Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

paula333
26. feb 2009

Ahojte bebenky.Prosim vas, mam 2-mesacneho maleho a ma na tvaricke pupaciky. Doktorka povedala, ze sa cisti a predpisala mi locoid Lipocream - hormonalna mast, chcela by som sas spytat, ci ste mali niektora taky problem a ako ste ho riesili. Tu hormonalnu mast by som nechcela uzivat, da sa tomu vyhnut? Dakujem za odpoved

daluri
26. feb 2009

My jsme měli to samé na pusince, vypadalo to strašně, pomohl Holtův krém nebo to je Holtova mast, teď nevím přesně, akorát strašně smrdí, ale pomohla. Není ani drahá, tak zkus.

jabber
26. feb 2009

paula - ježišmarja, tak když se čistí, tak proč mu předepsala kortikoid, který mu to akorát zastrčí zpátky do kůže? 😕 😅 někdy ty doktory fakt nechápu 🙄

kolca
26. feb 2009

ahoj holky,
tak zřejmě taky máme atopický ekzém a chystáme se vyrazit ke kožnímu. Mazali jsme Lipobase a přišlo mi, že žádná změna. Teďka jsem zkusila indulonu a ty flíčky se mu začaly loupat, ale nevím jeslti to je dobře nebo špatně????? 😕

jannicka
26. feb 2009

paula to su normalne vyrazky ano cisti sa....skus len mydielkom umyvat to vysusuje nam pomahal sudocrem, hormony urcite nie!!!! nas maly bol jak pubertak to prejde tomaju vsetky deti snad 🙂)

vaanilla
26. feb 2009

Máte problém s věčně se vracejících a život otravujícím atopickým ekzémem? Vím jak se ho zbavit jednou a přovždy. Jedná se o bylinkové produkty. Pokud Vás tyto řádky zaujaly tak neváhejte a pište na vaanilla@klikni.cz

bertoletka
11. mar 2009

Ahojjj ... tak ja nevim, ale bojim se ze muj prcek bude mit asi taky atop.ekzem. Nebo teda nejaky ekzem zcela urcite. Uz zkousime od malinka ruzne masticky od dr a furt nic.
Po koupani (jen v ciste vode) mu zadicka taky hrozne flekovati. Taky jsme dostali lipobase, a pak neco s kortik. ale nic moc.

Chci se zeptat .. melo by se i pradylko prat ve specialnim prasku a avivzi? Co by ste jeste poradili? ja jdu zpetne proctat na co jste prisly.

Zatim zdravm a preji prijemny den (i kdyz pri pohedu z okno .. bleeeee)

wali
11. mar 2009

bertoletka, ak precitas par stran, tak sa urcite docitas, ze avivaz by sa pouzivat nemala a tiez pozor aj na pracie prasky, tie mozu tiez vadit. chce to hlavne premazavat a premazavat. a mozno pokusit sa odsledovat, po com je reakcia horsia, aj ked je to vacsinou uplne beznadejne prist na to. moze to byt strava, prach, pracie prasky, kozmetika, ..

kolca, ci je to dobre alebo zle, ze sa maly zacal lupat, neviem, ale urcite nic nepokazis, ked budes nadalej mazat modrou indulonou. ta aj lupajucu sa kozicku premasti. a inak, mna by to asi potesilo, lebo podla mojho nazoru je mokvajuci typ exzemu daleko horsi ako suchy 😖

antilopa
11. mar 2009

bertoletka - zkus do vody na koupání přidat lžičku octu (normálního) - nám to hodně pomohlo! Poradil nám to pan lékárník, tak vyzkoušej. Jinak nám atopický ekzém způsobila alergie na vajíčko a mléko, tak jestli kojíš, zkus tyto potraviny vysadit a pak uvidíš, zda se to zlepší. Většinou se jedná o problém "vevnitř" - to, že jsou pupínky, nebo něco na kůži už je jen následek. Tak ať jste zdravoučcí a ať to nic není 🙂

jabber
12. mar 2009

bertoletka - hlavně žádnou aviváž 😅 prášek pořiď nějaký co nejmíň chemický, mě mudra radila mýdlový, např. Hanka. Já jsem pořídila Ecover a teď mám i Vladěnku.
Do koupání dávej nějaký olejíček - Balmandol, Linolu nebo Balneum Hermal, nepoužívej žádné mýdlo a nekoupej denně, vysušuje to 😖

narika
12. mar 2009

prosim vas tiez mam babo, konkretne 3mesiacneho co ma tento tip chorobi ,. zauima ma ci um nutrilon je ta spravna volba prenho,kedze je na podporu imuniti co u babetiek takou chorobou je znizene. viete otom nieco? dik. ☹ ☹ ☹

wali
13. mar 2009

narika, my sme po odstaveni tiez pouzivali nutrilon - ten klasicky a ok, nam nic nerobil. nastastie nemame alergie na mlieko a tak pod., takze sme nemuseli pouzivat tie hypoalergenne UM. ak sa ti po nom drobec nevysype a nema z neho ziadne problemy, tak je to zrejme v pohode.

criterska
13. mar 2009

Ahoj holky, já už také nevím co nám je..Tadeáškovi se asi od 4 měsíců též dělají různé červenavé moc svědivé fleky po tělíčku, prvně jeden či dva na hrudníčku, dostali jsme Locoid a chvíli ho i používali, ale řekla bych, že pak se to ještě zhoršilo..☹ Jednu dobu jsem mazala i Indulonou a výsledky byly super, měli jsme skoro klid, ale teď už tak 2 měsíce hrůza děs, fleků je čím dál víc - skoro celá zádíčka, hrudníček, bříško, sem tam na nožičce..Nevím, myslíte, že jde o atopický ekzém? Dr. myslí, že ne, ale přijde mi, že je jí to nějak jedno..Chceme jít na kožní, snad nám tam lépe poradí..Jinak teď jsme měli koupenou konopnou mastičku, ale taky bych neřekla, že by nějak extra zabrala a hlavně nám vydržela cca týden a za ty prachy to je hrůza.. ☹ Myslím, že kvůli tomu Tadík i špatně spí..A s tím promazáváním - jak často denně? Já mažu ráno, okolo oběda a večer, koupeme obden..Díky

roana
13. mar 2009

Zdravím,
máme taky malou s červenýmna flekama, pediatr se na to koukl a nic moc z něj nevylezlo, tak jsem šla rovnou na kožní. Tam mi řekli, že to je jasnej ekzém, mažu Robátkem, Halicarem a olivovým olejem z lékárny (v tomto pořadí ráno, v poledne a večer) a je to lepší.
Taky mi kožní řekla, že každé 3 až 3 měsíce se musí změnit kosmetika, že přestává fungovat... Takže Robátko vyměním za Exogemu od Adermy, asi. Taky chodíme k homeopatce, ale to asi není téma pro tuhle diskuzi, nevím... (naší malé to teda zabírá).
Držím palce.

jabber
13. mar 2009

criterska - těžko takhle říct, jestli to je atopák nebo ne, ale podle toho, že to svědí mi to připadá dost pravděpodobné 😒 Že se to po kortikoidech zhoršilo je klasika, já bych poradila navštívit homeopata 😉

roana - všechno co na ekzém pomáhá patří do téhle diskuze 😉 Já tady taky pořád prosazuju homeopatii, protože dceru z AE vyléčila 🙂

roana
13. mar 2009

No, tak jsem konečně narazila na někoho, kdo homeopatii taky bere za rovnocenný alopatii (rozuměj "normálním" lékům). Ale hlavně zabírá na takový děsy jako je AE a astma! A u malých dětí, který nejsou prolezlý antibiotikama jako my starší, to zabírá okamžitě. Fakt bych zkusila najít ZKUŠENÝHO homeopata v okolí....

jabber
13. mar 2009

Přesně, na rozdíl od normální medicíny je v léčení ekzémů úspěšná 🙂 Já myslím, že její hlavní sláva teprve přijde - když vidím ty čím dál delší čekací doby u naší homeopatky 😅 🙂

nicky95
13. mar 2009

Ahoj. Od šiestich mesiacov malého to aj u nás bol iba ekzémik, ktorý sa však vždy iba zhoršoval. Namiesto kožnej treba ísť na imunológiu. Ekzém je reakciou na potravinovú alergiu. U nás konkrétne na vajíčka a banány.Nám pomohli probiotiká. Homeopatiká som ešte neskúšala, ale mastičky od kožnej sme mali fúru. Pomohli iba dva dni. Kožnú ani nenapadlo, že by to mal byť AE.

norik1
13. mar 2009

Nicky, ja mam AP uz 30 rokov a mozem ti povedat, ze to nie je LEN reakcia na potravinovu alergiu. Je to reakcia na ktorukolvek alergiu... je to v krvi a na kozi je to len prejav... Takze ak to mastis do aleluja, je to vzdy len symptomaticka liecba....
Ja som z potravin alergicka len na cerstve jahody, aj to len mierne a uz som ich nejedla ani nepamätam, predsa som dnes musela vytiahnut kortikoidovu mast...ja mam alergiu na chlad a vobec mi nerobia dobre odmastovacie prostriedky - sampon, prostriedky na umyvanie riadu... s AP na prstoch ruk nie je moc prakticke zit...

criterska
14. mar 2009

Ahoj holky, díky, asi zkusíme vyhledat toho homeopata, i když tady v ZR nevím nevím..Ale stálo by to za to, protože to trápení je hrozný, dnes se Tadík celou noc škrábal a budil se na to, pofňukával, chudáček.. ☹

ditka1
14. mar 2009

na atopicky ekzem pomaha kozmetika z alfamediky...kliknite na www.alfamedica.sk /je tam taka pena do kupela aj my ju mame je veeelmi dobra/ 😉

roana
14. mar 2009

Ale je pravda, že pokud jsem držela přísnou dietu (kojím), tak naše malá byla v poho, tj. neosypaná. Mám pár odkazů na stránky, kde radí, jak rozeznat, která potravina vadí, dokonce můžu na majl poslat článek, kde vysvětlujou, že se to dá těžko vyselektovat a někdy je to u AE kombinace únavy a alergenu nebo stresu a alergenu, jestli má teda někdo zájem...

makulinka
14. mar 2009

malá má 3 měsíce a pořád byla samý ekzém, není vyloučený ani AE a tak nám dr. doporučila nějakou novinku imunoglukan. a musím říct, že nemá jediný pupínek. píšou mazat 2x-3x denně, já tedy zatím zkouším 1x po koupání a můžu říct, že již po prvním mazání o 99% lepší. te´d po týdnu mazání je to pravé hladoučké mimi. malá byla jak říká muj manžel takové malé struhadlo, ale ted opravdusuper.

criterska
15. mar 2009

Ahojky - Makulinka - a to je na předpis nebo normálně dostupné v lékárně? Děkuji..

makulinka
15. mar 2009

Ahoj, je to volně dostupné, je to 30 g mast, ale opravdu super, já také mazala vším, ale tohle prostě nemá chybu, cca 130 kč jsem platila. určitě to vyzkoušej. malá byla od hlavy až k patě a te´d po týdnu opravu ani náznak nějaké ekzému, vyrážky či podobně. takhle hlaďounká nebyla od narození.

criterska
15. mar 2009

Makulinka - děkuji moc, vyzkoušíme..Nám teď došel konopný krémík, tak zatím mažu modrou indulonou, ale nicmoc.. 😒

makulinka
15. mar 2009

criterska, určitě dej vědět, jestli vám to pomohlo, ale určitě pomůže. vždycky když jsem viděla malou tak se mi chtělo moc brečet jak mi jí bylo líto a teď je nádherňoučkááááááááá 🙂 🙂 🙂

criterska
15. mar 2009

Makulinka - díky moc, dám..Hned v út naklušeme do lékárny a koupíme.. 😉 Teď po tom konopném se nám to taky zlepšilo, ale ne zase až tak moc - na to, že je ho jen 75 ml a stál 200 Kč, když jsem mazala 3x denně poctivě všechny flíčky - a že jich je - tak ho máme po týdnu vyplatlaný.. ☹ Taky mi je Tadíka líto, často se škrabká a je vidět, že je z toho nervózní, kolikrát bych řekla, že se kvůli tomu budí i v noci - třeba i při nočním kojení se škrábe a natahuje, je to hrozný.. ☹ 😔

l3nka
16. mar 2009

naša malinká má vzadu na krku a v hlave veľký červený fľak občas do zbledne a občas je to tmavo červené? neviete čo to je? je to nejaký ekzém?

roana
16. mar 2009

to I3nka: Podobně vypadá ekzém naší malý, má to vzadu na krku a může se udrbat. Co na to kožní? Byly jste?