Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ficekova
28. nov 2012

tento rok jsem to opet prehnala. 11 druhu cukrovi 🙂 7 je uz napecenych a budu uz jen zdobit a plnit. Jeste, ze mam tak velkou rodinu 🙂 Vsechno samozrejme bezmlecne a zdrava verze klasickych receptu...prece nebudu 2 lete dceri vysvetlovat co nemuze. Kdyz to nesmim, tak alespon varim!!! 😎

vrtulka81
28. nov 2012

Tak sme dva dny doma z nemocnice,po 12ti dnech,sme si přivezli virózu jako prase.Poléčili stafilokoka,kůžička,která po třech dnech léčby byla nádherná,se samozřejmě dostala do téměř původního stavu zmíněnou nemocí.Tři dny teploty,rozpichané ručky.Až sem onemocněla i já,tak nás pustili radši domů.Takže vlastně zbytečně proplakané,probdělé dny i noci.Malá se bojí snad každého,spánek dohání jen jak to jde,doufám že víc ne ☹

vrtulka81
28. nov 2012

Ještě doplním,personál se snažil jako to šlo,sestřičky opravdu dělali co se dalo,ale prostě spojit internu s kožním........

datela
29. nov 2012

@vrtulka81 To je mi moc líto ☹ Často na vás myslím,jak se vám daří.Strašně moc vám držím pěsti,aby to šlo již k lepšímu!A ty pořád kojíš?Nebo už ne?To je zvláštní,že se ji to furt tak drží.V čem ten zakopaný pes je?

datela
29. nov 2012

Maminky,nemáte někdo zájem o Biomin H?Mám 50 ks sáčků (kupovala jsem balení po 60-ti kusech) a tohle mi zbylo a bylo by škoda to nechat ležet.Já totiž už můžu jíst kozí výrobky,tak vápník už nepotřebuji.Jestli máte někdo zájem,tak napište IP a na ceně se domluvíme

meg_junova
30. nov 2012

@martinka1981 Pomohlo? My mame to iste :( moj ma len 4 mesiace a tvar akoby obliatu vrelou vodou :(

martinka1981
30. nov 2012

@meg_junova čo či nam pomohlo?? Som sa stratila teraz 😀 😀
Noo nam sa teraz exem dosť rozbehol na nohach ☹ ☹ a rozširuje sa tak som malu namazala gencianov ale zatial zlepšenie nevidno 😝 😝 červene to teraz nema,tak neviem 😖 😖 @luthien.k može byť na koži infekcia aj ked ložiska niesu červene??? Mala len po okupani červene všetko 😝

mnaulink
30. nov 2012

nám pomohla konopná mast spec. na atop. exem.

mnaulink
30. nov 2012

@martinka1981
genciálku bych raději napoužívala podle posledních zpráv je karcinogení.

martinka1981
30. nov 2012

@mnaulink to sa už davno o tom hovori 😖 ale čo vieme a nevieme a čo všetko je karcinogenne 🤐 🤐 a ani sa o tom nepiše. mam aj antibioticku masť tak uvidim čo napiše luthien.k

luthien.k
30. nov 2012

@mnaulink podle jakých zpráv? Poslední výzkum, pokud vím, se dělal v osmdesátých letech minulého století a bylo to dlouhodobé ústní podávání hlodavcům (přimíchání do stravy). Karcinogenita na lidech zkoumána, pokud vím, nebyla nikdy. Ono s genciánou je to jako se všemi léčivy a chemickými látkami - je třeba užívat s mírou, ve správných koncetracích a vyhnout se používání dlouhodobého, a to zejména na určitých částech těla (sliznice, místa s větším třením - třísla atd.).

luthien.k
30. nov 2012

@martinka1981 spíše si nemyslím, že půjde o infekci, ale nic nového pod sluncem Ti nenapíšu, když Ti povím, že jasnou odpověď dají pouze stěry 😉

mnaulink
30. nov 2012

@luthien.zprávu mi takhle podala doktorka, kde se to dozvěďela nevím, ale doktorce bych věřila, asi toho ví víc než laik.

luthien.k
30. nov 2012

@mnaulink dovysvětlení máš v IP.

miriam3333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrtulka81
30. nov 2012

@datela nekojím od 8 měsíce,v čem je zakopaný nevíme.Nebýt té viroźy,možná by to dopadlo jinak,připadá mě,že jí chybý to štěstí,když už se její stav zlepší,buď lezou zuby,nebo se nachladí,nebo ....vždycky něco.Dnes dostala pamycon do nosa,tak snad ji z toho vytahne.

lelask
30. nov 2012

Bojovnicky caute - vidim, ze sa ten exem zase vracia u viacerych 😖 . U nas sa ten exem prestahoval z noch na ruky. Uz ani nie loziska- flaky ale cele ruky ma take draplave hrbolate.
Ako riesite stravu v skolke? Su tu vobec nejaky skolkari? 😅

Aku mate skusenost s imunoglukanom, co na to pokozka u vas?

martinka1981
30. nov 2012

@lelask ahoj,no veru,ale my sme aj chori tak asi aj preto 😝 ale začalo to už davnejšie,tak tiež neviem kde to zas vázne 😖 😖
no my sme ešte neni školkari 😝 staršia chodi, maju na vyber z troch druhov jedal: klasika,vegetarianske a bezliečne menu. Ale tak ona chodi do sukromnej. Sa obavam čo bude aj Viki nevyrastie z alerg.na vajce 😖 😖 😖 to bude paraaaada.
Inak nohy mame aj my ako šmirgel,ani nie červene ale suche s drsne,bleee 😝

martinka1981
30. nov 2012

@lelask jaj a Imunoglukan ani nekupuj,na to ti mala isto zareaguje 😖 je tam jedna konz.latka ,teraz neviem ako sa vola 😝 čo je nevhodna pre deti 🙄 🙄 my mame Hlivaček. Viki nemala reakciu žiadnu na neho,len je husty tak baby ohrnaju nos 😀 😀

lelask
30. nov 2012

@martinka1981 co? aky konzervant?

Zloženie
1 ml sirupu obsahuje:
10 mg Imunoglukan, % odporúčanej dennej dávky nie je určené
10 mg Vitamín C (L-askorban vápenatý – Ca-askorbát), 12,5% odporúčanej dennej dávky
 
Uz som ho kupila a dva krat z odstupom dvoch tyzdnov dala jednu lyzicku a fakt sa mi zda,ze reakcia naskocila. Picne ma z tych konzervantov!

No a ja som malej tiez prave namerala 37,8 😖

martinka1981
1. dec 2012

@lelask najdi tam dalšie zloženie,niekde pod tym alebo na druhej strane. Sme sa tu o tom bavili s @kaja73 pred neakym časom. Sorban draselny alebo tak neako sa to volalo 😖 😖 označenie E 201 alebo E211 🙄 🙄 🙄

My sme boli bez horučky ale kašel ako hrom a predtym nadcha 😖

kaja73
1. dec 2012

@lelask
@martinka1981 to nebol imunoglukan,ale nukleotidy,plus tam boli oligosacharidy a c vitamin,no a ako ceresnicka na torte 2 konzervanty-sorbat draselny a benzoan sodny-myslim ze ten druhy je problemovy.
Pripravok sa volal-BABYimun PLUS a boli to kvapky,nie sirup.
Ale treba si poriadne precitat zlozenie aj inych podobnych pripravkov.

mamulik2553
1. dec 2012

Ahojte ja som mala s dcerou ten isty problem skuste potierat A-DERMA TELOVI GEL A MLIEKO a urcite chodte na alergologiu pretoze to je alergia moja berie stale na to lieky a z atopickeho ekzemu sa prechadza do astmi tak bacha na to treba to liecit.

lelask
1. dec 2012

@martinka1981
@kaja73 nasla som to, je to kyselina benzoova, vsetky info ktore som pred kupou precitala boli samozrejme bez zmienky konzervantov tak ma ani nenapadlo, ze by to niekto ucelovo zabudol spomenut. Nechapem ako moze nieco take ist do lekarne 😠

Kaja a vy tiez reagujete na ecka?

No a mame uz 38,4 ☹

martinka1981
1. dec 2012

@kaja73
@lelask ale aj v imunoglukane je ta kys.benzoova. Ja mam deravu hlavu n tieto nazvy 😖 😝
však som ho preto aj vyhodila 😠 😠 😠

@lelask no stupa vam to,stupa.... 😖

kaja73
1. dec 2012

@lelask moj uz ekzem nema,ale zareagoval na zub.pastu elmex pre deti a plus ten babyimun plus-oboje slo do smeti 😝
Takže chemia mu vadi.

lelask
1. dec 2012

@kaja73 elmex??? Jezisi to pouzivame aj my!!!!!!!

lelask
1. dec 2012

@kaja73 takze po vysadeni chemie mate klud? Ci bol hlavny alergen nieco ine?

kaja73
1. dec 2012

@lelask on reafgval na mlieko-mal prisnu bezmlecnu dietu rok,toleroval len mlieko neocate,potom som mu zacala davat alergy care,neskor jogurty ale klasicke kravske mlieko mu pit nedavam dodnes-len zakysane a ekzemom uz nereaguje.
No a ked sme vymenili zub.pastu weledu za elmex-tak mu ekzem vysiel po vyse roku 😝 na stehnach-po 3 dnoch od jeho vysadnia bol fuc,no a nedavno som mu dala ten baby imun plus a ekzem bol hned na zadku-po vysadeni zas do 3 dni zmizol. Takze si citam hlavne konzervanty v potravinach.
Inak ma kozu uplne cistu a papa uz v podstate vsetko-orechy,ryby,med,jogurty,obcas aj cokoladu,nutelu......a je to OK.

lelask
2. dec 2012

No tak my bojujeme s 39 + horuckou od vcera. Exem uschol. Reaguje samozrejme na ochutene sirupy proti horucke- existuje aj nieco ciste?
Paralen cipky u nas nezaberaju 😖
@kaja73 a akou pastou si umyvate zuby?