Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jijitka
2. júl 2010

@beruska2x - taky mažu často, i v noci, když se mi vzbudí na jídlo. V poslední době nemá suché červené fleky, ale spíš fleky z pupínků. Má to bohužel v záhybu na krku, takže se mu to i potí, slintá si na to..., do toho byl v úterý očkovaný a rostou mu zuby ☹
Na středu jsem objednaná k homeopatovi (dost doporučovanému), takže uvidím, jestli nějak pomůže.

beruska2x
2. júl 2010

@jijitka no jo, tak to se nedivim 😅 chude, to toho ma dost najednou i bez exemu, natoz s nim 🙄

maly_prcek
2. júl 2010

@jijitka Tak na ty pupínky by ten řepík šel... Ale nevim, jestli to nebude už slabé... Nám ho Kamzyk doporučovala na ty pupínky (+ zinkomast 1:1 s krémem). Máme to teď taky, pod krkem, v zátylku pod loktem... Jak se na těch místech hodně potí 😔

luthien.k
2. júl 2010

Ahoj holky, budu off topic, ale snad mi to odpustíte, dneska jsem dostala sms, že kam.zyk se narodil chlapeček 😵

1kik
2. júl 2010

ahoj, jsem tu poprvé. Také mám dcerku 7.měsíců s atop. ekzémem. Chtěla jsem se zeptat, zkoušel jste někdo test potravin metodou elektroakupunktury? My jsme na tom byli asi před měsícem a docela nám to sedí. Tedy až na bramboru, která vyšla v testu dobře, ale v reálu se po ní osypala. Zajímalo by mě, jestli jste na tom někdo byl a jak Vám ty výsledky souhlasí se skutečností. Dostali jsme zároveň taky homeopatika a ekzém se nám dost zlepšil. Pořád teda hodně svědí a je to hodně suchý, ale už nám to nemokvá jako dřív a aspoň se už obejdeme bez kortikoidů. Dříve to měla fakt ošklivé, byli jsme s tím i v Motole, kde nám dali silné kortikoidy. A zatím chudina neměla ani jednou bodýčko s krátkým rukávem a i v těch vedrech musí mít dlouhé kalhoty a rukávy, jinak by se rozškrábala. Fenistil nezabírá. Ale vy to máte určitě podobné, že? Nemáte něco osvědčeného proti svědění 😉 (já vím, teď jsem trošku naivní)

1kik
2. júl 2010

Dala jsem do alba i nějakou fotku. Máte to někdo taky takhle? Teď je to teda o něco lepší.

1kik
2. júl 2010

Kam.zyk se narodil chlapeček? Tak to posíláme velikánskou gratulaci a přejeme hodně zdravíčka! S kam.zyk jsem si také psala a moc si cením její pomoci. Já jsem teda nedokázala přijít na to, co ten ekzém způsobuje- nakonec jsem jedla už jen rýži s brokolicí zakápnutou oliv.olejem a ekzém pořád nemizel. A v tom testu pomocí elektroakupunktury vyšel jako alergen jak ten olej, tak brokolice. Takže teď malá jí jen rýži, cuketu, červenou řepu a krůtí. A večer rýžovou kaši umíchanou v Neocate. Po všem ostatním se zatím osypala. Nevíte, jestli ta alergie může třeba v nějaké brzké době zmizet nebo se zmírnit? Nedovedu si představit, že by měla několik dalších měsíců nebo třeba let jíst jen tohle to. Ale je zajímavé, že třeba když si dám bramboru já, tak jí to nevadí. Já už se těšim, až se budu jednou moct normálně najíst. Už několik měsíců jím tak 6-7 potravin a už jsem shodila 13 kilo (teda, mě to jedině prospěje 🙂 ), ale občas mám strach, aby malá měla všechny živiny.

bianka234
2. júl 2010

jeeeej, gratulujeme kamzyk, kto má na ňu kontakt, odkážte, a nech je maličký zdravučký, nech má mamina na nás čas.

@1kik keby som ti odfotila malého , teraz spí tak by si zírala aký ekzem vie byť, zemiak je asi to jediné čo som netestovala, ale chodím na biorezonanciu a tam sa tiež testuje, a vyšlo nám veeeeeľmi veľa potravín, ktoré vadia, ale mám skúsenosť, že napr. ryžové mlieko z dm ktoré vraj môže, tak mu veľmi zhoršil ekzem, dalej napr. cícer, tekvica, banán, ono to na 100% asi nebude.

desszi
3. júl 2010

@1kik ahoj, my chodime na vysetrenie pristrojom Supertronic, ktory vychadza z metody nazyvanej elektroakupunktura podla Volla (viac info na www.energy.sk). Presne ako vravis, nam zatial na 99% sadlo to, co pristroj ukazal, takze nemusim testovat na malom, ale viem comu sa mam vyhybat. Rovnako berieme bylinkove preparaty a musim povedat, ze toto je jedine co nam zatial pomaha. Nam nepomohla ani klasicka homeopatia.
Co sa tyka Nutrilonu, ja by som ho skusila zmenit (neviem ako u vas, ale u nas sa na danom pristroji daju testovat potraviny a urcit tak ktore su vhodne alebo nevhodne pre daneho cloveka) . My sme boli tiez na Nutrilone a stale to nebolo ono, pristroj to tiez ukazoval, ale tak nieco som malemu musela davat. Az som nakoniec doniesla Bebu a ta nam sadla. Momentalne sme vsak presli na bezlaktozove mlieko. Upravila sa mu stolica aj ekzem sa zmiernil.
Podobne ako u vas, maleho to velmi svrbi, mne povedal imunolog, ze kludne mozem kombinovat Zodac s Fenistilom, znasobi sa tym ucinok a lepsie utlmi svrbenie. Rano mam davat Zodac a navecer Fenistil. Sme pod touto liecbou uz druhy mesiac, maly bol vo velmi zlom stave, a teraz konecne ma tvar krasnu ako nikdy doteraz. Ale telo je este stale zle, hlavne z dovodu, ze je velmi doskriabany.

Kamzyk gratulujeeeem :o)))

desszi
3. júl 2010

@1kik my sme mali predminuly tyzden jeden z najdrastickejsich - malemu vyslo takmer vsetko zle - jedli sme len ryzu, zajacie masko a bezlaktozove mliecko. Ked mi to povedali plakala som, ale uistili ma, ze je to len prechodne. O tyzden sme sll na kontrolu a teraz mozeme papat - jablko, hrozno, spenat, zltko, ovos, baklazan, sparglu, morcacie masko, broskynu. Takze je to oooovela lepsie. Zatial som mu dala pomalicky len ovos a spenatik, zajtra pridam uz zltko a nic nove sa neobjavilo ani nezhorsilo. Takze vydrz, mna velmi podpporoval manzel, lebo tym ze som nevidela zlepsenie, som mu chcela dat aj zemiaciky a nieco ine, bolo mi maleho luto. Ale po piatich dnoch tejto prisnej diety, sa z vecera do rana plet akoby zazrakom vycistila. Kebyze nevidim neverim.

luthien.k
3. júl 2010

Já to kam.zyk vyřídím 🙂 Jinak my si užíváme dovolené, zatím doma, v úterý odlétáme, tak doufám, že ekzémky se vám všem budou jenom zlepšovat a nikoho tu nenajdu, až se vrátíme 😉

zuzuza
3. júl 2010

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na toto téma, mám skoro 6ti m syna s atop. ekzemem asi od 3. měsíce, kdy to měl po celém tělíčku, úplně všude, byla jsem zoufalá, pak mi známá doporučila colostrum od firmy LR, je to z kravského mleziva, stojí to teda 2500 na 6 týdnů, je to ve formě roztoku, dávám 3x denně a musím zatukat, že dnes jsme bez jediného flíčku na těle a nikdo by nevěřil, že má atop. Toto není reklama, jen se chci podělit o zkušenost, masti máme z kožního, doporučila mi tpo známá, která měla dceru s atopem o měsíc mladší a kvůli tomu, jak to měla hrozný, ji poprvé naočkovali až ve 4 měsících a to díky tomu, ýe jí ekzém taky vymizel, po užívání colostra, já sama to ani neprodávám, možná máte někdo taky zkušenost??

eyael
4. júl 2010

ahoj holky, chci se zeptat na zmiňované přístroje v ČR, nevíte, zda tu něco takového taky existuje? My byly před týdnem na alergu na odběrech krve kvůli alergo-testům a bylo to příšerné mučení, vůbec nám nemohli krev odebrat, malá byla rozpíchaná jak jehelníček a ještě jí odebírali asi 6 ampulí, no hrůza ☹ proto bych podobné bezbolestné testování jen uvítala... jinak výsledky bychom měly mít na konci tohoto nebo na začátku příštího týdne, tak nám držte palečky 😕

Zuzuza - a jak to prosímtě funguje, co to vlastně je? Moc nevím, co si představit pod pojmem kravské mlezivo - to jako než kráva začne dojit/kojit po porodu, tak jí odebírají mlezivo a z toho cosi vyrábějí? 😨 A najakém pricipu to má pozitivní vliv na ekzem? Můžeš k tomu napsat něco víc?

andykov
4. júl 2010

Ahoj holky, malá se bohužel taky teď objevil ekzém.. Bohužel měla i na nějaký jídlo, asi jahody alergickou reakci, takže i exém se šíleně zhoršil ☹ Na pravé ručičce to má strašný, úplně zarudlý, jako spálený.. Já nevím, co s tím, je to fakt ošklivý, na tělíčku už se to lepší, to mažu Excipialem a Weledou a začíná se to hojit, nekoupu jí moc, jsme zalezlý doma, protože jak s potí tak jí do toho skáčou bohužel i potníčky. Dneska ji narychlo omyju v oilatium roztoku.. Ale co s tou ručičkou? Mám locoid mast, četla jsem, že na ty horší projevy se může i u takhle malých, Myslíte, že ji můžu namazat tu ručičku slabou vrstvou, aspoň po dobu 2-3 dnů? Než to bude aspň ve stavu jako má ten zbytek ekzému? Nerada bych ji na ty kortikoidy zvykala ☹

zucana
4. júl 2010

@zuzuza a kde sa to da kupit? ja som dala parkat kortikoidnu mast ale uz nechcem....

zuzuza
4. júl 2010

Holky, kukněte sem:
http://www.lr-czech.com/colostrum-direkt/d-8034...
To je ono, krátce po porodu se kravkám odebírá mlezivo, než začnou kojit telátka🙂, obsahuje to i různé ty imunoglobuliny, kterí mají podíl na alergiích, pokud má někdo přemrštěnou imunitu, tak ji to potlačuje a pokud sníženou, tak posiluje, já vážně na 100% nemůžu říct, jestli zabralo jenom toto, nebo k tomu moje dieta, ale i dřív, když jsem dietu držela, tak to měl, teď nemá nic, jen malý flíček pod krkem asi pul centimetru, neškrábe se už vůbec, v noci spí, dávám mu to asi 5 týdnů už a musí to fungovat, pač ta známá to měla ta malá její ještě horší než my, mokvavý ekzém a teď nemá nic, ani flíček a to není možný, že by ten ekzém jen tak zmizel. Doktoři už nevěděli co s ní, pak jí známá, co toto propaguje doporučila toto a fakt jim to zabralo a to říkala, že tomu nevěřila, že už to brala jako poslední naději. Možná je to jen období, že mu to teď zmizlo a třeba mu to zase někdy vyleze, ale i švagrová říkala, že její děti to měly hrozný pořád, že mu to asi fakt zabírá a říkala jsem to dětské, pořád jsem k ní s tím ekzemém chodila a ta říkala, že to má fakt hezký a poznamenala si kolik mu toho dávám a tak.....já mu to do roka určitě budu dávat i když je to tak drahé, kdyby jste se některá pro to rozhodla, tak pak bysme musely být v kontaktu, abysme věděly, jestli to zabralo, byla bych zvědavá. Mělo by to zabrat asi po 3 týdnech užívání. Kortikoidy nám taky dali na alergu, jo, pěkně mu to po nich všechno zmizelo, ale jakmile jsem to vysadila, do týdne to bylo zpět a ještě stokrát horší!!! Takže radím, řešit ekzém i na kožním, mě třeba na alergu napsali promazávací mast a na kožním mě řekli, že to není vhodné, že to obsahuje konzervanty, takže asi tak mno🙂

1kik
4. júl 2010

@desszi - My jsme byli také na té samé metodě testování (kdyby někdo chtěl kontakt, můžu poslat, je to Praha Dejvice). A znamená to tedy, že se ta snášenlivost potravin mění? Jak často tam chodíte? A myslíš, že má smysl jí ještě k tomu nechat udělat krevní testy na alergologii? Tam jsme objednáni asi za měsíc. Když tady čtu, jaké to je trápení, tak se mi tam teda moc nechce. Ale zase bych potřebovala napsat na předpis mlíko Neocate (bez receptu stojí asi 1500Kč) a to mi asi nikde jinde nenapíšou. Teď mám zásobu od nějaké paní z mimibazaru, ale brzy nám to dojde. A co používáte za bylinkové preparáty? A dá se třeba od té Beby sehnat vzorek? Že bych si to taky nechala otestovat a abych nemusela kupovat celé balení.

Andykov- já bych jí to tím Locoidem namazala, ten je slabý a je lepší to podchytit včas, než pak řešit nějakou infekci. Sice nejsem zastánce kortikoidů, ale jak mi říkala doktorka z Motola, pořád lepší podchitit včas, než to nechat rozjet a pokud se dodržují zásady a nebudeš mazat moc často, tak by to prý nemělo uškodit.

Jinak jsem teď asi po 5ti měsích porušila dietu, dneska jsme měli oslavu, tak jsem nevydržela a dala si dort a pak jsem si řekla, že když už se osype po tom dortu, tak že si můžu dát i další věci a tak jsem toho stláskala, tak teď mám strach, co to udělá s ekzémem. Když já jsem prostě neodolala. 😒

1kik
4. júl 2010

@desszi - a ještě jsem se chtěla zeptat- od jakého věku se smí Zodac? Jak máš staré dítko?

1kik
4. júl 2010

Mě třeba náš pediatr předepsal pro malou Claritin a na kožním v Motole mi řekli, ať jí ho vůbec nedávám, že je prý až od dvou let (malé bylo 6 měsíců). Jak pak těm doktorům mám věřit?

eyael
4. júl 2010

1kik, hoď mi prosím do IP nebo i sem, pokud mají ostatní maminy taky zájem, info o tom testování, neznám to a nemám o tom žádné info, zní to hodně zajímavě!

jinak v příbalovém letáku k Zodacu se zmiňují o dávkování pro děti od 6let, pro menší děti tam vůbec dávkování neuvádí, tak tedy nevím, pro jak malé děti může být použitý ☹ http://www.zodac7.cz/default.aspx/cz/chc/zodac1...

zuzuza
4. júl 2010

my berem zatím od 4 mesicu fenistil 3x denne 4 kapky a myslím, že známá taky dává chlapečkovi od roku zodac...

1kik
4. júl 2010

@eyael - Tady jsem našla nějaké info o té metodě: http://www.esoterika.cz/clanek/1732-elektroakup...
U této doktorky si můžete přinést s sebou až 50 vzorků potravin. Celé testování trvá jen chviličku, je to rychlovka. Prckovi dají do jedné ruky držet váleček, který je propojený s tím přístrojem. Na ten přístroj dávají ty jednotlivé vzorky a na druhou ručičku zkoušejí sondou reakci a doktorka jen říká Ano nebo Ne.
Teď u sebe nemám tel.číslo, ale pak ho sem hodím. Jen jsou hodně dlouhé objednací doby.

tygrous
4. júl 2010

1kik: K tomu Zodacu: Nam Dr.napsala kapky Zyrtec, ja si v lekarne vzala Zodac (je to to same a levnejsi😉 a davkovani mame 4 kapky vecer (malej vazi 8kg a ma 6,5mesice)

bianka234
5. júl 2010

ahojte, ja som zo zúfalstva dala malého do bazéna s chlorom, že bud mu to pomôže alebo sa celkom zbláznim. Teda dovoľujem si povedať že mu to veľmi pomohlo, zároveň som vysadila fenistil, lebo na to, koľko toho berie na potlačenie svrbenia mu to moc nezaberá, a vynechala som ryžovú kašu, pretože tú má vždy na večeru a je možné že má aj z nej červené očká, a ešte som vysadila roibos, niečo zabralo a teraz zisťujem čo z toho.
jaj a ešte som dala testovať lipobase a vyšlo že nedávať aj ked na isté časti tela mu to veľmi pomohlo, na bruchu a chrbátiku odkedy som mu to začala dávať má nenormálny výsyp, takže asi aj to poimohlo že som prestala dávať. To je chaos že?

vinifera
5. júl 2010

Tak my na tom Kolostre už fičíme. Malé zlepšenie som zaznamenala. Ale že by to robilo nejaké divy ... hmmm. Ani nie.

zuzuza
5. júl 2010

vinifero a jak dlouho colostrum dáváte? A máte nějakou alergii na určitou potravinu? my nemáme potravinovou alergii, ale máme teď nevím buď zvýšené nebo snížené IgA, nevím, co jiného by malému pomohlo, měl to fakt strašný, když jsem ho pokaždé rozbalila, tak bych až brečela, začlo mu to na tvářích a pak pokračovalo pod krk, ramena, záda a celé bříško, nohy, prostě celej byl jako bych ho opařila vařící vodou, řvala bych ještě teď když si na to vzpomenu, žádné spec. masti nemáme, jen míchané z kožního na promazání, co by mu teda mohlo pomoct, kdyby to nebylo to colostrum? To teplo? Nebo že držím dietu? Ale tu jsem držela i po tom, co mu AR diagnostikovali, škoda, že nemám foto, jak vypadal předtím, to byla vážně katastrofa. Muselo to zabrat, protože švagrová říkala, že její děcka to měly furt a hrozný, ikdyž držela dietu, takže já věřím, že nám to pomohlo a budu se modlit, aby to vydrželo, však kuknite ke mě do alba, nepoznáte, že je malej jak bylo řečeno silnej atopik...

radlinka
5. júl 2010

ahojte, neviem ci to bolo tu spomenute ale odporucam kupel v dubovej kore na ekzem. Dubova koru je mozna pouzit od prveho mesiaca az po dobu pokial uplne nevymizne. Je to zdlhave (aj rok a viac) a potrebuje to cas, kupel sa pripravuje kazdy den...dostat ju susenu v sackoch aj v lekarni alebo repik lekarsky.

Ostatne maste obsahuju kordikoidy na ekzemy, tak to nechcem uvadzat. 😖
Inak je fajn zinkova mast, ktoru vam na pockanie zarobia v lekarni, pouziva sa na rozne pupiky, ktore sa na tele vyhodia.

vinifera
5. júl 2010

@zuzuza
Takto sme vyzerali ked sme mali infikovaný ekzém v roku.
Potravinové alergie: BKM, vajcia, sója, zeler, ryby, orechy, kuracie maso, jablky, hrušky, kôstkové ovocie, javorový sirup, ryža, mrkava a xxx dalších vecí ktoré som ešte neskúšala a ani nemám odvahu skúšať. Je alergický aj na pele, plesne, roztoče, chlupy ....
Kolostrum papáme vyše mesiaca. + Zodac a Denerel (teraz nemal 3 dni denerel a začína nám to všetko zasa vyliezať a zapalovať sa - zabudla som skočiť pre predpis a teraz bol víkend a ešte aj v pondelok sviatok ☹
Výrazné zlepšenie ekzému som zbadala akurát po vysadení kuracie masa, mrkvy a ryže
Ekzematické lložiská má stále. Napriek antiškrabadlám (denerel) sa stále veľmi škriabe. Celé leto dlhé gate a dlhé bodynká. Prebalujem ho na pračke s ponožkami na rukách. Má špeci prací prášok, všetko bavlnené a je dietovaný (ale asi ešte nie dostatčne) ...
Takže nie je atopik ako atopik.

mendelka
5. júl 2010

no vinifera,tak toto je silná káva.Viem sa vžiť do tvojej situácie.Určite sa ani v noci vôbec nevyspíš.Ja mám 15 mes. dcérku tiež s atop. ekzémom ale v takomto štádiu nie je a dúfam že ani nebude.ale aj tak sa škriabe a teraz v lete to zle znáša.Stále premasťujem(neviem ako sa to volá,je to zarábané)ale niekedy si myslím,že to nepomáha.A prášok používam špec.aj ja.