Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jankak055
12. okt 2016

@tanaja Asi sme sa zle pochopili prepacte mi 🙂. Ja som mu neskusala ani kozie ZEVRAJ ma rovnaku bielkovinu ako kravske teda on ma alergiu na kazein a ten ma aj kravske. Ale napad s aloe vera stoji za vyskusanie. Ak tak radsej krem nakolko moj ma dost vela alergii. My pouzivame skincap a ten pomaha. Ten ste skusali?

tanaja
12. okt 2016

@tajomna21 aky gel?nazov a znacka

tanaja
12. okt 2016

@jankak055 veru nie,neskusala...ja som toho uz tolko poskusala a minula majland😕ja teraz nastavujem na liecbu,beriem uz vyse mesiaca antihistaminika a zatial nic...

tajomna21
12. okt 2016

@tanaja pisem spravu podrobnejsie

jankak055
12. okt 2016

Ano tento je sice drahsi cez net som ho kupila za 13 postovne bolo za euro. Zevraj kortikoidy neobsahuje aj alergologicka mi ho odporucila a potom este imunoglukan PH masticku ale ta nic moc ta je lacnejsia.Skincap uz mame druhy ale krem nie sprej. Za den az dva sa mu to polepsi a ani sa tolko neskrabe. Porozmyslajte a ked tak vyskusajte ale nam teda malemu dost pomaha 🙂 co mna moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc tesi 🙂

jankak055
12. okt 2016

@jankak055 Ja teda skor kycham a svrbia ma oci a nos nastastie ekzem nie. Mala som len ked som mala velky stres.Skor len suche ruky mozno aj to by mi pomohla akosi na seba moc nemyslim.

enuliek
20. okt 2016

Prosím dnes nám opäť zistili potr.alergie..veľmi zlá kombinácia múka vajíčka a mlieko..uz sme si prešli dietov keď mal 9m potom! Pomali začal jesť všetko zdalo sa že všetko toleruje a opäť sa nám 3tyzdne dozadu vyhodil celý a toto opäť vyslo.. Má niekto túto kombináciu...malý je atopik..neviem ako sa mám k tomuto postaviť nakoľko hlavný problém je skolka a stravovanie

jankak055
20. okt 2016

Dobry vecer my mame vajce a mlieko. No keby bola aj muka konec... DRzim palce zatial do skolky nechodi ma 2 rocky.

kaza76
20. okt 2016

@enuliek A muku aku?
Dcera ma z testov zistenu alergiu na vajecny bielok, zemiak, arasidy a podla domaceho pozorovania aj zeler (+ mlieko, ovocie tiez nic moc...)
Uz zacala chodit do skolky, ja jej varim doma vsetko a tam jej to ohreju...
Namiesto zemiakov jej do polievok davam bataty, tekvicu alebo cestoviny, druhe jedlo mava namiesto zemiakov ako prilohu bud ryzu alebo cestoviny alebo pseno a pod., mlieka a smotany pouzivame rastlinne, muku nepouzivam psenicnu, len spaldovu, kukuricnu, ryzovu, psenovu a pod, kupovany chlieb najradsej cisto razny...

kaza76
20. okt 2016

@enuliek na ceskom modrom koniku je skupina Potravinové alergie - nakupujeme a vaříme a Poradna pro atopický ekzém

enuliek
21. okt 2016

@kaza76 psenicna muka mu vysla,jej pozriem si tu skupinku dakujem

enuliek
21. okt 2016

@kaza76 obed este ako tak zvladnem..ale co na chlebik alebo desiatu,olovrant vecera:( v skolke si musela mat povolenie nejake na nosenie stravy?ako to znasa mala ked papa ine veci...a co to malej robilo ak nieco take zjedla ma ekzem?

jankak055
21. okt 2016

My na chlebik rano le rastlinne maslo alebo dzem kt moc nemusi lebo to co nemoze chce a tp co moze nechce zakon schvalnosti. Popripade sunku alebo parok. Ja citam vsetko vsetky zlozenia uz ma v obchodoch pozbaju ako ako nenormalnu mamicku 🙂
@enuliek

kaza76
21. okt 2016

@enuliek Potrebovala som potvrdenie od alergologa ako prilohu k ziadosti o donasku stravy. Ked len psenicna muka, tak sa da skusit ten cisto razny chlieb alebo potom tie "polystyrenove" kukuricne a ryzove chlebiky. Ja varim obidvom dceram, starsia dietu neznasa, mladsia neriesi este a nastastie ma rada zeleninu, tak jej na desiatu balim k chlebiku kopec uhoriek, mrkvu, papriky...A varim im podobne ako maju v skolke, len z povolenych surovin...
Starsia ma len ekzem, mladsia ekzem, zvracanie, sopel, kasel, dychacie tazkosti:( ked zjedla neico nepovolene...
A daju sa robit aj obilne kase (posla toho, co znasa - kukuricna, ryzova, psenova, ...), moje mavali baby dlho mavali na ranajky s kokosovym olejom, karobom, hrozienkami,...ale uz sa toho prejedli...

enuliek
21. okt 2016

@kaza76 dakujem dohodli sme sa zatial na obmedzeni ako sa bude dat aby sme velmi skolku nemuseli riesit,doma budem striktna a budem pisat dennik stravovaci,potom vyhodnotime.maly sme uz takuto dietu ked mal 8m a nejak extra nam vtedy na ekzem nepomohla,potom jedol vsetko a bol ok a zrazu sa vyhodil.mam od sestricky pozicanu super kuch.knihu inak.

enuliek
21. okt 2016

@jankak055 no to je tak..rano som chxela dat spaldovu kasu v ryz.mlieku a bolo zle ;(

jankak055
21. okt 2016

@enuliek No necuduj sa ja by som to tiez asi nezjedla. U nas to je tak co nemoze chce a co moze nechce takze tiez kolkorazi nieco upeciem ubvarim rozmyslam celu noc a on nakoniec povie ze ee on to nechce. No slak by ta trafil 🙂

jankak055
21. okt 2016

@enuliek Ja som mu urobila ovsene vlocky v ovsenom mlieku a dotoho som dala nastruhane jablko alebo hrusku alebo banan kt uz tiez nemoze, alebo ryzu uvarenu v ryzovom mlieku plus trochu vanilkoveho cukru. Mozno nieje dobre kombinovat rozne chute napr ryza a spalda. Neviem ved to okostuj co by k tomu islo. My napr nemozme ani skoricu. Jakubko sa vyhadze v tom lepsom a v tom horsom teraz uz menej sa skrabe ako divy :(

jankak055
21. okt 2016

@enuliek Ako sa vola ta super kuch. kniha Diki 🙂

enuliek
21. okt 2016

@jankak055 kucharska kniha pre alergikov..ale vsade vypredana..je to titul 2009..mne ta kasa chutila🙂)) kupila som dnes spaldovu tarhonu a mandlovu smotanu tak uvarim nieco na zajtra..🙂

menoruze
29. okt 2016

.

michell333
27. nov 2016

Ahojte je to atopický ekzém?

maykaaa1122
8. dec 2016

ked mavala moja mala lysaje natierali sme to mastickou na zadocek a pomahalo to. Od bepanthenu je extra mast ktora pomaha regenerovat a hydratovat namahanu detsku pokozku

sandey
12. dec 2016

Ahojte mam posledné kusy ovseného kúpela na atopickú pokožku, ak máte záujem píšte správu

petulig
15. dec 2016

Ahojte evedel by mi niekto poradit co s tymto??doteraz sme nemali problemy a posledne tri tyzdne nam vybehlo toto.najskor som myslela ze zaparenińa pod krkom ale pomaly sato rozsiruje dalej

michell333
15. dec 2016

@petulig isla by som určite ku koznej.je to dost

menoruze
8. jan 2017

Pre vsetkych!!! NA FB mi 1 zienka poradila stranku http://itsan.org/rss-images/, je to o tom, ze dostat sa z vazneho atopickeho exemu, treba vysadit kortikoseroidy, je to tam vysvetlene, skuste pokukat.

anelap
16. jan 2017

sú tu rôzne diskusie čo pomáha čo nie pri AE, avšak ja som za prírodu, mastičky liečia len prejav choroby, ale treba sa zamerať na dôvod prečo vznikol, ak je telo znečistené rôznymi baktériami treba ho vyčistiť. Mám trojročného syna ktorý mal AE len na krku kožný lekári menili kortikoidy ako na bežiacom páse, vraj musíme zistiť ktorí mu najviac pomôže. Skúsila som vločkové obklady, jazvečiu masť avšak nič nepomáhalo. Už skôr ma kamarátka zoznámila s ALOE od FOREWER a tak som sa rozhodla, že vyskúšam pre syna, nakoľko som mala nastúpiť do práce a ekzém na krku mu praskal každé dva týždne, vedela som že v školke to nezvládni on a ani učiteľky, Po dvoch týždňoch denného užívania prestala koža praskať a ostal už len červený znak na mieste ekzému po 2 mesiacoch zmizol aj ten. Odvtedy som spokojná a šťastná že som mu pomohla. Najviac ma však šokovala kožná lekárka, ktorá mi pri štandardnej prehliadke oznámila aby som mu napriek výsledku podávala kortikoidy raz mesačne, vraj mu neuškodia. Už som túto kožnú lekárku nenavštívila...Ako dôkaz prikladám fotografie. Fotografia v prostriedku bol stav pred začatím liečby. fotogafia v pravo je 2 týždne od začiatku liečby a fotografia v pravo je po 2 mesiacoch užívania. Všetkým vám prajem aby ste vyhrali spolu s detičkami nad touto podľa mňa už civilizačnou chorobou.

anelap
17. jan 2017

@tanaja ja som začala pri synovi používať ALOE gel od FOREWER a výsledky ohľadom zlepšienia sa prejavili po 2 týždňoch užívania, vyššie mám pripnutý príspevok, môžete si ho pozrieť, všetko dobré