Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michamicha
23. jan 2014

@kam.zyk jo, lepek mě taky napadl (i s ohledem na další zdravotní problémy a příznaky), tady celý večer studuju recepty a mouky, ze kterých upéct chleba, aby ho mohla jíst celá rodina, protože ve většině mouk a receptů je sója, sójový lecitin nebo různá semínka a ořechy, které zase nemůže Vojta ☹ a je možné, že by moje případná alergie na lepek nebo nediagnostikovaná celiakie mohla způsobovat problémy i Elišce, když je kojená?

katyxq
23. jan 2014

@prchy to je dobře, že už dál neočkuje 🙂 (a že prvně očkovala, no, při tom, co je jim huštěno do hlavy ve škole, jinými lékaři, tak se nechovala neobvykle, vlastně se ani nedá zlobit na ni) .... ta naše taky očkovala, jenže pak už se tak jako ta vaše nezachovala, no, na znamylekat.cz jsem jí taky napsala "príma" hodnocení (kvůli více věcem, nešlo jen o tuhle jedinou věc), malá je u ní regoatrovaná jen proto, že se budeme v létě stěhovat a že kromě preventivek jaksi nebyla potřeba 😀

katyxq
23. jan 2014

@michamicha Já teď zkouším tuhle http://www.dovesfarm.cz/cz/produkty-eshop/bezle... - v návodu je mléko a vejce, já zkusila ovesný mlíko a vejce a super, chuťově lepší jak Schär mix B, líp se s ní pracovalo, ještě tu mám víc jsk půlku pytlíku, tak prubnu s rýžovým mlíkem a bez vajec (nebo s gelem z chia semínek)

monaanom
23. jan 2014

ja som už raz prispela do takejto témy. teraz som ju znovu náhodou zbadala tak pridávam. nám pomohla HOMEOPATKA. aj ked je trošku čudná ale budem jej navždy vďačná. (a keby to ozaj nezažijem tak neuverím že to dokáže)

kristynka4
24. jan 2014

@martinka1981
@kam.zyk tak jsem ráda, že to vím, díky 🙂

martinka1981
24. jan 2014

@kam.zyk ano...ked ma nohy už celkom ok škriabe sa asi len zo zvyku. Presne na wc alebo akonahle ma hole nohy 😒 no a ked ten ekzem tam ma ani nehovorim....minulu noc preškriabala celu ☹

ladaa20
24. jan 2014

@smecka ahojky oba pusobi antisepticky,ale imazol je normalně lečivy připravek u věci co mužou nebo zpusobuji nějakou bakterialni infekci pěkně suši pravě takove ty vřidky ve kterych je nějaka tekutina ,sudocrem je spiš takovy preventivni na opruzeniny, opary a nejake druhy exemu ten fenistil davej klidně 3x denně určo pusobi jinak by tak nespal taky pomaha rychla sprcha a koupel v lehkem roztoku hypermanganu

kam.zyk
24. jan 2014

On ten rozdíl mezi Imazolem a Sudocremem, to je jako rozdíl mezi kortikoidem a promazávací mastí typu Aderma Exomega. Imazol je prostě "chemka" (slangový výraz jedné výrazově kreativní maminky, stejně tak od ní pochází výraz "makeup efekt kortikoidu", což je trefný) a kdo si to neuvědomuje a maže s chemkou (Imazol, kortikoid), jak kdyby to byla Nivea, tak tomu hrozí docela vážná rizika (rezistence, atd., a co s kvasinkou, vůči které se kůže neumí bránit, to nevim nevim...no mě by se to léčit nechtělo, a to už jsem léčila kdeco...) Takže s těma chemkama opatrně - spíš je zasunout na okraj lékárničky a zapomenout, že tam jsou.

demo
24. jan 2014

@kam.zyk na ekzem v intimnych partiach infikovany kvasinkou u nas zabral kokosovy olej. Po mesiacoch skusania vselicoho, aloe vera, sudokrem, dokonca aj imazolu, antibiotickych masti, genciany a pod. som sa na to na mesiac vykaslala. Vyskusala som, ci to neprejde same. A ked nepreslo (a zaroven si to od vsetkych tych sajrajtov oddychlo) tak som par dni aplikovala kokosak a je po probleme. Nikedy naozaj netreba lieciva najtazsieho kalibru.

kam.zyk
24. jan 2014

@demo To je dobře, že vám zabral. Moc dobře a je hlavně klika, že jste na to přišla, jste šikovná 🙂 ALe znám hodně prcků, kde nejenže nepomohl, ale osypali se z něj, a to dost, takže pro ostatní maminky vzkaz - co sedne jednomu, nemusí jinému.

Ten kokosák je dobrá prevence kvasinky pro dospělé, občsa je dobrý to sníst, trochu.

ladaa20
24. jan 2014

@kam.zyk ahojky ona smecka chtěla poradit co na neštovičky a na to je nejlepši imazol nemokva to pod nim pěkně vysušuje tolik to nesvědi a leči to celkem rychle mam to od několika mamin i z vlastni zkušenosti mazala jsem s tim manžela a ten už i řekne co a jak 🙂 pudr byl na prd a svědilo ho to pod nim ještě vic a po imazolu to pěkne rychle zasychalo a hojilo se ono ani sudocrem neni vyhra ja ho použila jen parkrat a spokojena jsem nebyla pišou tam na kolik to neni věci a když jsem to jako prvni pomoc mazala tak mi pak dr řekla ,že na toto teda sudocrem rozhodně ne a napsala jakousi jinou mastičku a ani na opruzeniny nam nezabiral spiš je zhoršil

mimarse
27. jan 2014

Ahoj holky, prosím vás, mám skoro dvouměsíční holčičku a dnes nám řekli, že má atopický exém...máte nějaké rady a typy, co dělat a nedělat...jíst a nejíst (plně kojím). Má ho na celých nožičkách, nárty, ručičky a malinko tváře.

emka13
27. jan 2014

ahojte kočky je vhodný lanolín na pranie u atopikov?

kam.zyk
27. jan 2014

@mimarse Bude se vám hodit návodek, který jsem sepsala - aneb - jak na atopický ekzém:

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

první pomoc je : ošéfovat mazání - čím mažete? A taky stravu, první krok je vysadit mléčné výrobky. Veškeré. Co čím nahradíte:

Vzhledem k nutnosti vynechat mléko a mléčné výrobky (jogurty, kravské mléko, sýry, tvaroh, pomazánky, smetánky, ale i BKM v pečivu, kde mnohdy nalezneme např.syrovátku, odtučněné mléko, atd.) nastává problém, jak nahradit tyto potraviny v jídelníčku a jak suplementovat tolik potřebný vápník.

... margaríny: používat margaríny bez BKM, např. Perla s vitamíny, Alfa vital, Flora light, Stella, atd.

...pečivo : musí být bez BKM – kupovat jen to, kde známe složení - např. balený chléb. Obecně- chléb mnohdy bývá bez BKM, zatímco ostatní pečivo (loupáky, koláčky, atd.) zpravidla nikoli.

...náhrada kravského mléka: k přímé konzumaci jsou, s ohledem na vysokou potřebu vápníku, pro kojící matku nanejvýš vhodná Rýžová nebo Ovesná mléka s přídavkem vápníku, která již dnes jsou běžně dostupná na trhu (v prodejnách Zdravé výživy, nebo v DM – Reis drink extra Ca, atd.). K vaření a pečení lze jako náhradu kravského mléka využít též zmiňovaná alternativní mléka - ale z finančního hlediska je dobré kombinovat je s mléky např.Oves milk, Kokos milk, atd. Nejsou však vhodná mléka sojová ani s přídavkem soji (častý je souběh alergie na BKM a na soju), ani kozí ani jiné savčí mléko.

..náhrada jogurtu: namísto jogurtu si lze dělat pudinky a kaše, a sice z výše jmenovaných obilninových mlék, vynikající jsou též rýžové jogurty, které lze sehnat na pultech prodejen se zdravou výživou. Poznámka - když si děláte pudink z Reis drinku nebo jiného alternativ.mléka, dejte jen 300 ml mléka, namísto (v receptu doporučovaných) 500 ml.

petercova
27. jan 2014

mohla by som poprosit tiez cislo na toho bylinkara vopred dakujem🙂 Maja

katyxq
27. jan 2014

@kam.zyk a kdo může ořechy, tak se dá "jogurt, tvaroh, sýr" dělat z kešu - není to úplně levné, ale chutná to dobře, je to zdravé a účel to splní 🙂
za sebe musím řícz, že rýžové "jogurty" (Kika, Amunáček) chutnají hnusně, uměle ...radši si udělám doma pudink z rostlinného mléka s ovoce, je to uvařené rychle, draho to taky nevyjde. Z rýžového mléka ale pudink nedělám, přijde mi moc slizký, ale z ovesného, mandlového (komu nevadí ořechy) nebo kokosového je dobrý.

@mimarse v albech mám odzkoušené recepty, plus jsem ti poslalala pozvánku do skupiny, kde najdeš inspirace víc

mahulenka87
28. jan 2014

kočky... synčekovi sa posledné dni spravila na zadočku (v záhybe pri guľkách) "zaparenina" a mokvalo mu to. tak som kúpila Imazol. Všimla som si však, že okrem toho má na zadočku takú krupičku - červené bodky, pupáčiky. Tá mokvavá ranka sa po 2 dnoch zmenila iba na červený fľak. Krupičku má však stále... a na tváričke - na líčkach a okolo pusy má červené suché fliačiky. Neviete čo to môže byť? Nič také nepapal, ani žiadna zmena krému apod. ☹ Ďakujem

martinka1981
28. jan 2014

@katyxq ahoj prosim ako robiš "jogurt" z kešu??? Znie to celkom fajn 🙂
Mojej strašej dcere velmi chuti raw puding avokado s bananom a kakaom...mladšej to moc nešmakuje tak by som jej skusila ten kešu 😉 dik moc..

katyxq
28. jan 2014

@martinka1981 já jogurt zatím nezkoušela - ale tady "pribináček" https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/album/sar...
... jogurt se dělá podobně https://www.modrykonik.cz/blog/ketikus/album/na...

martinka1981
28. jan 2014

@katyxq dakujem preštudujem 😉

martinka1981
28. jan 2014

@katyxq paradne albumy....budem chodiť na inšpiraciu 😉

demo
28. jan 2014

@katyxq no to vyzera fantasticky. urcite to vyskusam. pre tych, co toleruju obycajne maslo, moze sa tam dat namiesto toto kakaoveho? lebo ani tu sa neda v poslednom case kupit.

salome123
28. jan 2014

@kam.zyk ahoj, dostala som odporucanie od jednej maminky na tvoju osobu, chcela by som ta pekne poprosit o radu (zacala som sa uz hladat aj v tejto teme, ale kym vsetko prelistujem tak mi to kus potrva).
dcera mala od narodenia mierny ekzem, ktory sa jej v cca 11m vyrazne zhorsil (bolo mi odporucane prestat kojit pretoze sme nevedeli, ci to nie je potravou ktoru ja prijimam), ten ekzem je jednoznacne sposobeny potravinami - o tom som presvedcena. z krvi jej vysla alergia na bielok, zltko, arasid, krab a zemiak a navyse ma znizene IgE. riesime to v imuno-alergo ambulancii a cakame na dalsie vysledky.

moja otazka je ci mozme dat malu ockovat (3.hexa)-ten ekzem nie je rozsiahly, ale je stale pritomny. a este mam pre teba jeden bonus: dcera ma taku zvlastnost co sa tyka ekzemu. ekzem sa vacsinou prejavuje v laktovych jamkach, pod kolenami a vzadu na krku, ALE takmer zakazdym ked ju vyzliekam tak sa zacne skrabat aj na krížoch (teda v oblasti obliciek). je to velmi "zaujimave", pretoze normalne sa tam neskrabe ale ako nahle pride pokozka na tom mieste do kontaktu akokeby so vzduchom , hned sa tam zacne skrabat.

a este som ta chcela poprosit: mas niekde na internete laicky spisane svoje poznatky a rady o ekzeme? tych zopar tvojich prispevkov co som zatial precitala davaju zmysel a chcela by som sa teda riadit tvojimi radami. dakujem.

katyxq
28. jan 2014

@demo to netuším, asi by to šlo, dát tam změklé (ne rozehřáté) ... já to ale zkoušet v nejbližší době nebudu, my teď máslo jedly, ale malá má nějakou hrubou kůži na prdelce a kašovitou stolici, spíš čím dál řidší, plus mi přijde, že až trochu hlenovitou, tak zas dám aspoň na 2-3týdny přisnou dietu a pak se uvidí

katyxq
28. jan 2014

@demo a nebo jde použít kokosový olej, jen to bude mít trochu kokosou příchuť, pokud bys místo části kešu dala mandle, tak to kokosovou chuť potlačí (je to zajímavé, jak kombinuješ kokos a mandle, tak tolik není poznat ani jedno z toho)

demo
28. jan 2014

@katyxq preco tam vlastne musi ist este nejaky tuk? ved kesu su dost tucne, nie?

katyxq
28. jan 2014

@demo aby to ztuhlo, právě kakaové máslo nebo kokosový tuk jsou za teplot kolem 30 stupňů tekuté, ale v v chladu pevné

demo
28. jan 2014

@katyxq aha, skusim teda to kakaove maslo, teraz je vsak nejaky vypadok. kokosovy olej sa mi tam nejako nehodi. dakujem

kam.zyk
28. jan 2014

@katyxq Je to pravda, ty kupované rýžové dezerty jsou nechutný. Lepší si to dělat doma, mě to moc chutná z Kokos milku. A díky za inspiraci 🙂

@mahulenka87 To jsou projevy kvasinky, ta je všude kolem nás a stačí, aby dítě bylo trochu oslabené, např.růst zoubků, očkování, infekce...a naskočí, zimní počasí je pro ni také poměrně výhodné. Lze to krom Imazolu namazat i genciánovou violetí - namazat a nic s tím nedělat, dokud fialka nesleze.

@salome123 Ten ekzém, pokud se projevuje tam, jak píšeš, tak je infikovaný kvasinkou. Takže - mazat ta místa zinkovou mastí nebo Sudocremem. Ta Hexa- jde o to, že tam se musí dodržet určité rozestupy mezi dávkami, dokdy máte nejposlednější termín, kdy ji musíte dát, aniž by se musely opakovat předchozí dávky? Ty rady o ekzému jsou tady

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

kam.zyk
28. jan 2014

@katyxq To jsou hodně zajímavý odkazy!!!