Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

majca1109
8. jún 2016

@zfidorka A MOZEM HYLAC PODAVAT 8MES.BABATKU,KED NA PRIBAL.LETAKU JE NAPISANE OD 2 ROKOV?JA SOM HO KUPILA NA ODPORUCANIE LEKARA,ALE NEPODALA SOM...ZENY,POTREBUJEM OD VAS POCUT,ZE ANO MOZES,NIE NEMOZES LEBO JA UZ NEVIEM CO MAM ROBIT...

zfidorka
8. jún 2016

@majca1109 ano mozes, v cechach sa dava podla pribaloveho skor, su to pre/probiotika...
https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-...
ked dojcis, tak hylak aj tebe... babatku tusim 2x 1ml, sebe podla pribaloveho letaku...

majca1109
8. jún 2016

@zfidorka DAKUJEEEM

zfidorka
8. jún 2016

@majca1109 davam aj tu aj tabulku na dietu

sandey
9. jún 2016

ahojte, brat mi doniesol velmi vela balickov ovseneho kupela pre deti s atopickym ekzemom, tak ak by bol zaujem, kludne napiste sukromnu spravu 🙂

ladybird08
12. jún 2016

@cvilubka rozumiem,ze Vám to pomohlo,ale ste dospela... Neviem ako ostatne mamičky,ale ja osobne si neviem predstaviť take obmedzenia v stravovaní ako vy píšete... A to mám ešte starsiu dcérku ktorá nemá žiadne problémy,takze papa všetko doradu... A to sa nedá vyselektovať ze ty môžeš toto a ty toto... U dospelých je to iné,ti si vedia rozkázať,alebo povedať,ze to nemôžem... Ale u deti je to tažko.. 🙁

ladybird08
12. jún 2016

@yeat18 kožiek mlieko ste nahradili umelým mliekom?? 😊 Ďakujem za odpoved 😊

yeat18
12. jún 2016

@ladybird08 ano susene kozie mlieko. Maju ho v kauflande aj v tescu .mi sme nemohli ani tie umele alergenne mlieka vobec

menoruze
22. jún 2016

M niekto z vas skusenost z antiparazitarnou kurou pocas dojcenia?

zuzi26
28. jún 2016

O ekzeme, alergiach, prehnanej hygiene, potravinovej intolerancii
https://www.postoj.sk/15020/dnes-robime-alergik...

klaudia83
5. júl 2016

@dadulka19 ahoj pisala si o zelinkarovi ktory pomohol tvojej dcerke z atop.ekzemu, máš ešte na ňho kontakt ak ano môžem ťa on poprosiť? ďakujem pekne

klaudia83
5. júl 2016

@ceruska ahoj možem poprosiť o kontakt na zelinkara ktory vam pomohol? ďakujem pekne

monikaecolab
7. júl 2016

Ahojte , skúsenosť s deťmi na atopický ekzém (ale aj iné ekzémy) je výborná Biorezonancia -pozor len prístroje BICOM . Vedia tam presne vytestovať z čoho u dieťaťa ekzém vznikol - alergická reakcia na potraviny,kožné plesne, zaťažené vylučovacie orgány napr. črevá a podobne. Príčina sa dá po pár sedeniach úplne odstrániť a tak aj ekzém. Najčastejšie deti reagujú zle na potraviny - pšenicu lepok mlieko ..hneď po vysadení potraviny vidno veľký rozdiel ako sa ekzékm krásne zlepší, akurát , že je vhodné potom prístrojom intoleranciu aj vyliečiť aby dieťa mohlo opäť zjesť všetko čo mu chutí a nijak sa neopbmedzovať 🙂 najjednoduchšia cesta po rokoch trápenia,,, ak by mal niekto záujem doporučujem biorezonacia-zv.sk je to BB kraj. 🙂

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2007
12. aug 2016

@hnedoocka23 zdravim mame rovnaky problem čo vám nakoniec pomohla. ďakujem

sara_s
15. aug 2016

Mne pomohlo kupat sa v hypermangane(v lekarni)

lenka2007
16. aug 2016

@sara_s ďakujem

sarin
30. aug 2016

@spominanyotec asi vas sklamem.. ja mam atopicky exem a chlorovu vodu som nikdy nepila, ani sa v nej nekupala... mame vlastnu studnu bez chloru

nuska
1. sep 2016

Odporúčam Aloe Vera, kombinovať gel na pitie, aloe vera sprej prvej pomoci a aloe vera concentrat na natieranie, prípadne striedať s koncentrátom obohateným o propolis. Super veci nám zaberajú na všetko možné. Píšte na http://aloe-vera1.webnode.sk/, dá sa poradiť aj s lekárom.

simaminka
21. sep 2016

ahojte, svagrinej malinky ma atopicky exem a jedine co zabralo (a vyskusala toho riadne) bola dost draha prirodna masticka Tyroler natursalve... povedala ze do toho uz i tak investovala po castiach vela penazi, tak ju kupila a malemu exem zasiel. Drzim palceky 🙂

nastickakessinka
10. okt 2016

@yeat18 Dobrý večer. Naozaj pomohlo vašmu dieťatku vynechať kravské mlieko a nahradiť ho kozím? Ako sa vám podarilo úplne vylúčiť kravské mlieko, veď mám pociť, že je všade?

tanaja
11. okt 2016

@nastickakessinka,Ahoj.U nas to pomohlo,teda ani kozie som malemu nedavala...treba vyskusat,zato nic nedas..ak je este maly,zvladnete to lepsie... nam skodilo hlavne umele mlieko v prasku napr.v instantnych kasiach.

nastickakessinka
11. okt 2016

@tanaja Idem to vyskúšať ale netuším ako to zvládnem hlavne ja, mlieko milujem a dnes ked som si uvedomovala že mlieko máme takmer všade až mi bolo do plaču :(. čím ste nahradili mlieko? Kokosovým, mandlovým?

jankak055
12. okt 2016

@nastickakessinka My ovsene a ryzove ziadne mandlove ani sojove nakolko moj syn ma silnu alergiu na orechy takze ani neskusam... Treba vyskusat kt bude chutit viac 🙂 Ale vsetko sa da 🙂

jankak055
12. okt 2016

@tanaja Za vetu treba vyskusat zato nic nedas nie je vsade mozne. Ja keby ze dam malemu na skusku cosi vyhadze sa place a namiesta spanku v noci sa skrabe ako divy. Takze s tymto nazorom sa moc nestotoznujem.

tanaja
12. okt 2016

@jankak055 myslela som to tak,ze ked vysadis mlieko,nic sa mu nestane,skor naopak...uvidis,ci sa to zlepsi,ak nie,tak nie je problem tam.)

tanaja
12. okt 2016

@jankak055 ja viem,co to je ekzem, aj teraz ho mam na tvari,uz vyse roka,neviem sa toho zbavit,viem ako to svrbi...som silny alergik 😒

tanaja
12. okt 2016

@jankak055 sme sa zle pochopili,ja som malemu vysadila uplne mliecne vyrobky,ani kozie som nedavala a pomohlo.

tajomna21
12. okt 2016

@tanaja ja odporucam ako aj nuska vyssie, pit aloe vera gel + potierat kremom aloe + aloe s propolisom ... a toto je vhodne aj pre teba, aj pre maleho