Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

rebelie
1. mar 2012

@baca Já jsem atopik a dokonce jsem závodně plavala... a kupodivu se mi tím každodenním máčením ekzém nezhoršoval... takže bych to určitě vyzkoušela.

germaine
1. mar 2012

@kam.zyk Zajímavé téma, kterým se v poslední době hodně zabývám = štítná žláza a poruchy s ní spojené u atopických žen. Větší sklony k tomu mají atopičky a údajně je to daň za přílišnou konzumaci mléčných výrobků a havně to souvisí s pobíráním horm.antikoncepce. Hlavně se tedy jedná o autoimunní onemocnění a s tím souvisí- jak se podpoří funkčnost jater, tak je vyhráno a namísto zvyšování dávek (příp.operace) se děje opak. Je na to celý komplexní postup, kdyby to někdo chtěl, pošlu do IP, tady by to zabralo moc místa.

Tohle jste psala před pár dny...mohla bych prosit bližší info? Díky moc 😉

endlessblue
2. mar 2012

Holky, syn 6 měsíců je těžkej atopik. Už ho bohužel nekojím (cca týden) a jedeme na Nutrilonu AC. Když jsem kojila, jedla jsem kvůli němu probiotika. Můžu teď dávat probiotika přímo jemu? A jaká? Díky.

luthien.k
2. mar 2012

@endlessblue samozřejmě, BioGaia. Je po Nutr. AC lepší?

endlessblue
2. mar 2012

@luthien.k Mno, řekla bych, že je to tak stejné, jako když jsem držela tu striktní dietu. Ale je to teprve týden, tak tomu dávám čas. Já jsem hrozně hubla, až jsem postupně o to mlíko přišla. Ale myslím, že by kojení přestalo i bez diety...... v noci je hodně neklidnej a já jak už půl roku spím max 4 hod. (rozkouskovaně), tak se mlíko netvořilo 😖
V červnu (bude mu 10 měsíců) pojedeme k moři, jezdím do solné jeskyně a snad i jaro pomůže 🙂

zuzuzuzu7
2. mar 2012

huraaaa...dnes sme uplne cisty!!!

luthien.k
2. mar 2012

@endlessblue oni silní atopici obvykle potřebují Neocate... Moře ani solná jeskyně nepořeší příčinu, moře určitě aspoň na 3 týdny mimo sezónu.

endlessblue
2. mar 2012

@luthien.k Já vííím, jenže jak přijít na příčinu? BKM jsme vypreparovali. Začnu s nemléčnýma kašema zadělanýma do AC. Ze zeleniny má zatím jen mrkev, bramboru, cuketu. Přidávám postupně krůtí maso.
K moři jedeme na 2 týdny. Na podzim ještě jednou. Vím, že to není řešení, ale minimálně se mu uleví. Můj otec měl ekzem do dospělosti. Takže u nás to není jen ten dětskej ekzémek, kterej časem vymizí ☹

luthien.k
2. mar 2012

@endlessblue mrkev taky často vadí, určitě zaváděj pět dní po sobě všechno a pokud ani za 14 dní nebude lepší, zvážila bych Neocate.

endlessblue
2. mar 2012

@luthien.k Zkusím.... jen je to teda neskutečná palba, za ten Neocate. On i ten Nutrilon (plechovka za 288,-) je mazec, když malej vyzunkne týdně 2 ☹

luthien.k
2. mar 2012

@endlessblue to si samozřejmě nech napsat, mně to na zkoušku napsala i dětská, doplácím 211,- Kč.

endlessblue
2. mar 2012

@luthien.k A jak dlouho by to měl malej pít, abych mohla s jistotou říct, že to pomohlo? Díky.

endlessblue
2. mar 2012

Jůů, právě jsem koukla na cenu těch kapek BioGaia... 610,- 😕 za 10ml. Jak dlouho to vydrží? Mě regulerně padne celá mateřská měsíčně na léčení ekzemu 😔

luthien.k
2. mar 2012

@endlessblue nejlíp kolem 14 dní. No a drahé to je, ale pro tento věk jsou ty kapky nejlepší. Vydrží cca měsíc, kdyžtak mě holky opraví, já je začala dávat nedávno, jak se malý odstavil, do té doby jsem brala probiotika já.

lucinenka001
2. mar 2012

@luthien.k

Katka, ahoj 🙂

dakujem za spravu 🙂

liwka
2. mar 2012

ahojte, neviem, ci je tu niekto, kto sa bol liecit v ODLU v Travnici, no mam spravu od jednej baby, co tam je prave teraz: Mile mamicky, oteckovia, pacienti a aj ti, co ste sa chceli stat pacientmi....vcera som prisla do Travnice a prave im riaditel prisiel oznamit, ze k 1.4.2012 ustav zatvaraju !!! Dovod su samozrejme financne problemy.....Vsetci boli v soku a neviem ci by mohla pomoct medializacia a podpora rodicov, ale ak by ste niekto vedeli ako pomoct, pokusme sa, lebo to bude strasna skoda, kedze je to jedina takato liecebna na Slovensku....

xmalij
2. mar 2012

davate nekdo kachni maso (prsa a vyvar z krku) detem? Nemelo by snad skytat nejaky omezeni pri HA strave, ze? diky

modra1
2. mar 2012

@xmalij dávam, v pohode, ale či tam je možnosť nejakej skríženej alergie na vajce - netuším

xmalij
2. mar 2012

@modra1 diky, kruta pri alergii na vejce nevadi, tak snad kachna taky ne..to je fakt vyssi divci 🙂

michamicha
2. mar 2012

@xmalij dávám kachnu, husu i krůtu a v pohodě 🙂

xmalij
2. mar 2012

@michamicha
@modra 1
diky 🙂

viktorkaja
3. mar 2012

Dobrý den,
prodám 4 nenačaté plechovky Neocate.
kontakt: viktorinovaj@centrum.cz

blankarybka
4. mar 2012

Někde jsem četla, že ty kapičky BioGaya, co tu pořídíte za 600,- , koupíte v Polsku za 240,- 😉
Nevím... ještě jsem se po nich v Polsku nepídila, ale tak za zkoušku to stojí... je to dost velký rozdíl!

blankarybka
4. mar 2012

@luthien.k Ahoj 🙂 Léčíme genciánou tu bakterii, ale nic moc... jen to trochu zesvětlalo 😒 Jak ho moc nekoupu, tak je ještě furt fialový, tak nevím... dát tomu čas nebo patlat něco přes to?? 😕

germaine
4. mar 2012

@blankarybka Já si je objednala na MMB od paní z Polska a rozhodně 240,- Kč nestály...už si sice nepamatuju přesně kolik, ale myslím, že kolem 500,- 😉

blankarybka
5. mar 2012

@germaine Tak to je blbý... zrovna jsem přemýšlela, že si pro ně zajedu a radovala jsem se, jak ušetřím 😀

skolara
5. mar 2012

ahojte kocky
No moja mensia kocka mala AE na celom krku do cervena rozozrate a aj pod pazuskou , drsny chrbat aj rucky. A dali sme prec nausnice (nastrelovane) a prestavam davat body alebo veci kde sa tie cvoky zapinaju priamo na telo a ekzem zmizol takze to bola zrejme dotykova alergia na nikel.
Spojila som si si dva a dva ze problemy sa zhorsili s nausnicami. Ona casto spavala v pyzamku svokami mala sem tam cervene v zahyboch a nejake tie bodky na tele a s tymi nausnicami sa to hrozne zhorsilo. Mne to tuklo az po 2 mesiacoch dovtedy sa chudatko skrabala ako diva ☹
Takze kocky pozor na cvoky na veciach !!!!!! 😉 😉

germaine
5. mar 2012

@blankarybka No, kdyby byly za 240,- a napočetla sis poštovné, tak bych je brala taky 😉

valentynkaa07
5. mar 2012

@blankarybka
@germaine zdravím, tady na MK jsem četla, že ty kapky sice stojí polovic, ale taky je jich poloviční možství, nevím jak v Polsku, ale na Slovensku jistě, tady jsem našla diskusi, ze které to vyplývá
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kvapky-b...
je to staršího data, ale každopádně pozor na rozdíl v množství 😉

@skolara kontaktní citlivost na nikl je dost častá, mě jí taky zjistili, blbý je, že není všude složení, jako na potravinách 😀 aby člověk věděl, kde ten nikl vlasně je, nebo neni 😕