Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
25. okt 2010

@bajciatko, nemíchala bych to takle pořád (to by potom hlavně nebyla bezmléčná dieta, že jo? 🙂), ale na ten přechod mlíček klidně 😉
A neboj se, AC mlíko není o nic horší, než jiná mléka, jen je tam ta bílkovina hydrolyzovaná, tj. rozložená tak, aby nealergizovala (je tedy malé procentu alergiků na BKM, kterým vadí i to, ale těch je skutečně málo a mají větší potíže). Ti pak pijí mléko štěpené až na aminokyseliny... K hydrolýze bílkovin dochází i přímo v těle, při jejich trávení, takže to skutečně není nijak škodlivý proces 😉

luthien.k
25. okt 2010

Holky, malej má od rána horečku, tak je celej takovej klidnej, až hrůza ☹ Mám ho nechat dnes v klidu, k doktorce až zítra...

bajciatko
25. okt 2010

@luthien.k super, dakujem... 🙂

bajciatko
25. okt 2010

@luthien.k tak prajem, aby sa rychlo uzdravil, teda aby ta horucka do zajtra presla...

sunysara
25. okt 2010

@luthien.k dobře dekuji mocinky koupim vazelinu jen je na té bioderme psany jen dvakrát denne to neva

jinak ted kubča sbaštil cuketu s brok a zapil to mlíkem tak nevím jestli mu nemám h večeru udelat tu sinlac kaši

luthien.k
25. okt 2010

@sunysara, kaši zkus raději na snídani, ona se některým dětem těžko tráví, takže je lepší, když jí mají v bříšku přes den. Až kdyby to nedělalo problémy, dala bych ji na noc 😉

Jinak mázni i častěji, ale ne víckrát než 3 - 4 krát denně, jak psala kam.zyk, ať se kůže taky trochu snaží 🙂

@bajciatko, děkujeme, snad to bude brzo dobré.

sunysara
25. okt 2010

@luthien.k jejda to je mi líto, snad to bude brzy v pořádku držte se,

jj půjdu koupit tu vazelínu, snad ji tu budou mít a nebudou se na me dívat jak na tatara.🙂
tu kaši zítra zkusím a když to bude dobrý tak na obídek dostane asi kousek masa ale nevím zas bych mela asi zkusit jen to jedno a druhé až třeba za 4 dny.

bajciatko
25. okt 2010

@luthien.k a ked by som uz uplne vyradila tie mliecne vyrobky, z coho bude mat Danielka vapnik? Viem, ze sa to da nahradit inymi potravinami, ale je to postacujuce?

luthien.k
25. okt 2010

@sunysara, dřív bych zkusila maso než kaši, to je výživově rozhodně hodnotnější. Hezky postupně 🙂

@bajciatko záleží na tom, kolik po té změně vypije UM, pak bychom to spočítaly. Kolik vypije současného mlíčka?

sunysara
25. okt 2010

@luthien.k dobře zítra dáme masíčko se zeleninkou a zapijeme mlíčkem pozítří taky a pak dám třeba rýži a dýni a pak zkusíme tu kašičku

bajciatko
25. okt 2010

@luthien.k malo, pije vecer ani nie 100, v noci 160 a rano uz nepije, iba velmi zriedka, dnes si vypytala asi po 2 tyzdnoch...

bianka234
25. okt 2010

kedysi som tu čítala, teda neviem či tu, že sa dá priplatiť za testy na alergo, na viacej potravín ako prepláca poisťovňa, kto mi vie o tom niečo povedať? Už by sme aj mali znova nárok na preplatenie, ale tie základné n ám teda nestačia.

vinifera, keď ste ešte mali v byte kvety, nepostrehla si či sa malému nezhoršil ekzem aj keď si ich poliala? ja už hladám také súvislosti, že sa sama na sebe smejem, myslím to tak, že či sa tým nerozvýria tie jplesne, lebo časovo mi to pasuje, len to asi dôvod nebude

mauska
25. okt 2010

@luthien.k můžeš mi prosím poradit jak s testováním luštěnin? ať neotravuju kam.zyk když má teď nemosné dítě...
Ona mi napsala ať vyzkoušíme červenou čočku. To jí mám dát malé do jídla několik dní po sobě nebo ty luštěniny vystřídat? je to tak, že když je alergie na čočku, že vadí všechny luštěniny?
A jak je to prosím tě s tvrdým sýrem? když malé nevadí jogurty, tak můžu dát i tvrdý sýr?
Přejeme ať se ti malý brzo uzdraví 🙂

bajciatko
25. okt 2010

@luthien.k len my sme okrem mliecka boli zvyknuti na jorugty, na syry, maslo.... to boli nase ranajky a desiate, ja teraz neviem co jej mam davat na papu, suchy rozok, no fajn, ale ked mi uz bola zvyknuta na maslo a syr...., tak to je tazke... co davas ty?

mauska
25. okt 2010

@bajciatko nám dietou taky odpadla dopolední svačinka (jogurt) tak jsme to změnily na kukuřičné křupky a špaldové sušenky z Alberta. Někdy si dá i to suché pěčivo. Ale taky už od té doby co má "dietu" tolik nepřibírá. No ale hlavně že má dá se říct čistou kůži, to ej hlavní! 🙂

uankab
25. okt 2010

@bajciatko , my mame Neocate, davam ho ale len do jedla (kase, omacky atd), este stale kojime... na ranajky davam kasu (psenovu) s bananom, mozes dat ale aj kusok chlebika s maslom (flora light alebo perla s vitaminmi)...
@bianka234 , a aku tortu si mu robila? hod receptik ak mozes 😉 .. pseno a cucoriedky zneju dobre 😉 my z ovocia mozme iba cucoriedky, hrozno, banan, melon, slivky v malom mnozstve a pomaranc! ale take klasicke ovocie ako jablka, hruska, broskyne, marhule, nektarinky nam robia sarapatu... tak vyskusaj a uvidis co to spravi, mne velakrat Magdalenka reaguje na HA potraviny (mrkva, kalerab, pastrnak, ovos, pohanka atd) a neHA je ok (napr rajciny)
@mauska , davaj vzdy par dni po sebe (napr. najskor 5dni cervenu sosovicu, potom hrasok atd)... nam strukoviny robia dost problemy, mozme z nich iba zelenu fazulku... tak testuj postupne a uvidis 😉
my mame tiez hroznu nadchu, tak snad sa nam deticky skoro vyliecia !

bianka234
25. okt 2010

@uankab veď aj mne malý reaguje aj na hypoal.potraviny, v tom je celý náš problém. Keby viem že je to napr.mlieko tak mu ho jednoducho nedám a som šťastný človek, ale takto...
uvaríš hrnček pšena, osoľ, oslaď, ja som nedala nič ale bolo treba, možno aj nejaký olej oliv.by bol lepší ako nič,
potom do uvareného zamiešaš trošku ale fakt trošku hl.múky, lebo čím viac, tým to bude suchšie a dáš do rúry upiecť nech to trošku farbu chytí. Potom som dala čuč.džem na to a naukladala zavár.čučor., a navrch som spravila zo šťavy puding trošku osladiť a ja som dala zem.škrob, ak môžte kukuricu, tak zlatý klas. S ryžovou múkou mu to vôbec nechutilo, toto áno, toť vsio. Rýchle a asi aj chutné, teda pre môjho malého určite ano.
@luthien.k rozmýšlam že ja som malému vyradila fakt strašne veľa potravín, a možno aj zbytočne, ale vždy keď niečo nové zaradím, tak zareaguje, to je jedno či jogurt, ovocie alebo nejaký druh masa. Vždy zareaguje. Len teraz by ma zaujímalo, či tým, že mu niečo dlho nedám či môže začať byť na to alergický alebo to proste netolerovať, neviem či tie potraviny, ktoré by mal dobre znášať, napr. tú kukuricu, či to mám skúšať stále napriek zhoršeniu, lebo takto sa fakt nikam nedostaneme.

luthien.k
25. okt 2010

Tak my máme angínu, napíšu později ☹

luthien.k
25. okt 2010

@bajciatko, @mauska, děvčata odpověděla za mě 🙂 Jinak můj malej si nikdy na mléčné nezvykl, protože ho nikdy neochutnal, snídáme kaši udělanou z rýžového mléka (asi 1dcl) s trochou přesnídávky, dopoledne má křupky, suchý rohlík nebo chlebík, k tomu třeba pár sušenek bez vajec a mléka, oběd klasika, masozelenina, odpoledne obvykle banán, hrozno, zkoušíme jablíčko, večer různě, polévka, masozelenina, zelenina, nejraději má suché těstoviny 🙂 Mlíčko pije nad ránem, cca 200 ml AC mlíka, odpoledne před spaním deci rýžového s vápníkem a večer opět cca deci před spaním AC mlíka. Z toho je asi 430 mg vápníku (1 dcl rýžového mléka má myslím 120 mg a devět odměrek AC mlíka nějakých 190 mg). Zbývá doplnit cca 120 mg na doporučenou dávku 550 mg. Takže hodně brokolice a do polévek přidávám trochu mořské řasy (vločky Nori). K doplňování pomocí přípravků jsem ještě nepřistoupila... Takže bude dobré vyzkoušet reis drink calcium z DMka a propašovat ho do jídel - kaše nebo pudink, ale ne víc než 2 dcl denně, on je tam taky jód z mořských řas, ze kterých je tam ten vápník, tak aby nebyla malá přejódovaná. Ostatní potravinami:

http://www.osteoporoza.cz/vapnik-v-potravinach
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...

steelska
25. okt 2010

@luthien.k doktorka nam na to dava všelijaky mastičky a pomužou mu tak na tyden 😠

luthien.k
25. okt 2010

@bianka234, myslím, že jak je teď horší, tak je to částečně tím, že se vysadily ty kortiko a jak to má na těch viditelných částech těla - že by fakt něco "ze vzduchu"??? Plísně se určitě zaléváním aktivují, potřebují vlhko. Je to drsný, ale co odstranit na čas kytky a vyzkoušet, co to udělá? S jídlem u vás těžko něco vymýšlet, Když se nedá něco dlouho, tak by měla reakce naopak slábnout, v rámci nastolování tolerance jsou ale malá množství věcí, na která reagoval v minulosti, vhodná, jen přijít na to množství, aby ho to totálně zase nerozhodilo... Ježiš já si můžu hlavu zlomit, jak na to...
Na testy jděte!!! Trvala bych na co nejširším spektru věcí, od potravin až po ty pyly, plísně, roztoče... Snad proboha nebudete muset nic navíc platit, stačí se na malého podívat!
Jak jste na tom doma s protiroztočovýma opatřeníma? Předpokládám, že vše důkladně ošetřeno...
Určitě zkoušejte mazat tím, co jste ještě z těch vysušujících uklidňujících nezkoušeli. Třeba tu Vitellu.

Já fakt nevím ☹

luthien.k
25. okt 2010

@steelska, střídat mastičky obvykle nikam nevede, tak nahoď, co malej má za příkrmy, jak se ten ekzém vyvíjel (časově i co do vzhledu), alergie v rodině tuším máte, že? Něco zkusíme vymyslet, ale musíš pustit víc informací 😉

steelska
25. okt 2010

@luthien.k :tak alergije máme spíše s tatínkovy strany alergie na zlato stříbro pyly a kočky a psy malej papá příkrmy od sedmého měsíce coš je př:kuřecí maso brambor mrkev hovězí maso zelenina sunar hami a kašičky hamy

stipa
25. okt 2010

@bianka234 - hm, tak já ti nevím.... teď má AE relativně hezký co ho mažu tím Lecidermem. I se to trochu zmenšuje 😒 Tak počkám a pak se rozhodnu co dál ☹ A prcka je mi líto, chudák ☹ to je jako u nás, nemůže být chvíli klid, vždycky je něco o.k. a na druhé straně zase k.o. 😠 Ale ono bude zase líp, uvidíš a prckovi přeji ať má brzy zase klid 😉 🙂

stipa
25. okt 2010

@luthien.k - tak ať je prcek zase brzy zdráv!!! 😉

stipa
25. okt 2010

@steelska - luthien Ti určitě napíše, že když je to v rodině, tak už tam prostě předpoklad pro AE, astma a jiné je ☹
K těm příkrmům - třeba můj kluk má alergii na mrkev, na BKM což má spojitost i s hovězím masem, kuřecí je také prý častý alergen jako vejce, takže taky zatím nejíme. Vše chce pomalu a postupně testovat. 1 nová surovina 5 dní podávat a sledovat reakce. Luthien, určitě ještě doplní, ale nechává tady různé odkazy na příkrmy a na potravinové alergie, takže koukni pár stránek zpět a čti 😉

bianka234
25. okt 2010

@luthien.k tú vitellu som dala, ale mu to úplne očervenelo, ale už som ju kedysi používala a bola dobrá, tak neviem. To už lepšiu službu spraví ten zin kový krém. Tie kvety, už nad tým dlho rozmýšlam, ale je to ako keby si mi kus srdca vytrhla ☹

steelska
25. okt 2010

@stipa jj budu ale atopicky ekzemek v rodině nemame

modra1
25. okt 2010

@bajciatko _ zahodiť predsudky a vyskúšať. Určite je zachutí. Ja kojím, takže s UM neporadím, nedávala som to ani staršiemu, kojila som ho do 3 rokov.

modra1
25. okt 2010

@sunysara _ na str. 177 som skopírovala radu od kamzyk ohľadne premasťovania napr. Biodermou, presne tvoj prípad.