Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nika80
12. apr 2013

Ahojte, neviete mi poradiť, čím môžem natrieť dcére ekzém na intímnych partiach?

chovancova27
12. apr 2013

@meg_junova
@ivia123 Môj 2-ročný synček podstupuje už 3-tí mesiac homeopatickú intenzívnu liečbu vrátane ožarovania plasmou u homeopata raz týždenne, a táto homeopatka mi prikázala malého kúpať v sode bikarbone. Zatiaľ som ho v nej kúpala 2x, zabúdam na to🙂 ale budem ho kúpať v nej intenzívnejšie, keď hovoríš že Vám to tak pekne zabralo.

janette82
13. apr 2013

@luthien.k Opet se na Tebe obracim s prosbou o radu. Dnes uz je to osmy den, co je Lucinka na UM pro tezke alergiky. 4 dny na Neocatu a ted 4 dny davam Alfamino. Po Neocatu mela stolici zelenou, skoro az cernou, ale prislo mi, ze bez krvavych nitek (i kdyz se to z tak tmave stolice moc poznat nedalo). Po tom, co nam dr. predepsal Alfamino ma stolici opet zlutou, ale krvave nitky jsou tam porad a prijde mi, ze vic nez driv. Mam pocit, ze uz je na UM. pro silne alergiky dost dlouho, aby krev ze stolice zmizela. Jinak va slozeni Alfamina pisou, ze je bez laktozy, ale v podrobnem rozpisu slozeni pisou, ze je tam 0,01g/100ml laktozy, tak tomu uplne nerozumim. Muze ji ublizovat i tohle malo? Nebo muze jit o nejaky uplne jiny problem, nez je alergie? Uz si nevim rady a k doktorovi jdemeaz na konci pristiho tydne. Moc dekuji za radu!

luthien.k
13. apr 2013

@janette82 laktóza by toto dělat neměla. Já být Tebou, tak dr. aspoň zavolám a poradím se s ním, nemá smysl tu něco vymýšlet, toto už patří do rukou lékaře, případně k dalšímu vyšetření. Držím pěsti!

janette82
13. apr 2013

@luthien.k Moc dekuji za rychlou odpoved. V pondeli zavolam dr. Z nekterych diskuzi vim, ze nekdy se krvavych zilek zbavit nejde, ze se stolice upravi a zilky vymizi az s prvnimi prikrmy, ale me to prijde divne. Preci jen by tam krev byt nemela. Setkala jsi se nekdy i s timto? Ze krev ve stolici byla porad?

luthien.k
13. apr 2013

@janette82 ano, setkala. Někdy prostě musí to trávení vyzrát. Většinou se na nic nepřišlo, čím to je způsobeno, někdy hrála roli i autoimunita. Ale to jsou opravdu otázky na zkušeného gastroenterologa.

janette82
13. apr 2013

@luthien.k Takze je mozne, ze to ani alergie na BKM neni? Ze proste jen nema vyzrale traveni? To by byla super zprava.

luthien.k
13. apr 2013

@janette82 tak jestli je to super zpráva, to nevím, ale teoreticky je to možné, že tam je jiný problém, já osobně beru ABKM jako to nejmenší zlo, které se dá snadno odstranit, resp. příznaky dietou a vymizení nastane časem samo.

meg_junova
13. apr 2013

@chovancova27 No teda neviem, ci my sme vynimka, ale ta soda je ZAZRAK 🙂 co my sme uz vsetko vyskusali a vselico pobrali a mastili, tak tato soda je uplne skvela, vsetky ekzemy z tela mu zmizli a to za 5 dni 🙂 🙂 🙂 Konecne sa aspon trosku kludne vyspim 4hodiny vkuse v noci 🙂)))

modrofuzik11
13. apr 2013

@nika80 skus bepanthen. ten je dobry ako na ekzem, tak na zacervenalu pokozku (zapareniny). mojim detom to pomohlo.

nika80
13. apr 2013

@modrofuzik11 ďakujem, vyskúšam.

demo
13. apr 2013

@nika80 ak je to urcite ekzem, tak radsej sudokrem. Tym sa maze a vysusuje ekzem. Ked sa to upokoji tak az potom by som to natrela bepanthenom. Takto sa obvykle postupuje aj pri ekzemoch na inych castiach tela.

nika80
13. apr 2013

@demo bola som s ňou u detskej, lebo som si nebola istá, či to má zapareninu alebo ekzém. Doktorka sa na to pozrela a povedala, že je to ekzém. Malá je teraz aj chorá, tak má celkovo zhoršený ekzém, akurát, že na šuške to má prvý krát. Natierame jej to sudokrémom, pytiolom a dr. mi dala aj imazol.

demo
13. apr 2013

@nika80 mozno by stacil ten sudokrem, dobre funguje na ekzemy a navyse je na intimne miesta ako stvoreny. Ale mozno ma dr. pravdu.






@nika80

vrtulka81
14. apr 2013

@nika80 my sme měli stejný problém,imazol byl lepší než všechno,mě teda připadal o něco lepší než sudocrem,bepanthen se třeba vůbec nechytal,ale každá prdelka je jiná 🙂

nika80
14. apr 2013

@vrtulka81 a malinkej sa tam už ekzém stratil? Videla som tvoj fotoblog a malinká si toho teda dosť vytrpela a vy s ňou. My sme malej nasadili eliminačnú diétu, ktorá jej aj celkom pomohla, ale teraz je chorá a užíva ATB, lebo jej v hrdle našli streptokoka aj stafylokoka a ekzém sa jej zase zhoršil. Niekedy mi je až do plaču, keď jej nemôžem pomôcť od svrbenia. Na noc jej musíme dávať rukavičky a niekedy ich má aj cez deň. Teraz mám problém jej zohnať overalové pyžamo na 3 roky zo 100% bavlny.

luthien.k
15. apr 2013

@nika80 v místech zapářky bývá často přítomna kvasinková infekce, proto spíš doporučuji Imazol krémpastu a jednorázově bych to přetřela i genciánou.

nika80
15. apr 2013

@luthien.k ďakujem

vrtulka81
15. apr 2013

@nika80 tak ekzém máme pod kontolou,teď je nachlazená,nebo spíš má rýmu,ale u ní těžko říct jestli je to klasická rýma nebo alergická☹ Je taky zhoršená,ale i tak v pohodě 🙂 Jo z tama jí ekzém zmizel a už se neukázal,tak snad to ten imazol zvládl.Určitě sou weby kde se dají ty overaly sehnat,ale sou dost drahé,je jednoduší našít vlastní rukavičky přímo na pyžamo.Nevím proč na takových věcech rýžují,strašně mě to štve.Zdravému děcku koupíš pyžamo za dvě stě a pohoda,za tyto člověk dá minimálně pětset ☹ Je to smutné,jak kdyby sme ty peníze neměli kam dávat .Už sem přemýšlela že je snad začnu šit,i rukavičky.Dát za jedny 60,- + pošta..... to je zlodějna,přitom na nich nic není.Fuj sem se rozohnila 🙂

nika80
15. apr 2013

@vrtulka81 tak je dobre, keď ho máte pod kontrolou. Aj naša je teraz chorá (sopeľ a kašeľ) a celá je vysypaná, najhoršie je, že posledné dva dni sa dosť škriabe. Celý deň aj cez noc má rukavičky (tiež sme jedny objednali za 3,- Eur ale našťastie mám šikovnú svokru a ušila nám ďalších 15ks 🙂 ). Teraz som jej chcela objednať zo stránky prealergikov.sk overalové pyžamo a pyžamové gate + rukavicové tričko, len nad tým ešte dosť uvažujem, pretože aj s poštovným to vychádza cca 45,- Eur 😝

tvvigina
16. apr 2013

MAMINKY PROSIM VAS ma nejaka zvas miminko nebo ditko co ma atopicky ekzem? kamoska ho ma a ted to zjistili i u male ma 1,5mesic atak ji chci poradi neco osvedcenho. ona jako vi co ona muze a co ne a masticky co ji pomahaji ale tak se ptam ze za kazdou radu je stastna.dekuji moc

luthien.k
16. apr 2013

@tvvigina žádný zázračný a jednoduchý prostředek na AE neexistuje, ale velmi pomáhá dodržovat postup uvedený v těchto článcích: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... Jinak v 1,5 měsíci diagnostikovat AE, to je celkem odvaha, zkušení kožní to obvykle nedělají před třemi měsíci věku.

tvvigina
16. apr 2013

@luthien.k No ona to ma kamoska a mala se ji osypala a myslela si ze sou to jen potnicky ale zasla stejne radsi za dr a ta ji rekla ze je to ae jenze me posledni dobou prijde ze to doktori rikaji na vsechny vyrasky. ja nevim no. tak sem ji chtela nejak poradt co s mimcem no.

vrtulka81
16. apr 2013

@nika80 to sou fakt zloději nechutný 😠

luthien.k
16. apr 2013

@tvvigina a byla u kožního? V rodině mají alergie, astma, atopický ekzém...?

luthien.k
16. apr 2013

@tvvigina jinak v tomto věku má řada miminek kožní problémy a zdaleka ne všechny mají atopický ekzém.

tvvigina
16. apr 2013

@luthien.k myslim ze jen u obvodni prave. no ta kamoska ma ten atopak uz cca 15let , a jine alergie maji jen presne nevim jake. clanek ji vytisknu a predam na net zas tak moc nechodi 🙂 a reknu ji at jde nekam na kozni 🙂

luthien.k
16. apr 2013

@tvvigina pokud je atopie v rodině, tak ta pravděpodobnost, že je to AE, je vyšší, ale pořád v tomto věku to ještě být nemusí. Na kožní bych šla určitě a články jsou moc dobré i pro dospělé atopiky, to určitě vytiskni 🙂

tvvigina
16. apr 2013

@luthien.k dekuji moc ja ji to vytisknu apredam je vzdy za kazdou radu rada i kdyz uz toho hodne skrz to ze to ma ona vi ale jen prece 🙂

lennik
16. apr 2013

holky prosím, nemáte někdo tip na dobrého kožního lékaře v Praze, který má zkušenosti s atopickým ekzémem u dětí? mám podezření na atopický ekzém u mých dvojčat. moc díky za každou radu!