Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981 tak to jsi me pobavila 😀 😀, koukam, ze nejsem jediny exot 😎.
@lelask to je mizerny, takovyho snazeni a sil a nekdo to takhle hloupe pokazi a jeste male ublizi ☹

lelask
16. jan 2013

@pammy no tak nam banan robil inu neplechu!
S tymi dietami je to ozaj tazke, hlavne na zaciatku. Potom na to nabehnes a zistis, ze musis prejst na inu ( ako my) a si zase na zaciatku 😒 ale zvladneme a vydrzime 😉 a urcite niekto poradi .

stanislava2
16. jan 2013

@xmalij 🙂 🙂 🙂 kamoška má štyri dcéry rok po roku viacej už touž neskušali vraj si počkaju na vnučatko o masiac sa mi narodi druha vnučka 🙂 🙂 🙂

martinka1981
16. jan 2013

@stanislava2 jeee že same baby ??? to neni možneee 😉 😎

xmalij
16. jan 2013

@stanislava2 nam to spis jen zmirnilo ten momentalni projev, nez jsem na to prisla, tak jsem se divila proc je vecer tak cervena...najeli jsme na x opatreni (strava, dieta, prani, oblikani, atd.) a casem se to zlepsilo. Uplne "vyleceni" nastalo u more, ale jak jsem psala, je to zpet, takze porad neco vadi.

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij tak vidiš to 😉 😉
ja som už tiež na šišku a poslednou dobou idem hadzať Miškine gaťky do smetneho koša 😀 😀 ako plienky!!!

ask
16. jan 2013

@martinka1981 Vsak nejako Ti predsa musela ukazat ze ona to vie najlepsie 😅 Ach jo, ako to bolo ze ...Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ 😎 😀

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981
@stanislava2
to by si sel manzel hodit...schovava hokejovou vyzbroj, pak ze prej bude jezdit na kole a ona ma pritom tak rada saty a tanecky 😉 😀.

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij a čo teda vadilo?? Viki je tiež hlavne večer červena 😝 😝
a dosť sa škriabe 😖

lelask
16. jan 2013

@martinka1981
@xmalij a boze najradsej mam tie keci, ze by som jej mala dat jest vsetko 😠

Svokra nemoze papriku- tak som jej povedala, ze az ona zhltne papriku tak ja dam malej jest vsetko 😝

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij aaale neboj,aj ten moj bol namotany na chlapca a teraz by Viki laskou zjedol 😉 😉 ale tak on už ma dvoch synov z prveho manželstva a teraz dve baby 😎

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981 ja donedavna hazela plenky do pracky a pak jsem nadavala kdo si to nechal v kapse papir.kapesnik 😀. Museli jsme odplinkovat, to jinak neslo 😀.
Co ji vadilo? To bych taky rada vedela...mozna my 🙂.

martinka1981
16. jan 2013

@lelask 😀 😀 😀 mudra reč!!! nech sa nou natlači 😀 😀
ach jaaaj ,je to ťažkeee.ludia to proste nechapu že tí drobci to proste nemožu. A hlavne staršia generacia 😖 😖 však tam je len jedno vajce na cely plech!! to jej nemože vadiť!!! 🙄 🙄 🙄

stanislava2
16. jan 2013

@martinka1981 to sa už len smeju ale snad sa aspon jedneho chlapca raz dožiju 🙂 🙂 🙂 U nás sa tiež dlho čakalo.Ja mám sestru.Sestra má dve dcery ja dve dcery.Ešte sme sa rozhodli pre dietatko dcéry maju 19,5 druhá 16 rokov a konečne sa nám podaril do rodiny pipik.Dnes má 14 mesiačikov

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij 😀 😀 inak aj ja mam zahadne teraz vždy v pračke papier.vreckovku a hromžim kto mi ju tam dal 😀 fakt neviem ako sa tam dostanu všetko kontrolujem 😝
no skušam odplienkovať aj ja ale zatial neuspešne,ešte to nema v tej hlavičke nachystane 😝 ako jej staršia segra 😀 oni maju čas či s chodenim tak aj s nočnikom 😎

martinka1981
16. jan 2013

@stanislava2 akože verim že sa dočkaju 😉 😉 ale fakt sila že same baby 😉
juuuj tak sa tešite z drobca,baby už velke a teraz take mimčo a ešte aj chlapček!!§ Milačik rodiny 😵

stanislava2
16. jan 2013

@martinka1981 no to je prave začina obdobie kusania šticovania a hadzania sa o zem.Konečne vidim aky je rozdiel medzi dievčatami a chlapcami.Dcéra ked ma chytila za šticu ja som ju držala za vlasky tak dlho pokial ma nepustila.Chlapcovi to nevadi na oplatku ide kusat.to bude tažši oriešok.No chceli sme chlapa a všetci sme štastny že ho doma máme.

martinka1981
16. jan 2013

kočky je mi s vami fajn ale lučim sa 😉 čas neskutočne leti 😖
dobru noc vam všetkym prajem.... 🙂

stanislava2
16. jan 2013

@martinka1981 dobru ježiši to je už zasa tolko?Dobru noc aj my ideme 🙂

xmalij
16. jan 2013

i ja to mam v planu..dobrou noc vsem 🙂

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981 pohodarka od prirody, neni kam spechat, hlavne bez stresu 😉

lsx
17. jan 2013

Ahoj, nevím, jestli se to tady už někde neřešilo. Poraďte mi, prosím, co si vzít na teplotu a kašel, aby se mi syn neosypal? Co je a co není vhodné? Díky moc

didulka85
17. jan 2013

@teddylu nam tiez nikto nepovedal, ze mame AE. Vzdy to boli "dermatitidy". No teraz mame suche fliaciky pod kolennymi jamkami, zatial nesvrbia a v piatok ideme na prve sedenie ohladom vitiliga co sa nam objavilo po poslednom ockovani. Prve sedenie 150 eur a kazde dalsie minimum 50.
U nas statna skolka nehrozi, kedze mam dieta s potravinovou alergiou. Ale je kopec stastnych skolok, kde maju cele ockovanie na haku...

slivocka
17. jan 2013

@januliku na alergologii malej brali krv a do mesiaca sme mali vysledky.

januliku
17. jan 2013

@slivocka Ine testy na kozi nerobili, len z krvi ?

tinka0312
17. jan 2013

Ekzém je najhorší po kúpaní...sama ho mám a viem že po teplej sprche sa idem zblázniť...ekzém sa aktivuje v teple čiže po kúpeli je červený a podráždený....ja som zistila že najlepšie je dať si do kúpeľa morskú soľ....alebo pšeničné otruby...kúpite ich v každom obchode so zdravou výživou...treba nechať zovrieť vodu vypnúť ju a dať do nej otruby na 5 minút potom to precediť a vliať do kúpeľa....otruby by sa mali vo vode roztiahnuť a mala by vzniknúť kaša....samozrejme že treba to precediť a vliať len vodu...po kúpeli je pokožka ukľudnená....mám to odskúšané

slivocka
17. jan 2013

@januliku nie to sa takym malym nerobi. iba z krvi aj to nikdy niesu presne vysledky,lebo detom sa este imunita meni. takze vysledky niesu 100%tne.

januliku
17. jan 2013

@slivocka Dakujem moc. V pondelok ideme na poradnu, ideme odmietnut mmr, tak sa skocim spytat aj na tu alergologiu.

brambie
17. jan 2013

@ask mala som na mysli 60 ml, 120 ml som napisala omylom, lebo to bolo na krabici uvedene k trom lyzickam ale mam taky pocit, ze dnes sa mi podari cosi viacej 🙂 akose lepsie tecie. ja som odstriekavala do troch poharikov ked som po trochach postupne cvrkala ale budem asi tiez uz iba do jedneho lebo takto vyjde vela mliecka nazmar. vela uspechov.

xmalij
17. jan 2013

@slivocka delaji se krevni testy, kozni test snasenlivosti zakladnicnich alergenu, pripadne naplastovy test