Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

viktorkaja
27. mar 2012

Já jsem v předchozím těhotenství také nic nebrala-vlastně jen 1/2 dithiadenu na noc-dle alergoložky. No a teď jsem četla,že je vhodné ještě ty probiotika,tak nechci nic zanedbat. Takže já už mám Xyzal a jsem bez alergických projevů a ještě musím doladit ty probiotika-jenže toho je tolik,že nevím které jsou ty nejlepší.
A nemáte zkušenosi s přípravkem BASICO od Justu ?-je to směs minerálů a mohou to i těhotné,ale zas nevím jestli to není zbytečné vyhození peněz-přece jenom nemáme moc na zbyt.
Viktorka

mata711
27. mar 2012

ahojte. ja ma tiez dcerku s atopicky ekzmeom...trapilo nas to vyse dva roky, vystreidali sme mnozstvo kozmetickych pripravkov urcenym pre atopikov, hormony nastatsie nie, dietu sme drzali ale bez efektu a to mozem povedat ze dost dlho a dolsledne...az pred mesiacom sme dali bokom vsetky drahe kremiky a odporucane znacky koznych lekarov a malu som zacala mazat mozdou indulonou, ak to mala aj cervene tak som jej nato dala zinkovu mast a ked to mala len suche , tak som premastila modrou indulonou a zabralo behom tyzdna...uz tri tyzdne mame konecneeeee pokoj...ta indulona je zazracna...uz mse boli zufali, ze ziadne masticky a kremiky nasm neroboli dobre a a j ked trosku bolo lepsie, nikdy nie uplne...takze odporucam hlavne asi na suche a slabo ruzove ekzmeiky tuto indulonu-tak a zaciname setrit!!!🙂

luthien.k
27. mar 2012

@viktorkaja psala jsem - Probiosan - s tím jsou výborné zkušenosti.

@kaja73, nooo, tak to se mě ptáš moc, jak s fluorem na zuby, když by mohl vadit... Zkus zatím jinou značku pasty s fluorem, to bych udělala já jako první.

viktorkaja
27. mar 2012

Jj děkuji-jsem ten Probiosan přehlédla.
Koukám na něho na internetu a píše se o něm - Blahodárně působí zejména na zažívaní a napomáhá regeneraci střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky, steroidy nebo i po užívání hormonální antikoncepce. Omezuje patogenní bakterie způsobující záněty střev, zácpu nebo naopak průjem. Má silné detoxikační účinky a je účinný při vzdorování alergiím a únavě.
Jen mě hodně zarážejí ty silné detoxikační účinky- v těhotenství by se nemělo užívat nic co detoxikuje-tak jsem z toho zmatená.
Viktorka

blankarybka
27. mar 2012

Holky, tak jsem to zakřikla... Přemovi se ty blbé pupínky vrátily !! 😒 Má je vzadu na krku, asi znova ta bakterie nebo co. Dneska jsem mu už 2. den kápla do Nutrilonu 3 kapky Citrovitalu, ale mám pocit, že je to spíš horší. Pravda je, že nám tento týden vyrostly dvojky spodní a chystají se stoličky, tak je to asi z toho. Jen bych nerada, aby se mu to ještě zhoršilo ☹
Jak to přečkáváte, ty zoubky?

michamicha
27. mar 2012

@blankarybka blbě ☹ Vojta má čerstvě proříznutou stoličku, tlačí se mu obě horní čtyřky a druhá dolní stolička a dost se zhoršil ☹ a dokonce jsem mu dneska objevila červený flíčky na krku pod bradou 😒 tak mažu sudokrémem... jinak citrovital taky dávám, už asi 5 dní a zatím jediný postřeh, divně zapáchající stolice, ale to může být i od těch zubů 😖

luthien.k
28. mar 2012

@viktorkaja používá ho hodně maminek (včetně mě) i při kojení a je to v pořádku.

@blankarybka
@michamicha
Holky, zuby se musí přežít a ladit kosmetikou, na to nic jiného není.

blankarybka
28. mar 2012

@michamicha
@luthien.k Díky, holky, hodím sem ještě fotky... vím, zuby jsou prevít, ale bojím se, že to je spojeno zase s nějakou infekcí, tak by mě zajímalo, jestli mám zas zkusit tu genciánu nebo jen zůstat u Citrovitalu a čekat...
Máme Fenistil (škrábe to, jak ďas), probiotika, Biodermu PP a Sudokrém...
Díky moc 😉

michamicha
28. mar 2012

@blankarybka Vojta to má teď podobný a udělaly se mu nový ložiska na zápěstí a strašně ho to tam svědí 😔 když jsem byla malá, tak jsem to taky měla i na zápěstích, teď mi to zůstalo jen na dlaních, občas flíček na vnitřním předloktí a na zádech mezi lopatkama 😒

mersy
28. mar 2012

@viktorkaja ahoj , 6 letý syn má atop. exém od 2 roku. teď v klidové fázy. pomáhá nám hodně na dop. doktorky Biopron. a Xyzal má taky...

vikazv
28. mar 2012

@dadulka19 Dobry den,
citala som prispevok od vas a chcela som sa opytat ako je to u vas s ekzemom?...malej sa zo dna na den vyhodili suche flaky po ruke, na laktoch , na trupe, kt. zacinaju cervenat....kozna povedla ze je to zacinajuci detsky ekzem...som z toho na nervy a neviem ako to liecit....predpiala hormonalnu mast aflodermi .....nechcem jej ju davat , ale bojim sa aby to nemala po celom tele....k akemu bylinkarovi ste chodili??....dcera ma 7 mesiacov...dakujem

pe
28. mar 2012

dievcata na take tie miesta, co svrbia a skriabu, vam odporucat vyskusat kremik bepanthen, je velmi jemny a ukludni to krasne, uvidite, ja ho pouzivam pri malej od narodenia najma na zadocek, ale aj na rozne ekzemiky a viem, ze je aj na atopicky ekzem, minule som ho dala vyskusat kamoske, co uz tiez nevedela, co ma dcerke dat, ked ju ekzem hrozne trapil a bola nadsena, ako jej ulavil, tak bz mohol aj vasmu dietatku pomoct, za skusku nic nedate, isto to horsie nebude a ja budem rada, ak by som vam takto pomohla 🙂

luthien.k
28. mar 2012

@blankarybka genciánu...

luthien.k
28. mar 2012

@vikazv základem je zjistit, zda to není reakce na stravu, ať už matky při kojení nebo přímo konzumovanou u staršího dítěte. Čili vysadit hlavní alergeny (mléko, vejce, sója, ryby, ořechy, pšenice...). Všechny nové potraviny zavádět nejméně pět dní po sobě, aby byla vidět případná reakce. Mazání je vždy individuální podle konkrétního stavu kůže.
U diagnózy atopický (dětský) ekzém netřeba se hroutit, dá se to řešit 😉 Ono jsou i vlivy, co se moc ovlivnit nedají, jako růst zubů, nemoci, počasí, ale i tak se to dá obvykle držet ve slušných mezích.

kukucka26
28. mar 2012

ja som z toho tiez nestastna uzpijeme aj pohankove mlieko co sa kizda pomaha ale este to stale nieje ono vsetko ma suche svrbihoto

luthien.k
28. mar 2012

@kukucka26 a jaké přesně pohankové mléko? Některé značky obsahují sóju a ta je též nežádoucí...

vikazv
28. mar 2012

@luthien.k mala ma 7 mesiaov kojim ju len rano 2 krat a prikrmujem klasickymi potravinami mrkva, zemiak, maso, brokolica, banan, hruska, jablko, ryzova kasa a pomalicky som jej pridavala lepok len po lyzickach kazdy den....inak jablka a hrusku varim.....pred tym ako sa vyhadzala na laktoch a potom aj na trupe takymi suchymi drsnymi fliackami....tyzden pred tym ako sa vyhadzala som jedla cokoladu a cokoladove cukriky a kolace.....moze to byt z toho???....tyzden je dost dlha doba na to aby sa alergen prjavil...nie,hmm...dakujem

luthien.k
28. mar 2012

@juliam, @prevenar, napíšu vám sem.... Určitě nespoléhejte na vyšetření na potravinové alergeny, ty nejsou vůbec u dětí spolehlivé, polovina z nic mám nonIgE alergie, které se z krve nepoznají, můžou je ukázat atopy patch testy, ale ty dělá jen pár lékařů, nejsou tu zatím běžně dostupné a také nejsou 100%. Nejlepší metoda je ta s eliminační dietou, jak jsem už naznačila.

luthien.k
28. mar 2012

@vikazv nemyslím si, že to bude z čokolády, která byla snědena Tebou před týdnem (čokoláda, resp. kakao nepatří mezi časté alergeny, ale mezi časté "vyvolávače" histaminu v těle, což může vadit, ale vadí to bezprostředně poté, co se histamin dostane do MM, což je cca za 20 hodin po konzumaci), spíš to vidím na jinou potravinu, která byla v té době zaváděna. Ta kaše - tu dáváš jakou - mléčnou nebo nemléčnou do vody? Další potenciální časté alergeny tam vidím mrkev, banán, maso (pokud bylo hovězí nebo kuřecí), obiloviny s lepkem. Teoreticky může alergizovat vše, ale tyto potraviny s větší pravděpodobností.

prevenar
28. mar 2012

@luthien.k diky 🙂 ..pridem zas zajtra , mam par otazok, ale dnes som uz prilis "dead" na toto 🙂

juliam
28. mar 2012

@luthien.k nám doktorka zatiaľ nepotvrdila AE, samozrejme predpísala kopec mastičiek, s ktorými aj tak nemastím. o 2 týždne ideme na kontrolu, tak pokecáme o neočkovaní a samozrejme aj o našom probléme, že čo s tým. ale vyzerá to na moju diétu 🙂

00matula
28. mar 2012

Ahojte, necitala som vsetky tie prispevky, ale mojej malej kozna diagnostikovala AE v 1 mesiaci, to mala vysipane licka a usne lalocky, potom jej to po premasteni preslo, zas sa jej to objavilo v 6m -islo o vysipane ocka, ktore nie a nie zahojit, kozna jej uz protopic a kortizon predpisala a vtedy mi pediatricka povedala, ze jej to pride skor ako potnicky, mala som len repikom potierat a na noc jemne potriet imazolom, a vualaaa, ocka ma uz vyse roka ciste, ziadna alergia na ziadne potraviny, i ked nadalej pouzivam osvedcenu modru indulonu-vseliek, a sem tam po kupani natriem tvaricku atodermom od biodermy.. 😉

kofinek
28. mar 2012

dievcata, aky pouzivate opalovaci krem, maly to ma na krku a po normalnom opalovacom kreme sa zhorsil... Dakujem za rady... 😉

luthien.k
29. mar 2012

@heimdalls, odpovím sem - nevím, kolik je dcerce let, to je celkem zásadní, také zda máte atopii v rodině (nejen ekzém, ale alergie, astma...?) a zda v té době, kdy došlo k výsypu, se událo něco nestandartního - nové potraviny, nemoc, nerostou jí zuby atd....? Kravské mléko pije jak dlouho a odkdy jí mléčné výrobky (včetně UM, poku nebyla kojena)? Jinak určitě doporučuju navštívit kožní, neřešit toto s pediatrem (čistě jen kvůli diagnóze).

vikazv
29. mar 2012

@luthien.k tak potom uz neviem....vsetko som zavadzala postupne a nic sa neprejavovavlo...az teraz ....kasu ryzovu a zmiesavam s nutrlonom 2 ha....tak teraz mam co robit ,,,nedavat jej jest....

heimdalls
29. mar 2012

@luthien.k - dcérka má presne o týždeň 18 mesiacov, atopiu v rodine nemáme, myslím že niekde najbližšie je to sesternica ktorá mala ekzém, manželka ekzém má, v oblasti vlasov, vlastne je to nejaký druh suchého lišaju. Astma alergie nič. Výsyp vznikol, ako maličké vyrážky na jednom líčku, na odporúčanie prispievaťeľov tu na MK sme použili modrú indulonu, začevenalo to a vytvorili sa také, akoby pľuzgieriky, inak to bolo celkom neaktívne, až do tej ZÁZRAČNEJ modrej indulony, zúbky jej idú vlastne nonstop, vždy sa nejaký derie v tomto veku, chorobu nemala žiadnu prakticky od narodenia, až na dlhšiu novorodeneckú žltačku. Kravské mlieko pije pol roka a vlastne okrem toho jedného líčka nijaké iné prejavy alergie na laktózu nevykazuje, normálna stolica. Kojená bola presne 13 mesiacov, umelé mlieko nepila nikdy, ani kvapku, prosipeva, váha 12,5 kg. Pediatrička stanolvila diagnózu reakcia buď na slnko, alebo potraviny. Poobede keď budem mať čas, urobím foto a pošlem Vám ho. A ešte, vobec ju to neobťažuje, židne škrabanie, žiadne iné miesto výsypu, len to líčko jedno.

vikazv
29. mar 2012

@luthien.k potom by som jej aku dietu mala zaviest?....ako to odskusam na co je alergicka?....inak dvatyzdne dozadu zacala s Nutrilonim 2Ha ?....moze byt na to alegicka?...a predtym pila Nutrilon 1ha....zltok je alergen ci nie?...no neviem, neviem kde zacat ako to zistit ,hm...

heimdalls
29. mar 2012

Ešte jedna vec je v našom prípade zaujímavá, akonáhle výjdeme na slnko s malou a slnko na tie fliačiky zasvieti, takmer úplne to zmizne, najviac viditeľné je to hneď po prebudení, po poobednej prechádzke ked svieti slnko takmer vôbec.

mata711
29. mar 2012

@00matula ja tiez nemozem dopustit na modru indulonu-vsetky drajhe klremiky nam boli k nicomu...mala ma po nej teraz krasnu hebku a hlavne cistu kozicku, co sme uz straasaaasne dlho nemali,a to sme sa snazili aj kremiky aj dieta, ziadne kortiko....viac krat som citala, ze za tych 60 rokov co indulona existuje , atk nebol hlaseny ziaden pripad alergie-ale pozor, len modra indulona,lebo ta je bez parfenov , konzervantov...a vyraba to v podtsate farmaceuticka spolocnosta stale je genialna...jedna kamoska mi vravela, ze raz v Chrovatku ked boli na dovolenke, tak ich poan domaci sa ich hend spytal, ked sa ubytovali, ze ci nemaju nahodoui modru indulonu, lebo ze to je jedine , co pomoze na ekzem jeho syna...necapala ani ona,ale viacerym sa uz osvedcila a my sme len dlasi z miliona amiliona...A-derma nas dost vysusovala a stahovala kozu...indulona nam po prvom raz epremsatila kozicku tak ze bola jemna , vlacna , bez supieniek...perfektne!

helulicek
29. mar 2012

Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho je reakce na alergizující potravinu? 24hod nebo i dýl??
@luthien.k jen tak pro info... prosím tě, když je "napěněná" stolice, to je též příznak alergie??
Jinak malej je po A-dermě krásně čistej, během 2-3 dnů to krásně ustoupilo. Jako je to ještě znatelné, ale už krásně zhojené a hlaďučké 🙂