😀 😝

martinka1981
24. sep 2012

@xmalij moje to mali obe,a dokonca to ma aj Mima ešte ale len sem tam malinke chrastičky,no ale čo som videla dnes u Viki ma šokovalo 😝 strašne vela toho ma.Neviem prečo som si to doteraz nevšimla 🙄 🙄

zas možem isť do lekarne 😀 😀 😀
ešte počkam či napiše Katka..

dadulka19
24. sep 2012

ahojte,odporúčam kúpeľ z orechových listov,poradila nám ho pani bylinkárka Kopáčová a fakt to funguje.Za hrsť listov zaliať 2litrami vriacej vody,nechať hodinu luhovať,scediť,naliať do vane,dopustiť teplú vodu a kǔpať 20minút.Ak by voda chladla,treba len tepej dopustiť.Potom jemne usušiť,natrieť a šup do teplej postielky 🙂

lyongirl
24. sep 2012

@martinka1981 asi tak, po 10 min. som sadla k PC a ináč aj nám to oznámili svokrovci, že to pôjde 🙂

lyongirl
24. sep 2012

@martinka1981 naši to tiež mávajú a tiež to mal minule teraz neviem ktorý hrozné a dovtedy som si to nevšimla, používam Babé šampón, ale je to na dlhšie, teraz to má Domko aj Riško, ale len sem tam také nič, čo nejde ani odškrabnúť, tak skúšam dlhodobo použiť šampón a uvidím, či to pomôže, lebo pravdupovediac, vždy nám zabral najviac Locoid, ktorý samozrejme už nechcem používať...

martinka1981
24. sep 2012

@lyongirl 😀 super nie?
Ja som to dopozerala ale teda nič mi to nedalo. Jedine info že deti narodene na jesen maju väčšiu pravdepodobnosť schytať AE 😝 čo teda neviem ale u nas plati 😀 😖

martinka1981
24. sep 2012

@lyongirl hmm,Babe mam aj ja ale už stary 😝 čiže zas navšteva lekarne 🙄 🙄 ma švihne z toho raz. Fakt ma toho vela a neviem či len šampon bude stačiť 😝 zrejme to ma suvis aj s exemom,čo mysliš?
Tvoji chalani maju všetci AE?

lyongirl
24. sep 2012

@martinka1981 áno, majú ho všetci, ale najstarší z neho asi už vyrástol/dúfam/, neprejavil sa mu už ani nepamatám. Stredný nemá ekzém, ale má atopickú pokožku a vždy, keď sa mu zníži imunita, tak má exzém okolo pusy, ale nie je to typický atopický, ale myslím, že to má súvis, no a najhoršie je na tom najmenší...od malinka mal seboreu, myslím, že dosť, stále sa mu tvorila a potom po pol roku po očkovaní sa mu prejavil aj atopák, seborei sme sa ako tak zbavili, bol pokoj, ale objavuje sa všetkým chalanom...

martinka1981
24. sep 2012

@lyongirl fu tak to je teda sila 😝
no ja dufam že aj moja -moje z toho vyrastu.
Staršia tiež nema klasika atopak ale mala červene lica a take drobne biele vyražky na nich a aj na rukach.Tie lica už nema take červene ale ruky ma bodkovane.A s mladšou sme to schytali na 100% 😝 ale neva,naučila som sa vdaka tomu vela veci 😉
No lučim sa na dnes,čas neskutočne leti a ja som chcela isť skor spať 🙄 zas mi to nevyšlo 😎

majka99999
24. sep 2012

Ahojte, mozem taku otazku? Kedy sa atopicky ekzem prvykrat prejavil u vasich deticiek? Aj ja ho mam, v detstve to bolo dost strasne, teraz uz len na koncoch prstov sa sem tam niekedy nieco objavi (pouzivam lipolotio na zvlhcovanie niekolkokrat denne). Sledujem synceka, ci sa mu nieco netvori, az uzkostlivo. 😒 Tak by ma zaujimalo, kedy je to najrizikovejsie obdobie.

luthien.k
25. sep 2012

@martinka1981 , no se šupinkami se nedá jinak, než je změkčit (pokud se Ti nechce olejem - doporučuju slunečnicový z lékárny - můžeš vyzkoušet dražší variant - ABCDerm Babysquam od Biodermy, ale tuším, že vám Bioderma nesedí nebo i přípravky s ureou, která má taky změkčující účinky), namazat, nechat to působit alespoň 3 hodiny, pak jemným dětským hřebenem vyčesat (u plešatých mimin se mi nejlépe osvědčil ultra soft kartáček na zuby 😀) a potom umýt šamponem - CutisHelp lupénka - seborea ideálně.

luthien.k
25. sep 2012

@majka99999 to je velmi různé, ale u silnějších atopiků je to obvykle brzy, nejpozději mezi 3. - 5. měsícem věku, ale při dispozici v rodině (nejen když je tam atop. ekzém, ale stačí jakékoli alergie, astma...) se může projevit prakticky kdykoli.

luthien.k
25. sep 2012

@viktorkaja je to moc brzy, odkládala bych to určitě, pokud vím, je to legálně možné cca do osmi měsíců věku.

martinka1981
25. sep 2012

@luthien.k vdaka kati,takže mi neostane ine ako olej 😝 lebo ta bioderma sa u nas už neda kupiť,teda aspon to tak bolo ked sa Viki narodila.
Takže navšteva lekarne ma zas neminie 😖
nemožem použiť pupalkovy čo mam doma 😀 ??

luthien.k
25. sep 2012

@martinka1981 já myslím, že můžeš 🙂

martinka1981
25. sep 2012

@luthien.k ok,dam vedieť čo som s tym porobila 😝

martinka1981
26. sep 2012

@luthien.k ahoj,tak hlava včera namazana a len som ju hrebienkom nahanala 😀 ale naj to išlo dole nechtom 😝 ale hlavička je už celkom pekna 🙂
Inak hlasim že exem zmizol,kys.mliečna pekne urobila pracu 😉 žiadne drsne miesta. Kakame tiež celkom dobre,bez plaču. Tak som rada. A k tomu som dnes zistila že nam idu 3ky dolne ,obe naraz 😝

viktorkaja
27. sep 2012

Mohla bych vás poprosit o recept na kyselinu mléčnou. Hodně ji tady chválíte,tak bych ji chtěla pro syna také vyzkoušet.
Děkuji Jana