Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
11. jan 2012

@mudrpolaskova to je skvělá zpráva s těmi odbornými kruhy, protože Věry postup je velmi efektivní 🙂

martinka1981
11. jan 2012

@luthien.k ahoj,tak čo u dr.? Mate to potvrdene ☹ ?

luthien.k
11. jan 2012

@martinka1981 naštěstí zatím ne, ale je na spiropentu, tak výsledek tím může být ovlivněný, občas dušný je ☹ V pátek jdeme znovu...

michamicha
11. jan 2012

@luthien.k ještě dotaz k té přednášce, nevíš jestli už Věrka dala nějaký termín? my tam (i manžel) chceme jet na 100% 😉

luthien.k
11. jan 2012

@michamicha no je to 22.2., ale kde a kdy, to zatím nevím... Ale @jijitka1 tu dávala na sebe mail, tak jí napiš 🙂

martinka1981
11. jan 2012

@luthien.k ☹ tak sa skoro uzdravte...
PS.mohli by ste niečo na SK zorganizovať 😉

kakie
11. jan 2012

@luthien.k ne, zatím jedem jen metodu pokus omyl..

pet_pet
11. jan 2012

@danielamichel Ahoj, my když jsme venku tak má obličej úplně krásný, ale jen vlezeme do baráku tak za chviličku červené fleky naskáčou tak vůbec nevím čím to je a zda je to vůbec ekzém. Můžu se zeptat čím to maličké mažeš?

michaelka83
11. jan 2012

@xmalij Malý měl AE opravdu ošklivý...z té nejakutnější fáze nás dostala luthie.k 🙂 a na testy nás poslala dětská doktorka. Malý měl totiž zmokvavá ložiska, v nejakutnější fázi byl celý oteklý, fakt jsem nad ním kolikrát i brečela☹ Takže nás dr.poslala na imunologii, kam do teďka jezdíme.Ještě samozřejmě spolupracujeme s kožní.🙂

michaelka83
11. jan 2012

@luthien.k Kačko, nám teď taky imunoložka místo kombinace Ketof, Fenistil napsala Aerius, Ketof....čím je jiný ten Aerius? Ještě jsem ho malému nenasadila, doma mám ještě dvě balení Fenistilu☹

luthien.k
11. jan 2012

@michaelka83 a co mi to dalo práce, než jsi mi začala důvěřovat (a já se Ti nedivím, nějaké cizí ženské na internetu, co ani není doktor 😀 😉)
Aerius je to nejlepší a nejmodernější, co jste mohli dostat, má kromě dobrých antihist. účinků i účinek preventivní (na rozvoj astmatu atd.) - píšu to tak, jak si to pamatuju, pro bližší info bych musela pohledat...

michaelka83
11. jan 2012

@luthien.k OK, tak to jsem ráda, já jen jestli nám nedali zase nějakou další zbytečnost.... 😉 Ketof by snad taky měl působit preventivně proti astmatu ne?Jen mi připadne dvakrát denně Ketof a jednou Aerius nějak hodně na tak malýho človíčka.
Jinak jsi mě teď rozesmála s tou důvěrou 😉 😀 No, popravdě bylo toho na mě tenkrát moc, moc informací, každý říkal něco jiného, atd. atd. 😖

martinka1981
11. jan 2012

@michaelka83 ahoj,
ja ked som bola u imun.tak nam dala tiež Denerel-u vas Ketof,vraj ako prevencia proti astme.Nuž ale ja som ho ani nenasadila.Moj inštinkt mi hovoril že proste nie.Ale celkovo ta imunologička stala za prd,s prepačenim.poriadne ani malu nevidela,krv jej nevedeli zobrať ,no hrozne to bolo.len hovorila ako koho a čim lieči a ukazovala mi tam materialy z roku hadam ešte pred mojim narodenim 😖
A ked som prišla s papiermi k našej detskej a spytala sa na Denerel tak som povedala že nedavam.A na moje prekvapenie mi povedala že som dobre urobila,že ona by to svojim deťom tiež nedala 😕
Ja neviem,ale ja som tak skepticka voči liekom a všetkemu a zvlašť ked sa jedna o deti.
Akože fakt by do nich cpali všetko čo je dostupne ☹
treba občas počuvať aj svoj materinsky inštinkt,ten nam vždy ukaže spravnu cestu 😵

@luthien.k ja som vam s Věrkou doverovala a doverujem ovela viac ako hociktoremu Dr. 😉 pre mna neni doležite že niesi Mudr. ale že ste nam naozaj pomohli.To je doležite 😉

PS: Viki ide 6 zubov z toho 4 stoličky 😝 a exem? Dobry!! 😵 😉

michaelka83
11. jan 2012

@martinka1981 No, já se nad tím také pozastavuju, kolik toho do nich "cpou"☹ chudinky prckové☹

martinka1981
11. jan 2012

@michaelka83 však prave! či to ma vobec zmysel a efekt,aby im to v buducnosti neuškodilo viac ako keby to teraz nebrali 😔
Ja netvrdim že to niektore deti nepotrebuju,ale myslim si že to predpisuju všetkym za radom.Ved je to biznis a akože nas liečia ☹ ach joooo.

martinka1981
11. jan 2012

Ozaj ak by ste niekto potrebovali Neocate mam 1 pixlu ale zaruka je tušim do 3/12 .Darujem 😉

michaelka83
11. jan 2012

@martinka1981 Já takhle malému nenasadila třeba Dithiaden....atd 😉 Jinak gratulujeme k zoubkům, nás pořád ty stoličky trápí☹ už aby byly venku úplně.

martinka1981
11. jan 2012

@michaelka83 😉
no ja som z tych zubov v šoku.Do nedavna sme mali 4 a čakala som horne 2ky a miesto toho som našla stoličky,za nimi šli tie dvojky a teraz zas stoličky ale dolne 😕 😕 to je dosť vela naraz.
Mala je sice mrzuta a upišťana ale som rada že aspon exem sa nezhoršuje a je ako tak dobry 😉

Tak sa s tebou lučim 😉 dobru noc prajem 🙂

michaelka83
11. jan 2012

@martinka1981 Dobrou noc 🙂 Ještě jsem ti písla IP.papa

danielamichel
12. jan 2012

@pet_pet ahoj, na tom obličeji ničím, vy to máte celou dobu, co jste doma? na obličeji nám to trvá fakt tak 20min a spouštěč u nás je jídlo, pokud je toho více a fleky dojdou až k očím, dávám fenistil(zatím, tak 4x), ale vždy to tak do půl hodiny přejde.My máme, po tom, co nám zmizel pod koleny, nejvíc v záhybech u kotníků. Nám poradila léčitelka proti svědění z lékárny Borax glycerin, na namazání, máme vyzkoušeno i na píchance od komárů a malá lahvička vydrží dlouho a je za 20,-kč, používal se i pro miminka vnitřně, též pro ženy tam..tak se nemáš bát namazat a pupálkový olej- ten vnitřně, 4 kapičky denně, ten je asi za 80,-, jen musí být bez příměsí různých vůní a vitamínů, máme trvat na čistém, většinou to ty lékarny musí objednat- vždy se ptej na cenu- my baštíme pupálku už celá rodina, když si přečteš příbal,leták je super🙂. Začala jsem s koupelena, jeden den Solamyl, jeden den otruby, další den Balneum Herbal.

luthien.k
12. jan 2012

@danielamichel ještě jednou jsem četla Tvůj první příspěvek a nedávala bych sójové mléko, je vysoké riiko souběhu alergií na BKM a sóju (a alergii na BKM má prcek na 99%), taktéž je třeba dávat pozor na skryté mléko ve výrobcích, hlavně sušenky, čokoláda atd.
Pupalkový olej je fajn. Solamyl a otruby hodně vysušují, tak opatrně, ono toto střídání vysušujících a promašťujících koupelí nebývá to pravé ořechové, protože buď je ekzém v (sub)akutním stádiu a je třeba spíš vysušovat a léčit (nejlépe kombinací emolient a léčebná pasta) a nebo je v chronickém stádiu a je třeba promašťovat, ale jednou to a podruhé ono není efektivní. Také může hrát roli infekce v ekzému, na to je dobré si nechat udělat u kožního stěry.

kam.zyk
12. jan 2012

Koukám že o mě byla řeč 🙂

takže:

http://www.baby-klub.cz/

http://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/z-regionu?kra...

http://www.trijednicky.cz/dalsi-projekty-vzp

http://www.zijzdrave.cz/nas-pohyb/kalendar-akci/

První přednáška o atopickém ekzému dětí 0-3 roky 22.2.2012, v ČB, od 9.30 do 12 hodin, stovku to stojí, přihlašujte se na sarka.snizkova@vzp.cz

Druhá přednáška v neděli 11.3.2012, od 13 h, v Prachaticích, taky stovku, přihlašujte se na bezinka.vila@seznam.cz

ericko
12. jan 2012

Ahojte všetké žienky s problemovým ekzémom. Mám trojmesačného chlapčeka a asi už mesiac a pol chodíme po kožných ambulanciách boli sme už u troch lekárov a stále žiadna zmena u malého. Povedala by som že sa to skôr horší a ja som nešťastná že mu neviem pomôcť, tiež máme ten zakerný ekzém má líčka jak šmirgel a na hlavičke ma šupiny ktorých sa nevieme zbaviť. Dostali sme Tanín púder ktorý davame ráno a Tanín miešanú masť ktoru dávame na noc. Aj holtov krém som vyskúšala a nič. No čo mám robiť?

ericko
12. jan 2012

Ahojte všetké žienky s problemovým ekzémom. Mám trojmesačného chlapčeka a asi už mesiac a pol chodíme po kožných ambulanciách boli sme už u troch lekárov a stále žiadna zmena u malého. Povedala by som že sa to skôr horší a ja som nešťastná že mu neviem pomôcť, tiež máme ten zakerný ekzém má líčka jak šmirgel a na hlavičke ma šupiny ktorých sa nevieme zbaviť. Dostali sme Tanín púder ktorý davame ráno a Tanín miešanú masť ktoru dávame na noc. Aj holtov krém som vyskúšala a nič. No čo mám robiť? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

michaelka83
12. jan 2012

Ahojky holky, koupila jsem si knížku s dětskými recepty od nakl. GRADA, Vaříme pro děti, od Moniky Arndt. Je tam spousta receptů a hlavně je tam věnována spousta stran AE a výživě alergických dětí atd. Ikdyž některé názory se liší od názorů např.naší dětské dr. , jistě si tam něco zajímavého najdete 😉

lupinek82
12. jan 2012

Zdravím, včera sem si vyslechla diagnózu AE, dostala 2 letáky a Adermu, tolik vekeré informace od Mudry 😒 Zkusím se trochu proklikat diskuzí,ale mám pár akut-dotazů - poradíte?
Manžel je astmatik, ae měl do jednoho roku, od té doby ne, dcera je 6m plně kojená, začínáme s příkrmy.

Aderma nám docela zabírá - na tvářích a očích pomohla hodně, na zádech má pupínky, ty jsou stejné a pak sušší místa okolo kotníků, ty jsou trochu lepší. Asi nejstarší jsou ložiska pod koleny, na ty to moc nezabírá, spíš mi příde, že začínají červenat.

Můžu dát adermu i víc než 2 x denně, když je potřeba promastit, nebo mám kombinovat např. s leniensem?
Můžu zkusit vysušovat místa pod kolínky nečím jiným?

A jak na koupání? Koupali jsme denně jen ve vodě, má smysl pořizovat olej od adermy a zůstat u denní krátké koupele nebo musím koupat ob den?

Peru v lovele + silan sensitive, ten budu vynechávat.

Co se dá dělat víc?

Díky moc 😝

kiara0666
12. jan 2012

@ericko Ahoj,moj maly mal tiez supinky na hlavicke /sebereu/ citala som niekde na fore,ze pomaha na to excipial U lipolotio krem...tak som to vyskusala,riadne som mu to vtrela a potom všiváčikom /hrebienkom/ som to vyčesavala, nam to super pomohlo. 2 krat som to spravila a zmizlo to. pred tym som davala len olivovy olej a stale mal toho asi viac.som bola uz zufala...
a na tvaricku ak nepomaha holtov krem,tak skus napr.calcium panthotenikum
drzim palce

tina129
12. jan 2012

@ericko na supinky na hlavicke nam pomohol sampon od firmy BABE, je to original sampon na supinky, nasa mala ma od narodenia dlhe vlasky a nedalo sa jej to nijako vycesavat, par krat sme pouzili sampon a supinky zmizli same 😉

janula18
12. jan 2012

ahojte, chcem sa opýtať môj 6mes syn dostal tiež ekzém na lakti, spravilo sa mu to po jedných sušienkach pre deti od 4me bez lepku bez vajec, ked som mu to vysadila tak mu to zmizlo, potom som skúsila inú sušienku od inej firmy tam už bol lepok sa mu to objavilo znovu, a dnes som mu dala kašu od Nestlé slivkovú kde je tiež lepok, a zase sa mu to trošku pravilo. čo tam môže byť že mu to stále vadí. Dá sa nejak zistiť v tomto veku potravinová alergia?
Dr mi nato dal holtovú masť

luthien.k
12. jan 2012

@ericko , a nezní diagnóza u vás spíš seborrhoická dermatitida?