Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zizibubu
6. máj 2010

vinifera ahoj, chápu že jsi tak vytočená ☹ my jsme odcházeli z alergologie včera a taky jsem měla co dělat, malý je alergický na prach, roztoče, mlíko, vejce, mouku a další z potravin budeme zkoušet teprve v příkrmech, nejvíc mě štve ta mouka a bezlepková dieta, ach jo, snad ty děti z toho časem vyrostou

misule82
7. máj 2010

Holky, co máte prcky starší než rok, měli jste ekzém už od narození nebo se to rozjelo po roce? Já jen jestli se mám připravit na to, že by se to mohlo ještě horšit a horšit..... 😒

korkusa
7. máj 2010

Ajoj baby .Hladam na internete nejaky kolac ale s kremom , ktory neobsahuje mlieko.Nic take tam neni 😨 .Mate receptik na nejaky takyto kolac ?dakujem 😉

bianka234
7. máj 2010

ahojte, vinefera, zizibubu to je ako zlý sen, je mi to strašne ľúto, ako vyšli testy vašim drobcom.
zizibubu alergia vyšla na lepok, alebo konkrétne na nejakú múku, ak je teda malý celiatik, vraví sa, že je to doživotné, ale poznám ženu, ktorá dodržiavala dietu 25 rokov a potom začala skúšať, a 25 rokov mala pokoj, v 50tke sa jej to znova objavilo, takže určite to nie je pravidlo, že je to celoživotné.

už som malého kúpala 2x v morskej soli, prvýkrát sa mu to strašne do rána všetko očervenelo, aj tam kde ekzemy nemal sa mu spravili flaky, teraz neviem či to z toho, lebo je na tej soli písané, že pri citlivej koži konzultovať s lekárom, spravila som mu tú vodu len slabučkú, alebo či z hnačky, lebo mal črevnú chrípku, alebo či niečo zas zjedol. A včera sa mu to celkom ukludnilo po kúpeli, teraz je tiež celkom fain, len tie ručičky, tam má tú kožu takú stenšenú, červenú, svrbí ho to, zizibubu, tie homeo určite vyskúšam, lebo ten fenistil nestačí.
A teraz neviem či mám malého v tej soli kúpať každý deň, viete niekto? Tam to neni písané.

suem
7. máj 2010

Bianka co si pamatam ked este mna mama kupavala v morskej soli - z Mrtveho mora, tak mi to nechala po kupeli chvilu posobit a potom ma osprchovala. (raz ma okupala v aromatizovanej karlovarskej soli lebo ta z mrtveho mora dosla a to bol pre mna osobne brutal 😢 - asi som zareagovala na parfemovu zlozku ) Aj teraz ked som pri mori nemozem ostat dlho v soli, potom ma stipe pokozka.
Radsej sa ale porad s lekarkou.

korkusa
7. máj 2010

bianka v tej soli sa nekupe kazdy den ja tam mam pisane 3 krat do tyzdna.Bianka keby to mal z tej soli cervene tak mu to asi zcervenie hned a nie az rano.Neviem co to mas za sol ked tam pisu ze pri citlivej kozi konzultovat s lekarom .Ved ta sol je specialne pri koznych chorobach psoriaze a atopickom ekzeme aspon ja to tam mam tak pisane.Ja som malemu dokonca dala tu sol aj ked mal skrabance a nestipalo ho to aspon myslim ,lebo neplakal. 😵

korkusa
7. máj 2010

Bianka mas tam pisane davkovanie?ci si nahodou nedala viac tej soli.Ked das viac soli tak je aj viac slana a potom to moze asi drazdit kozu.

sano1
7. máj 2010

ahoj bianca pisala som ti včera na IP zabudla si?

211005
7. máj 2010

ahojte vinifera videla sem fotky jezis maria az mi slzy vyskocili chudatko male drzim palecky at se s toho dostane mam tez syna ma 4 roku tez ma AE raz se mu to zhorsuje raz to ma dobre ja uz nevim sem s toho jelen sice nemame tu dietu ale mazu ho lokoidem jak ho nema tak se mi hned osipe tez uz nevim co delat chtela bych vyskouset more?nevite jestli to uz nekdo vyskousel?ci to zabralo?dekuju

ejco
7. máj 2010

kocky aku sol to mam dat muzovi kupit v lekarni na ekzem?Uz ho sice nema,ale pre istotu si ho kupim keby nieco.Teraz kupem len v repiku a natieram indulonou,lebo sa bojim,aby sa to nevratilo.

bianka234
7. máj 2010

korkusa aj môj malý mal škrabance, aj som ju pre istotu okoštovala ale vôbec to nemalo chuť, nemyslím si že to bolo veľa, ja mam z kawaru, neplakal, neštípalo ho to

ejco a čo robíš keď ho už nemá

baby na utorok mám dohodnuté stretko s nejakým lekárom na kramároch z kožného, nemáte skúsenosti? až ma striasa, ja tam idem na silu, imunolog.vybavila a je mi to sprosté odmietnuť, až mi dá kilo mastí, tak čo mu poviem že sorry, ale rok bojujem ako taká krava, nespíme, a teraz mu mám dať kortik? Toto aj nejaký doktor pochopí vôbec čo my prežívame??????

ejco
7. máj 2010

Uz som to tu pisala.Nam nepomahalo nic len to zltko,olej a citron.Je to sice bolestive,ale bola som na to upozornena.Ale vydrzali sme.

zizibubu
7. máj 2010

bianka, malému vyšla alergie na mouku, dr říkal, že musíme držet bezlepkovou dietu do roku a pak mám vyzkoušet, jak zareaguje, je malá šance, že to prostě "zmizí", no tak se k té myšlence upínám, protože opravdu těžce nesu to, že by měl bezl.dietu doživotně ☹ tak už ted posilujem imunitu, tak není možné! S tím kožním, kam tě posílá, uplně tě chápu, že se ti tam ani nechce a pořád vysvětlovat, že nechceš dítěti dát kortikoidy, já už z doktorů taky šedivím, a dívají se na mě hrozně, že trápím dítě a nechci mu ulevit, ale my maminy víme své, že se trápíme a nespíme i my, máš pravdu, taky si někdy říkám, jestli doktori vůbec ví, co prožíváme ☹

zizibubu
7. máj 2010

ejco vypadá to dobře, já bych to vyzkoušela, ale ted si ještě myslím, že je v 7.měsících ještě maličký na něco, co ho může štípat 🙂

ejco
7. máj 2010

detskej doktorky sestricka ma vnuca 3mesacne a ta mu to teraz zacala davat.Ono to najprv z cervenia,ale na 3-4den su teda riadne vysledky aspon u mojho syna a este kamarátkinho.Mne to poradil v Ba chirurg.

zizibubu
7. máj 2010

ejco,tak to asi taky vyzkouším, a když jsi to mazala každý den, tak jsi i každý den koupala nebo ne?

ejco
7. máj 2010

Mne ten chirurg povedal,ze -kazdy den po dobu 14dni pred kupanim na 20minut natriet.Viac ako 10minut to vsak na sebe nemal.

desszi
7. máj 2010

Bianka kludne chod k tomu koznemu, vypocuj si ho, ked ti predpise masticky, chod do lekarne, popytaj sa ktora je hormonalna a tu nedavaj.
Ja to vzdy tak robim, detska ma posle ku koznej, ja si vypocujem, idem do lekarne, opytam sa, ktora mast obsahuje kortikoid a tu hned odkladam. A ked mam ist na kontrolu, tak zvyknem zavolat koznej, poviem, ze sa nam to zlepsilo, ci musim prist, lebo je tam vela ludi a maly je mrncavy blablabla a ona povie, ze nemusim. A kym ideme dalsi krat detskej tak su len dve moznosti - bud sa to zlepsi same, tak je vse ok, a ked je to take iste alebo horsie, tak poviem, ze sme to mali pekne, ale sa to zhorsilo. Takto aspon clovek ziska cas a mozeme si liecit deti po svojom. Ty predsa nemusis uplne do bodky nasledovat instrukcie lekarov. Mas vlastny rozum a intuiciu a to je niekedy viac ako cokolvek. Aj oni su omylni a ja si nedam dieta natierat kadejakymi hovadinami - hormony su hormony, aj ked lekari su presvedceni, ze neskodne. Este nikdo neskumal co to sposobi o par rokov.

bianka234
7. máj 2010

desszi, koho mam zas klamať, ja stále klamem detskú aj imun., keby vedeli že mu nedávam lieky, ktoré treba podla nich, lebo dr. na biorezonancii mi povedal že mu stav len zhoršujú, tak teraz komu ver? Určite mi dá nejaký ichtamol, mlieko na premastenie a kortikoidy, čo iné, prosím ťa a ja sa mám na obed ked chce malý najviac spať trepať dve hodiny do blavy? Nikam nejdem, radšej si vymyslím nejakú hovadinu prečo nemôžem.
Nikdy neposlúcham doktorov na slovo a pri mojich skúsenostiach sa blíži čas že ich prestanem poslúchať celkom.
No a hádam príde aj čas že skúsim to vajíčko, ale to nikto nesmie byť doma lebo by ma už zabili čo mu to robím.

safron1
7. máj 2010

Holky, prosím vás, od té doby co odešla kam.zyk to tu opět sklouzlo do nesmyslů a skutečně babských rad. Držte se, prosím jejích rad a neexperimentujte (to píšu ohledně toho vejce, citronu a nevim ceho..).

dagmarkaaa
7. máj 2010

Ahoj holky
už jsem tu jednou byla pro radu, zkoušela jsem bezmléčnou dietu skoro měsíc plus jsem vysadila hlavní alergeny, ale šlo to pořád od desíti k pěti. Kristýna teda ten ekzém neměla tak hrozný jak jsem tu zahlídla na některých fotkách ☹ , měla ho jen pod krkem, pod koleny a v ohybech kloubů červené a celkově velice suchou pokožku. Dieta mi teda nic nezměnila tak už jím všechno (plně zatím kojím) a co nám pomohlo je paradoxně plavání na bazénu, bála jsem se že ji to spíš zhorší ale nastalo zlepšení od té doby co chodíme, chlor asi ekzem vyžírá jinak si to nedovedu vysvětlit a tak jen promazáváme Excipial plus Lipobase a je to víceméně dobrý 🙂
Instruktorka plavání mi řekla že je taky atopička a že bazén jí též pomáhá 🙂 a ekzém jí stabilizuje na neviditelno téměř, jen třeba promazávat po koupání.

desszi
7. máj 2010

bianka, prepac, ja som si neuvedomila, ze to musite ist do Bratislavy.

bianka234
7. máj 2010

safron, vieš my si veľmi vážime čo pre nas vera robila, naozaj, sme jej za to veľmi vďačné, ale zároveň sme všetky také zúfalé, že sa nám nemôžeš čudovať. V prvom rade chceme svojim ďeťom pomôcť.

pusa
7. máj 2010

Desszi, to máš dobre vymyslený systém. Ja som to tiež podobne robila keď som chodila na kontroly na kožné. Ja som tam ísť musela, lebo to bolo po prepustení z nemocnice z kožného a stále len nové kortikoidné krémy... Ja som niektoré ani nevybrala z lekárne.
Bianka ak je to kožný z Kramárov z detskej fakultnej mi sme tam boli tuším 5 dní. Oni sú tam všetci akože veľmi milý, ale kortikoidy používajú. malý mal vtedy asi 5-6 mesiacov a liečba bola: ráno okúpať v hypermangáne a natrieť len kyselinou mliečnou aby bolo vidno či sa pokožka zlepšuje. Potom vizita a po vizite natierane. Nás natierali ichtyol + locoid pol na pol a potom ruky nohy obviazať obväzom. A ešte na mokvajúce plochy a za uši nejaký iný krém. Chcela som aby ma vtedy poslali na alergologiu ale lekár mi povedal, že sa mám na alergologiu vykašlať... ale možno by nebolo zlé sa s tým lekárom stretnúť a uvidíš čo ti povie...

jabber
7. máj 2010

pusa - jak jste dopadli v té ambulanci s očkováním? 😅

pusa
7. máj 2010

Objednali nás na pondelok. Oni aj takého deti očkujú s anitihistaminikami a hodinu tam treba počkať keby náhodou nastal anafylaktický šok. Som pozerala na nich, lebo čo ja viem tak šok môže mať aj neskorú reakciu po 6 až 12 hodinách.
Ale s doktorkou som ešte nehovorila lebo tam nebola. Strašne sa bojim ☹

jabber
7. máj 2010

pusa - já bych ho prostě očkovat nenechala a hotovo, ať si tvrdí co chtějí. Alergie možná za pár měsíců vymizí a pak to bude bez problému, nevidím jediný důvod, proč takhle riskovat a doktory v tomhle vůbec, ale vůbec nechápu 🙄

beruska2x
8. máj 2010

pusa taky bych nenechala, proste ma kont.indikaci a je to... to musi pochopit, za zdravi ditete pak budes skuhrat ty 😔
muze mit treba jenom teplotu ale taky mnohem vetsi reakci.. nikdo ti to nezaruci a do takoveho rizika bych nesla...
nenech se odbyt, jsi matka a za dite jsi zotpovedna ty 😉

korkusa
9. máj 2010

ahoj babeny.Neviete kde by som kupila kokosove mlieko pre drobca?

desszi
9. máj 2010

dievcence ma niektora skusenosti so skin-cap kremom?