Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

deyana
13. nov 2012

@luthien.k no že na vysušení Imazol a pak opatrně promazávat lipobase ale s tou moc dobré zkušenosti nemám.. jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Jednou jsme se té seborey zbavili, ale trvalo to pár týdnů a byla zpátky a všichni si mysleli že je to AE :-/

luthien.k
13. nov 2012

@deyana tak Lipobase bych hodila do koše hned, obzvlášť, pokud už jsou špatné zkušenosti. Imazol krémpasta ano, pokud to nemokvá, tak bych ho podetřela emoliečním mlékem (A-Derma Exomega, Bioderma Atoderm PP Baume apod.), to zabrání přílišnému vysušování, pokud je mokvání, tak nic a použila bych genciánu na vysušení a zároveň dezinfekci. A řešila tu stravu tak jako tak. Jestli se to nebude lepšit, tak prostě to mléko bude muset pryč. Žádné testy neřeknou spolehlivě, zda vadí, pouze ta eliminace, bohužel.

luthien.k
13. nov 2012

@ficekova, chápu 🙂 Poslala jsem tip na chleba bez rýže na mail.

ficekova
13. nov 2012

@luthien.k diky, uz ctu 🙂

deyana
13. nov 2012

@luthien.k ráda bych ty mléčné výrobky vynechala.. musím si ale najít, co můžu. Protože třeba mi není jasné ani pečivo, těstoviny (lepek, vejce).. prostě vůůůbec nevím co můžu jíst. A až zjistím co můžu, tak se na to zaměřím. A třeba si bílkoviny doplním nějakým doplňkem stravy, nápojema, nebo tak něco.. musím prostě o tom zjistit co nejvíc. Chci kojit a chci konečně mít od ekzémů klid.. A ekzém teď zrovna nemokvá. To máme za sebou včera.. za týden jdeme na kontrolu, no.. myslíš že bych místo lipobase mohla použít třeba modrou indulonu nebo obyčejnou vazelínu z lékárny?

luthien.k
13. nov 2012

@deyana na červená místa nikdy nic takto mastného, jen lehké hydratační mléko a mazat i několikrát denně - lepší méně a častěji.

milmic
13. nov 2012

@luthien.k A v případě, že je miminko s touto anamnézou narozené v termínu, ale není možné kojení? Jaké UM byste doporučila v tomto příapdě, prosím?

mavion1984
13. nov 2012

Ahojte, dcerka mala teraz zhorseny exem, velmi nam pomohol krem Bioderma Atoderm PP, kupila som mydlo sebamed a do kupela pridala par kvapiek oleja. teraz uz ma pokozku krasnu 🙂

xmalij
13. nov 2012

zuzuzuzu7
tisicere diky za tip na Panthederm od Mullera, druhy tyden mazu a dobry, teda dobry i predtim 😉, jen chci rict, ze na zmenu reaguje dobre. A lip se rozmazava, tudiz se ho spotrebuje min nez u Eucerinu.

veronika81
13. nov 2012

@luthien.k ďakujem 🙂 na kelímku trvanlivosť nemám, iba dátum kedy mi to predali. Preto sa pýtam, či nevieš akú to máva bežne spotrebu. Ale už som dnes kúpila novú, určite nechcem riskovať 😉

pipa23
13. nov 2012

modra indulona.poradila som kamoske,pomohlo maju pokoj ked sa nahodou troska hrorsi stav hne potieraju a nemaju problem.maly jej ho mal od 2 mesiaca a uz ma 4 roky a nemaju ziadny problem okrem vone....

xmalij
13. nov 2012

@veronika81 vyhazovala jsem taky nedavno, byla tam spotreba max 6 mesicu..

zuzuzuzu7
14. nov 2012

@xmalij jeeeej, to sa tesim...ja ho ale teraz vobec nemozem zohnat v lekarni...;(..tak sme sa vratili k staremu nasmu osvedcenemu mliecku...no tento pantehderm nam velmi velmi vyhovoval..aj cenovo aj so slozenim....som rada, ze aj vy mate dobru skusenost!;)))drzte sa!

xmalij
14. nov 2012

@zuzuzuzu7 jejej, nejaky vypadek..ja ho vzala za 140 kc na lecimselevne, k tomu mraky jinych veci i pro ostatni, tak to vyslo vyhodne...teda zase takovou radost z castky jsem nemala 🙂.

chovancova27
14. nov 2012

@luthien.k @xmalij Ahojte, poprosila by som Vás o radu. malý dostal ovčie kiahne, už aj tak je dosť silný ekzematik, kiahne sa mu spravili samozrejme hlavne na ekzematických partiách, už ich má 4 den, dnes sa začali vysušovať, ale až tak, že mu kuža praská až do mäsa:(( je to hrozné, strašne ho to bolí a svrbí, čo by ste mi na to poradili? najskôr som mu tie ložiská vysušovala len propolisom a v noci mentolovým pudrom, samozrejme fenistil kvapky, ale moc nezaberajú:((
Nemáte stým skúsenosť? trocha som mu tie prasknuté miesta natrela biodermou Zinc, neviem čím iným by som mu pomohla? Ďakujem za každú radu. Monika

viktorkaja
15. nov 2012

🙂 V lékárně Doktor Max mají akci na Atoderm PP Baume 1+1 zdarma- cena je 619 Kč 🙂 🙂

kristyna_vojtiskova
15. nov 2012

Doporucuji do koupele otruby. Spari se a procedi. Bratr, ktery mel tezky ekzem jako miminko byl po pul roce cisty uplne. Dcera mela mirne projevy, ztratilo se to tak za dva mesice, ale koupeme stale dal, uz take tak pul roku. jeste do koupele pridavam olivovy olej.

vrtulka81
15. nov 2012

Holky nevíte o nějakých stránkách kde najít inspiraci na vánoční cukroví,buchty a jiné dobroty?Kde nebude lepek a vejce?Mléko se dá naštěstí nahradit.Jednu sem našla,ale zase tam hodně figuruje soja☹

martinka1981
15. nov 2012

@vrtulka81 ja mam neake recepty,večer napišem može byť ?? 😉

martinka1981
15. nov 2012

@vrtulka81 tak sa pozri do môjho fotoblogu, napisala som tie recepty do članku 😉

Baby ak mate HA recepty napište mi ich do IP,možme pridať 😉

viktorkaja
15. nov 2012

Moc prosím o radu ohledně očkování.
Už jsem se před časem tady ptala na očkování mé dcery. Nyní jí jsou 4.měsíce a doktorka už ji chce v 5.měsících očkovat a já stále tápu. Ona mě pořád straší s černým kašlem a chce mít naočkováno před chřipkovou epidemií.
Já sama jsem alergik-mám atopický ekzém a astma a syn má také těžký atopický ekzém.
Samozřejmě,že se černého kašle bojím,ale také nechci aby měla malá ekzém a snížila se ji imunita.
Chce očkovat Hexavakcínou a nebo ještě je očkování Pediacel a já vůbec nevím jak se rozhodnout.
Prosím poraďte mi a ulehčete mi rozhodování.
Děkuji 😀

katyxq
15. nov 2012

@viktorkaja Něco si o očkování přečti (třeba http://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-f... , http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... a ikarkulka má članek Očkovaní se spoustou odkazů a tipů na knížky, taky nakoukni do blogu monika6e) a pak se rozhodni ... Já lituju, že jsme malé tři dávky hexy dala, čtvrtou jí dát už nechci a MMR už vůbec ne.

viktorkaja
15. nov 2012

@katyxq Já vím,že literatury je spousta a také když jsem byla těhotná,tak jsem byla na přednášce o očkování,ale mě by spíše zajímal názor někoho kdo dlouhodobě sleduje děti a vliv očkování na imunitu.
Doktorka stále mluví o černém kašli a toho se také bojím a nechci dceru nějak ohrozit. Proto právě hledám názor od maminek dětí s atopickým ekzémem.

lelask
15. nov 2012

Ach jo nam sa to vobec nelepsi ☹ zihavka sa jej robi po rukach a aj pod bradou a taha sa na licka.
Budeme musiet prejst na nejaku ocistnu dietu. Ani neviem kde zacat?!???

Mala to zle, v podkoleni som o musela natriet kortikoidmy ☹ nevidim zlepsenie.

Prosim vas su nejake pravidla pri kremovani kortikoidmy??? Dala som to prvy krat!!!

katyxq
15. nov 2012

@viktorkaja Černý kašel je nebezpečný pro úplně malé děti (protože neumějí vykašlávat) a v tu dobu stejně hexu naočkovanou nemají 😉 - koukni na ten odkaz na slovodaockovani, to je od MUDr. Elekové, je to dlouhé, ale řekla bych, že tam pár odpovědí najdeš.

hena65
15. nov 2012

moja dcérka má problémy s alergiou pri jedení mrkvy a často sa nám vyhadzujú vyrážky podobné žihľavke, prvé reakcie na alergiu jej začínajú pri moči a to silným zápachom a vyražkami na intímnych častiach. Na pokožku som používala olejček z fy www.Saloos.sk...Atopikderm stojí tak do 10€, mala som ho doporučený a som veľmi spokojná.
Kožičku mala vlhkejšiu, čo bolo súper lebo jej nepraskala. Vyrážky mala zväčša na brušku v okolí pupka a pod pazuškou a pod kolienkami. Tiež sme držali silnú diétu. Bolo to ťažké, lebo ja som dojčila a ona už papala skoro všetko.

xmalij
15. nov 2012

@chovancova27 jestli je to praskly a tedy suchy, tak zinkovy atoderm to jeste vysusi vic..ja nevim, asi bych to hydratovala. Mam sama namichanou kombinaci Panthenol, Revitgal a Infadolan a na chronicka loziska dceri zabrala skoro ihned, fakt super. Jeste mame mix s kys. mlecnou, ale tady v CR ji nechteji moc michat. Predpis mam od martinka1981, tak muzu najit a poslat, kdybys chtela.
A uzivate nejaky olej vnitrne? Chtelo by to zabojovat na vsech frontach. Do koupele jsme meli jeden cas Balmandol, da se i jen osprchovat, nejhorsi supinatost to poresilo, ale s olejem obezretne, lepsi mazat.

xmalij
15. nov 2012

@viktorkaja
presne jak pise katyxq, lituju Hexy a bohuzel i Prevenaru...az zpetne jsem vypozorovala,ze prvni najezd AE a dvoje zhorseni po pulrocnim klidu mela vzdy po 21 dnech od ockovani. Jestli je doktorka rozumna. tak to pochopi, nejde jen o snizeni imunity...my to tak uhrali uz o rok u Priorixu, sama nase dr. ma strach a je rada, ze jsme cisti. Taky si mysli, ze je Luthien.k buh 😉 😎 😀. Coz ja taky 😀.

katyxq
15. nov 2012

@xmalij Jaký olej dáváš vnitřně - pupalkový? Jakou značku?

Jinak malá měla alergii už před hexou, ale když si to tak přehrávám, tak po očkování začala na BKM a hovězí reagovat o dost silněji (a to radši nekomentuju reakci přímo na hexu, mám to ve svém posledním článku, tím jsme se z toho vypsala a víc moc vzpomínat nechci ☹).

xmalij
15. nov 2012

@katyxq ajaj, to si prectu ☹. Tocim jich vic, pupalkovy, brutnakovy, avokadovy, rakytnikovy..tyhle na lzicku a pak klasika do zeleniny dynovy, to mame zavislost vsichni.