Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lyongirl
10. okt 2011

@fram ja si tiež myslím, že to nebude z mlieka, ale dúfam, že sa z toho tie naše drobátka čoskoro dostanú 🙂

michaelka83
11. okt 2011

Tak za strašným zhoršením našeho AE může asi nakonec další zoubek 😉 Včera byl malej na uškrcení,jak byl protivnej a dneska ráno na mě vykoukl zub🙂 Tak snad se to brzo zlepší.

luthien.k
11. okt 2011

@michaelka83 zlepší, než poroste další zoubek 😀 Holt máš ultracitlivé dítě...

michaelka83
11. okt 2011

@luthien.k No právě☹ A to mu rostou jak na běžícím páse! 😖

luthien.k
11. okt 2011

@michaelka83 to se musí přežít, řešit to kosmetikou, dávat probiotika, víc asi nemůžeš v tuhle chvíli udělat.

michaelka83
11. okt 2011

@luthien.k Jojo, já vím. Do toho ještě to počásko🙂 njn, máme jich 5, zbývá už je "pár"🙂🙂 díky za povzbuzení 🙂

michamicha
11. okt 2011

@michaelka83 jj, u nás je to podobný, malej mega opruzenej, ekzém do toho o dost horší, protivnej a leze mu k dnešnímu dni asi 5 zubů najednou 😔

luthien.k
12. okt 2011

@michamicha na mega opruzení bývá geniální stará dobrá genciána...

michamicha
12. okt 2011

@luthien.k jsme to zvládli za 2 dny s a-dermou a sudocrémem 😉 nejdřív teda sudocrém, pak a-derma plus sudocrém a dobrý 😉

mami29
13. okt 2011

Ahoj muzu se zeptat. Vasik se z niceho nic dost oprudil a nejak se toho nemuzeme zbavit a v obliceji se mu objevil cerveny flicek takove suche misto, muze se jednat o ekzem a pokud jo jak dal postupovat. Vubec s tim nemam zkusenosti.

luthien.k
13. okt 2011

@mami29 může a nemusí, v tomto věku se i zkušený dermatolog zdráhá dělat diagnózy, Máte v rodině nějaké alergie / astma / ekzémy? Je kojený nebo na UM (na jakém, jak dlouho?)

mami29
13. okt 2011

@luthien.k plne kojim a v rodine bez alergii i vseho ostatniho.

luthien.k
13. okt 2011

@mami29 , to jsou k prevenci atopie dobré zprávy 🙂 A trávicí potíže - koliky, hleny nebo krev ve stolici, průjmy? Jak často konzumuješ mléko (a výrobky z něj) a vejce? Snažím se dopátrat, jestli by na vině nemohla být alergie na kravské mléko (vejce). A jakou kosmetiku používáš?

mami29
13. okt 2011

@luthien.k Vajicka se u nas moc nekonzumuji a mlecne omezim, i kdyz i tak toho nejim tolik.
jinak mame klasicke prdiky. kosmetika - na prdku nivea sos a sucoderm, a koupeme jen ve vode.

marketakra
13. okt 2011

bez alergií to znamená: nikdo nemá v rodině široko daleko sennou rýmu, na jaře nebo v létě oteklé oči, svrbění v puse po nějakém jídle, bolení břicha po nějakém jídle, reakci na léky... ? Ty, manžel, vaši sourozenci, prarodiče?

ahoj luthien 🙂

kdy přesně se mu to objevilo? kolem 6 týdnů věku je osypaných hodně miminek, je to následkem doznívání maminčiných hormoů na miminko v bříšku. Jedno z mých dětí bylo opupínkované hůř než puberťák.

martinka1981
13. okt 2011

@luthien.k ahoooj,
inak presne ako som ti pisala exem sa nam zhoršil po tom žltku a stale to me červene a suche,dokonca aj nove miesta sa robia 😖
Ale mam pocit že za tym bude asi zub,neda si pozrieť do pusy potvorka 😀
Takže to žltko možno skusim znova potom otestovať ked sa to ukaže na zub.lebo po vysadeni žltka by malo byť lepšie ale vobec neni 🙄
Total hojdačka,fakt...

luthien.k
13. okt 2011

@martinka1981 , hezky sis to zanalyzovala 😉 No a taky změna počasí na studené sychravo není nic moc... 😒

martinka1981
13. okt 2011

@luthien.k no vidiš to aka som šikula 😀
juuuj ja tak nemam rada zimu 😝
a ten suchy vzduch v zime asi tiež nič moc že?

luthien.k
13. okt 2011

@martinka1981 no to teda seš 😀 Ono vůbec v topné sezóně je to blbé... A v létě ty vedra 😀 To si nevybereš 🙂

martinka1981
13. okt 2011

@luthien.k super,už sa tešiiiim.
Akurat ked som ju prebalovala tak pozeram na nohy a ona ich ma pomaly cele take bodkovane,ale tie bodky vyzeraju ako zasušena vodička ked to mokva 😕 tak ja ti teda nevim karle,čo z toho bude.
Čo jej mam na to dať? Na tom lytku ma zas take ložisko čo som ti posielala foto,tak jej to asi dnes po kupani natrem gencianou,pre istotu aj stehna 😝
Inak sme par dni bez BioGaia tak možno aj to zohrava ulohu.Už som nakazala drahemu nech kupi ked pojde do obchodu 😉

romcovaklarka
13. okt 2011

@luthien.k Ahoj, promiň, že je to krapítek od tématu, ale myslela jsem si, že to budeš vědět. Jak je to se zaváděním lepku. U dětí s atopákem, ale i u zdravých. Syn je plně kojený, prospívá až až 😀 a mně dnes řekla na 4měsíční prohlídce Dr., že mám začít dávat kaši s lepkem po ukončení 5. měsíce - denně aspoň pár lžiček, že je tam nějaké imunizační okénko či co, kdy se tělo líp zadaptuje na ten lepek, než když se to dá později. A že pak mám začít dávat už i zeleninové příkrmy na oběd. Ale pak jsem dneska, úplně náhodou, narazila na diskusi o extrémních nedonošencích na tento odkaz http://www.provita.sk/site/node/62 a tam se píše, že je ta studie o zavádění lepku nějak mylně interpretovaná či co - víc se to tam nerozvádí či jsem to nepochopila, a že před šesti měsíci určitě nedávat vůbec nic. Co bys radila? Díky moc.

martinka1981
13. okt 2011

@luthien.k poslala som ti mail 😉

luthien.k
14. okt 2011

@romcovaklarka , podle mých informací (čerpám od Věry Zíkové - která konzutluje s dr. Fuchsem, špiškou české alergologie - a ze Zdravotnických novin) se lepek má zavádět skutečně mezi uk. 4 a uk. 7. měsícem věku, ale tak, že po malých dávkách = například jedna lžička do jinak bezlepkové kaše. Dřívější zavádění zvyšuje riziko celiakie a pozdnější také, ale jen mírně. Takže ono se pravděpodobně nic hrozného nestane, když se lepek zavede až později (po uk. 6. měsíci), důležité je začít s malinkým množstvím, dva tři měsíce dávat lžičku do kaše či masozeleninového příkrmu. Od uk. 8 až 8. měsíce už dávat lepek jako běžnou součást stravy a to i z důvodu, aby se měla šanci případná celiakie projevit a neprobíhala v bezpříznakové formě, což je horší varianta - plíživě může docházet k poškozování střeva...

romcovaklarka
14. okt 2011

@luthien.k Díky moc 🙂

nantarika
14. okt 2011

@lucinenka001 ahoj, no bohuzial kvoli tomu, ze kazdy doktor ma iny nazor...a neviem komu dat za pravdu..., moj kozny dokonca tvrdi, ze s tymto problemom jedlo nema nic spolocne....
takze je dost tazke rozhodnut sa komu verit a podla koho sa riadit...

nantarika
14. okt 2011

@kam.zyk Ahoj, ozyvam sa az po dlhsej dobe...., ale po tom akosi mi napisala ze mala ma infekciu som hned isla za mojim pediatrom a ku koznemu...ani jeden mi nepotvrdil infekciu!!! uz naozaj neviem cim sa mam riadit..., dietu stale drzim....velmi prisnu, malinka sa ma trosku lepsie...

kam.zyk
14. okt 2011

@nantarika infekce - chce to stěry. Udělali je lékaři?

lojzina
14. okt 2011

@kam.zyk Dobry vecer,muzu ,mit otazku,jakym zpusobem se stery delaji?Za 4 roky,co jezdime ke kozni,tak se o tom ani jednou nezminila 😅 😖

martinka1981
14. okt 2011

@lojzina prepač že odpovedam za kam.zyk.
Nam robila lekarka ster tak,že zobrala taku vatovu tyčinku,pošuchala postihnute miesto a bolo 😉
Tiež sme mali miesto ktore vyzeralo zle a nechcelo sa hojiť poriadne tak zobrala stery či tam niečo nieje.Nebolo.

lojzina
14. okt 2011

@martinka1981 v pohode,diky,a to sis rekla sama o ten ster?