Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

pajushka
24. apr 2013

@vrtulka81 Ahoj, no my přesně takovu reakci máme na břízy a bydlíme na Břízové, což je paráda, takže máme Zyrtec preventivně už taky (a že přestali přispívat to mě taky velice "potěšilo", dopláceli jsme 204,-....to kdybych tušila tak si ho nechám napsat už někdy v březnu 😒 )
Holky, doporučíte nějaká probiotika, vhodná ideálně pro malého (2 roky) a i pro mě (těhotná)? Díky moc!
@katyxq Katy, ty jsi myslím někde dávala nějaký tip, už to nemůžu najít 😅

ajka30
24. apr 2013

@amy14 najlepsie je pockat s ockovanim kym je ekzem uplne pod kontrolu, ked ma kozicku cistu. Ale v pripade mojho syna take obdobie ani nemame ☹

xmalij
24. apr 2013

@pajushka mrkni na www.pharmaagency.cz 😉
my mame Colon dophilus ( delim na dve davky denne) a stridam s Infants dophilus plus

xmalij
24. apr 2013

@pajushka mrkni na www.pharmaagency.cz 😉
my mame Colon dophilus ( delim na dve davky denne) a stridam s Infants dophilus plus

pajushka
24. apr 2013

@xmalij Díky, už jsem jim tam poslala dotaz 🙂

zuuzika
24. apr 2013

Ahojte,porosim o radu. Maly ma 3mesiace,od narodenia mame problemy s kozou,vyzera to na AE,ale vobec ho to nesvrbi,neskrabe sa,je kludny. Moze to byt AE aj bez svrbenia? Ma cervene suche loziska po bokoch predlakti a predkolien.Dakujem

katyxq
24. apr 2013

@pajushka Máme z řady Dophilus, momentálně Infants dophilus plus a Colon dophilus, v lékárně mi je do druhého dne objednají.

katyxq
24. apr 2013

@zuuzika To posoudí kožní lékař, pokud vás tam pediatr neposlal, tak po něm žádanku chtějte 😉.
a pokud to ekzém je - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

sariky
24. apr 2013

@zuuzika ja jsem s detma byla na koznim i bez zadanky detskeho lekare. normalne jsem zavolala a objednala deti na vysetreni a zadny problem nebyl

vrtulka81
24. apr 2013

@pajush já sem za něj doplácela tolik už v lednu a to sme ho ještě nepotřebovali.Normálně ho vozím s sebou kdyby náhodou ,zrovna včera sem ho zapoměla,takže sem musela koupit nový,za troje léky na alergii sem nechala pomalu 500,- v lékárně,málem mě porazilo 😠

pajushka
24. apr 2013

@vrtulka81 Fakt už v lednu? Já brala někdy v únoru Fenistil a určitě jsem ještě tolik neplatila... Je to šílený 😠

pajushka
24. apr 2013

@katyxq
@xmalij Holky, jak dlouho vám cca vydrží to jedno balení? Díky moc.

katyxq
24. apr 2013

@pajushka Colon dophilus měsíc (balení 30 tobolek, beru 1 denně), infants dophilus plus má 20g, dávám třetinu gramu denně (čili 2 miliardy baktérií), takže balení vydrží cca dva měsíce, pokud by malá nebo já měla střevní potíže, tak zvednu dávku na dvojnásobek. Skladuju v ledničce.

amy14
24. apr 2013

@ajka30 no ved ani u nás také obdobie ešte nebolo...len ked sme ho natierali kortikoidmi,tak den bol čistý

amy14
24. apr 2013

dnes som malého natrela modrou indulonou,nechala ho holého na plachte zospodu pogumovanej,medzi nožičky látková plienka a buvinká ako bábo...snažím sa ho čo najviac vetrať nech mu nie je teplúčko....momentálne to nemá hrozné,tak uvidíme ako dlho nám to vydrží....

xmalij
24. apr 2013

@pajushka Viki je dva a sedm mesicu, jsme na +-8 mrd, tzn. jedna odmerka Infants plus nebo kdyz ma travici obtize, tak davam pul Colon rano a pul vecer, nekdy jen pul denne. Katka posilala nedavno odkaz na doporuceni dle GAPs diety a 2-4 roky stare dite uvadeji 6-8 Mrd. denne. Tezko teda odhadovat jak dlouho vydrzi, jen vim, ze to neni nic levnyho 😉.

amy14
24. apr 2013

@luthien.k ahoj od soboty sme na UM nestlé althera....ešte som niektoré miesta na telíčku potrela locoidom...chcem sa opýtať za akú dobu by sa ten ekzém mal stiahnuť po vysadení BKM?

teddylu
24. apr 2013

Holky dlouho jsem tu nebyla ale potřebuji radu 😉 . Barča má tu alergii na ořechy a občas se jí udělá nějaká ta vyrážka. Potřebuji poradit opalovací krém pro citlivou pokožku. Koupila jsem zatím od Alverde 30 faktor bez parfemace,ale hrozně špatně se roztírá(s Barčou se při natírání doslova peru) a je po něm hrozně bílá,je voděodolný. Potřebuji jiný aspoň na obličej 🙂 . Poradíte děkuji 😵

martinka.pida
24. apr 2013

@xmalij Nějak moc rychle 😀. Jak se Viktorka těší na příchod mimi 🙂?
Zkusim Fuchse, děkuju 🙂. I kdyby tři měsíce čekačka, hlavně, že by nás vzal. A tři měsíce čekací doba = tři měsíce odklad očkování 😀. To už Kubovi bude skoro rok. Stejně mi to na očkování přijde brzo. Taky mám strach nedat vůbec, ale asi víc mám strach očkovat.
Se školkou je to jak? Je to ve všech školkách, že musí mít povinná očkování nebo si to každá školka řídí podle svého (myslim státní školky). S Verčou jsme u zápisu byli, o očkování nepadlo ani slovo (nemá MMR, z testů potvrzená alergie na vajíčka, hexu doočkovanou).

xmalij
25. apr 2013

@martinka.pida ma desne rada deti kolem, hlavne miminka, to je jak jedna velka rozneznenost, ale kdyz se zeptam, jestli chce mimi domu, tak rika ne 🙂. Ale s brichem se mazli a vymysli hry, ted vede lechtani, myslim, ze bude dobre 😉.
Zkus ho, nebo oni maji i dalsi doktory, ja chtela k nemu, ale ve finale zase tolik me neprekvapil, nebo spis neohromil jak jsem cekala. A pani na recepci mi rekla, at si prubezne volam, ze jim lidi odpadaji nebo daji odpo termin a na krev se jede znovu rano (coz je opruz, pro me tak 250km, ale coz), Je to dost mimoprazskych a ty davaji na rano, aby nemuseli pendlovat.
A hlavne! On ti da zpravu z prvniho sezeni, kde je jasne psany, ze vypada blbe a ze jste dietou prisli sami na ty veci s u nej to ma obr vahu. Vyptaval se k ty diete, zkousel me a pak rekl, ze to je jediny zpusob a ze to bylo dobre provedeny. Pak jsem malinko praskla Katku a Verku, aby to mel jeste vetsi vahu,ze to testovani je pod dohledem odbornic. 🙂. Vysledky z krve prijdou postou za mesic, tak mas pro dr. v ruce aspon neco.
My byli vcera na zapisu, nemame sice sanci, ale dali nam prihlasku a musis ji nechat potvrdit u pediatra, kde se ockovani pise. Ja bych ji to event.dala az tesne pred nastupem v zari.
A pobavilo me, ze pri vstupu na dverich napis jak vrata..ze se vyskytly nestovice a vsi...

kacisekm
26. apr 2013

holky jdu si pro radu, ja mam atopak od mala,ale ne nejak hrozny, mali ho ma taky (4 mesice) ale ted ma telicko uplne ciste,ale na hlave ma rozmokvane fleky.nas dr nam napsal zadanku do motola na nejake detske kozni oddeleni.jedeme tam ale v pondeli, jak mam ted pecovat o takovy projev ekzemu? snazim se mu zabranit v drbani (cepicka, nebo rukavicky, zabavit ho...) a davam mu na to repik.mohu pro zlepseni jeste neco udelat?

cajomilka
26. apr 2013

@zuuzika Moje dcera má AE teď skoro na celém tělíčku, ale naštěstí!!! bez svědění 😉

cajomilka
26. apr 2013

Ahoj holky, taky se vašim dětem teď zhoršil ekzém kvůli kvetení všeho možnýho, hlavně teda bříz?? A. to teď má snad nejhorší za celou dobu 😒

abbie
27. apr 2013

@cajomilka ano 😢 k tomu sa este pridalo svrbenie oci a nosa ... vdaka eliminacnej diete sme boli na tom uz dobre a teraz toto ...

elemka11
27. apr 2013

Ahojte chcem sa opytat ci mozem davat razcu 10 mesacnemu dietatku do polievky ked ma atopicky ekzem.Ma niektora z vas skusenost ze by mu to zhorsilo?

danielahe
28. apr 2013

Ahoj holky, moc vas prosim o radu, mame alergii na kravskou bilkovinu a zarovem AE, ten mame dobry, jen to co ma na obliceji asi neni vylozene atopak, ale alergicka reakce na moje jidlo, takze jsem ted asi 4. den na ryzi, brokolici, kralicim mase a kasi sinlac+ banan a je to lepsi, vcera asi reakce na banan, ozuzla ho syn, reakce opek v obliceji a na krku cerveny svedivy fleky, jinak si to neumim predstavit, jidlo stejne, jen mel banan on 🤐 . Nekde jsem tu nasla soupis potravin v jakem poradi pridavat dalsi a uz to nemuzu najit 😅 . prosim prosim nejaky odkaz. dekuji

zuzka_cz
28. apr 2013

@zuuzika dcerka ma tiez AE ma ho tiez bez svrbenia

luthien.k
30. apr 2013

@martinka.pida ředitelé MŠ (státních i soukromých) mají podle školského zákona povinnost přijímat jen řádně očkované děti (nebo ty, které mají lékařem potvrzenou kontraindikaci) a zákaz se týká i mimoškolních aktivit až do 15 let věku, pokud je tam tuším víc jak 30 dětí a tvrá to víc jak 4 dny nebo tak nějak zhruba (takže různé kurzy, tábory, soustředění sportovní atd.). Takže pokud přijme ředitel do školky neočkované dítě, porušuje či obchází zákon a to je dost blbý. Možnosti, jak se proti této podle mého názoru diskriminační praktice popisuje právník v článku, co mám na svém profilu.

luthien.k
30. apr 2013

@kacisekm na mokvání se dává vysušující obklad (Jarischova voda, hypermangan...) a nebo pěkně mokvání stahuje a zároveň dezinfikuje genciánová violeť. Ale už to máte asi pořešené...

luthien.k
30. apr 2013

@danielahe Sinlac a banán nejsou vhodné potraviny do eliminační diety, když už kaši, tak rýžovou nebo kukuřičnou, když už ovoce, tak hrušku nebo švestku, dieta se drží aspoň 2 týdny, aby byl efekt, nicméně toto nepovažuju za nutnou dietu (tak přísnou), u většiny dětí stačí méně přísná varianta, kterou popisuje Věra Zíková ve svých článcích: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...
Po vyčištění se přidávají nejdřív obvykle ty největší alergeny (mléko, vejce...), aby se vědělo, na čem dítě je a potom samozřejmě to, co v jídelníčku nejvíc chybí a je třeba k jeho vyvážení (zelenina atd.)