Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

pran
18. jan 2013

Dakujem dievcata, zajtra ho kupime.
@zuzuzuzu7
@martinka1981

tinka0312
18. jan 2013

@pammy ja som skúšala len pšeničné a pomohli veľmi....úplne mi to pokožku ukľudnilo

martinka1981
18. jan 2013

@meg_junova vdaka za info,my ideme na BICOM2000 tak snad to nebude až tak zle,tento ma asi väčšina ludi. Pani nam dokonca da zlavu na malu 😉

martinka1981
18. jan 2013

@pran neni začo 😉 nech vam dobre sadne 🙂

xmalij
18. jan 2013

@martinka1981 tak jsem ho zkusila a skutecne prvni dojem alkohol..ale pekne se vstrebava, je jemny, me sednul taky, nepalil ani na miste kde jsem se cerstve rizla.

martinka1981
18. jan 2013

@xmalij no to je vyborna sprava že?? 😉 🙂 a par kaček 😎

xmalij
18. jan 2013

@martinka1981 presne tak..dokonce se rozskrabany rameno a bok zase zaceluje..my meli rajskou, jsem si pak uvedomila.
Cena libova, tady 99kc, vzala jsem si na zkousku z te rady i sprch.gel.

martinka1981
18. jan 2013

@xmalij Viki ma strašne suchu kožu 😝 tak mažem 😉 a cena u nas do 3 eur takže parada. ale ten alkohol nema chybu 😀 😝

xmalij
18. jan 2013

@martinka1981 jeste v nemecky a anglickym textu, ze je z biologickeho zemedelstvi 🙂. Zrovna ho mam po ruce, Viki se rochni v vane a ja cekam cekam cekam... 🙂.

xmalij
18. jan 2013

@martinka1981 kdyz jsme u tech novinek na ozkouseni...tak mame zubni pastu Homeodent malinovou a taky dobry. Stoji asi pulku proti Welede..

martinka1981
18. jan 2013

@xmalij ano ano,ved je to prirodna kozmetika tak by to malo tak byť 😉
ahaaaa a kde ste ju zohnali tu zubnu pastu?? mojim babam moc nechuti weleda 😀 ale tak nemaju na vyber. V hornej kupelnu maju lavera malina-jahoda a ta teda ma väčši uspech 😀

xmalij
18. jan 2013

@martinka1981 tady..http://www.nazuby.cz/Homeodent-jahoda-detska-zu...
ale je to znacka Boiron, tak bych se zeptala v lekarne...mame to same, horni je Weleda, spodni Homeodent, priserny jak vsechno musi byt 2-3krat, jeste je i treti patro, ale nastesti jen s wc a umyvadlem 😉.

martinka1981
18. jan 2013

@xmalij 😀 😀 mne sa tiež nechce pre všetko behať hore dole tak to mame tiež tak 😉 😉

meg_junova
19. jan 2013

@cervena_vila Obe mohli chytit rovnakeho parazita..

elemka11
19. jan 2013

Ahojte mam polrocneho chlapceka s atopickym ekzemom a este mu zistili alergiu na lepok.je kojeny a uz davame aj prikrmy Vie mi niektora poradit ci mam drzat dietu na lepok? Testy na lepik mu robili pred piatimi tyzdnami a to bol este plne kojeny a v laboratoriu sa cudovali ze jak je mozne ze je alergicky na lepok ked bol kojeny. Ja som si tesry zatial nerobila na lepok a kto vie mozno som alergicka a o tom neviem.

elemka11
19. jan 2013

@pammy Ahoj citam ze drzis dietu a mliecne vyrobky, vajcia.. neviem este som sa nedocitala a ty stale kojis? Pretoze ja mam pol rocneho chlapceka a stale kojim a tiez ma atopicky ekzem a zistili mu aj alergiu na muku. Aj som drzala dietu ale teraz posledne dni som si dala jedlo aj slepkom. Tiez som zufala, odskusali sme vela kremov a ziadny vysledok

zuzi0110
19. jan 2013

@vrtulka81 to ma veľmi teší 🙂 nech Vám to pomôže tak rýchlo ako u nás. 🙂 Mojej dcérke sa ešte musí vymeniť zničená koža na rukách a sme z toho von 🙂 som rada že jej na tváričke ani na krku neostali jazvičky ani fľaky. myslím si že za to môžem vďačiť Imunoglukánu.

monuska342
19. jan 2013

ahojte kedy ste zistili ze vase babo ma atopicky ekzem? malemu sa po stehnach teraz urobili skarede cervene flaky moze to byt ono?ci to by mal od narodenia?

luthien.k
19. jan 2013

@elemka11 a jaké přesně dělali testy? V každém případě platí, co jsem psala ve svém posledním příspěvku zde - testy jsou velmi nesměrodatné a jedině eliminační dieta může spolehlivě zjistit, zda něco ve stravě vadí.

pammy
19. jan 2013

@elemka11 Ahoj ano, stale kojim, moj ma 15 mesiacov. Drzime teraz striknu dietu, veru bez mlieka, vyrobkov z neho, vajicok atd... chlieb zatial jeme. Tak uvidim, aj my skusame a ucime sa tak povediac 'za pochodu'... 🙂 😖

pammy
19. jan 2013

@elemka11 A ja by som nejedla nic s lepkom, ak ho stale kojis, vysad a snad sa vam polepsi. uvidis. a skus vydrzta aspon mesiac.

pammy
19. jan 2013

@monuska342 Hocikedy bohuzial... nemusi byt od narodeia. My sme mali prvy fliacik v 6 mesiacoch..

vrtulka81
19. jan 2013

@baklik nevím,proč,prostě to tak je☹ My našli alergo v Hradišti a tam je udělali bez problémů,jinka nám řekli,že na všechno jsou schopní jedině v Praze

vrtulka81
19. jan 2013

@zuzi0110 nevím jestli je to jen chlorelou,ale malá je téměř čistá 🙂

ficekova
19. jan 2013

@vrtulka81 tak to je uzasna zprava!!! A poirad se skrabe?

vrtulka81
19. jan 2013

@ficekova minimálně🙂Ráno se probudila uplně jiná holčička 🙂

pajushka
19. jan 2013

@luthien.k Ahoj, chtěla bych Tě moc poprosit o radu, popř. samozřejmě od kohokoli z Vás co máte s podobným problémem zkušenosti...
Mám 22 měsíčního syna, cca kolem 1 roku věku jsme zjistili, že má - dle dětské kožní lékařky - mírnou formu atipického ekzému, ze které prý vyroste (i já jsem tím v dětství trpěla), v podstatě se mu objevovala vyrážka - malý flíček na zápěstí, dostali jsme Polysan s olejem na promazávání, zinkový olej + kortikoidovou mast - s tím, že používat max. 3 dny pro zmírnění vyrážky, pak už jen promazávat, ... Nastalo zlepšení, přes léto byl ekzém pryč úplně, ale teď cca od října je zpět, promazávám Polysanem, ale přijde mi, že bez valného účinku, i když zatím se nám dařilo držet to v mezích toho jednoho malého flíčku.... Snažila jsem se vypozorovat zhošení/zlepšení v závislosti na potravinách, ale nic (krom citrusů, ty nedáváme samozřejmě vůbec)...
Až teď, je to 2 týdny, co jsem přestala kojit, ale ještě jsem začala dávat Sunar a zhoršilo se mu to tedy katastrofálně ☹ Má to dost zarudlé a začalo se mu to rozšiřovat, má už vyrážku i na druhé ručce ☹
Zrušit sunar? Co místo něj? Nikdy neměl špatnou rekaci na BKM, ale je pravda, že to bylo v době kdy jsem kojila, může to mít vliv? Děkuji za odpověď!

lucinenka001
19. jan 2013

@zeytin

ahoj, prosim Ta, poradila si mi par dni dozadu ichtyolovy krem ale od akej znacky prosim je dobry ? 😉

vrtulka81
19. jan 2013

@pajushka já budu mít otázku na ty masti,chodíte na kožní do FN brno dětské ?Já jen že tyto předepisují tam.Polysan je k h...u,to ať vám napíšou radši H mast,na promazávání je daleko lepší a má nějaký účinek,není to kortikoid.A co se týká kortikoidů,tak bych se nedivila,kdyby vám napsali advantan,Locoid nebo Ficidin.Zinkový olej je dobrý,ten má nějaký smysl,ale sou to mastičkáři a neřeší příčinu ,ale jen kůžičku.Když napíšeš co malý baští,určitě ti holky poradí co je špatně,to mléko to může být a nemusí.Ale určitě bych to řekla při kontrole a hlavně důrazně,udělají testy,při další kontrole je budou mít.POkud to není Brněnská nemocnice,tak by mě zajímalo kdo to další předepisuje 😉

pajushka
20. jan 2013

@vrtulka81 No, tak jsi to uhodla naprosto přesně - myslíš tu v černých polích?
I s kortikoidama jsi to trefila, chci tam právě jet na kontrolu s malým, když jsme tam byli tak mu ani žádné testy nedělali, zřejmě to považovali za zbytečné, jelikož jde asi o opravdu mírnější formu AE. Díky moc za reakci 😉