Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
20. jún 2012

@luthien.k no aspon že tak 🙂 si tu človek pripada ako exot ak nejde s davom 😀

zuzicka1982
21. jún 2012

Maminky mozem 5% ichtyolovu pastu pouzivat dlhodobo?Alebo treba tam nejaku pauzu? Zabudla som sa koznej spytat...dakujem

martinka.pida
21. jún 2012

Ahoj, dnes jsme byli na alergo a jsem z toho zase nějaká hin 😀. Malá má zvýšené ECP (hodnota vyšla 117, hranice je prý 24). Dostala Singulair, nějaký granulát, má to brát rok a pak se uvidí. Podle příbalového letáku jsem pochopila, že je to jako prevence astmatu a bronchitiálních onemocnění...?
Máte s tím někdo zkušenost? Vím, že u potravinových alergií toho z krve moc nevyčtou, tak nevím, zda je tento výsledek o něčem vypovídající a není stejně "směrodatný" jako výsledky na potravinové alergie?

martinka.pida
21. jún 2012

@martinka1981 Tekutý parafín na výrobu eko postřiku na zahrádku? Hm, to mě zajímá 😀. Mohla bych tě poprosit o více informací do IP, ať to tady neřešim mimo téma :-* 🙂?

xmalij
21. jún 2012

@martinka.pida
@ martinka1981
ja taky prosim a pridavam se, mastickarko 😉.

martinka1981
22. jún 2012

@xmalij jaaaj baby ,šlak ma ide trafiť z toho mojho PC. Už tu inštalujem všetko možne a nakoniec to pyta odomna neake heslo ktore netušim ake je 😠 😠 😠 moderna technika,že jo? Všade same hesla a piiip.
prepačte spamujem 😀
pišem IP@xmalij

lelask
25. jún 2012

@luthien.k katka a to davas vsetko kazdy den? Tu Vincentku pit ci len inhalovat 😅 ? Akurat sa doliecujeme a nie a nie sa toho zbavit. Echinacea forte je vhodna pre deti do 3 rokov??

Stretla si sa uz s intoleranciou na fruktozu v suvislosti s exemom? Ja teda ked zjem sladke tak mi da telo hned najavo, ze co som to zjedla, tak ci to nebude mat aj ona. Uz mi z toho stopovania potencialnych alergenov asi hrabe - odhalujem vsetky mozne choroby na mne 😀

Co mate za operaciu?? Drzime palce/
@martinka1981 aj ja chcem vediet o postreku 😕 , dakujem

luthien.k
25. jún 2012

@lelask ahoj, jojo, každý den při nemoci, jinak občas Cčko a Dčko, když nejdeme ven, omega 3 také dávám párkrát do týdne. Echinacea je oficiálně vhodná od tří let, nicméně já dávám od roku věku. Vincentku stříkat do nosu 🙂

S intolerancí fruktózy jsem se při ekzému ještě nesetkala, nicméně jakýkoli cukr je živnou půdou pro patogenní bakterie, což může vadit i na ekzém.

Na operaci jdeme s Matýskem (15 měsíců), má tříselnou kýlu (slabinový pruh). Tak držte palce, budeme to potřebovat 🙂

luthien.k
25. jún 2012

@zuzicka1982 pokud je třeba ichtyolová pasta používat dlouhodobě, tak je něco špatně a není odhalena příčina ekzému, což je alfou a omegou u atopického ekzému u dětí, jinak nemám informace o tom, že by dlouhodobější používání mělo nepříznivé účinky.

krhlicka
25. jún 2012

Ahojte, prosim vas o radu. Nasa mala (11mesiacov) sa vysypala na rukach, su to drobne pupaciky malicke jeden vedla druheho cervenej farby a v strede akoby biele vodnate. Mala v poslednej dobe aj vela potniciek, tak som to pripisala zasa teplu, ale tieto pupaciky na ruke sa mi nezdaju ako potnicky. Podobne ma aj v okoli bruska, kde sa zapina plienka 😒 Je kojena, ja som asi dva dni dozadu pila oranzadu a mala jedla tvrdy syr. Pravda je, ze s jogurtami zaciname pozvolna, od 10 mesiaca, nikam sa neponahlam. Moze sa jednat o potravinovu alergiu? Chystame sa o par dni k lekarke, ale predsa len sa bojim, aby som jej nejak nepohorsila. Po kupani ju nekremujem, mydlo pouzivame len sem - tam, prasok som nemenila. Dakujem za vase postrehy 🙂

luthien.k
26. jún 2012

@krhlicka podle popisu to vypadá na potničky 🙂 Omývala bych v odvaru z dubové kůry, do dvou dnů by měly zmizet. Je dobré jejich léčbu podpořit nějakou léčebnou pastou, například Sudocremem. Pokud by to nezmizelo do pár dní, navštívila bych kožního lékaře.

mmiirrkkaa
26. jún 2012

Ahoj holky, můj 8m syn má suché ostrůvky na tváři, u loktu a u kotníků (v ohybech). Dr.mu předepsala nějakou vyráběnou mastičku (neznám jméno), která pomohla. Pak ale prošla a já mu ji přestala dávat. Sušiny se objevily znovu. Dr.už tam není a nový lékař mi předepsal Advantan, který je s kortikoidy. To mu nechci dávat. Existuje něco šetrného, volně prodejného? Předem děkuji!!!

martinka1981
26. jún 2012

@mmiirrkkaa su suche a blede alebo suche a červene tie fliačky??

krhlicka
26. jún 2012

@luthien.k ahoj, pevne verim, ze su to len potnicky, dnes uz to ma lepsie, aj ked stale su rucicky puntikate. Skusila som ich natriet sudokremom, uvidim, ci zaberie. Dakujem ti velmi pekne za odpoved aj rady 🙂

mmiirrkkaa
27. jún 2012

@martinka1981 suché a bledé (ale když se to rozjede, tak na tváři to má červenější)

martinka1981
27. jún 2012

@mmiirrkkaa tak na tie suche a blede sa može dať niečo mastnejšie,napr.vyborny je Bepanthen masť.
Ked to bude červene tak neaky emolient ,napr. A derma Exomega,Bioderma atoderm, Eucerin omega 12% a na to trebars Sudocrem alebo niečo ine so zinkom.

mmiirrkkaa
27. jún 2012

@martinka1981 Děkuju moc! Takže jestli jsem to pochopila dobře, tak na světlá místa jen Bepanthen a na červené jak např.Eucerin a na to ještě Sudokrem?

solinkarka
27. jún 2012

Mate niektora skusenost s bambuckym maslom?

lelask
27. jún 2012

Ahojte trochu od veci otazka ,sorry, ale vy pouzivate fialku na "zabu" v ustach??
@luthien.k prosim ta po pouzivani 500ml eucerinu mam skusit nieco ine? Ideme za tyzden na dovolenku a konci mi eucerin. Zacat testovat nieco ine?? Dakujem

lump
27. jún 2012

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s dědičností atopického ekzému? Já jím trpím od malička a mám docela strach aby to po mě malý nepodědil. Zažila jsem si s tím a pořád zažívám slušné trable, tak bych si moc přála, aby toho byl ušetřený...
Jinak přidám svůj typ, několikrát denně se promazávám obyč bílou vazelínou a taky mi docela zabírají konopné preparáty, hlavně hlídat, aby v ničem nebyl parfém a zbytečně moc vody. Když je nejhůř tak spolehlivě zabírají dvě masti s malým množstvím kortikoidů - Elocom a Fucidin H.

mmiirrkkaa
27. jún 2012

@lump Já na ekzémy nidky netrplěla, ale manžel ano. Malý byl cca 3 m čistý, pak začal mít suché ostrůvky na kůži a včera mi dr.řekl, že je to atopik. Takže to zdědil po chlapovi. Ale třeba jsme výjimka.

solinkarka
27. jún 2012

@lump ekzem je vo vacsine pripadov dedicny aspon co som citala i ked u nas ho nema nikto a moj maly sa s nim trapi od narodenia ☹

katyxq
27. jún 2012

@solinkarka Používám šípkový balzám pro sebe i malou (bambucké máslo plus rostlinný šípkový olej) - na suchá nezarudlá místa, na hojící se opruzeniny, odřený nos při rýmě, rozkousané bradavky (už se naštěstí naučila kojit bez hlodání). Ale Šárku skoro není potřeba mazat, moje dieta zabrala 😉. Úprava stravy je prostě základ.

solinkarka
27. jún 2012

@katyxq no neviem akej stravy kedze sme len zacali s prikrmami a ekzem mame od narodenia takze stravou to neni...a co znamena slovo " opruzeniny" ??

katyxq
27. jún 2012

@solinkarka Ale je to pravděpodobně stravou http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... - doporučuje prostudovat zejména díl 5. 😉.
Opruzeniny - zapareniny??

solinkarka
27. jún 2012

@katyxq nemam na to cas teraz si to cele precitat ale nechapem preco stravou 😕

katyxq
27. jún 2012

@solinkarka Nejpravděpodobnější alergen je bílkovina kravského mléka - prochází do mateřského mléka (sice jen nanogramy, ale i to stačí na způsobení problémů), je i v UM (protože to se z kravského mléka vyrábí).
Bílkoviny kravského mléka se nacházejí ve všem, co se z mléka vyrábí, tedy v jogurtech, máslu, sýrech a mléčné složky jsou ve strašné spostě potravin, taky jsou nékteré i v hovězím a telecím mase Další časté alergeny u miminek jsou vejce (plus kuřecí maso) a sója.

solinkarka
27. jún 2012

@katyxq tak testy na BKM nam vysli negativne a UM pijeme hypoalergenne

katyxq
27. jún 2012

@solinkarka Testy z krve nejsou průkazné, skoro polovina alergiků na BKM reaguje jinými složkami imunity než jsou IgE protilátky, ověřit alergii jde jen eliminačně-expozičním testem (to je popsané v tom díle 5 z odkazu, co jsem dávala). UM pijete HA (hypoantigenní, BKM naštěpená jen částečně, při alergii je nesmysl ho pít) nebo opravdu hypoalergenní s plně naštěpenou bílkovinou - Nutrilon allergy care, Nestlé althéra nebo Neocate?

solinkarka
27. jún 2012

@katyxq jeeemine tak na co robia tie testy 🙄 my pijeme BEBU HA....musi jedine z toho vyrast 🙄