Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nesetrilek
18. feb 2011

Chystala jsem se k tomu, ze provedu opetovne testovani jablek, abych uz konecne mela jistotu, jestli vadi nebo ne. Jablka jsem na 14 dni vysadila ze stravy sve i synovy, jenze jsem ted zjistila, ze pojidam marmeladu, ve ktere je obsazen jablecny pektin, takze asi musim zacit novych ctrnact dni bez jablek? Testovat to chci primo na Jenikovi...

@luthien.k, tak to ja jsem prave v porodnici mela desnej hlad 😅, asi na tom bude jist vsechno, ale s mírou 😉

stipa
18. feb 2011

@valentinuska ahoj, náš prcek měl Seboreu cca od 2 měsíců. Vyčesávala jsem to, mazala různými olejíčky, ale nic nepomáhalo, spíš mi připadalo, že mu vyčesávám vlásky a ne Seboreu 😒 Seborea držela na hlavě jako přibitá a stále se to zvětšovalo, tak jse koukala na net a hledala co na to. A našla jsem toto, bylo to vhodné již pro kojence 🙂 . Pak mi i doktorka řekla, že mi to doporučuje ať mu tím myji vlasy. A světe div se, již po prvním umytí, se něco zlehka a krásně vyčesalo! 😉 Ta Seborea úplně změkla a pak jsem mu ji nehtem oloupala celou na té hlavě 😀 a vyčesala. A pak už to byla jen prevence. Teď už nemá dávno nic, je to vhodné i pro děti, kteří mají AE. Ale nechci mu tím hlavu stále mýt, víš.
Jinak tady je nějaký odkaz, tak se jukni: http://www.lekarna.cz/polytar-liquid-liq-1x150ml/ já to kupovala před rokem u nás v lékárně a byl poslední a byl problém ho jinde sehnat. Takže jsem byla šťastná, že jsem ho koupila 🙂 Určitě doporučuji!!

valentinuska
18. feb 2011

@stipa tak to já to taky vyzkouším, naštěstí ho máme doma - přítel ho občas použije 🙂

@luthein.k ale říká se, že druhé je dřív a rychleji 😉

nikuskabee
20. feb 2011

chcem sa spýtať aké jogurty dávate u detí s atoickým ekzémom,ďakujem

nesetrilek
20. feb 2011

@nikuskabee já jogorty nedávám, malý je zaím zdá se netoleruje, ale když jsem dělala pokus o zavedení jogurtů do stravy, tak jsem zkoušela Choceňský 😉

missymici
20. feb 2011

Mi meli at.ekzem od 3.mes - 7 mes.veku. PAk zmizel,nastesti neni doted a budu doufat,ze nas uz nebude obtezovat.
Na alergu nam nastolili prisny 3.stupen zarazovani prikrmu a HA mleko, dodrzovani vsech veci,jako praci prasek pro alergiky,krem Excipial,na prditko Bepanthen,na koupani SEBAMED mydlo, obleceni 100procentni bavlna,nepouzivat avivaz, nemit zaclony a koberce a zvirata,....atd. Myslim,ze to vetsina z vas zna moc dobre.
Musim zaklepat ze to dost rychle zabralo ,ten 3-stupnovy rezim zavadeni prikrmu,jsme museli dodrzovat do 1 roku,HA mleko jsme meli do 16.mes. Byl to mazec ale zabralo to!!!
A pak jsme pomalu HA mleko vysadili,nahradili obyc. polotucnym, zaradili jogurty,dalsi druhy zeleniny,ovoce,mlecnych vyrobku,a potraviny ktere do te doby nesmel...Vse se souhlasem s mudrou na alergu.
Ted z toho vseho co jsme museli a nesmeli pouzivat,zustalo pouze to mydlo sebamed.Excipial jsme nahradili obyc cervenou Indulonou a prevazne furt oblikame 100procent bavlnu ... jsme zatim bez problemu,a testy na alergu jsou v poradku,bez alergie...a na alergo uz nemusime chodit vubec,...dokud se neukaze alergie nebo ekzem.
Snad budeme dobry i nadale a vam drzim palce taky 😉

Jo jinak jsem slysela od zname ze hodne pomaha veprove sadlo....na mazani telicka s ekzemem

bubinko83
21. feb 2011

baby a kde kupujete 100% bavlnene pančušky? Su to tie klasicke pružkovane "československe" čo sme nosili ešte my? 😉

ivanajelinek
21. feb 2011

@bubinko83 Ahoj. Ja som naposledy kupila take pancusky v DM-ku, od firmy Alana.

bubinko83
21. feb 2011

@ivanajelinek ,ale kupila si ich na slovensku? Lebo vidim že žiješ v nemecku. 😉

missymici
21. feb 2011

ja jsem puncochy objednala na netu ,dle popisku

ivanajelinek
21. feb 2011

@bubinko83 Nie, tu v nemecku. Ale si myslim ze by ich mohli mat aj na slovensku. Ale aj ja som dlho hladala len cisto bavlnene.

ludmilabb
21. feb 2011

@bubinko83 najlepsie su Tatrasvit, daju sa objednat aj cez net, nove aj nosene, my sme dake podedili,

@ivanajelinek v Dmku som pancuchy Alany nikdy nevidela, poznam len plienky 😀

p.e.t.u.l.k.a
21. feb 2011

Ahojte holky ,
mám dotaz malá od švagrové má taky atop. akzém, teď jsme našla leták o těchto výrobcích http://www.emulips.cz/barosova/zkusenosti.htm a tuto středu má o těchto výrobcích přednášku a tak nevím jestli to není jen nějaký blaf , jestli mám o tom švagrové říct 😒 Díky moc 😉

bubinko83
21. feb 2011

@ludmilabb ,dakujem poobede idem do mesta tak pozriem u nas niekde či ich nemaju a ked nie popripade objednam.Ale myslim že najdem aj v kamennom obchode 😉

luthien.k
21. feb 2011

@p.e.t.u.l.k.a, viz. IP - atopikovi žádné zázračné bylinné preparáty nepomůžou.

@nikuskabee, doufám, že nehodláš zkoušet jogurt v pěti měsících...??? 😕

@bubinko83, takové punčochy vyrábí i firma Loana.

p.e.t.u.l.k.a
21. feb 2011

@luthien.k jj děkuji za odpověď 😉 Jsme jí říkala, že ať si pořídí internet a tady na vaši diskuzí se poradí 😉 Ona má dvě dcery a vlastně obě ho mají , jen teda ta mladší hodně ☹

bubinko83
21. feb 2011

@luthien.k ,možem sa ta spytat prečo si proti bylinnym preparatom? Ja som začala davat tiež alemu kvapky Regalen po dohode s pediatrom a myslim,že mu ubližit nemožu.Dala mi presne davkovanie a budem čakat.Ono najhoršie je to že to teličko sa nevyčisti hned ,ale tym kvapkam to nejaky čas trva dokonca mi ta pediatrička povedala,že zo začiatku sa može ten stav aj dost zhoršit.Je to viac menej na detoxikaciu.

luthien.k
21. feb 2011

@bubinko83, u atopiků je s bylinkami na místě vždycky velká opatrnost až zdrženlivost. Řada z nich jsou samy dost silné alergeny (například heřmánek, o tom je to dosti známé, ale jsou i jiné), zvlášť u dětí, které prokazatelně reagují na nějaké druhy ovoce a zeleniny může díky zkřížené alergii existovat i reakce na byliny patřící do stejné čeledi (třeba alergici na mrkev, celer, petržel by si měli dávat pozor na pelyněk, heřmánek, pampelišku, podběl, měsíček, sedmikrásku, řebříček a mnoho dalších). Podávat bylinky atopikovi je prostě riziko. Kdyby zhoršení AE trvalo, jak říká pediatrička, déle než týden, tak bych milé bylinky hodila do koše (já teda už dřív).

karolina969
21. feb 2011

Ahojky. Chci se zeptat, když nedáváte dětem mléčné výrobky, jak nahrazujete vápník? Nebude chybět? Vím je v máku, sardinkách, luštěninách, špenátu....ale to je zatím pro nás tabu ☹ Já jsem mléčné výrobky ještě nezkoušela,takže vlastně ani nevím, jesli malému vadí, ale chci vydržet aspoň do 1 roku.

luthien.k
21. feb 2011

@karolina969, to je velmi individuální, záleží na stáří prcka, jestli a jak často je kojený nebo kolik vypije UM, jaké má další případná dietní omezení.... Zkrátka se to musí dopočítat a podle toho něco navrhnout, tak když napíšeš konkrétně, jak je to u vás, můžeme se o to pokusit 🙂

bianka234
21. feb 2011

ahojte, kto ste boli na krvné testy kázali vám vysadiť antihistaminiká alebo nie?

modra1
21. feb 2011

@bianka234 naša doki to má na dverách, že treba vysadiť, inak môžu byť výsledky skreslené.

karolina969
22. feb 2011

@luthien.k Malému je 8 měsíců, je kojený asi 4-5krát denně. Jí zeleninu, ovoce, zkoušíme vajíčko. Chceme začít i s kašičkama, ale nemléčnýma do vody.Zatím občas dám Sinlac. Můžu mu udělat kaši třeba do oves milku nebo reis drinku bez Ca? Já se pokouším taky nejíst mléčné výrobky. Občas si dám tvrdý sýr nebo smetanu do kávy.

luthien.k
22. feb 2011

@karolina969, potřeba vápníku u tak starého dítka je cca 500 mg denně, kojením mu dodáš cca 280 až 350 mg, dejme tomu 300, ať se to dobře počítá. Kolik sní příkmů, plnou dávku, nějakých 200 g zeleniny a 200 g ovoce? Když se budeš snažit dávat zeleninu bohatou na vápník (alespoň každý den porci z brokolice, květáku, fenyklu (bulva), špenátu, růžičkové kapusty, pórku, červené čočky, zelených fazolek, pokud můžete), zavedete postupně ten žloutek (doufám bez problémů 🙂), tak zbytek dodá stravou. V ovoci bohužel moc vápníku není (je, třeba v pomerančích, ale ty nejsou zatím rozhodně vhodné 🙂)
Jo a kaše můžeš dělat do těch nápojů bez vápníku, určitě 🙂

@bianka234, jak píše @modra1 🙂

luthien.k
22. feb 2011

Jo a Ty, @karolina969, doufám nějaký vápník doplňuješ, reis drink calcium plus alespoň Caltrate plus nalačno?

karolina969
22. feb 2011

@luthien.k Popravdě, já to dost flákám, ale občas si dám Biomin H i Reis drink. Malému dávám zatím jen brokolici, květák vyzkoušíme. Díky za rady 🙂

karolina969
22. feb 2011

@luthien.k A kdy bych mohla prubnout ten jogurt? Já jsem chtěla tak kolem 10.měsíce. Nám doktorka řekla vyzkoušet hned, ale nechce se mi do toho ještě.

bianka234
22. feb 2011

@modra1 aj naša to má na dverách, ale nikdy pred odberom mi to nepovedala, dokonca ma minulý rok objednala na krv hned na druhý deň, takže si musela byť vedomá toho že ich nestihnem vysadiť. kožná mi ale povedala že mám vysadiť, ale keby bolo zle mám mu ich dať, že to nevadí, tak neviem čo, ale dala som mu ich lebo nemohol zaspať.

modra1
22. feb 2011

@bianka234 keď tvoj malý je špeci prípad, opýtaj sa jej rovno pri odbere či to skreslí výsledky, možno aj podľa toho čo berie. ALe antihistaminiká skresľujú. Ako si písala o hyzale, môj syn ho bral, 2 balenia, mal to predpísané v lete ako prevenciu, nežiadúce účinky som nespozorovala. ALe on nikdy nebral zodac.

luthien.k
22. feb 2011

@karolina969, určitě můžeš postupně i ten fenykl, špenát, cca za měsíc červenou čočku, kapustu, zelené fazolky.

Ten jogurt - já bych ho zkusila. Dnes se říká podle nejnovějších poznatků, že potenciální alergeny, jako je vejce, BKM a lepek, se mají pomalinku zkoušet už od půl roku, když je dítě ještě dostatečně kojeno. Zkus to nejdřív přes sebe, když nebudeš zrovna testovat nic nového přímo na Vojtovi, a to první den jogurt, druhý den jogurt a tvrdý sýr, tředí až sedmý den si dávat mléčné výrobky dle libosti a když se nic nestane, tak bych zkusila BKM i přímo, pro prcka jen a jedině ve formě bílého jogurtu (začít jednou lžičkou první den a postupně zhruba zdvojnásobovat množství).