Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

anika25
8. jún 2014

@kam.zyk dakujem velmi pekne 🙂

marus21
8. jún 2014

@kam.zyk ok, dakujem tak my to teda vyskusame este s tymto Nutrilonom, dufam ze pomoze, len nas strasia, ze vsetky umele mlieka obsahuju nejake svinstva :(

tinara23
9. jún 2014

@kh my máme presne to isté už od decembra, začalo sa to na lickach, prešlo na rúčky a už to máme aj na nozkach, mame mlieko pre alergikov od marca neocate, bezmliecnu dietu a nič sa nelepsi, idem kuknúť co vam kamzyk poradila.

kh
9. jún 2014

@kam.zyk Ja zila v tom, ze piskot je bez vajec ☹
Do včera bylo zlepseni na nohou, dnes se mu to zhoršilo na noze, mel včera vyzivu jablko + hruska a ja 2dc jab. dzusu ve 3 dc vody.
Takze mozna i to varene jablko.
Momentalne jime jen to co, co je ve Vasi tabulce potencialne bezpecnch potravin (brok, bram, cuketa, kvetak, kedluben - vse varene)
Priznavam, ze lepek jsem nevysadila, ale pomalu zarazuji bezlepkove veci. Testoviny nejsou problém. Uz ted mam ale pocit, ze nejime :-/ Opravdu nepouzivam zadne koreni ani bylinky , uz nevim ,co jist a jak varit bez chuti jen z tech vyse uvedenych zelenin + maso, bez peciva (a svacinek jogurtových, co mi chybi, apod.) si to uz nedovedu představit. , bezlepkovou mouku mam, ale z te nic neupecu, domnivam se, viz moje pokusy na Vanoce. - nejake stranky s recepty neznate? ja co nasla, je placene nebo ne s takto prisnou dietou.
Od dr ještě dostal ještě krem Lipobase, tak stridam s tou Linolou.
byli jsme tam s moučnivkou, a ona rychle koukla i na tu kuzi.
Takze ted ještě po tech ouskach bojujeme s moučnivkou (opet imunologicke?).
Jinak piju Zajice ovesného a pohankoveho.

kaza76
9. jún 2014

@kam.zyk No v tej tabulke od Vas http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)... bola cervena sosovica ako nealergizujuca.
V kazdom pripade, zatial som ju vysadila. Znova som skusila otestovat bielkovinu kravskeho mlieka a zda sa, ze to je u nas problem, kedze znova sa malej objavili cervene bodky po telicku (ekzem sa jej nejako velmi nezmenil, teraz ho ma skoro neviditelny, az na jedno lozisko na rucke). Kolko by som mala pockat, kym otestujem dalsiu potravinu?

paulittav
10. jún 2014

Ahoj maminky, nevím zda se jedná přímo o atopický ekzém,ale asi ano, navíc (to jsem se dozvěděla až teď), že atopák měl i můj táta když byl malej a dokonce i já se ségrou, když jsme byli mimča.... Přikládám nějaká fota, je to teda ve stavu už krásným, občas to mívá fakt ošklivý až rudý ... na kožní se chystám tenhle týden....

vůbec mě nenapadá, co by mu to mohlo zhoršovat, lépe řečeno, co je jeho původem, mohli byste mi poradit, alespoň částečně, na co se zaměřit, co zlepšit atd??
mažu sudocreamem, když to má hodně vysušený, tak bepanthenem 🙂

předem vám moc děkuji za rady a pomoc 🙂

slniecka85
10. jún 2014

@kam.zyk dobry den!chcela by som sa opytat na nazor,mala ma 4,5mesiaca,v rodine ziadny ae,plne kojena..kozna sa vyjadrila ze sa priklana k AE..ma to len pri cicuske a dve mensie medzi cicuskami zatial..dakujem

mihaja
10. jún 2014

@paulittav môjmu prckovi sa atopický ekzém objavil asi v pol roku a mal ho presne na tých istých miestach a taký ako vy. Neviem z akého jedla to som do teraz nezistila, ale zaberá nám mastička robená v lekárni ZVONKA- stačí 3-4 krát potrieť a fľaky zmiznú. A ešte do kúpeľa mu pridávam OILATUM-to má aj čistiaci účinok takže už nepoužívam žiadne mydlá a mažem ho EXCIPIALom. Všetko nám predpisuje kožná. inak kožná vravela že čo najmenej kúpať skôr sprchovať, voda vysušuje.

naturonline
11. jún 2014

Proces je veľmi zložitý a zdľhavý. Hlavne by som odporučila používať kozmetiku, ktorá nemá žiadne vedľajšie účinky, je prírodná, bez konzervantov, parabénov, farbív, vôní ... a hlavne je výdatná, aby pokožka bola neustále premastená.
Je to rada určená práve pre takúto pokožku. Želám pekný deň

brtkulka
11. jún 2014

@kam.zyk dobry den, ako doplnim bielkoviny drobcovi - maso mava 2-3 x tyzdenne, na cervenu sosovicu reaguje, tak pravdepodobne bude reagovat aj na ostatne strukoviny, vsak? ci davat kazdy den maso? dakujem za odpoved.

paulittav
11. jún 2014

@mihaja děkuju moc 🙂

sense
11. jún 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat moja mala ma atopicky ekzem, a teraz v tychto horucavach sice sa snazim zabranit aby bola na priamom slnku ale aj tak je nutne aby osm ju niecim nakremovala, cim kremujete vy deticky s ekzemom....

euka210
11. jún 2014

@sense ja som kupila Eucerin, alebo je aj Bioderma

sense
12. jún 2014

@euka210 vdaka

euka210
12. jún 2014

@kam.zyk dobry den, neviem si dat rady a zacinam byt zufala, lebo miesto zlepsovania sa exem zhorsuje, resp. obcas to vyzera ze to ide k lepsiemu a potom sa to vrati, pripadne pribudaju nove loziska. Da sa toho vobec zbavit? Svagrinin ma tiez AE uz od 3m, ale on sa obcas vyhadze, ponatieraju (asi kortikoidmi) a za 2-3dni je to prec, inak len premastuju. A nas od zimy viac a viac. Na licach ma od zimy (hoci uz lepsie), na ruke, na krku, na zadku sa mu potom urobilo.
Od aprila som zrusila kortikoidy, lebo ani nepomahali. Davam rano a vecer Eucerin a Sudokrem, na obed Bapanthen a Sudokrem alebo Biodermu, vecer natieram ako zacalo to teplo Excipialom. Vecer davam Fenistil kvapky a rano som zacala Hylak (cca tyzden). Kupila som opalovak Eucerin aby ho to chranilo, ale na zapesti ako prisli horucavy to cservenelo a pred 2dnami sa vyhadzal na predlakti, na druhom ma par bodiek...ani neviem ci to je exem, take este nemal, vecsinou ma suche, scervenie a sa zvecsuje, obcas nieco zmizne po case. Budem vdacna za odpoved, lebo ked pojdem ku koznej, tak da zase len kortikoidy.

mihaja
13. jún 2014

@euka210 No ja neviem ale sudokrem je na vysušenie pokožky-na zapareniny a tak nie. Podľa mňa na AE uplne nevhodny. Ekzém sa musí premasťovať a nie vysušovať. Skús ho vysadiť.

mihaja
13. jún 2014

@euka210 a Bephanten to samé.

demo
13. jún 2014

@mihaja nie je uplne pravda, ze sa ma ekzem premastovat. zalezi od stadia v akom je. napriklad mokvajuce loziska sa premastenim zhorsia, takisto premastovanie skodi aj zacervenalemu akutnemu ekzemu a infikovanemu ekzemu.

bar12
13. jún 2014

@palcullka dobry den, este stale to ma take mokvave? kupte si v lekarni jarischov roztok, je to v litrovej flasi a robte mu obklady, idealne na noc a obviazat facom, vysledok zaruceny 🙂

katarina987
14. jún 2014

@euka210 Na ekzémy je výborná masť Skin Salvation. Je prírodná, bez konzervantov, parabénov a je účinná. Pokožke sa po natretí uľaví. Je k nej aj olej do kúpeľa alebo na hlavičku ak treba. Môže sa natierať koľko treba. Odskúšané v zahraničí, prečítajte skúsenosti, na Slovensku na ekzemyprirodou.sk. Pá

lusina
15. jún 2014

ahoj @kam.zyk a maminky, aky praci prášok použivate pri ekzemoch? aky je vhodny? viete mi poradit? nejaky čo nedraždi kožu. vdaka 🙂

bar12
15. jún 2014

@lusina lovela alebo bio pracie orechy 🙂

demo
15. jún 2014

@lusina po dlhom hladani Feel eco (maju v DM), lovela skodila, rovnako ako persil sensitive, batole, dokonca aj mydlove vlocky.

naturonline
17. jún 2014

skúste aj na našej stránke, máme 30ml za 8,90 EUR.

pooppy
18. jún 2014

Ahoj len dnes som objavila túto stránku a vidím že sme není jediný s týmto nepríjemným problémom. syn 6r. má ekzém len na prstoch nôh,aj by sa mu to dobre hojilo keby si to neškriabal,v zime sme prestali úplne piť mlieko a výrobky s kravského mlieka a bolo dobre ale teraz asi mesiac hrôza. Už sme vyskúšali všetko možné za 5 rokov ale vždy len na chvílu nám to pomôže. Teraz natieram propolisovou masťou a veľmi dobrý účinok. Niečo proti tomu svrbenie okrem antialergík nepoznáte?

martina2001
18. jún 2014

@pooppy u nás zaberá od avene xera calm

martina2001
18. jún 2014

Ahojte potrebovala by som radu, ako často a v akom množstve dávať Hylak, malá má o mesiac 3 roky. Za radu vopred ďakujem

demo
18. jún 2014

@martina2001 podla pribaloveho letaciku, 15-20 kv 3 krat denne

martina2001
21. jún 2014

@demo ahoj, a ako dlho ho dávať? ďakujem