Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
15. máj 2011

@luthien.k Ahoj,chtela bych se zeptat,no,spis su zvedava,jak to vidis se Sebikem podle toho dotazniku,jestli uz si se mela cas podivat,co si o tom myslis? 🙂 😔

martinka1981
15. máj 2011

@luthien.k to sa ma mazať 3 dni,potom mesiac pauza a potom zas. No musim sa priznať že som ten test nerobila 😔 som strašne hlupa. Ale ked kam.zyk napisala namaž a bude lepšie tak som nevahala a natrela ☹ asi to bola velka chyba a som teraz na seba naštvana,chyba mi plačuči "smajlik"

avaka
15. máj 2011

ahojte,
@luthien.k,aj ostatne kocky,co mate skusenosti....viete mi poradit?ja viem,ze uz tu je toho popisane vela,nieco som aj precitala,ale vsetko sa neda a hlavne ani neviem,kde (alebo cim mam zacat... 😒 )
mala bude mat 16.mes. a uz od cca 3 mes.mame problemy s pokozkou...dufam,ze som jej to nesposobila ja,ked som ju kupavala kazdy den 😔 teraz ju kupem 2x do tt(raz na plavani a raz doma)
Stale kojim,mala je uz vlastne vsetko,takze tazko mi je skusat,co jej robi problemy...sice kvoli inemu,ale chodili sme na gastro,kde jej brali krv na BKM,bola neg. a bielko bolo napisane,ze velmi nizka hodnota,to vraj nic.
A ked teraz citam,ze ju ani nemali ockovat!hexa vakc.ju zaockovali,ked to mala dost zle a teraz mmr znovu!Ja som sa specialne na to lekarky pytala... 😔 samozrejme,ze to ma teraz dost zhorsene...
Tiez myslim,ze zhorsenie je u nas v prechodnych obdobiach,mala proste cela "zoschne",ma uplne suchu pokozku a okolo krku aj pupaciky a cervene flaky,koza tam je az zhrubnuta a drsna....aj na rukach(dost to mala zle aj v zime,ked odmietala rukavice) vsetko ju svrbi,stale sa skriabe..aj licka mava suche a niekedy cervene...v jamkach a zahyboch to nema
periem v persile a lovele a mam teraz doma na vyskusanie mydlove orecha,tie skusim ale asi kupim radsej to mydlo,ako spominate...
natieram momentalne,teda uz dlhsie bielou vazelinou a excipialom

a konecne nas dr. poslala na alergo,mame termin v auguste...
teraz mi dala Locoid lipocream,ale ked su to kortikoidy,tak ju tym nenatieram...fenistil jej davam na vecer,nie vzdy,rano nedavam,aby nebola otapena z toho....alebo mam?
pridavam foto ake to mala teraz za krkom
budem rada,ak si najdete cas mi poradit,dakujem 🙂

luthien.k
16. máj 2011

@liluu, @kaja73 Ti odpověděla přesně na ty testy, mohou něco ukázat (nejsou naprd 😉), ale nemusí, takže zkus vysadit BKM a uvidíš, něco Ti k tomu pošlu...

bubinko83
16. máj 2011

kočky viete mi poradit niščo dobre po opalovani deti s atopickou pokožkou? Alebo ho možem pri mori natierat mastami od kožnej? Samozrejme nejdem maleho vystavoavt slnku ale predsa ho musim niečim natriet aj po kupani. Dakujem

luthien.k
16. máj 2011

@martinka1981, nebudu se do toho Věře plést, já s tou chytrou houbou zatím nemám zkušenosti... Uvidíš, co spolu vymyslíte.

luthien.k
16. máj 2011

@bubinko83, u moře, i když se prcek nebude přímo opalovat, ale na slunci se vyskytne, to je jasné, tak je třeba chránit pokožku opalovacím krémem, a to nějakým s čistě minerálními filtry - nejlepší je prý Avéne bílá řada, já mám letos Eucerin (50 plus), pro atopiky je též Bioderma. Masti od kožní jistě můžeš používat, pokud neobsahují dehet nebo bílý dehet (ichtamol), které nesmí přijít na slunce (pozor třeba i na Vitella Ichtamo nebo I Care či Ichtyo Care...).

martinka1981
16. máj 2011

@luthien.k takže sa Věrka ozvala,hrozne je zlata.
Tak teda mame tam masivnu kvasinu ktora už prerastala do kože a takto ta huba s nou bojuje. Dala som večer Ichtamol od lekarky a ten shvalila že to chce teraz zklidniť a urobiť aj kupel z čierneho čaju,hodne silny vyluh 😉

luthien.k
16. máj 2011

@avaka, koupání každý den není ideální, ale určitě si nemyslím, že to způsobí takový ekzém, to se neboj 😉 Se čtením začni tady: http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/
To je základ, co je potřeba si načíst a pak se můžeš informovaně ptát 🙂

Jinak - na gastru vám podle mých zkušeností těžko dělali specifické protilátky IgE proti BKM atd., obvkyle dělají IgA IgG a ty nevypovídají co se týče alergií o ničem, nehledě na to, že ani testy na alergologii nejsou 100%, vycházejí jak falešně negativně, tak u 50% potravinových alergiků jde o alergie, která se z krve zjistit nedá vůbec. Takže jediná skutečně fungující metoda je eliminační test - vysadíš podezřelou potravinu na 3 týdny (u vás by to bylo víc potenciálních alergenů - kravské mléko, vejce, sója, ořechy, ryby), a to jak ze Tvé stravy, pokud kojíš, tak ze stravy malé (ekzém se vám rozjel ve 3 měsících, při plném kojení předpokládám, takže tam je velká pravděpodobnost, že to byla reakce na něco ze Tvé stravy a toto jsou nejčastější alergeny). Neboj, zvládnout se to dá i bez mléka a všeho co ho obsahuje, mám dost tipů, co čím nahrazovat.

Kosmetika - mazat čistou bílou vazelínou není vhodné, chce to naředit nečím hydratačním a používat raději žlutou vazelínu, je vhodnější než čištěná bílá vazelína. A hlavně - vazelínu jen na suché, neakutní plochy, ne na akutní ekzém (mokvání, zarudlé fleky, červené pupínky). Takže ne na to, co má malá za krkem. Ten Excipial máš jaký přesně?

Jinak kdy jste byli naposledy u kožního? Ptám se kvůli vyloučení možné infekce v ekzém. Kortikoidy jste tedy nemazali?

Fenistil - na noc je lepší, jestli ji to svědí moc i přes den, tak klidně rozděl dávku i na ráno. Ale nejlepší by bylo navšítiv alergologii, kde by vám k Fenistilu dali i další antihistaminika, pro atopiky je nejlepší jejich kombinace...

luthien.k
16. máj 2011

@martinka1981, to si piš, že je zlatá a já jsem zase o něco chytřejší 🙂

hnedoocka23
16. máj 2011

@martinka1981 ahoj,my taky mažeme houbou a můžu říct,že nám hodně pomáhá,z nožek už máme ekzém pryč,hrudníček už taky mizíakorát ty ruce,no....a jak ty mažeš??3 dny a pak měsíc pauza??a to proč?houba se může používat denně,ne??nic o tom nevím,mi Věra psala 2 dny mazat houbou,2 dny promazávat iným krémem,třeba biodermou 🙂

martinka1981
16. máj 2011

@hnedoocka23 ahoj,my sme mali na kvasinku BIOGAMU a pytala som sa Věrky ako mazať a ona že mam sa držať navodu a v navode je napisane že mazať 1x denne .cca 3 dni a potom mesiac pauza a potom zas 3 dni.
Nam sa to brutalne zhoršilo po namazani hubou ale ako pisala Věrka že sa ta huba pasuje s tou kvasinkou. Tak ja jej doverujem a dufam že bude lepšie aj u nas.

@luthien.k naozaj by mali Věru oceniť neakou cenou 🙂 Udelime jej rád Modreho konika 😀 a rovno diamantovy!!!
nam detska lek.dala Fenistil 3x denne 7 kvapiek. Mysliš že je to vela? Teraz som jej davala lebo sa stale škriabala 😒

hnedoocka23
16. máj 2011

@martinka1981 a máte takovou tu mast v kelímku 😉 je to jakoby písek...no,v návodu jsem nic takového nečetla,tak právě koukám,tam bylo psané,že to e pro atopiky,lepénkáře a ložiska,mazat i 2x denně,ale ak dloho,nic 😕 😅 😕 no já mažu dva dny a pak dva dny promazávám,podle Věry......

hnedoocka23
16. máj 2011

@martinka1981 Chytrá houba Pythie Bio Biogama mast 50ml lupénka a ekzém
Chytrá houba Pythie Biogama Mast je biologický přípravek. Doporučuje se používat na pokožku náchylnou k lupénce a atopickému ekzému.

Užití:
Mast vetřeme do kůže podle potřeby. Vtírání provádíme nejméně 2x denně.

Upozornění:
Při aplikaci této masti nepoužíváme žádné jiné přípravky, kromě přípravků běžné hygieny.

to je vše,co k tomu mám 🙂

martinka1981
16. máj 2011

@hnedoocka23 no presne tu mam. Idem mrknuť ten navod 😀

martinka1981
16. máj 2011

@hnedoocka23 tak ja mam sk navod a tam pišu:
Krem vtrieme do pokožky podla potreby.
Vtierame jeden krat denne počas troch dni,po mesiaci opakujeme a za dalši mesiac znova zopakujeme.
pokožku aspon počas 12 hodin od jednotliveho použitia neumyvame a ani nepouživame ine pripravky k ošetrovaniu pokožky!

Tak teraz budme mudri!!!

hnedoocka23
16. máj 2011

@martinka1981 no a v českém návodě to není ani náhodou 😀 super

kaja73
16. máj 2011

@martinka1981
@hnedoocka23 baby v cechach sa aj inak očkouje-MMR aj hexa,dalej navod na infant dophyilus plus je uplne iny v Cechach ako na SK-na SK je odporučany len pri chorobe ,v cechach aj ako prvencia chorob s neobmedzenym casovym použivanim.A určite aj kopec inych navodov a postupov je odlišný.Je to ozaj zaujimave 😕 potom si vyber čo je spravne. 😕

martinka1981
16. máj 2011

@hnedoocka23
@kaja73 a teraz čo??? 😀 Mali by sme sa spytať kam.zyk

martinka1981
16. máj 2011

http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/29749
baby nepoznate niektora tieto kremy? mne sa celkom pozdavaju 😉

bubinko83
16. máj 2011

@luthien.k diky a po opalovani možem dat aj mast z kyseliny mliečnej ??? Ta nam robi dobre mame od kožnej. A SebaMed je aka kozmetika?

avaka
16. máj 2011

@luthien.k velmi dakujem 🙂
tento link uz mam,co to uz mam pocitane z neho,este nie vsetko...
malu uz davno nekupem kazdy den.....takto zle ako na foto to mala vlastne teraz po mmr ockovani,ale uz sa to dost zlepsilo
a na koznom?velmi davno sme neboli,teda boli sme len raz.cca pred 3/4 rokom 😕 ,vtedy dr.povedala,ze to je detska dermatitida(asi vtedy este bola) a potom,ked to zase mala horsie,som volala,dali mi mast(sestricka mi dala recept)
Tu s kortikoidmi mi predpisala teraz,ked sme boli na mmr pediatricka.Este som ju s tym nenatierala...mala som?
tu alergo mame v auguste,dovtedy mame u detskej urobit odbery

takze tie odbery na gastre nam boli na nic 😒
a prosim Ta tieto alergeny mam teda skusit vysadit vsetky naraz,alebo po jednom?asi to bude aj v tom linku,kuknem...
zatial co som pocitala,tak to pranie teraz riesim,skusim to mydlo...koberce doma nemame,ani perie,ani zviera...plesne,no to asi aj ano...
vazelinu som kupila bielu,lebo zltu nemali a v lekarni mi povedali,ze je lepsia.. 😅 tak zozeniem zltu....excipial mam U lipolotio,ja jej to miesam s tou vazelinou...natieram ju rano a vecer a tie cervene za krkom cim natriet?

ano mala to mala 1.x za plneho kojenia
mam vysadit uplne aj cokoladu?aj to ma napadlo.mala este neje,ale ja ano

a prosim ta ,kde by som nasla tie nahrady mlieka?
Dakujem a obdivujem,ze sa pri 2 detickach staras este aj o dalsie nase 😉

luthien.k
16. máj 2011

@bubinko83, jasně že můžeš 🙂 SebaMed - důležité u atopika je, aby to nebylo s parfémem a konzervanty... Já nevím, jaké má SebaMed složení, já jsem nikdy tyto běžné kosmetiky pro neatopiky nijak zvlášť nestudovala... Raději sáhnu po něčem, co je určeno přímo pro atopiky.

avaka
16. máj 2011

@luthien.k samozrejme,v cokolade je aj mlieko,mi trklo... 😅

luthien.k
16. máj 2011

@avaka, že jsi nepoužila zbytečně kortikoidy, je dobře!

Alergeny - začala bych těch nejzávažnějších pár - mléko, vejce, sója, ryby, ořechy, kakao, celer, rajčata. Místo celeru je dobrý pastinák, místo kakaa karob a víc v IP, ryby, ořechy a rajčata bez náhrady, mléko a vejce viz. IP.

Že mícháš Exc. s vazelínou je dobře 🙂 Ale na ty akutní plochy, s pupínky, červené, na to bych nedávala ani jedno, pořiď si vzorek Eucerin 12% Omega, Bioderma Atoderm PP Antirecidive a A-Derma Exomega mléko - asi Ti ty vzorky budou muset v lékárně objednat - to se namaže jako základ na ty červené plochy a na to něco na zaléčení toho zánětu - protože se blíží léto a ichtamol nesmí na slunce, tak zkus zinkovou mast od firmy HBF, použít se dá i Bubchen krém na opruzeniny nebo Sudocreme. Tímto způsobem mazat dvakrát denně až do odrudnutí, i kdyby se to mělo začít šupit.

Všechnu novou kosmetiku testovat na malém kousku zdravé kůže (3x3 cm) ideálně po dobu tří dnů (každý den dvakrát namazat). Jestli není reakce, možno zkusit na ekzém.

Plísně - máte na zdech? Jak tu byla řeč o chytré houbě, tak se prodává i na zdi...
http://hobby.idnes.cz/chytra-houba-miluje-plisn...

lussies
16. máj 2011

http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...

Prosím dajte nám hlas, najprv dajte lajk na capačkomániu a potom pod našu foto páči sa mi...dakujeme.

lussies
16. máj 2011

skúšal.niekto mydlo s kozím mliekom???ja ho mám akurát doma a neviem...no skúsim...

hnedoocka23
16. máj 2011

@martinka1981 to mi napsala Věrka 🙂 když jsem jí napsala,jak mažu 2 dny houbou,dva dny promazávám...a že ve slovenském návodu je to jinač.. ::

děláš to dobře!!! ten slovenský návod - já se snad zeptám výrobce, proč toto píše, taky to nechápu, houba není kortikoid 😀

martinka1981
16. máj 2011

@hnedoocka23 aha,no to je užasne 😝
Neva ,my už mame teraz niečo ine prichystane na dnes 😀 fajnovy kupel v čiernom čaji a potom namiešany roztok s vody a genciany na zaver ako bonus 😀

Panečku,to čo zas porobili za zmeny,smajlici sa presťahovali 😀