Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

helulicek
29. mar 2012

@luthien.k díky za info 🙂 já myslela, že by se to zatím projevilo "jen" vyrážkou, když mi doteď tak reagoval, no mám se ještě co učit 😒 Uvidím, co to s malým udělá...
ještě dotaz, jak jsi tu psala k té čokoládě... je možný že by byla alergen "jen čokoláda" aniž by byl alergický např. na mléko??

luthien.k
30. mar 2012

@helulicek teoreticky to s tou čokoládou možné je, testuj a uvidíš 🙂

luthien.k
30. mar 2012

@vikazv já bych podle popisu určitě nejdřív vyměnila prací prášek, pokud to nejsou vyloženě červené plochy, tak to alergie na potravinu být nemusí, spíš to vypadá na chronický ekzém, ale jak říkám, popis a fotka je něco jiného (ideálně samozřejmě vidět na živo nebo si nechat říct od kožního lékaře, co je to za fázi). Na mazání bych zkusila Bepanthen mast, ale jak říkám, je to bez záruky, když to nevidím.
Tady je vidět, že se bavíme o něčem, ale když dostanu víc informací, je to zase o něčem jiném. Prostě to chce komplexní přístup, asi bych se tu do toho přes diskuzi ani pouštět neměla.

helulicek
30. mar 2012

@luthien.k no jasný, určitě testovat budu. Mě to jen tak napadlo, když jsem četla jeden z tvých příspěvků výše, páč jsem před dietkou docela čokinu baštila....díky 🙂

mizulienka
30. mar 2012

ahojte dievcata, som tu nova, chcem sa vas opytat dievcata z BA a okolia, mozte mi odporucit dobreho, spolahliveho kozneho lekara?
Vyskusali sme uz viacerych ale zatial nam ani jeden nepomohol.
Mala ma ekzem, raz lepsi raz horsi, teraz momentalne velmi zly, ma ho na prstoch na rukach, az take mokvave miesta, a na nohach tiez pri prstoch.
Dakujem za vstky rady a tipy.

martinka1981
30. mar 2012

@mizulienka ťažko povedať či ti kožny pomože okrem toho že ti napiše kortikoidy.
Ale ak chceš tak ja som bola s malou v Dermason. Je to na Borodačovej v Ružinove,ale plati sa tam ročny poplatok.
Pytaj sa k Federičovej,ta mi prišla sympatickejšia ako ta druha p.doktorka (je už taka dosť staršia a prisna a ma aj zastarale nazory 😖 )
Ale Federičova je celkom ok,len tiež nam napisala kortikoidy aj ked si myslim že až take nutne to nebolo.
Skus to tu radšej poriešiť s @luthien.k 😉

zajaciq
30. mar 2012

@mizulienka ahoj, tiez sa pridavam k nazoru, ze z dlhodobeho hladiska ti dermatolog nepomoze, dnesni bieli lekari nehladaju priciny, oni len liecia dosledok - ekzem- a to dost invazivnou metodou, rychlou... skor hladanie pricin vzniku ekzemu, cielena dieta, sledovanie jedla, sledovanie ockovania, dobry vyber kremov, atd.. Katka ti tiez urcite rada poradi. 🙂

mizulienka
30. mar 2012

@martinka1981 ahoj a dakujem vlemi pekne za tip...my sme tam chodili a presne k tej starsej pani doktorke, akoze bola ok, ale tiez mi prisli tie nazory troska zastarale...chodili sme tam dost dlho a stale nam len radili prat v mydlovych vlockach a mastit a mastit, ale u katky sme ziadne zlepsenie nezaznamenali.

@zajaciq a co navrhujes? alternativnu liecbu? ja uz som ochotna vyskusat hocico,len nech to nejako dostaneme pod kontrolu.dakujem za radu.

heimdalls
30. mar 2012

@mizulienka - K tomu ne-očkovaniu sa pridávam jednoznačne, určite to ekzému, ani žiadnemu ďalšiemu neidentifikovateľnému problému z pokožkou neprospeje, my už neočkujeme (MMR ideme práve odmietnuť).

vikazv
30. mar 2012

@luthien.k na laktoch a predlakti ma take fliaciky uzovkaste......na trupe skor plosne drsnu kozu s pupencami...na dotyk ja to drsne a aj na vyzor ako keby mala zimomriavky.....a na vnutornej strane noh.....tak neviem.....ale lovelu pouzivam od narodenia uz sedem mesiacov a telo mala v pohode....len zrazu teraz....chronicky ekzem??....to je uz bez sance aby z toho vyrastla?...dakujem

heimdalls
30. mar 2012

@luthien.k - ďakujem veľmi pekne za rady, vyzerá to v prípade našej maličkej, že ekzém to asi nebude, nemokvalo to, nesvrbelo a viacmenej to úplne uhasína, ak po vysadení locoidu problém opetovne prepukne, pôjdeme na kožné a uvidíme čo ďalej, v každom prípade Vám ďakujem za dborné postrehy a dobre mienené rady.

adeladl
30. mar 2012

Ahoj - já ne.. ale dvě moje sestřenice a ještě jiná kamarádka to řešily - u všech tří to nakonec byly potravinové alergie (musely držet diety - nejčastěji to je mléko, vajíčko, čokoláda, případně lepek atd... ) ale než na to přišly, tak si užily... s tím, že té jedné to klasické medicínské testy nepotvrdily, že by miminko bylo alergik, ale bylo to tak, když alergeny při kojení vysadila a nedávalu mu to k jídlu zlepšilo se to.. Jinak ta změna je prý až pozvolná, ekzém začne mizet až po měsíci diety.. A jinak prý je super krém exomega od adermy - je drahý asi 500 Kč, ale je fakt přírodní a nemusíš se bát, že by tu kůži nějak zatěžoval..

adeladl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
30. mar 2012

@vikazv chronický ekzém neznamená, že ho bude mít pořád, jde o to, že to není akutní fáze (mokvání) ani subakutní (červené fleky, pupínky). Ta třetí se právě jmenuje chronická, mívá projevy suché, hrubé, drsné kůže, někdy se olupuje, ložiska jsou tělové barvy nebo růžové.
Na prací prášek může klidně začít reagovat časem.
Z ekzému vyroste většina dětí, může se zase objevit v pubertě, u žen poté při hormonálních změnách (kojení, těhotenství...).

luthien.k
30. mar 2012

@heimdalls atopický ekzém nemusí ani mokvat, ani svědět (zpočátku), ale určitě je diagnostika dobrým kožním lékařem žádoucí a pak zauvažovat, jak dál, hledat příčinu, neřešit jen následek. S tím očkováním souhlasím, do aktivního ekzému ne. MMR moje děti též nemají a zatím neplánuji, možná před pubertou, pokud si nemoci neprodělají.

vikazv
30. mar 2012

@luthien.k tak ten prach skusim novy ten co ste mi odporucila...musim ho na nete niekde objednat....tak s tou 14 tyzdnovou dietou s tym mliekom alergy care ,ma to vyznam, ci ani nie??....ved problem je v tom, ze lekari len mast naordinuju a to je vsetko...alergiu neriesia....dr. jej na lakte predpisala Aflodermi krem robenu a do kupela Linola ol bad, ale vtedy este nemala tu kozu na trupe taku ako zimomriavky a ani na nohach.....tu robenu som jej nedala na tie lakte, len bioderma PO zinc....o tyzden som objednana k dalsej koznej...

vikazv
30. mar 2012

a to ten mydlovy sliz mam kde kupit?....ved citam a to je taka komplikovana vyroba,hmm

luthien.k
30. mar 2012

@vikazv já osobně bych šla do všech těch opatření, změnu mléka je dobré konzultovat s pediatrem, ale nutné to není, toto mléko nemůže dítěti ublížit, je to plnohodnotná mléčná formule.
Sliz se koupit nedá, musí se vyrobit nebo jen strouhat mýdlo do pračky a přisypávat sodu 😉

zuzuzuzu7
30. mar 2012

@vikazv aj Bupi maju mydlove vlocky-to je v podstae to iste asi!

xmalij
30. mar 2012

@vikazv vsechno se jevi dosti komplikovane, ale vez, ze neni..zvyknes si, vstrebas novy informace a pak to bude cele jen to same dokola..nezoufej, s pomoci Luthien bude vzdycky lip 😉.
Ja si jadrove mydlo strouham a peru v nem, ale planuju, ze si konecne udelam cas a vyrobim sliz..sice je to piplacka, ale mas pak na dlouho pokoj.

lyongirl
30. mar 2012

baby, kde sa dá kúpiť prosim vás maslo Vive Bio?

luba41
30. mar 2012

@vikazv vôbec to nie je komplikované, tiež som prvýkrát teraz robila - mám veľké vedro od farby, nastrúhala som na dno jedno Lanza mydlo, priliala asi 3 litre horúcej vody z vodovodu a miešala som, potom zobrala 1kg vrecko sódy a nasypala asi 1/3 tretinu a zamiešala a doliala zase asi na 10-12l /od oka/ horúcou vodou z vodovodu, zmiešala a zakryla pevne vekom. To bolo všetko. 🙂

xmalij
30. mar 2012

@lyongirl Ahoj, kupuju bezne v Tescu a Kauflandu, maji ho mezi ost. margarinama.

xmalij
30. mar 2012
lyongirl
30. mar 2012

@xmalij ďakujem, ja som ho hľadala v Tescu a nenašla, v Kauflande som veru dávno nebola a ešte ma napadla Billa, hľadala som na nete a niekto tam písal, že ho kupuje v Bille, len tú mám najďalej a zrovna nám posledné dni hrozne fučí, tak sa mi nechce šlapať 30 min. tam a 30 spať proti vetru...pošlem manžela 🙂

mecenga
30. mar 2012

@xmal A s mydlovými orechami nemáte skúsenoť?

katyxq
30. mar 2012

Já peru už roky kvůli sobě a teď i kvůli malé v pracím gelu Sodasan color sensitive, je úplně bez parfemace i bez éterických olejů, pere dobře (peru v něm i plenky) a nemusím vyrábět žádný mýdlový sliz, ono i jádrové mýdlo (Jelen) obsahuje parfém, i když ne tolik jako jiná mýdla.

vikazv
30. mar 2012

@zuzuzuzu7 tie mydlove vlocky od Bupi sa tiez pridava soda k nim?.....ci ako to funguje vlastne?....ak nenajdem tie vlocky tak ake mydlo mam nastruhat?....dakujem

luthien.k
30. mar 2012

@katyxq jádrové mýdlo, co kupuji já (v Bille) je bez parfemace. resp. není tam o ní zmíňka ve složení a voní normálně "mýdlově", je to jádrové mýdlo Palma.

katyxq
30. mar 2012

@luthien.k Aha, tak já znala jen Jelena 😉. No, stejně se se slizem patlat nebudu (lenost přiznávám), navíc já nerada chodím do oddělení pracích prostředků, mi to tam ukrutně smrdí vśechny ty parfemace.