Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzzankka
5. feb 2014

@kam.zyk ešte by ma zaujímalo, č to znamená,že zápal výjde on,ako sa to prejaví, čo môžem čakať?

A k tej diete, ak by som šla podľa eliminačnej diety tzn., mäso : králik, jahna, morka, brokolica, ryža ...atď
BKM myslíte mliečne výrobky a mlieko, ale aj v iných výrobkoch sa nachádza niečo z mlieka, napr: chleba, či sa mýlim?
Potom by mohla nejakú náhradu, myslím kozie mlieko,alebo som čítala nejaké ryžové, mandľové..
Ak sa celkom mýlim, je možné,že mi to lepšie objasníte....
Už len vidím alergia,alergia, to nemôže....neviem sa v tom správne orientovať...
ďakujem

martinka1981
5. feb 2014

@zuzzankka zapal vyjde cez pokožku...čiže bude mať zhoršeny ekzem

martinka1981
5. feb 2014

@zuzzankka BKM- bielkoviny kravskeho mlieka....ak držiš dietu treba čitať zloženie všetkeho čo kupuješ a ješ.
Kozie ani ine mlieko od zvierat sa nema davať pretože maju podobne bielkoviny ako kravske mlieko.
Povolene su obilne mlieka...ovsene,ryžove. Sojove a madlove nie...

zuzzankka
5. feb 2014

@martinka1981 dnes som strávila na nete nějaký čas, boli ma hlava zo vsetkeho toho hladania a premyslania.Já som sa přistihla při tom,že stále rozmýšľam,čo môžem navariť,čo by som spravila aby jej to neposkodilo...
No je to pre nás nové,tak je toho naraz veľa.
A ďakujem za pomoc a info,možno tu budem dávať primitívne otázky,ale je to tak,moc sa v tom nevyznám.

kaja73
5. feb 2014

@martinka1981 my teraz ficime na mandlovom-doma robenom-cca 7 tyzdnov.
Malemu to strasne chuti a aj mne-ochutime trochou medu.....moj mandle moze, aj med..mam pocit, ze sme konecne nasli nieco co nam vyhovuje na 100%-zlozenim aj chutou. 🙂 a to malemu aj mne.

martinka1981
5. feb 2014

@zuzzankka kludne...na začiatku je to chaos a boj a hladanie odpovedi. Ak viem poradim a pomožem 😉

martinka1981
5. feb 2014

@kaja73 jasne len pri elim.diete nieje mandlove vhodne.
Ja som prave robila makove 😉 pijem kavu s nim teraz a celkom fajn....ale skusim aj mandlove

kaja73
5. feb 2014

@martinka1981 makove som tiez robila,ale to uz na druhy den nema dobru chut a robit to kazdy den sa mi nechce-mandlove je na dva dni-aj to je nieco .../viem ze eliminacna je bez neho../
maly to pije denne pred spanim-je zasadite,chutne a vyzivne-hotove kinderko-3 v jednom zabalene... 😀

martinka1981
5. feb 2014

@kaja73 no mne toho makoveho moc nezostalo 😀 no každy den by som to nerobila teda 😝 baby si dali kakavko s raw kakaom a agave sirupom....tiež miesto kinderka 😀 😀 😀

kaja73
5. feb 2014

@martinka1981 no ja musim mat na kazdy den -lebo to ma ritual-este flaskovy sa priznam 🙄 😝 ale co uz.
A tak robim ob den mandlak.....

martinka1981
5. feb 2014

@kaja73 jooj to u nas flašky už davno nefičia...moje baby sa same odflaškovali...odmliekovali 😉

kaja73
5. feb 2014

@martinka1981 vies ako som ja snazila....a aj bol bez takmer 2m-kym mal nadchu som vysadila to kozie mlieko a uz som sa k nemu nechcela vratit a ani som sa nevratila...no skusila som potom toto a on ze vypije ale z flasky-tak som bola rada ze chce skusit a vyhovela som mu.....a to bol zaciatok dalsieho flaskovania...sam mi hovori-nikomu to nehovor..on sa aj hanbí za to,ale je to silnejsie ako on. 😲
Ale to len na noc takto pije.....

martinka1981
5. feb 2014

@kaja73 koťuha mala že nikomu to nehovor 😀 😀 😀

martasek84
5. feb 2014

@kam.zyk děkuji za radu ... ještě mám dotaz - je možné zaměnit AE za opruzeninu? Malé se udělala pod krkem ze dne na den, dle dr. ošetřuji již týden Tanno Hermalem, je tam mírné zlepšení, ale předevčírem se jí to udělalo i pod kolínkem - takové souvislé červené místo .... nechci ji podceňovat, ale trochu se bojím event. špatné diagnostiky?

kam.zyk
5. feb 2014

@zuzzankka martinka1981 radí naprosto skvěle, už to zná 🙂

kam.zyk
5. feb 2014

@martasek84 za opruzeninu ne, ale za kůži , kde se usídlila kvasinka, to ano. Pod krkem = častý jev, AE to vůbec být nemusí. A tohle, co popisujete, je kvasinka. Mažte to Sudocremem.

martasek84
6. feb 2014

@kam.zyk děkuji moc za radu ... dneska jdeme na ko, tak uvidíme, co řekne, ale ať řekne, co řekne, zkusím Sudocrem ...

leedak
6. feb 2014

Holky je mozne,ze se kvasinka drzi v obleceni????@kam.zyk

valentynkaa07
6. feb 2014

@leedak já myslim, že ne. V suchém prostředí asi žít nemůže, ale jistě to nevím. Oblečení může být např nevhodný materiál, prášek na praní, aviváž, spíš nějaké dráždidlo, než kvasinka.

demo
6. feb 2014

@leedak ak je to oblecenie zo syntetiky, ktora z pokozky neodvadza vlhkost, tak podla mna oblecenie moze napomahat vzniku a mnozeniu kvasiniek.

leedak
6. feb 2014

@demo
@valentynkaa07 mo prave ,ze vubec!!jevto bavlnene pyzamko..my sme dlouho bojovali s kvasinkou kolem krcku nejvice..a nejak jsem zapomnela na tohle pyzamko co dnes mela a v noci se ji krcek zasa zhorsil..
Je mozne ,ze kdyz ho nosila kdyz to bylo spatne ,ze to tam nejak zustalo.??

demo
6. feb 2014

@leedak uz som sa stretla s odporucanim, ze pri problemoch s kvasinkou treba pradlo prat na vysokych teplotach alebo ho aspon ozehlit, ale nejako sa mi zda, zde to nema logiku. kvasinky potrebuju pre svoj zivot teplo, vlhko a tie crevne aj cukor - to v suchom pyzame nemaju. skor naozaj reakcia na prasok alebo prislo k pomnozeniu kvasiniek z inych dovodov.

Inak to, co je vydavane za bavlnu, casto bavlna nie je. Potvrdili mi toto moje podozrenie aj ludia, ktory sa venuju vyskumu v oblasti textilu. Obchodnici zavadzaju aj tu. Ale to iba na margo temy.

valentynkaa07
6. feb 2014

@demo to mi povídej, já to většinou poznám na omak, že to není 100procentní bavlna a na cedulku si to klidně napíšou, někdy je to fakt zjevné, že je tam nějaká příměs... 🙄

valentynkaa07
6. feb 2014

Já se teď potýkám s prstíkem....přikládám foto. Bylo to mokvavé, koupala jsem v řepíku a mazala A derma + sudocrem, hezky se to vyhojilo, ale teď to má pořád v té hrubé fázi a nějak to neumím dohojit. Mám to teď máznout něčím mastným? ale čím....

kam.zyk
6. feb 2014

@valentynkaa07 teď je na řadě směska: Bepanthen a Infadolan 1:1 a je to pryč.

@demo to je pravda, když je to materiál, co špatně odvádí vlhkost, může to napomáhat vzniku kvasinek - ale obecně, v oblečení se kvasinka nedrží, kvasinka potřebuje lidské tělo, přesně to píšeš správně 🙂

Oblečení se stříbrnými vlákny hodně pomáhá atopikům se sklonem k infikovanému ekzému, jedna maminka tomu říká "stříbrný hadry" a prý to funguje, no ale ta cena...

katyxq
6. feb 2014

@leedak kvasinky jsou potvory, přežijou leccos v neaktivním stavu - vypralas oblečení na 90 nebo co nejde, tak prohnala dezinfekcí (třeba Sanytol na prádlo)?

leedak
6. feb 2014

@katyxq ten sanytol musim koupit..protoze jinak uz nemam vubec zadne obleceni ktere nosila kdyz to mela tak hrozne...a ted tohle pyzamko...uplne vsechno stejne,jidlo zadne nove,prasek stejnej,teplota stejna...a zhorseni 😒 hodim ho do kose a bude...krcrk jsem ji hned umala dezin.mydlem a mazu tannem.no snad se ta svine nerozleze..

katyxq
6. feb 2014

@leedak blbý je, že Sanytol je parfémovaný (a jedno máchání navíc je málo, aby se to dostalo z prádla 😅) ... takže bych ho použila (kdoví, v tom oblečení nemusí být kvasinka, ale třeba nějaké baktérie, plísně) a pak dala 2-3 am´chání navíc

leedak
6. feb 2014

@katyxq ja ted davam ocet a plakam dvakrat...ale radsi to asi nebudu riskovat..aby se mi neosypala cela

martinka1981
6. feb 2014

@katyxq
@leedak aj v dm drogerke maju z rady Denk mit niečo na desinfekciu pradla...len to nemam odskušane....ale ked tu o tom pišete uvažujem že aj ja občas v takom niečom opreriem....lebo bežne na 40 st. perem....sa bojim dať 60 kedže všetko oblečenie ma 40ku