Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nelusik1
14. mar 2008

mori- je to homeopat.Zuzitka je viac. 🙂 😉

jabber
14. mar 2008

nelusik1 - jo, to je možné, že se to naopak ještě zhoršilo ☹ - já už věřím fakt jen té homeopatii. Nedáváme kromě homeo léků, modré indulony a balmandolu na koupání vůbec nic.

angelos - léčitel Dedik už je nám tu známý, doporučovala ho zuzitka a i na něj dává kontakt. Každopádně díky moc 😉

Holky, tak jsem koukala na netu na ty nové léky co jsme u homeopatky dostali a našla jsem, že Calcarea Carbonica jsou skořápky škeblí 😀 a Graphites je tuha - tak to jen tak pro zajímavost 🙂

mori
14. mar 2008

nelusik1 - už jsem jukla na tu stranu 8 + 9. No škoda, že to je tak daleko, bych to snad i prubla ...

jabber
14. mar 2008

mori - a jaký olej na koupání máte? My totiž když jsme zkusili Linola Fett, tak to měla taky horší - chce jich to možná vyzkoušet víc.
Jinak naše malá to má asi taky po mě - já měla od 1. třídy do puberty taky alergie na trávy a na bezinku, v pubertě jako když utne - přestalo to, už nemám nic - a přece má dcera dispozici na alergie a ta se teď projevuje ekzémem 😖

mori
14. mar 2008

jabber - no tak to máme ten samý olej, ale jen tu stojí, bo se jí fakt vysušilo celé telíčko. A teď používáte nějaký olejíček dokoupele? Že bych jukla v lékárně a vyzkoušela 😉

jabber
14. mar 2008

mori teď máme Balmandol a ten jí vyhovuje 😉 . A je po něm úplně promaštěná, tak, že úplně klouže 😀

mori
14. mar 2008

jabber - to je on? http://www.lekarna-melnik.cz/shop.php?action=sh... koukám, že to prodávají na Netu, tak to bude asi volně prodejné ... tak já se poptám v lékárně 😉 díky za tip! 🙂 uvidíme ...

jabber
14. mar 2008

mori - jojo, to je on, v lékárnách ho normálně mají 😉 - pak napiš 🙂

syrael
14. mar 2008

lusil2005, my mame bohuzel alergii primo na nektery ecka, ty se opravdu, az na jedno, netestuji. Je to celkem slozity, protoze pri alergii na urcitou potravinu se ji zkratka vyhnes, ale tyhle blby ecka jsou prakticky vsude ☹

lusil2005
14. mar 2008

syrael 😕 tak to hej... a ako ste na to prisli? 😨

nelusik1
15. mar 2008

Poradte baby prosim. Maly sa stale v noci skrabe. Davam mu 4kvapky 3x denne fenistilu ako povedala dr. maly ma 5 mesiacov. myslite, ze keby som mu dala take 3 kvapky v noci, bolo by to zle? Pripadne som rozmyslala, ze vynecham obednu davku a dam ju v noci. Maly totiz neviem pokojne spat a je mi ho hrozne luto.

jabber
15. mar 2008

nelusik1 - a máš pocit, že mu ten fenistil vůbec zabírá? Nám totiž nedělal nic, svědilo to i tak, pořád stejně ☹ . Homeopatka mi na svědění doporučila udělat odvar z kořenu rudbekie a dávat obklady - ale nezkoušela jsem to, neměli jsme to naštěstí zapotřebí...

nelusik1
15. mar 2008

jabber-cez den sa mi zda, ze je to celkom ok. Velmi sa nestekli a v noci je to o dost horsie. A co si ty davala?

jabber
15. mar 2008

já nedávala nic, ze začátku teda ten Fenistil, ale byl k ničemu... tak nějak jsme to přečkali. Adéla se drbe jen chvíli když usíná a pak už je klid...a přes den se semtam podrbe, ale spíš tak jako z nudy nebo únavy...ale spí fakt klidně.

kacerka
15. mar 2008

nelusik, my máme taky ekzém (začali jsme ho tento týden léčit) a první dvě noci nám Karlík prořval a já netušila proč, nakonec jsem se dovtípila, že to bude asi to svědění. Takže jsem mu začala dávat Fenistil - přes den po 5 kapkách a na noc 10 a spinká celou noc s jedním probuzením kolem třetí hodiny na jídlo 😉

nelusik1
15. mar 2008

jabber- tak to je v celku fajn. a tisko ti to zavidim. 🙂
kacerka- a tak ti to predpisala lekarka? ja mam totiz naozaj tendenciu dat mu trochu kvapiek. Aj napriek tomu co nasa dr. povedala.

kacerka
15. mar 2008

nelusik - dr. mi předepsal 3x denně 5 kapek a na příbalovém letáku stojí, že děti do 1 roku můžou 3x denně 10 kapek . . . Takže mu na tu noc toho dám víc, aby se vyspal.

romca3
15. mar 2008

Holky díky moc za rady a názory.
Jabber- já bych to mlíčko odsávala, ale už se mi tak špatně spouští, že můžu odsávat jen když mám malou u prsa. Dříve jsem odsávala i mimo , ale už to nejde a malá to prostě všechno vytáhne.

nelusik1
15. mar 2008

kacerka - to som si citala aj ja. zatial som to ale neskusila. Nebola som si totiz ista ci mozem. Dik za tvoju skusenost. Zajtra sa do toho vrhnem aj ja. 🙂 Dufam, ze mu to pomoze.

lusil2005
15. mar 2008

ja som tyzden fenistil nedaval kvoli testom ktore malej robili na alergeny a nespozorovala som ziaden rozdiel. tak teraz to robim tak ze cez den jej nedavam nic a ked sa v noci zobudi a skriabe sa tak jej dam 5 kvapiek a spinkame dalej...

mischell7
16. mar 2008

Ahojte maminky...neviete kde by som našla nejakú tabuľku čo je vhodné a nevhodné na papanie pre atopikov?
Raz som sa k jednej dostala a teraz si neviem spomenúť kde...

lusil2005
16. mar 2008

my sme take dostali na koznom 😒 ale vsade sa dozviem nieco nove... takze nakoniec pridem k tomu ze vsetko je alergen 😀

wali
17. mar 2008

jabber, tiez by som s broskynou asi pockala. myslim, ze na zaciatok by bolo fajn jablcko, potom hruska, banan a nam marhula nic nerobila, ta je super. inak broskyne sa uvadzaju ako nealergeny, ale tiez mi to akosi nesedi 😖

nelusik - mrzi ma, ze sa to malemu zhorsilo, no mam ten isty nazor ako jabber - ze vyliezlo len to, co kortikoidy zatlacili. budem drzat palce, aby to najhorsie obdobie rychlo preslo a dostalo sa to do miernejsieho stadia. a nech vam ten fenistil zaberie! ja som ho ani neskusala, proste sme to len pretrpeli a ked to najhorsie preslo, bolo omnoho lepsie.

jabber
17. mar 2008

romca3 - no tak nějaký ten Nutrilon zkus, no......uvidíš, buď se osype anebo ne. A vy teď ekzém máte nebo nemáte?

mischell7 - taky žádnou tabulku nemám, lovím to všechno na netu. Ale nevím, jestli to jde obecně vůbec říct, protože může vadit cokoli, spíš se to musí fakt vypozorovat. Myslela jsem si třeba, že mrkev je bezpečná a bluff píše, že se jim to horší po mrkvi, takže nevím 😖 😠

wali - no mě přijde broskev taková nakyslá....zkusím ji až někdy pozdějc 🙂 radši.

mischell7
17. mar 2008

jabber- no hovorili mi, že mám začať mrkvou a on sa mi asi stoho vysipal, ale to tiež nieje isté, mohlo to byť hocičo iné,,,za aký čas približne sa to ukáže, dni? hodiny?ja som mu tú mrkvu dala prvýkrát v nedeĺu a vysipal sa až v utorok tak neviem...

jabber
17. mar 2008

mischell7 - to nevím, ale já myslím, že se to projeví poměrn

jabber
17. mar 2008

poměrně rychle. Tak jedině tu mrkev zkusit znova, jestli to byla fakt ona 😖 . Malá mi tady pomáhá psát - to jen na vysvětlenou 😀

jabber
18. mar 2008

Holky, tak jak jsme tady řešily minule ty broskve - tak jsem to dneska vybalila na naší mudru, a ta mi řekla, že broskve co jsou v přesnídávkách Hipp jsou opravdu v pohodě a hypoalergenní (prý je to z opravdu zralých broskví někde v Maďarsku, vyrobené hned na místě - takže nejsou podtržené), ale že samozřejmě stát se to může, že se dítě osype, stejně jako z čehokoli jiného, prostě když bude mít alergii na broskve, tak ani Hipp nepomůže 😀 . Řekla mi, že začínat mrkev+jablko, pak jablko, pak hrušky - ty jsou prý výborné, meruňky, banán. Když jsem se ptala na banán, tak mi řekla, že jedině ty v přesnídávkách, že to co se koupí v krámě (kdybych to měla vyrábět sama), tak je utržené a dovážené zelené a to je špatně. Taky jsme se bavily o šťávičkách, tak mi doporučila z bílých hroznů - že ty jsou výborné a POZOR na šťávu z červených plodů, tak je prý k osypání hodně. Jinak ředit s vodou 1:3.
Takže zítra začneme s mrkví s jablkem a uvidíme kdy a z čeho se osypeme 😅 🙂

wali
19. mar 2008

mischell - ja som sa pytala tiez na to, ze za aky dlhy cas sa ukaze pripadna alergia na jedlo a dozvedela som sa, ze to je pri kazdom jedle ine - nieco sa moze prejavit do par hodin a nieco az za den, dva... 😠 takze som si ani ja vtedy moc nepomohla a asi treba naozaj len zopakovat to jedlo, ci sa to opat prejavi, ci nie.

jabber - budes mrkvu+jablko kupovat uz hotove ako presnidavky? ak nie - budes ich aj dusit? inak, my sme skusali aj cucoriedky (boruvky) a tie boli tiez OK.

a este jedna vec: teraz som citala clanok v casaku, kde pisu ako na AE u deti. tak pre zaujimavost, citujem: 1. rada = nasadte probiotika na 3 mesiace (napr. Infants Dophilus), 2. rada = premastujte (pomozu kremy, ktore obsahuju ovos a psenicu. maju silne protizapalove ucinky a nie su alergeny), 3. rada = do kupela pridavajte olej (vyskusajte Balneum Hermal Plus - obsahuje psenicne klicky, ktore brania svrbeniu), 4. rada = vyhnite sa alergenom (sem patria nami zmienovane potraviny, ale to uz holky mate nastudovane, tak nevypisujem zbytocne) a 5. rada = cestujte za zdravou pokozkou (do hor - nad 1500m, more alebo kupele Smrdaky). takze to len tak...

lusil2005
19. mar 2008

to s tymi probiotikami som pocula. ked bola mala este mensia, ked som este len kojila, tak som aj zacala uzivat probiotika ale nie v tabletkach ale robila som si zive cerstve z kefiroveho zrna. ale vydrzala som to pit mozno dva tyzdne. alebo este menej... ale hovoria ze to pomaha aj na exemy.

kiezby to bolo take jednoduche ze dodrzte tychto 5 bodov a budete fit ☹