Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

popoluska35
20. máj 2016

@tanaja uzivali ste ich aj vy?daju sa zohnat v nasich lekarniach?

hoffka777
20. máj 2016

Skúšali ste na ten ekzém aloe vera gelom? Kamoske to velmi pomohlo . Ak by ste mali záujem a chceli bY ste vyskúšať napíšte mi mail na barpet@centrum.sk.
Poprípade mi môžete poslať lekárske správy aky je problem mam velmi dobrého lekara ktorý bezplatne poradí co je na to velmi dobre .

tanaja
21. máj 2016

@popoluska35 Ano,my ich uzivamevsetci. Kupujem ich cez net, cez biocare,alebo si najdi sama. Maju 4 druhy Biokult probiotik,my uzivame aj normalne so 14 kmenmi bakterii,to je najviac,co som nasla...v lekarni ich najdes,ale skor v takej mensej,nie komercnej,ale na nete su lacnejsie,ja kupujem rovno na dva mesiace.

popoluska35
22. máj 2016

@hoffka777 tak to by som uz bola rada ak by niekto nam uz pomohol.

bosabotka
22. máj 2016

@lusina mě přijde Saloos složením mnohem lepší než běžně doporučované krémy s chemií. Nám MUDr také diagnostikoval atopický exém, dostali jsme Linola Fett, ale po pár použitích a přečtení složení jsem začala používat už jen přírodní věci ( i Saloos bio balzám atopikderm) a exém postupně zmizel.

hoffka777
22. máj 2016

@popoluska35 môžete mi poslať viac info na ten mail vyššie a uvidime co sa da robit .

hostovecka123
23. máj 2016

Prosim vas ma niekto ekzem na zadocku? Ako vyzeraju tie vyrazky? Ideme az za mesiac na kozne a mala ich ma vela oklo zadku nebolia ani nesvrbia. Su take male cervene niektore s bielou bodkou.dakujem

tanaja
23. máj 2016

@hostovecka123 toto nevyzera ako ekzem

athenais24
23. máj 2016

Baby podla Vas toto je ekzem alebo zaparenina? Ma to na stehne, pod plienkou.Objednala som sa koznej, ale deti bere len stvrtok.dakujem

pjana
24. máj 2016

Ahojte pouzivate niekto detsky olej na kupanie od saloosu?Pouzivam adermu olej ale mala ma dost supiniek vo vlasoch tak chcem vyskusat ine.Ma 5 rokov.Dakujem:)

hostovecka123
24. máj 2016

@tanaja
@tanaja ok super dakujem

snehulka24
24. máj 2016

Aj ja mám doma dieťa s ekzémom. V čase, keď som intenzívne hľadala potravinové spúšťače, som vytvorila praktickú tabuľku na zapisovanie si reakcií po jednotlivých jedlách. Ak máte doma či vo svojom okolí dieťatko s touto diagnózou, môžete si túto tabuľku stiahnúť zadarmo na tejto linke: http://janaosickova.sk/rozne-mile-a-prakticke-z.....
PS1: keby niečo, tak mi píšte do správy.

milota164
24. máj 2016

ked mavala moja mala lysaje natierali sme to mastickou na zadocek a pomahalo to. Od bepanthenu je extra mast ktora pomaha regenerovat a hydratovat namahanu detsku pokozku

tanaja
24. máj 2016

@athenais24 podla mna to moze byt ekzem,skus natriet zinkovou pastou,kupis v lekarni,je lacna...zinok dezinfikuje a vysusuje...

snezka13
25. máj 2016

Ahojte! Ak by niekto potreboval pomoct svojim detickam s atopickym exemom, poznam nejake maminkami osvedcene prirodne produkty (konopne mlieko alebo bambucke maslo). Viac info v sprave.

matta308
26. máj 2016

@tanaja ahoj,prosim vies mi napisat nieco k tej nemliecnej diete? Co vsetko vylucit uplne..co obmedzit..lebo pohravam sa s tou myslienkou,(maly ma ekzem a nejako stale neviem prist na to,z coho)..ale nejest nic mliecne bude pre mna asi velmi narocne ☹ dakujem

tanaja
26. máj 2016

@matta308 ,ahoj,treba vylucit vsetko co obsahuje mlieko,srvatku,laktozu...viac si precitaj na nete. Nie je to az take tazke, horsie je vynechat lepok 😉 Maly neje malso,mlieko,jogurty,syry...daju sa vsak nahradit. Mlieka su rastlinne, ryzove,sojove,ovsene,kokosove atd....kupis napr.v dm. Tiez maju smotany, ja pouzivam ryzovu,je dobra a husta. Jogurt kupis aj ryzove,to je blivajs,ale maly zjedol, tiez sojove,a dnes som kupila konopne a videla som aj kokosove,tie musia byt vyborne. Dnes som bola v bio obchode a kupila som nejaky rastlinny syr,tak som zvedava. Tiez rastlinne maslo maju,vola sa Alsan. Da sa to,len to ide trochu do penazi a hlavne ja musim varit niekedy malemu zvlast.

tanaja
26. máj 2016

@matta308, nam sa to prejavilo tak cca po mesiaci,takze necakaj hned zmenu.

matta308
27. máj 2016

@tanaja dakujem, uz som aj co-to precitala 🙂

tanaja
27. máj 2016

@matta308 akurat chutname tie rastlinne syry a su super 😉

elli210286
3. jún 2016

ak potrebujete poradit riesenie na ekzem ktore nam pomohlo napiste spravu, rada poradim, pomozem

d.a.n.k.a
5. jún 2016

U oboch mojich synov sa prejavil atopický ekzém. U staršieho ako ekzém prišiel, tak aj odišiel. U mladšieho sme sa s tým trápili dlhšie, aj priebeh bol oveľa horší. Prešli sme si kadečím, rôzne maste, lieky... Lekári si nevedeli s tým rady, tak nás zatriedili do škatuľky "dedičné, nedá sa s tým nič robiť".

Tak som to zobrala do vlastných rúk. Začali sme úpravou stravy. Okrem atopického ekzému nás trápila alergia na mlieko, vajce a zemiakový škrob. Zo stravy sme vylúčili všetky alergény. Bolo to ťažké, v potravinách som si pripadala ako v knižnici, ale zvládli sme to. 🙂

Úpravu stravy sme spojili aj s alternatívnou liečbou. Najviac zabrala terapia Cesta, ak poznáte Brandon Bays, bude vám to jasné. Ak nie, môžem poslať jej knihu v pdf. Chodili sme k jednej kočke, ktorá sa venuje tejto terapii. Je skvelá a vynikajúco pracuje aj s úplne malými detičkami.

Dnes má Matej krásnu, čistú, hebkú kožu, bez červených a svrbiacich fľakov. Čo sa týka jedla, papá takmer všetko, okrem vajec. 🙂

ladybird08
6. jún 2016

Ahojte 🙂 rozhodla som sa aj ja prispiet nasimi skusenostami... malinkej zacal ekzem na lickach asi v 3 mesiacoch, za chvilku mala cervenu celu tvaricku, krk, vsetky zahyby(lakte,nozky) obvodna nam odporucala postupne asi vsetko-holtov krem, balneum hermal plus, oilantum, excipial hydro, excipial lipo, modra indulona,proti svrbeniu fenistil kvapky....nic nepomohlo-odporucila nas na kozne-tam mam pocit ze sa z nas stali pokusny kralici...chodili sme tam jak na klavir, stale sa to nezlepsovalo-nejake zarabane maste z lekarne- jedna s ichtyolom,druha ani neviem, odporucala Biodermu atoderm, yves rocher, taktiez locoid (ten som dala len 2 dni,lebo toto nechcem,ale uz som bola zufala,ale aj tak som nemala pocit ze by sa nieco zlepsilo)...doma mam hotovu lekaren a stale sa nam to nejak nezlepsuje, a uz mame 13 mesiacov...za ten cas sme mozno 1 tyzden mali pokoj... a myslite ze na imunolalergologii nam budu vediet urobit krvny rozbor a aspon orientacne nam povedat, co nam priblizne vadi? viem,ze po petrzlene sa to zhorsilo, ten mala len raz... ten sme vysadili... z alergenov-bielok, kakao,jahody,orechy nejedla nic...kojena bola do 8.mesiaca... mlieko mame Babylove Bio z dm-ky... ja uz som naozaj zufala...mne moja obvodna povedala,ze takym malinkym detom sa krvny obraz na alergie nerobi...ale nezda sa mi to...mate s tym skusenosti?

alexa358
6. jún 2016

@ladybird08 Dobrý deň, nám gastroenterologička urobila krvný rozbor na alergie a to malá mala vtedy 14 mesiacov a nám nikde nehovorili, že sa to nerobí...aj keď dcérka nemá, ani nemala ekzém, no tváričku mala aj má vyhádzánú...potvrdili nám alergiu na bielkovinu kravského mlieka a vajíčko. Predtým sme tiež chodili ku kožnému ako Vy, nič nepomáhalo...až diéta nám to zlepšuje.

cvilubka
6. jún 2016

ahojte, neviem, ci to pomoze, ale mam 35 rokov, atopicky ekzem od malicka. Co mne pomohlo uplne vycistit kozu od ekzemu:
1. vylucit cukor, med. Sladke ovocie len maaalicko a cerstve resp. susene
2. vyrazne obmedzit obilniny, nakvasene s drozdim alebo kvaskom su najhorsie. Ked obilniny, tak s proteinom a mnozstvom zeleniny a nekvasene. Mnozstvo tak max pol dlane 1 x denne
3. zemiaky a ryza uplne vylucit
4. vylucit mlieko. Smotanu, jogurt, zrejuce syry a maslo trosku mozem. Mnozstvo tak max pol dlane 1 x denne spolu.
5. Maso 2 x tyzdenne, vyhradne so zeleninou. Strukoviny su super, vajcia tiez v pohode.
6. udeniny zabudnite, ze existuju
Moj jedalnicek vyzera takto: rano ovocie s jogurtom a kokosom, dopoludnia pol dlane orechov s troskou suseneho ovocia, obed ryby / maso / zelenina alebo zelenina / strukovina / trosku obilninovej prilohy. Olovrant trosku ovocia a vecera podobna obedu alebo jeden kusok chlebika s mnoooozstvom zeleniny.
Mne sa toto osvedcilo, ekzem mi mizne, ak to dodrzim. Nie je to zle, horsie je mat ekzem a svrbenie vsade mozne.

majca1109
7. jún 2016

PROSIM VAS O RADAU,MOJA MALA MA ATOPICKY EKZEM,MAM AJ SUDOCREAM AJ BIODERMU,ZACNEM S LIECBOU,ALE CO MAM ROBIT ,KED MA LEN 8 MESIACOV A je doslova zavisla na svojom mliecku Beba H2?jogurty vysadim,davala som jej tie detske ,davam jej aj piskotky s vyzivkou,zeleninove polievky,ryzu s maskom kuracim...co mam vylucit?co jej mam vlastne davat jest?a pit,ked mlieko skodi,prosim o radu cim skor....dost som sklamana z lekarky,z kozneho,diag.atopicky ekzem,odporucila biodermu,ale o zmene stravy sa docitam az tu!!a ten hylac???naco to???prosim ,poradte

zfidorka
7. jún 2016

@majca1109 najlepsie ti poradia v tejto skupine
https://www.modrykonik.cz/login/?next=/group/6098/
dieta je zaklad... mlieko nutrilon allergy care... hylak je na upravu crevnej mikroflory, zaklad imunity je tam...

d.a.n.k.a
7. jún 2016

@majca1109 my sme používali BEBA AL110, je to UM bezlaktózové. Najprv sme začali ryžovou diétou. Vtedy som ho ešte kojila, tak som jedla iba ryžu. Potom som do svojej stravy pridala mrkvu, potom brokolicu, neskôr karfiol... zo stravy sme úplne vylúčili mlieko, lepok, aj vajce. Ďalšie potraviny sme pridávali postupne. Značila som si, aká reakcia u malého nastala. Keď som napríklad do stravy pridala mrkvu, či sa vyhádzal alebo sa zhoršil ekzém. Sledovala som úplne všetko.

Ak chceš, tu http://www.bezalergenov.sk/ebook/ si môžeš stiahnuť môj denník, vďaka ktorému som prišla na to, ktoré potraviny Matej zvládal, a ktoré potraviny mu stav ekzému zhoršili.

Prvý krát sa atopický ekzém prejavil, keď mal Matej pol roka. Dnes má 5 a ekzém sme krásne zvládli. Obmedzenia v strave sú minimálne (nejedáva iba vajce) a koža je krásna. Klop klop ťukám na čelo 🙂

yeat18
7. jún 2016

Ahoj ano to je atopicky ex ...mi sme to mali od 3 mes do 5/6 rok..tie maste. A bludy od doktoroch nic nepomohli ...ani liecitelky ci 1000 sk alebo uz eur. Nasli sme sposob Kozie mlieko.....to nam ozaj pomohlo. Preto aj ta postava 8 r na pomali 10/11 r ...aj vaha ale je exem prec .........@athenais24

majca1109
8. jún 2016

DAKUJEM VAM VSETKYM ZA RADY