Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
8. máj 2011

@kazdovci ano to meno mi niečo hovori. Ona je detska lekarka či čo?

kazdovci
8. máj 2011

@martinka1981 zalezi od toho kolko este mala papa mliecka, my na mesiac potrebujeme 6 baleni, mala pije 2 - 3 krat denne 210ml..ide to pekne do penazi, ale ak pomoze, stoji to za vsetky peniaze sveta a inac do 1. Aprila 2011 sa doplaca uz nieco cez 7 EUR za jedno balenie

kaja73
8. máj 2011

@martinka1981 zaleži kolko ti mala papa-moj už mal prikrmy,takže tažko povedat bez prikrmov kolko ti to vydrži-ale tych 5 dni jedna plechovka hadam ano.Za tu dobu by si mala vidiet, či to zabera a ak ano,tak zabojuješ za recept,ak nie tak aspon nemusiš riešit recept.Je to 400g balenie,vyrataj si za ako dobu ho minieš.Alergy je myslim 450g balenie,davkovanie je take iste.Pošlem ti to,adresu myslim mam,len mam jeden problem mm cestuje preč ja nie som mobilna-nesoferujem na postu mam pesi daleko-hodina tam hodina spat ,maly v kočiku neobsedi a pesi tak daleko nezajde,takže možno to pošlem až buduci tyžden-teda obtyžden.Nevadi?Inak cena na recept je vyborna-je to vtedy najlacnejsie UM ,ale na plnu platbu nas to za dva m vyslo vyse 20 litrov.

kaja73
8. máj 2011

@kazdovci Zmenili cenu?Ani som nevedela.Ale aj tak je to lacne-na recept.Ked kupujes obycajne UM,tak je to myslim vyssia cena.a dokedy ho mate schvalene? Nam by ho už vzhladom k veku dalej ani nemohli predpisovat.A na mesiac nam od roku mohla predpisovat len 4 plechovky

martinka1981
8. máj 2011

@kaja73 hmmm,skusim povedať drahemu aby sme pre to prišli. Snad si najde čas,ved to nieje až tak daleko a budeme mať zas vylet. My papame len mlieko a AC nam vydrži 3 dni 😖

@kazdovci maš pravdu,ked uvidim že jej to pomaha tak jej to kupim aj bez predpisu a kašlem na všetky prachy 😔

kaja73
8. máj 2011

@martinka1981 Tak daj potom vediet,ci pridete-vidiš, keby sme sa o tom bavili skor,už si ho mohla mat 😒

martinka1981
8. máj 2011

@kaja73 kto vedel že sa to zase tak zhorši. Ono sa to trochu zlepšilo ako sme prestali kojiť a davali len AC ale teda k vyliečeniu-stabilizovaniu nedošlo,takže asi naozaj to chce ten Neocate 😕

martinka1981
8. máj 2011

Ozaj čo s vami stvarali na gastre??

kaja73
8. máj 2011

@martinka1981 Nič take-odbery sme mali predtym cerstvo robene,ale ako hovorim my sme to vybavovali cez reviznu.Ona to najskor schvalila a až potom nam to na gastre predpisali.Ciastočne to slo cez znamosti,ale čo už ,ked su taki zadubeni.

kazdovci
8. máj 2011

@martinka1981 ani nas na gastre netrapili, prehmatala brusko, a iba sme sa rozpravali, co ako na co reaguje a pod....

dugyna
8. máj 2011

len sa chcem podelit ze nam pomaha krem imunoglukan P4H

luthien.k
9. máj 2011

@martina1981, volně prodejný prostředek s tatinem je Tanno hermal lotio. Jo, už Ti někdo odpověděl 🙂 Ale na mokvání ne, to chce nejdřív vysušit jinak, jo Ty jsi psala Věře, tak to si počkej, co Ti odpoví ona 😉 Za vyzkoušení Neocate nic nedáš, když ho budeš mít od @kaja73, uvidíš. Předepsat ho může jen alergolog nebo na gastru, pediatrička ne...

@lelask, na jogurt to nevypadá, spíš na banán, ale zbytečně si to pozorování ztěžujete, když dáte takhle brzy po sobě dvě nové věci - chce to pět dní jednu novou věc a pak pět dní druhou novou věc (teda jestli banán byl novou potravinou...).

@stipa, já dávám do br. knedlíků strouhané vařené brambory, napůl hrubou mouku a hrubou krupici, ten kukuřičný škrob s vodou a sůl - nedělám je ze Solamylu...

luthien.k
9. máj 2011

@michaelabj, u atopiků se mají používat krémy pouze s minerálními filtry proto, že ty s chemickými se vstřebávají do pokožky a mohou způsobit reakci, minerální působí pouze na povrchů kůže - na fyzikálním principu odrážejí paprsky. Působí navíc hned po nanesení, kdežto přípravek s chem. filtry do "rozvinutí účinnosti" potřebuje cca půl hodiny... Takže vybírej jen mezi přípravky s čistě minerálními filtry (formulí).

michaelabj
9. máj 2011

@luthien.k Ahoj, ´dakujem už sa mi ozvala aj kam.zyk - ste zlaté 🙂 Odporúčala mi Avene bielu radu, že tá je celkovo najlepšia - takže aj pre ostatné kočky dávam avízo od Věrky, že čo sa týka opaľovacích krémov a mliek - tak Avene biela rada...

lelask
9. máj 2011

@luthien.k ja viem. Bola ta blba nahoda,ze som jej musela dat banan. A zase to bol ten zlty neprezrety. Vyzera ,ze tie nahnedle nam zle nerobia. Aspon moje odhady zatial.

Este ma napadlo,niekto ju niekedy spominal biolampy. Tam vyssie ako som pisala,ze jej rychlo zmizli tie najhorsie miesta (vystupene,hrbolate,reagujuce lisaje)- den predtym som si nasvecovala krize a napadlo ma, ze jej to nasvietim a fakt do druheho dna to bolo fuc a ani teraz po banane to nevybehlo. Mozno nahoda a mozno to naozaj ma nejaky efekt. Kedysi davno som jej to tiez raz nasvietila a tiez jej to tak zahadne zmizlo ale nevenovala som tomu zvlast pozornost.
Tuto noc sme sa nevyspali,skrabala sa, tak som jej to zase nasvietila-tak som zvedava ci sa to zlepsi. Bodaj by to pomahalo 😅

michaelabj
9. máj 2011

@lelask no ja som sa tiež pokušala nasvecovať, mam požičanu lampu od Zepter, ale drobec sa furt vrti a chce to brat do ruky, takže slabota. Ale motivovala si ma, skusim zas 😉

lelask
9. máj 2011

@michaelabj aj ja mam zepter. Na posteli sa aj mne vrtela a uhybala.Dne som ju nasvecovala na prebalovaku kym si ona pozerala knizku 😉

kaja73
9. máj 2011

@michaelabj
@lelask My mame Biostimul BS 303,ten sa da pripevnit na telo a je prenosny.Existuju aj tzv.akupunkturne body-nasvecuju sa 2 krat za den po 10 min.Ekzem ich ma v pravom pokoleni a na lavom predlakti v strede-je to vhodne ak je vela ekzematickych ploch a tažko sa nasvieti každe miesto zvlast.Nemam ho odskusany na ekzem-maly ho 8m nema-vdaka diete,ale každe rano mu nasvecujem hrudnik-zlazu thymus-10 min-ma to super vplyv na imunitu.Pekne si to necha,ma to pripevnene a može si robit čo chce,neruši ho to. 🙂

lucinenka001
9. máj 2011

Kočky ahojte,

mozme papat chlebik vo vajicku, nahodou ma to momentalne napadlo, len kedze sa to robi na oleji, ci je to ok? Ci to nie je prilis mastne pred drobcov.
Kočky a mozme teda aj tie ryby papat, napriklad ze kupim mrazene a urobim tak na prirodno. ?

Dakujem

lucinenka001
9. máj 2011

@martinka1981

Ahoj Maťka,

samozrejme, ze si mi pomohla 😉 . Dala si mi drobre typy aj to ako robis tie cestovinky, ze udusis tu zeleninku s cesnakom na oleji . To urcite da cestovinam dobru chut 😉 . Samozrejme je to dobry typ pre mna aj ten perkelt, alebo uz ako pises kurca na smotane 🙂.
Tesim sa velmi, ze si mi dala nejake typy. 🙂. Adam uz by tiez inak najradsej jedol sam, ale ja to robim tak ze on si chyti do rúčky lyzicu a ja mu drzim ruku a tak papame spolu 🙂.
Co sa tyka ovocia tak to papa tak pomenej aj so zeleninou nie je kamarat, ale hadam sa rozpapa. Minule som mu davala banan a pribinacik naraz a z toho mal taku mrvenicku na chrbte aj pod krkom, ale akonahle som mu prestala davat obidve tak sa to krasne upravilo. Ale chcem aby nieco z toho papal, lebo mu to neskutocne chutilo. Tak skusim najprv otestovat jedno potom druhe. Ozaj, prosim Ta ake papa Vasa mala syry? Dakujem 🙂

martinka1981
9. máj 2011

@lucinenka001 myslim že na Pribinak mal maly dosť času,tam je tvaroh a to je pre nich dosť ťažke . Ma rada celkom plesnove syry ale tie už nebudem davať kedže tu kočky pisali že to nieje dobre pre male deti 😒 . Možeš mu dať eidam,ja davam aj parenicu neudenu alebo korbačiky ale aby neboli slane.Aj na tie spominane cestoviny nastruham Parmezan. Alebo ma rada aj biely Cotage cheesy.
Vy aj mate neaku dietu či možete papať všetko?

martinka1981
9. máj 2011

@kazdovci prosim ťa ako si použivala tu sol z Podhajskej? Mne dnes prišla a neviem či aj neako otestovať alebo ju hned v tom okupať? Kupem ešte v malej vaničke čo je sučasťou prebal.pultu tak neviem kolko tej soli tam mam dať 😝
V navode pišu 1-2 lyžice ale to myslia asi do velkej vane.

kazdovci
9. máj 2011

@martinka1981 my kupeme v takej vacsej detskej vanicke a davame jeden vrchnacik z tej flasticky. my sme malu prvy krat okupali priamo v Podhajskej a macali sme ju postupne, tak vyskusaj, najprv nozicky namocit a urcite ju nemacaj 15 - 20 min ako pisu, ale tak ako zvyknes kupat. my tak max 5 min..

martinka1981
9. máj 2011

@kazdovci ok,dam jej tam polovičku vrchnačiku a pojdem na to pomaly. To mokvajuce miesto sa jej trochu začalo vysušovať a pisala aj Věrka že tam mame mykozu 😝

luthien.k
10. máj 2011

@martinka1981, vás se ty kvasiny teda drží... 😒 A jak píše @kazdovci, raději pomalu s tou solí, postupně zkoušet, jako se vším novým 😉

martinka1981
10. máj 2011

@luthien.k veru držia,Verka kazala natrieť BIOGAMOU vraj bude lepšie 😝
pisala som jej či netreba malu aj neako zvnutra preliečiť ked ma tak často mykozu 😒 (pekne som ju zamorila cez mm ☹ )

martinka1981
10. máj 2011

@kazdovci aj vy ste tušim bojovali s kvasinkami. Liečila ste sa neako aj vnutorne? Napiš mi niečo bližšie prosim o tom. Vdaka 🙂

kazdovci
10. máj 2011

@martinka1981 nie neliecili, len kožu. teraz v piatok ideme na kontrolu, tak som zvedava....ale stav nadalej velmi velmi kolisavy...tvaricka uz bola uplne cista a zase sa to zhorsilo:( mna to uz fakt prestava bavit

martinka1981
10. máj 2011

@kazdovci hmm,to mi je luto. U nas je to tiež tak,raz dobre potom horšie. Nam sa to teraz rozlieza kade tade,už aj ručky ma osypane bodkami,na chrbatik sa to tiež pomaly dostava a už aj na tvaričku ☹ Bože nekonečny boj je toto 😔

mia_31
11. máj 2011

@kazdovci no u nás nápodobne ,hlavne,že stále dokola človek robí to isté a keď sa už zdá že to bude preč tak omyl, je to tu znova, my sme mali otrasnú noc ☹