Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lyongirl
5. okt 2012

ja len hlásim, že čo som sem včera dala fotky a myslela si, že je to AE, tak nie je to AE...je to impetigo, dnes sme boli na kožnom...

zuzka_cz
5. okt 2012

dcerke pomohli kupel so solou z mrtveho mora z dm-ky a telove mlieko tiez z dm balea med s 11% urey.. s tym ked som ju rano namazala tak do vecera mala pokozku krasne hydratovanu.. a to nam kozna hned predpisala kortikoidnu masticku, no recept putoval do kosa 😝

solinkarka
7. okt 2012

chcem sa spytat ci sa vasim detickam zhorsil ekzem ked boli chore, prechladnute? my sme boli uz takmer cisty....od vcera sme chory, maly kycha, sopli, kasle a este sa aj ekzem zhorsil ☹

martinka1981
7. okt 2012

@solinkarka samozrejme,všetky tieto chorôbky ale aj rast zubkov,stres a veci podobne maju vplyv na exem.
Takže treba vydržať 😉

milankabrt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuzuzu7
8. okt 2012

maminky chcem sa opyat, ci nemate nahodou skusenosti so saunovanim atopickych deticiek...odporucate,ale radsej nie?mame moznost saunovania v skolke-asi by som skusila!

lubenka131
9. okt 2012

@lyongirl ahoj co je to impetigo?lebo ja idem zajtra k dr s mojim malym...podla fotiek ake si sem dala moj ma to iste ale teda na tvari nema az "take krvave" ma to okolo pusy-jak ma dudel,na vieckach,pod kolenami,pod pazuchami,na laktoch....boli sme pred mesiacom na koznom dala mu fenistil,advantan,a borzinkovy olej zarabany...lenze ono to vzdy ustupi len na chvilku....myslim ze alergia to neni...mam pocit ze AE ☹

lyongirl
9. okt 2012

@lubenka131 ahoj, daj si do googla 🙂, ja ti to tak nevysvetlím, ako to tam je popísané a na googli si môžeš pozrieť rôzne fotky, aj to ti pomôže. Je to v podstate infekcia spôsobená stafylokokom, alebo streptokokom, dostali sme od kožnej dezinfekciu s obsahom striebra a kortikosteroidnú masť, čo nie som nadšená, mohla nám dať redšej antibiotickú. A impetigo sa nazýva aj sladká chrasta, sú to také medové chrastičky, neviem, či podľa popisu, to máte, neviem, či by sa to tak hrozne poroznášalo po tele...fotky nemáš?

luthien.k
10. okt 2012

@lubenka131 AE je právě u dětí dost často způsobem potravinovou alergií. Ty se totiž nemusí projevit tak, že dáš dítěti něco dáš a ono se hned osype - je velká část dětí, co reagují za den až tři a pokud dostávají svůj alergen denně (což například kravské mléko a výrobky z něj dostávají, ti mladší přes MM, ti starší napřímo nebo děti na UM několikrát denně), tak bez vysazení té dané potraviny alespoň na 14 dní se nedá nic vypozorovat. Musí tam být ta pauza - říká se tomu eliminačně expoziční test.
To, co jste dostali na kožním, je nic neřešící klasická "léčba" AE. Kortikoidy tohle dělají - potlačí zánět na dobu, co se používají nebo na chvíli po skončení používání a pak se problém vrací, často i s úroky. Musí se řešit příčina.
Jak je malý starý? Kojený/nekojený/přikrmovaný (čím?)? Jiné zdravotní potíže nemá (zejména se zažíváním, dýchací cesty, špatné přibírání, chudokrevnost...)?

mia117
10. okt 2012

Ahojte, vyskusajte krem Skin- cap na atop. Ekzem

luthien.k
10. okt 2012

@mia117 to raději ne, v minulosti v něm byly nalezeny kortikoidy, musel být proto i na nějakou dobu stažen z prodeje. Takový výrobce moji důvěru určitě už nezíská.

lubenka131
10. okt 2012

@luthien.k ahoj idem s nim k dr zrejme nas posle naalerg.-imunologiu tak dsm vediet..presne ked mal advantan bolo dobre,prestala som nim potierat a stale to ide jak bumerang naspat....maly má 15m,kojený bol 2m potom bol na nutrilone AR kvoli refluxu a od 10m pije prevarene 3,5% kravske,nikdy s tym problem nemal,chudokrvný nie je,ani ine problemy nema,pribera na svoj vek ma 10,5kg co je normalne myslim..myslis ze keby to bolo kvoli mlieku tak sa to "ukaze" po 6m?

@lyongirl dakujem za info 🙂

luthien.k
10. okt 2012

@lubenka131 a kdy začal mít problémy? Na alergologii bohužel potr. alergie spolehlivě nezjistí, není na to metoda, testy jsou až v 80% případů nesměrodatné. Jedině testovat vysazováním potravin. Jinak potr. alergie může naskočit i takto, měl to podobně můj syn - postupně a plíživě mu kolem roku a půl věku naskočila alergie na vejce, mléko a pšenici.

lubenka131
10. okt 2012

@luthien.k cca mesiac dozadu...najprv to zacalo ze mal moc bolavu ritku som si myslela ze s toho ze vela kakal (4-5x)za den,kvoli zubom....lenze ritka sa tyzden aj viac nehojila maleho to bolelo nepomahal sudocrem,rybilka,imazol,pytiol ,potom sa vysypal po celom tele(jak alergia) potom aj okolo ust-to som myslela ze z dudla a slin...myslela som ze z prachu na pranie menila som...alebo plienky..kozna mu dala na telo borzinkovy olej,na tvar advantan-fenistil...myslim ze dr.nakaze obmedzit v prvom rade mlieko (ako pri kazdom pripade pomaly)a mozno to ani s toho nebude neviem..

luthien.k
10. okt 2012

@lubenka131 víš, na mě to dělá dojem, jak to popisuješ, když to začalo od zadečku s častou stolií a drží se to hlavně v záhybech - že může jít o kvasinkovou infekci (nebo ekzém infikovaný kvasinkou). Advantan potlačí sice ten zánět na kůži, ale nepotlačí kvasinku. Bylo by dobré nechat si udělat z kůže stěry.

lubenka131
10. okt 2012

@luthien.k tak dufam ze to napadne aj dr,,,sa bojim ze ked jej to poviem sama tak bude kricat ze co mudrujem...no nic maly vstane a ideme...potom ti napisem..a ta kvasinkova infekcia sa dufam da liecit tak ze sa to uz nevrati?alebo resp nie je to trvale?! 😖

luthien.k
10. okt 2012

@lubenka131 neboj, určitě se toho dá zbavit, není to ze dne na den, ale jde to. V první řadě by to ale bylo dobré zjistit 🙂 A máš pravdu, na lékaře se musí v tomto opatrně, když zmíníš, že jsi slyšela, že v záhybech se prý často drží kvasinková infekce, tím nic nezkazíš 😉

tinna13
10. okt 2012
zimka
10. okt 2012

Nám tehdy v akutní a děsný fázi pomohl zinkový olej - vysoušelo to mokvavé fleky a pak co bylo suché, tak mastit v podstatě čímkoliv.
Teď na občasné osypání super je krém BlueCap - je to i jako sprejík po koupání. Stačil i jen vzorek a hned to bylo v pohodě, pak jsme to koupili. Není to kortikoidové.

luthien.k
10. okt 2012

@tinna13 už jsem měla možnost zaznamenat - má to hlavně dobrý marketing, ale informace na stránkách jsou, pro znalé osoby, celkem nedotažené a dost často zavádějící...

tinna13
10. okt 2012

@luthien.k cize nedoporucujes vyskusat?

luthien.k
10. okt 2012

@tinna13 to neříkám, možná je to dobré mazání, to se opravdu musí zkusit, ale to okolo mi přijde ušité trochu horkou jehlou...

zimka
10. okt 2012

@luthien.k To nevím, mě to doporučil kamarád - atopik, jemu se hodně ulevilo. Pár měsíců na to jsme dostaly u alergoložky vzorek - zabral už ten vzorek, rychle se to vylepšilo. Pak docela fest osypání na dovolené - říkala jsem si, že něco pořídit musíme, tak proč ne toto - zabralo to pěkně. Používám to i já, občas se mi n ěkde flíček objeví a zas zkušenost dobrá.
Samozřejmě, možná by zabralo, i kdybychom to mazali Indulonou, nevím. Jen máme tyhle zkušenosti, ovšem není to žádná studie nebo výzkum.

xmalij
10. okt 2012

@zimka my co si prozili uz par pekelnych dni s AE vime, ze zazraky na pockani se nedeji..ledaze by v tom prave bylo prave neco co neni uplne fer...tak pisu jen proto, abyste to pak neresili s uroky, coz nikomu nepreju ani nahodou 😲.

xmalij
10. okt 2012

@martinka1981
@zuzuzuzu7
@luthien.k
damy, nemate zkusenost s www.topvet.cz?
pritel prisel domu od nasi dvorni maserky a moji kosmeticky v jednom, doporucila mu na nohy oleje sportovky jejich znacky...koukam a maji slusnou radu doplnku i pro deti...na bazi hlivy, i ost.sirupy, beta-glukakove rady, cajiky...a sympaticky je, ze je to ceska vyrobni firma

martinka1981
10. okt 2012

@xmalij idem pozrieť 😉 inak nepoznaaam
ešte dopišem k debate z teutonky 😉 snad nebude vadiť.Teut.mam marhulovu farbu ,som sa zamilovala ked som ju videla(povodne som chcela fialovu,ešte z r.2009,vtedy sme kupovali pre Mimu ,teraz už nemaju tak krasne farby) a Sí mame tiež oranžove 😀

maryonu
10. okt 2012

Nečetla jsem starší příspěvky a tak nevim jestli už to někdo nepsal. Nám jediné co pomohlo je A-DERMA EXO-MEGA

xmalij
10. okt 2012

@martinka1981 tak jsme se netrefili uz 😉,

martinka1981
10. okt 2012

@xmalij no to by teda bolo 😀 😀
tie doplnky stravy atd.vyzeraju dobre len mi tam chyba podrobne zloženie,su tam pisane len aktivne latky napr.u detskych doplnkov stravy.

martinka1981
10. okt 2012

neako mi blbne net tak idem radšej kym nerozbijem pc 😝
dobru noc.