Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mauska
13. aug 2010

@rencalm nám to vysušování paradoxně pomohlo, že se to jako zatáhlo a zklidnilo. Ale to balneum je super, sice je hnědá voda, ale malé to neva. A nemá to třeba z jesliček z ručníků nebo ložního prádla?

luthien.k
13. aug 2010

@rencalm, pozor, ze stravy to být rozhodně může! Je to tu již psané mnohokrát, ale krevní testy často neodhalí vše, na co je dítě alergické a na co reaguje ekzémem. Krevní testy odhalí pouze "pravé" alergické reakce, tj. ty, kterých se účastní protilátky IgE (a ani to ne vždy, existuje pravděpodobnost falešné pozitivity i negativity), ale často mají děti nonIgE reakce, které se dějí například přes buněčnou imunitu a krevní testy je nemohou odhalit. Velmi se divím, že vás na to alergolog neupozornil.
Takže Tvůj předpoklad, že z jídla to nemá, není (možná naštěstí pro vás) správný a myslím, že by bylo vhodné se na to zaměřit. Moc nevěřím tomu, že mu něco tak zásadně začalo vadit v jesličkách. Jasně, že stres ze změny, zhoršení meteo podmínek a následné časté pocení atd. mohlo ekzém spustit, uspíšit. Co mě ještě z té školky napadá jsou roztoči, pokud tam mají koberce...
Ty hlavní potravinové alergeny, o kterých píšeš a na které vás testovali, bych já určitě ze stravy vysadila. Alespoň na 14 dní, tři týdny a věřím, že bys viděla zlepšení. Protože takovýto eliminačně expoziční test (kdy poté znovu pomalu, postupně a opatrně zavádíš do jídelníčku zpět, co jsi vysadila) je prakticky jediný způsob, jak odhalit potravinovou alergii, projevující se atopickým ekzémem.
Až se tu objeví @kam.zyk, jistě napíše víc a poradí, čím zkusit mazat z kosmetiky. Ale bojím se, že pokud se neodhalí příčina, tak pořádně nepomůže nic.

rencalm
13. aug 2010

@luthien.k ,@mauska dakujem vám obom. Luthien, no to si ma velmi nepotesila, ja som stravu brala uz ako uzatvorenú kapitolu, s doktorkou som o výsledkoch hovorila len cez telefon, este tam pojdeme, tak uvidím, skúsim sa na povypytovat. V jaslickách ma tiez napadol ten koberec, postelné prádlo máme svoje, ale uteráky nie, este asi zmeníme aj tie. Ale asi je to aj tak jedno, lebo napr. oblecenie, ktoré nosia sestricky je prané asi v tom istom prásku, a ked ho nosia na rukách, alebo im sedí na kolenách, tak je zasa v kontakte s iným práskom, ako je zvyknutý a tomu ja uz nedokázem zabránit, iba ak by sme do jasliciek prestali chodit, co by som bola velmi nerada. Ale malý býva aj casto chorý, takze vsetko smeruje k tomu, ze tam nakoniec chodit nebudeme. A presne to ma najviac trápi, ze stále nevieme presnú prícinu, mozmeme mazat cím chcem, ale ak bude stále prítomný pôvod vsetkých týchto problémov, tak nám je asi akékolvek mastenie zbytocné.

luthien.k
13. aug 2010

@rencalm, aha, tak to se určitě doktorky zeptej, že víš o existenci nonIgE alergií, co Ti na to řekne... Já myslím, že je to spíš dobré zjištění, že je široké pole možností, čím by to mohlo být a u té stravy se na to dá tou dietou docela dobře přijít. Obvykle se začíná mlékem, vejcem, kuřecím masem, rybami spolu s tou alergizující zeleninou. Možná lepší je se podívat, které potraviny ano, než které ne 🙂
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp...
Vybírat zkrátka mezi těmi nealergizujícími (z nich bych určitě vynechala i to kuřecí maso).

S tím práškem na praní v jeslích... Já myslím, že to není až tak pravděpodobné, když to, co má přímo na těle, perete v osvědčeném prášku. Jaký používáte? Já bych zkusila na čas prát v mýdlových ořeších nebo mýdlovém slizu, bez aviváže, dvakrát máchat s trochou octa, zkrátka tak, jak se to atopikům doporučuje.

Jestli bývá nemocný a bude delší dobu doma, alespoň týden, tak uvidíš, jestli to má nějaký vliv...

Na mazání mě ještě napadá Bepanthen, který promšťuje i hojí.

stipa
15. aug 2010

luthien.k @kam.zyk - zdravím vás po delší době 🙂 Takže probio kapičky již máme doma a vesele je užíváme 🙂 🙂 Jinak stále se držím rad a diety 😉 Prcek už je lepší, na nožičkách se mu ekzem přesunul pod kolení jamky, jinak má nožičky krásně čisté, ruce má ještě někdy červená někdy uklidněná ložiska již jen na pažích a pak máme trochu červených míst na hrudníku a v oblasti bradavek, dále má teď více červené tváře, ale po namazání ráno a večer Biodermou PP je to parádní stav!!!! Když se mu více vysypou, je to i změnou počasí, tak mu je ještě přes den přemáznu Biodermou. Chci se zeptat, tímto krémem mažu prcka tedy 2x denně, celé tělo. Není to chyba?? Neměla bych mazat pouze ta ložiska i když jsou červená či světlá? A zbytek těla mazat něčím jiným? Ale on má teď po Biodermě, krásně hebkou kůži! 🙂 To vživotě neměl, ani když se narodil!! A jinak s příkrmy opravdu raději dávám již vyzkoušené a k tomu přidám nový 1 druh něčeho a podávám cca 4-5 dní. Již od začátků příkrmů si vše píši a eviduji v PC, je to lepší pro kontrolu a případné dohledání ... Jinak prckovi chutnají jablka a banán, koupila jsem mu hrušku od Hipp - Christ Will... a byla asi moc kyselá, protože se pěkně šklebil, tak jsem mu ji pak trochu přidala do večerní rýžové kaše a to mu nevadilo. Reakce žádná 😉 Jo a Scin Cap už je vkoši!!! 😠 😠 😝 😝 😝 Moc moc děkuji za rady a rady a prostě za vše!!!! 😀 Zatím pa pa

stipa
15. aug 2010

@luthien.k - luthien.k@kam.zyk - zdravím vás po delší době Takže probio kapičky již máme doma a vesele je užíváme Jinak stále se držím rad a diety Prcek už je lepší, na nožičkách se mu ekzem přesunul pod kolení jamky, jinak má nožičky krásně čisté, ruce má ještě někdy červená někdy uklidněná ložiska již jen na pažích a pak máme trochu červených míst na hrudníku a v oblasti bradavek, dále má teď více červené tváře, ale po namazání ráno a večer Biodermou PP je to parádní stav!!!! Když se mu více vysypou, je to i změnou počasí, tak mu je ještě přes den přemáznu Biodermou. Chci se zeptat, tímto krémem mažu prcka tedy 2x denně, celé tělo. Není to chyba?? Neměla bych mazat pouze ta ložiska i když jsou červená či světlá? A zbytek těla mazat něčím jiným? Ale on má teď po Biodermě, krásně hebkou kůži! To vživotě neměl, ani když se narodil!! A jinak s příkrmy opravdu raději dávám již vyzkoušené a k tomu přidám nový 1 druh něčeho a podávám cca 4-5 dní. Již od začátků příkrmů si vše píši a eviduji v PC, je to lepší pro kontrolu a případné dohledání ... Jinak prckovi chutnají jablka a banán, koupila jsem mu hrušku od Hipp - Christ Will... a byla asi moc kyselá, protože se pěkně šklebil, tak jsem mu ji pak trochu přidala do večerní rýžové kaše a to mu nevadilo. Reakce žádná Jo a Scin Cap už je vkoši!!! Moc moc děkuji za rady a rady a prostě za vše!!!! Zatím pa pa

vinifera
15. aug 2010

Ahojte kočky!
Tak už sme doma. Boli sme dole pod Makarskou v Tučepi. Krásne pláže a jasno modré more. Skutočne čisté a také teplé more som ešte v Croatii nezažila. Jak bazén. Keby som krpca nemala tak sa tam čvachtám celé dni ako malé decko 😅
No samozrejme že to všetko nemohlo byť tak úžasné. lebo už v pondelok sa malý oházdzal nejakými vyrážkami. V utorok sa mu popod pazuchy a na spodnej strane rúk spravili pľuzgiere. Sme mysleli že to z toho ako ho vo vode držíme popod pazuchy. V utorok sa už kúpal len 10 min a aj napriek tomu mal v stredu ráno viac pľuzgierov (veľké ako eurovky) Tak sme šli k dotkorke. Zhodnotila to ako infekciu kože. Dostal bobatko antibiotika na papanie a na mastenie a antisepticku vodu na čistenie. Od stredy sa vôbec nekúpal. A to sa mu voda neskutočne páčila. Stále sa chcel člapkať. Vôbec nevadilo že je nanho v podstate chladná, slaná a že ho musel štípať ekzém. A čím vačšia vlna tým viac smiechu. Takže sme posledné dni prežili mimo vody. ....
Celkovo to more na ekzém pomohlo. Ložiská sa bud úplne stratili. Obrúsili. A hyperpigmetnácia zmizla. Alebo aspon do značnej miery vyhojili (to veľké čo má na nohe). Až na tú prašivú infekciu. Ale aspon nás teraz nemôže očkovať na MMR 😉

kam.zyk
15. aug 2010

@stipa Děláš správně, že mažeš Biodermou celé tělo. Nemusíš se dokonce - v případě ložisek - držet pravdila 2x denně, lze přemáznout i víckrát, např.3-4x denně (víc ne, ať taky "kůže dělá, co umí" 🙂 ) Tak ať se daří a piš nám i nadále průběžný stav 🙂

@vinifera Ahoj, zdravím tě moc 🙂 Prosímtě: pluzgiere- to jsou puchýře? Hnusná infekce...holt, někdo na infekty trpí víc, ale jak píšeš- aspoň nebude MMR očko 🙂

vinifera
15. aug 2010

@kam.zyk no mal by byť pľuzgier puchýř. Ako ked sa ti spraví odtlak od topánky. Veľké vodové pľuzgiere. Popraskali. A potom tá jemná koža zliezla. ☹ Ale už sa to pekné hojí.

kam.zyk
15. aug 2010

@rencalm Ahoj, zásadní část už řekla Luthien (je třeba trochu prověřit jídlo - zejm.BKM a vejce, omezit dráždiče typu rajčata, citrusy, jahody, atd. -kdybys tenhle tzv.EET test potravin chtěla absolvovat, ještě napiš a upřesním to a dám konkrétnější rady- jde to poměrně snadno a zistíš, co případně ze stravy vadí, něco tam bude určitě, můj tip je BKM). Jsem si ale celkem jistá, že s těmi jesličkami zhoršení velmi souvisí- a sice tím způsobem, že nevadí inhalační alergeny (roztoči, prach, pyly- v tomhle věku je na to ještě na 80% brzy, inhalace naskakují v naprosté většině až od 2 let) - ale vadí infekční prostředí, které je VŽDY, když je více dětí pohromadě (jesle, školka, atd.). Na vině tedy je hlavně infekce, která se projevila infekcí kůže. Je to prostě příliš velká zátěž na synovu evidentně atopickou (tj.oslabenou) imunitu - testy na sIgE (na potrav.alergeny) jsou hrubě orientační, nelze na ně brát zřetel (málokdy řeknou pravdu)-ale na co je třeba se zaměřit, je IgA, IgG, atd.- prostě celkové parametry imunity. Je totiž poněkud pravděpodobné, že obranyschopnost je oslabená, což vede k zhoršení ekzému. Takže- udělat krevní testy na prověření imunity + podávat okamžitě probiotika, aby tato obranyschopnost mohla rychleji jít nahoru (mají přímý vliv na zvyšování IgA).

Kosmetika: nic mastného!!! Takže ne Indulonu, Onfadolan, ne Bepanthen, nic takového, je to zapálené- akutní ekzém- PODLE ZAPÁLENÍ SE DÁ USUZOVAT TAKÉ NA INFEKCI POKOŽKY - VYSOUŠET!!! INDULONA TO ZHORŠÍ - MASTNÁ EXTERNA PODPOŘÍ INFEKCI KŮŽE, KTERÁ NA 99% JE!!!! Takže: omývat odvarem z dubové kúry, vždy před namazáním nechat oschnout (lze vysušit záhyby např.ubrouskem- nesmí být byť stopa tekutiny před namazáním, pomnožily by se kvasinky, příp.bakterie!!!) a dojít k lékaři a nechat napsat přípravek kombinující hydratační krém (např.Ambiderman) a antimykotikum (nejl.Imazol krémpasta) - případně mazat jen Imazol krémpastou - a nechat lékaře (nejl.pomocí stěrů) ověřit, zda není infekce Stafylokokem aureem!!!!! A to rychle, ať neskončíte v nemocnici na celk.ATB (nevím, do jaké míry je imunita silná, tak radši neriskovat). Imazol krémpastu lze koupit v lékárně hned zítra a mazat do záhybů, na 99% je tam kvasinka (zapálení kůže). Hrozně moc přeju, ať není zároveň S.aureus, je to těžký soupeř. (ale ne nepřekonatelný)

kam.zyk
15. aug 2010

@vinifera Zajímavá věc, taky jsme s bráchou vždycky u moře měli puchýře (táta pracoval jako průvodce, často nás bral k moři) - ale po čase se i ty puchýře začaly u moře hojit (jen to chtělo být u moře asp.14 dní) - ta slaná voda je doslova "vyžrala" 🙂 Moře je pro atopiky zázrak...

kam.zyk
15. aug 2010

@rencalm prosímtě pošli foto postižené kůže na Vera.Kam@email.cz Řeknu ti, pokud to tedy bude dobře zřetelné, co tam je a co na to dávat. Imazol krémpastu ale každopádně hned zítra kup, bude potřeba. Pokud bych měla jen sebemenší podezření na S.aureus, hned tě pošlu na kožní 🙂

rencalm
15. aug 2010

@kam.zyk Ahoj, kamzyk, dakujem krásne za odpoved. Len pre upresnenie, ja som výsledky tých testou nevidela, robili nám ich v Dolnom Smokovci, ale ako mi to lekárka cítala do telefónu myslím, ze cosi spomínala, ze imunita je dobrá, aj krvný obraz je dobrý, len akási bunková imunita je mierne zvýsená, ale nie poruchová, tak neviem, zatial tomu moc nerozumiem, nakolko sú tieto testy úplné, ci len orientacné. Ideme tam este v stredu, tak sa aj popýtam viac. Ale mám trochu obavy ohladne toho, ze ty mi radís susit, nie mastit, ale on to má práve velmi suché, miestami az mierne supinaté, má tam drobne prasklinky, ja mu to práve mastím tou indulonou asi 5-6x denne, a zdá sa mi, ze tá mu teraz po 3dnoch intenzívneho mastenia mierne ukludnila, flaky zostávajú, ale nie sú uz také výrazne cervené a horúce. Ale mozem to skúsit namastit aj niecím iným, mám doma Imazol Plus dermálny krém, Imunoglukán krém (ten sme skúsali, ale okamzite sa vsiakol a koza bola opat velmi suchá az drsná na dotyk), tiez mám doma Bepanthen a aj nechtíkovú mast. Vcera som kúpila do kúpela Balneum hermal F a zdá sa mi, ze to mu celkom pekne obalilo kozicku, ale po prvom raze to este asi nemozem posúdit. Na koznom sme uz boli velakrát, vzdy naposledy nám dala Advantan, ten to krásne vyhladil, ale hned po vysadení to naskákalo znova a este horsie. Fotky ti poslem, hned ich idem urobit a stiahnut. Dakujem krásne za vsetky rady, som ochotná vyskúsat vsetko, lebo sama si uz neviem rady. Malý ma 19.8. 2 roky, minulé leto bol este v pohode, ale toto leto je celé hrozné. Mala som podozrenie aj na alergiu na slnko, lebo vsetky zakryté casti (brusko, chrbát, nozky - ponozky) má krásne cisté, ale neviem, ci u tak malých detí to prichádza do úvahy a trvá to tak dlho.

mauska
15. aug 2010

@rencalm my nekoupeme v balneu ale v balneolu, tohle http://www.energy.sk/cz/menu_x353x.asp ale nevím co na to kam.zyk a s tím vysušováním jsem to už psala, i když je to paradox tak u nám to vlastně pomáhalo zklidnit tu kůži

rencalm
15. aug 2010

@mauska ahoj, ja som si to asi zle precítala, ale zaujímavé, ze aj lekárnicka mi odporucila Balneum hermal, tak som si bola istá, ze je to ono. Asi ozaj skúsim aj to vysusovanie, ved uvidím, co sa bude diat. Uz len skúsame na nom ako na pokusnom králikovi, ale co uz, ked inak sa to asi v tomto prípade nedá, kým nenájdeme pravú prícinu nasich problémov.

mauska
15. aug 2010

@rencalm já nejsem odborník, líp poradí kam.zyk. A s tím balneolem jsem to napsala jednou špatně i já. Ono i to balneum hermal není špatné, ale záleží na typu ekzému.

nellina
15. aug 2010

ahojte, vinifera chcem sa spytat ci ste boli na alergologii a robili aj vam testy na imunitu..vacsinou AE suvisi s poruchou imunity a v tom pripade by sa nemalo ockovat nakolko to moze sposobit kontraindikaciu..a uz vobec nie zivou vakcinou..nie kazdy pediater tomu venuje pozornost a bohuzial tu na Slovensku sa ockuje ak na beziacom pase, bez toho aby bolo dietatko vopred vysetrene..MMR vakcina je jedna z najrizikovejsich vakcin. Ak si rozhodnuta dat maleho ockovat, tak naozaj je velmi dolezite, aby bol po fyzickej stranke na 100% ok.

vinifera
15. aug 2010

@nellina Boli sme na alergologii. Teda chodíme tam. Na imunitu berieme Rybomunil. Inak jú ma vraj dobrú - teda nemá poruchu imunity. Chcela som aby mi alergiologička dala výnimku (už len z toho dôvodu že je silne alergický na vajcia a kuracie maso - a táto vakcína je vypestovaná na kuracích embryách) ale mi výnimku nenapísala - že to okolo kuraťa ani nešlo. ☹Pediatrička nám odložila očkovanie o 2 mes. Mali by sme ísť teraz. Ale malý je ešte na antb z Chorvátska a do toho začína zasa kašlať. Takže ho isto nemôže očkovať. A ako príde jesen a bude vlhko sa stavím že bude furt chorý. ☹

vinifera
15. aug 2010

@nellina A naša pedina našťastie sleduje či je dieťa zdravé.

beruska2x
16. aug 2010

Ahojky, my jsme konecne uz taky doma ale musim rict ze super bez exemu, more je fakt neco, uz prvni den mel fleky sice cervene ale neolopane, za cely pobyt se neposkrabal, spal krasne mazala jsme ho jen opalovakem...
porad to trva tak snad nam to vydrzi co nejdyl, koupim mu urco do kopele tu sul z Mrtveho more....

a v mori v i bazenu jsme byli nalozeni fuuurt a myslim ze ho to nestipalo - to by tam nechtel... takze my mame dovolene jiste 😀

nellina
16. aug 2010

vinifera MMR vakcina je ockovacia latka a pri jej vyrobe sa pouzivaju tkanivove kultury MRC-5 (diploidne bunky) ziskane z umelo potratenych ludskych plodov..je to hrozne, ale je to tak ☹ takze keby to bolo kultivovane na kur.embryach nebola by to taka tragedia ☹ takze z moralneho a nabozenskeho hladiska, by sa tato vakcina v podstate dala odmietnut..ale ide o to ze vakcina obsahuje dalsie nechutnosti ako etylortut, hydroxid hlinity-velky alergen toxicky pre nervovu sustavu, sorbitol, neomycin-atb, formaldehyd-karcinogen, skvalen-vyvolava prudke imunitne rakcie..atd len toto je na inu temu..je dobre ze tvoja pediatricka pristupuje k malemu individualne..na imunitu je tiez vyborna rakytnikova stava. Neskusala si homeopatiu<

mauska
16. aug 2010

ad MMR: 😨 😕 no to snad jako ne? to je ještě větší hnus než jsem myslela. To malé nenechám naočkovat snad nikdy, fuj

kam.zyk
16. aug 2010

MMR - Priorix je skutečně kultivován na kuř.embryích, Trivivac (jiná MMR vakcína) na psích ledvinách...tkáňové kultury získané z potrac.lids.plodů se užívají ve zdravotnickém výzkumu - a někdy je výsledkem život zachraňující lék, nelze to šmahem odsoudit. Pokud bych měla v oblibě černý humor, musela bych říct- a to milé maminky ještě nevíte, jaké přídavné látky obsahují jiné vakcíny - Inf.Hexa, Inf.Hib, atd.atd. 🙂 Důležité pro maminky je ten fakt, že pokud je dítě alergik na vejce, vakcínu pomnoženou na kuř.embryích by dostat nemělo, v případě silné alergie na ovalbumin je dokonce kontraindikována.

@rencalm potřebuju ty fotky, pak napíšu víc. Ono- někdy i to, co vypadá, že potřebuje mastit, potřebuje hlavně hydrataci. Jde ale hlavně o to vyloučit infekci kůže. Tam nepomohou ani kortikoidy, ani mastná externa- až uvidím fotky, napíšu ti recept na směs. Snížená buněčná imunita může znamenat sníženou odolnost vůči zejm.virovým onemocněním.

Alergie sluneční se projevuje trochu jinak, tu lze vyloučit.

kam.zyk
16. aug 2010

@rencalm výborně, právě koukám na fotky, infikace S.aureem tam není, ale využijeme antimykotika. Jdu víc napsat na mejl 🙂 Myslím, že do měsíce budeme schopné stav výrazně upravit, ale těch kroků bude víc. Jdu na ten mejl.

zuzik28
16. aug 2010

@kam.zyk jejda, tak teď jsem z toho očkování vážně jelen. Mudr. mi říkala, že klíšťovka je kultivovaná na vaj. bílcích, tak že to by mi nedoporučovala. Ale o priorixu se ani nezmínila. Máme na něj jít v roce a půl. Malej je na bílek i žloutek silný alergik, podle testů, musíme dodržovat absolutní bezvaječnou dietu. Tak nevím co by to s ním udělalo. A ten priorix je povinný (ani popravdě nevím co jsou to za nemoci) nebo ho můžu odmítnout? Nebude vadit, že na to nebude malej naočkovaný?
Omlouvám se za takové stupidní dotazy...
Jinak moc gratuluji k chlapečkovi a přeji ať jste všichni zdraví 🙂

beruska2x
16. aug 2010

@zuzik28 povinny to je ale ne pri alergii, sama Dr by to mela hlidat ze ho naockovat nema, maji vyjimku i pri prijeti do skolky, dle nasi Dr to problem neni, je takovych deti vic - vadim MMr, ocko na kliste a chripku - ma to stejny embr. zaklad - aspon tak me na to upozornovala...

nellina
16. aug 2010

kam.zyk nebudem ta presviedcat..ked myslis 😎 Živé vakcíny proti ružienke:8

Očkovacie látky, pri ktorých výrobe sa dnes používajú tkanivové kultúry WI-38 a MRC-5 získané z umelo potratených ľudských plodov:7

Živé vakcíny proti ružienke:8
monovalentná vakcína proti ružienke Meruvax® II (Merck, USA), Rudivax® (Sanofi Pasteur, Francúzsko) a Ervevax® (RA 27/3) (GlaxoSmithKline, Belgicko);
kombinovaná vakcína MR proti ružienke a osýpkam, uvádzaná s názvom M-R-VAX® (Merck, USA) a Rudi-Rouvax® (Sanofi Pasteur, Francúzsko);
kombinovaná vakcína proti ružienke a príušniciam uvádzaná na trh pod menom Biavax® II (Merck, USA);
kombinovaná vakcína MMR (osýpky, príušnice, ružienka), predávaná pod názvom M-M-R® II (Merck, USA), R.O.R ®, Trimovax® (Sanofi Pasteur, Francúzsko) a Priorix® (GlaxoSmithKline, Veľká Británia).
Iné vakcíny vyrobené s použitím ľudských tkanivových kultúr z umelo potratených plodov:

dve vakcíny proti nákazlivej žltačke typu A, prvú vyrába Merck (VAQTA), druhú vyrába GlaxoSmithKline (HAVRIX), obe sú vyrobené s použitím MRC-5;
jedna vakcína proti ovčím kiahňam, Varivax®, vyrábaná spoločnosťou Merck s použitím WI-38 a MRC-5;
jedna vakcína proti poliomyelitíde, inaktivovaný polio vírus vakcíny Poliovax® (Aventis-Pasteur, Fr.) s použitím MRC-5;
jedna vakcína proti besnote, Imovax®, výrobca Aventis Pasteur, zozbierané z infikovaných ľudských diploidných buniek, MRC-5;
jedna vakcína proti kiahňam, ACAM 1000, výrobca Acambis s použitím MRC-5, stále v štádiu testovania.

mauska
16. aug 2010

a jejda, no každopádně se mi ta vakcína ani tak nelíbí, zvlášť pro alergiky

bianka234
16. aug 2010

@kam.zyk teraz mi nie je jasné, ja som odmietla očkovanie priorixom, malý má ale výsledky aj na alergo v poriadku, nemá žiadnu alergiu, o 2 mesiace má 2 roky a ja som ešte neotestovala bielok ale žltok mu veľmi vadí napriek dobrým výsledkom, tak teraz ma zaujíma ako to ja doktorke dokážem, že má z toho oneskorené reakcie , pravdepodobne mi veriť nebude, lebo jej vždy dosť oponujem , som pre nu protestantka matka 😉

kam.zyk
16. aug 2010

@zuzik28 Přesně tak, klíšťovka a ještě chřipka jsou kult.na kuř.embryích, a taky právě Priorix. Zavolej určitě do očkovacího centra Motol - po- čt 14-15:30 224 433 810. V případě alergie na vejce, nadto silné, by měl dostat Trivivac namísto Priorixu (obojí MMR, takže naočkovaný bude). Zvlášť pokud to máš potvrzeno alergo testy.

Mimochodem, moje dítě (3,5 roku) dodnes nemá MMR...(polyval.alergie, m.j.anafylaxe na ovalbumin) Což svědčí taky o tom, že já taky nejsem zrovna příznivec očkování (a kor ty živé vakcíny...)...ono stejně, očkování spalničkami - v dobře proočkované populaci, která v ČR je, je velmi malá pravděpodobnost nákazy; zarděnky -má smysl kvůli těhotenství (neboli to má čas 🙂 ; příušnice - budiž, kdyžtak se dá očkovat zvlášť. Tož tak 🙂

@bianka234 Vadí žloutek -a to velmi? Bude i bílek, je mnohonásobně silnější alergen...