Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
5. máj 2011

@luthien.k áno, pampeliška. Je to len skúsenosť, nič iné som o tom nezisťovala. Presne teraz je to obdobie prvých mladých púpav kedy tie stonky treba jesť.

kazdovci
5. máj 2011

@luthien.k aj moj drahy ma alergiu na pupavu teda pampelisku a dokonca tak zlu, ze ked vypil Rajec ochuteny pupavou, mal alergicku reakciu...co uz tam moze byt z realnej pupavy......

michaelabj
5. máj 2011

@kazdovci @lojzina
videla som, že ste riešili škriabanie, najmä v noci. U nás je to tiež asi najväčší problém. Malý má ekzém od narodenia a v noci spí doteraz ešte zabalený do Tetra plienky, štýlom ruky k telu... no už aj tak sa vie z nej vymotať a škriabať sa. Ked bol malinký používala som rukavičky, ale potom si ich už dával dole a nevedela som mu ich tam udržať.
Kúpila som aj drahé body pre alergikov za 18 EUR kus!, to je fajn, no cena hrúza... a potom mi kožná predpísala zdravotnú pomôcku - tubulárny obväz a ten je super!
Je to vlastne super elastická, jemná "rúra", odstrihnem kde chcem a na koncoch zvnútra uviažem nitkou uzlík. Dá sa to natiahnuť aj na nohy, ja plánujem na leto na podkolenie, lebo tam sa mi škriabe a používam ich aj na deň do kočiarika, aby sa neškriabal ked spí... Materiál dýcha a môže sa pod to aj natrieť mastičky ako obvykle...
Neviem, či je Vám to ešte potrebné, len som chcela podať dalej dobrú radu 🙂

lojzina
5. máj 2011

@michaelabj ahoj,moc dekuju za tip,tohle mame vyzkousene,bohuzel,co je vetsi tak si to strhava ☹ ,jinak je to super vec.ale skrabe se i pres to 😒

michaelabj
5. máj 2011

@lojzina strháva? Tak ho je šikovník teda 😒 ja som mu odstrihla také dlhšie až po lakte, no je ešte drobec, tak je pravda, že si to strhnút ešte nevie... čítala som, že síce to nie je dokázané, ale škrabanie je vždy intenzívnejšie v noci - a kedže som ekzematička aj ja, tak to môžem potvrdiť. Nemám ekzem veľmi aktívny, v podstate len na rukách, ale teraz ked sa viac čapem pri malom vo vode, tak sa mi často stáva že sa v noci budím a škriabem do bezvedomia :(( takže sa drobcovi ani nečudujem, hoc sa na to nedá niekedy pozerať ako si drie tvár ☹

lojzina
5. máj 2011

@michaelabj no,jsou mu skoro 4...kdyz sem ho rano oblikala,uplne sem se zhrozila,vypada jak tyrane dite 😅 😔 ,skrabe fakt vsude.ekzem ma ted teda svetlej,nic hrozneho,ale ty skrabance vypadaji desne.Nevim jak ho ,,premluvit"aby si je nechal aspon den.myslim ty zabaly.

michaelabj
5. máj 2011

@lojzina :D jááj, ja som myslela, že ten mladší má ekzem. Nejako mi to v tvojej línii ušlo, že ekzem ma ten starší syn ... tak to hej, tomu už teraz rozumiem, že si to vie strhnuť ... bodajby nie v tomto veku 😎
U nás starší nemá nič, vôbec --- ani žiadnu alergiu na jedlo, nič ---- chvalabohu sa mu nikdy nič neprejavilo a tento drobec hned pár týždňov po narodení som vedela o čo ide :(

lojzina
5. máj 2011

@michaelabj no,tomu mladsimu se po ockovani v 10.-mesici AE projevil,ale nic hrozneho,neskrabe se,promazavame,ZATIM dobry.A dcera,ta ma jen mensi potize,na jare pokaslava,bere prasky,ale skoro o tom nevime 🙂

lojzina
5. máj 2011

@luthien.k ahoj,prosim prosim,mam otazecku,zitra jdu do lekarny,to ichtyo-je primo od nejakeho vyrobce nebo to tam namichaji?Ja nasla na netu treba od Dr.Millera...muze byt?

lojzina
5. máj 2011

@luthien.k muzu jeste jednu? 😔 .Ohledne tech matraci,brouzdam po netu,hledam a ctu,a nejde me do hlavy,kdyz nekde uvadi ,,protialergicky potah"-znamena to zaroven ze je protiroztocovy? 😕

luthien.k
5. máj 2011

@lojzina, to je přesně ono 🙂

lojzina
5. máj 2011

@luthien.k dekuju 🙂

luthien.k
5. máj 2011

@lojzina, jé, já toho psala víc a ono to zmizelo 😕 Na ten potah se zeptej Věry tady: http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3...

lojzina
5. máj 2011

@luthien.k jj,znam ty stranky,jen,kde tam najdu primo p.Veru?Porad se dostavam jen na nejake odbor.dotazy na lekare z Brna...

luthien.k
5. máj 2011

@lojzina, aha, tak jiný odkaz, dole je vstoupit do diskuze... 🙂

lucinenka001
5. máj 2011

@luthien.k

Ahoj Luthien. 😉

dakujem za odpoved 🙂. Ano, dobre si pametas pijeme mliecko HAMI. Aj ja som prekvapena, ze zareagoval, drobec tú bradu ma stale troska cervensiu. Dnes som mu nedala radsej jogurt. Ono mal na licku take fliacky a aj bradu z toho jogurtu podla mna, lebo nic take ine nejedol. Moze to byt teda aj ta marhula, ze reaguje? Nie este nikdy predtym ju nepapal. Cize radsej teraz vynechat a urobit test na marhulu a tak podat potom cely jogurt, alebo vynechat do zmyznutia ekzemu a mozem opat dat. Ono to len vecer mu vyskoci ekzem a rano ma peknu plet 😉 . Tak neviem ake je najlepsie riesenie teraz. Dakujem

modra1
5. máj 2011

Dávam do pozornosti, zajtra na čt1 v relácii Sama doma bude téma Atopický ekzém. DNes bola Potravinová alergia, zapla som však až ku koncu, tak ak ste niektorá pozerali a boli tam užitočné info, ktoré tu ešte neodzneli, napíšte ich. Bolo tam napr., že deti by do 3 rokov nemali ochutnať ryby, najmä morské nie. Sama som z toho zmätená, malej som už vyskúšala nejaké druhy rýb, napr. aj lososa, bez reakcie. Je to už v pohode, či ich mám zatiaľ vyradiť z jedálnička? @luthien.k čo na to dr. Fuchs?

lucinenka001
5. máj 2011

Kočky ahojte.

Citam v prispevkoch vyssie, spominate, ze opalovacie faktory vyssie ako 25 a 30, škodia nasim drobcom? Preco?
Ja som kupila cca 2,3 tyzdne dozadu pre nasho drobca Biodermu 50, ale je pravda, ze mensi ochranny faktor v tej lekarni ani nemali. Jedine co mi ten lekarnik poradil, ze mam zobrat ten krem pre nesie deticky, ze tam je to zlozenie este jemnejsie tak som zobrala t en. Tak zacnem patranie po bločku od kremu a skusim ho vymenit za nizsi ochranny faktor.
Kočky je aj tak moznost, ze pouzivame BIODERMU a ja som tiez kupila Biodermu aj opaľovák, ze drobcovi moze skodit? Alebo to treba jednoducho otestovat? Dakujem

martinka1981
5. máj 2011

Našla som sol do kupela z Podhajskej 🙂
http://ezoshop.sk/53-energy/173-biotermal-biote...

už som aj objednala tak som zvedava,už sa tešim ako si aj ja urobim kupel po sto rokoch 😀

martinka1981
5. máj 2011

@modra1 o kolkej to davaju?

lucinenka001
5. máj 2011

@modra1

Modra ahoj. Dakujeme za informaciu. Pozrela som kedy to pojde ak som to dobre nasla tak zajtra o 12:30
Sama doma. Je to tak? Ja si to urcite pozriem taktiez. Inak s tymi rybami ma to zaujima taktiez, pretoze ryby su urcite zdravsie ako maso podla mna. A ako ich pripravujes, akym sposobom? Ja mam rada rybu pangasius, neviem ci to zvyknes robievat a to som minule dala fakt len maly kusok drobcovi a chutilo mu. Tak neviem teda kočky mozu nase ratolesti rybky ci nie?

lucinenka001
5. máj 2011

@martinka1981

ak som dobre nasla o 12.30, ZAJTRA ČT 1 😉

peya104
5. máj 2011

@kazdovci vadí mu pupava aj na dotyk? či len kozumacia.? lebo teraz v tomto pupavovom období sa malem mojmu dosť zhoršili ruky na uplnu hruzu ..

valentinuska
5. máj 2011

Ahoj, já jsem jdu po dlouhé době nakouknout a pochlubit se našimi úspěchy 🙂
Leuška má na ruce jeden malinkatý flíček, který jí způsobila nejspíš antibiotika, která musela brát. Ale jinak je všechno o hodně lepší. Papá i jogurt a lučinu a je to OK.
Po mém extempore, kdy jsem musela řešit, že měla úplně rozhozené trávení a stolici i po Nutrilonu AC a doktorka mi nějak nedokázala poradit ani pomoci, tak jsem vyzkoušela Bebu a jsme v pohodě - můžeme i jenom HA.

Já jsem začala jíst mléčné výrobky, moc mi to chybělo a bylo to znát na kostech a kloubech ☹ Ten vápník v přášku Biomin H se mi nějak moc asi nevstřebával, přitom jsem ho jedla o půlnoci, předtím jsem 4 hodiny nejedla a potom do rána taky ne ☹ Teď mám vápník doplněný, s mlíkem se to snažím nepřehánět, ale ekzém mám já ☹ Takže evidentně ty mléčné výrobky mi vadí a teď nevím, jak to nějak dobře skloubit dohromady ☹

valentinuska
5. máj 2011

@modra1 tak mořské ryby nesmí i naprosto zdravé děti do 3 let 🙂

martinka1981
5. máj 2011

@lucinenka001 no skusim to pozrieť aj ja,ak deti dovolia 😉

lucinenka001
5. máj 2011

@martinka1981

presne tak, alebo ak nepojdem von vtedy 🙂, uvidime zajtra 🙂

martinka1981
5. máj 2011

Baby,malej som začala davať prikrm. Papala brokolicu,lenže ja niesom si ista či ma reakciu či nie 😖
Zahyby pri kotnikoch ma červene,raz menej raz viac,ale mala ich trochu aj ked som jej brokol.nedavala. Sem tam jej zčervenie aj neake to miesto na nohach . Tak ja fakt neviem.Dnes mala brokolicu 3 -ti krat. ja už fakt neviem čo by ju mohlo draždiť. Rozoberali ste tu tie pupavy a tych tu mame habadej tak neviem 😝

luthien.k
6. máj 2011

@lucinenka001, počkej ještě aspoň týden - bez jogurtu a meruňek - a pak otestuj ty meruňky 😉

Vyšší faktory dětem neškodí!!! To jdou individuální problémy, takže se neboj a jako každou jinou novou kosmetiku to otestuj a když to bude sedět, tak klidně maž faktorem 50plus 😉

luthien.k
6. máj 2011

@modra1, dr. Fuchs má názor stejný - píše tam samozřejmě, že "z alergologického hlediska", jiné hledisko je to výživové, protože ryby jsou jediným zdrojen omega 3 nenasycených kyselin, které tělo dítěte také potřebuje... Existují různé preparáty s omega 3, zeptám se Věry, co doporučuje ona.

Sama doma - tady je archiv pořadů: http://samadoma.ceskatelevize.cz/celyPorad.asp
Včerejší díl tam ještě není, ale jistě bude, pak na něj mrknu... Obecně ale jsem v tomto pořadu slyšela už i dost nesmyslů (tedy dřív, my nemáme TV a na netu na to nekoukám, ale dávají to myslím i online), takže za 100% berou minci bych to nebrala. Vzpomínám třeba na to, jak jsme s děvčaty v tématu biodítě diskutovaly o nějakých radách na téma svačiny pro malé děti a že tam radily pomazánku z nivy pro předškoláky a pod. a to se podle mě teda neshoduje se zdravým životním stylem, ke kterému bychom měly naše děti vést, ani náhodou. Takže důvěřuj, ale prověřuj 😉