Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michamicha
17. okt 2011

@luthien.k tak my zejtra jdeme koupit genciánu ☹ teď poslední 2 dny je Vojta zase opruzenej, vypadá to děsně 😔 podle mě to bude těmi zuby, nic jiného se nezměnilo, jiný jídlo jsme nezkoušeli, prací prášek taky furt stejný...
dneska dopoledne měl červený stehna v místě gumiček u svrchních kalhotek, tak jsem mu to nechala větrat chvíli bez pleny... zklidnilo se to a měl to suchý, ale už to nebylo červený... tak jsem mu to mázla bepanthenem a pak dobrý... no a teď večer (mezitím byl asi 3x přebalenej do suchý pleny) byl v té mokré pleně trochu dýl, protože jemu to nevadí a neozve se když má plenu mokrou 😖 a už měl červenej i celej podbřišek, prostě ta místa, který měl překrytý plenkou, tak totálně rudý... osprchovali jsme ho, manžel mazal a-dermou zbytek těla, já malýho zabavovala, aby si neškrábal ekzém... ale nevim jestli jsme udělali dobře, protože ty opruzeniny nebyly mokvavý, ale suchý a červený fleky, docela velká plocha - celý podbřišek, třísla až do poloviny stehen z té vnitřní strany....ale zadeček červený nebyl... mázli jsme mu to imazolem, ale teď když nad tím přemýšlím, tak ten je asi na ty "vlhké" opruzeniny, protože vysušuje nebo se pletu? já už nevím co s tím dělat 😔 jeden den to má krásný a druhej den tohle, a takhle se to střídá několikrát za týden ☹

luthien.k
18. okt 2011

@michaelka83 počkáme, bezva s těmi fleky, jinak červená krupička - Eucerin a na to některou z léčebných past (zinek, ichtamol, tanin...).

@michamicha , jak to vypadá po Imazolu? Podle popisu se to jeví na typickou plenkovou dermatitidu, tam se mohou měnit projevy i v průběhu dne, ideální by bylo na čas bez pleny, jak to jen půjde, nebo jen s nějakou bavlněnou kalhotkovou látkovou bez svrchních kalhotek (na doma - aby se nepročůral, ale celá ta oblast větrala). Z papírovek doporučuju Alany z DMka, nejsou ničím napuštěné a jsou i pěkně prodyšné.
Co se týče mazání, tak Imazol krémpasta nebyla tak špatná volba, protože je i léčbou kvasinkové infekce, která tam může být přidružená, ale genciánu bych na velké plochy, jak popisuješ, nedávala.

luthien.k
18. okt 2011

@martinka1981 , no buď agresivní zub 😀 nebo infekce, jestli to nezvládne genciána a hypermangan, tak asi bohužel pošupajdíte na kožní 😖

luthien.k
18. okt 2011

@stipa ahoj 🙂 Zatím nemáme osobní zkušenost, Tobík stále není očkovaný. Zkus se zeptat v diskuzích o očkování:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ockovani...

martinka1981
18. okt 2011

@luthien.k no vyzera to možno na 3 zuby 😖 naraz. Na kožne ideme 3.11. na kontrolu ale však uvidime podla situacie 😒

zajaciq
18. okt 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, ci ockujete deticky, ktorym sa vyhodil AE skoro, teda v prvych mesiacoch zivota.
a este by som sa chcela opytat ci okrem natierania kremami a specialnymi samponami (balneum) nejako inak liecite svoje deticky. napr . homeopatikami.. ak ano, tak akymi (s akym pomerom) ? dakujem pekne. 😵

michaelka83
18. okt 2011

@luthien.k ☹ Dneska se nám to ještě víc rozlezlo...takové červené pzchýřky či co, nemokvá to, ale takový typ AE jsme teda ještě neměli. Zkusila jsem to máznout ráno jen Biodermou, na ložiska co mu předtím mokvali a teď se začali nzase zhoršovat jsem dala Imazol. Uvidíme. Koukám, že jsme na tom všechny nějak podobně☹ Počasí , zuby, atd. 😒

luthien.k
18. okt 2011

@martinka1981 , no jo, no, je to pech...

@michaelka83 , taktéž co pro martinku - vydržet!!! Hlavně hlídat, kdyby se to zhoršovalo moc, tak raději kontrola na kožním pro vyloučení infekce. Na puchýřky lze také léčebné pasty (zinková, ichtamolová, tanin...), na Biodermu.

helcenka
18. okt 2011

Ahojky, nemáte, prosím, některá zkušenost s přípravkem Leciderm, je od firmy Altermed, měla by to být lehká nemastná pěna na atopickou kůži a dalším kožním problémům. 😉

martinka1981
18. okt 2011

@luthien.k no ved jasne vydržať,čo ine nam zostava. Ale bolo už aj horšie 😉 😔

michaelka83
18. okt 2011

@luthien.k Přesně jak říká martinka, bylo už hůř...a vydržet to musíme.Imazol na ty puchýřky asi blbý dávat viď? Já totiž nic jiného doma nemám, tak skočím do lékárny. Už jsem tam jak doma🙂Na kožní jdeme 4.11,tak snad to bude ok. Stejně by nám zase dala kortikoidy. Ty máme stejně doma, ale nedávam mu je...

nantarika
18. okt 2011

@kam.zyk ahoj, stery mi nerobili..., ale teraz sa ma malinka lepsie.....,moze infekcia vymiznut sama od seba?

nantarika
18. okt 2011

@zajaciq ahoj, ja som sa dala na homoepatiu a fitoterapiu, urobili sme kinesiologicke testy, a vysadila som z diety vsetky potraviny, ktore vysli ako alergen. davam malej homeopaticke kvapky, ciernu ribezlu, platan a cedro
malinka ma vyrazne zlepsenie....

zajaciq
18. okt 2011

@nantarika ake su to tie kinesiologicke testy, kto ich robi ?

luthien.k
18. okt 2011

@zajaciq , než půjdeš ke drahým alternativním lékařům, nastuduj toto: http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/ Je to zadarmo a účinné 😉

michamicha
18. okt 2011

@luthien.k oni tu genciánu v lékárně stejně zrovna neměli... ale ráno to měl celkem dobrý (spal celou noc bez buzení, už několikátou po sobě, tak se trochu raduju, že se snad konečně vyspím 😀 ), nebyl ani pročůranej jako jindy a když ho manža vyndal z postýlky, tak chvíli běhal po bytě a pak se pokakal, ale jen takovej malej bobeček 😅 tak jsem mu dala suchou plenu (patentkovou anavy, v noci měl BG AIO) a přes to PULky, no a za hodinu jsem cítila, že mu trošku provlhly punčošky v jednom místě, tak jsem ho šla znovu přebalit a měl to zase červený úplně stejně jako včera ☹ takže dneska mu zkusim dávat jen čč na draka bez kalhotek a holt vytočím topení na maximum a bude tu běhat jen v tričku a fuseklích 😅 jo a po tom imazolu to měl dost suchý, tak nevim jestli a čím to promazávat 😖 ještě jsem se chtěla zeptat, ohledně té kvasinkové infekce, je možný, že by jí měl už delší dobu a nijak se předtím neprojevovala? protože on si asi tak 2 měsíce furt škrábe prdku a pinďu, asi ho to tam svědí... jsem se o tom bavila s dalšíma maminama a prý to tak dělá většina chlapečků v tomto věku, tak jsem to brala jako normální věc, ale teď mi to vrtá hlavou... jinak když jsme byli před 14 dny na kožním, tak ho doktorka prohlížela všude a nic neobjevila, to by si asi všimla, že tam nějaká infekce je nebo ne?

luthien.k
18. okt 2011

@michamicha promazávat emolientem, co běžně používáš, tím se nic nemůže zkazit. Co se týče té kvasinkové infekce, tak tu by teda kožní měla poznat a v případě pochybností nechat udělat stěry. Jinak určitě ho nechávat tak, jak píšeš, super jsou babylegs na nožky, aby nezábly 😉 No a až budeš mít genciánu, tak kolem prdky to máznout můžeš, pro jistotu. Jako prevence kvasinek v trávicím traktu je dobrý kokosový olej (lžičku nalačno) a samozřejmě probiotika.

michamicha
18. okt 2011

@luthien.k probiotika dáváme, s těma babylegs je to blbý, protože co jsem koukala, tak všude mají bavlna + něco umělýho a to Vojta nesnese ☹ tak jedině, že mu uháčkuju nějaký z bavlněný příze, ale to zase nebude pružný 😒 anebo mu nechám bavlněný punčocháče a když se pročůrá, tak vymáchat a hodit na topení, snad uschnou rychle... mám doma asi 8 párů, dáváme je teda jen na noc, každou noc čistý, stejně jako body s přetahovacími rukávy, tak holt budu prát každej den, nedá se nic dělat 😔 s tím kokosovým olejem nevím, mám trochu strach, když je alergickej na kde co ☹

luthien.k
18. okt 2011

@michamicha ten olej bys samozřejmě otestovala jako každou jinou potravinu. To s těmi babylegs mi nedošlo 😅 Leda nakoupit ještě punčocháčky... No je to trápení s mrňatama ☹

michamicha
18. okt 2011

@luthien.k a kde seženu ten olej? lékárna, zdravá výživa nebo ho mají i někde v hypermarketu?

luthien.k
18. okt 2011

@michamicha V DMku ho mají, je to celkem drahý, ale když to neprojde, tak si ho klidně dej sama, je to moc zdravá věc, má celkem silné účinky proti mikroorganismům 🙂

michamicha
18. okt 2011

@luthien.k bezva, moc děkuju 😉 do DMka stejně musím pro rýžový a ovesný mlíko, tak se po něm podívám 😉

martinka1981
18. okt 2011

na kvasinky je dobry aj Citrovital nie??

luthien.k
18. okt 2011

@martinka1981 jasně, preventivně pusinu vytírat, ale přímo na kůži nemám odzkoušeno...

martinka1981
18. okt 2011

@luthien.k jasne,myslela som tak do pusiny pripadne par kvapiek vypiť 😉

martinka1981
18. okt 2011

@luthien.k ešte ma napadlo,že moj drahy to vyskušal na sebe na nohach,nechtoch a fakt si s tym krasne pomohol. Odchytil to ešte v začiatku a super to zabralo 😉 takže Citrovital - super vec!!

lojzina
18. okt 2011

ahoj....
Tak dnes sme byli na koznim,2 hodky cekani,kluci pak uz protivni a ja samo nerekla o stery 😖 😖 ,ikdyz ted je maros docela dobrej,no jak se zhorsi tak pojedem a reknu si,ja hlava derava,hlavne ze tu pisu jak si o ne reknu 😅 🙄

luthien.k
18. okt 2011

@lojzina no a jinak?

lojzina
18. okt 2011

@luthien.k tak jinak dobry,ptala se cim mazeme,tak sem rekla a-dermou,zinkem a excipialem,dala nam zpravu a tot vse.Nebo co jsi myslela?

luthien.k
18. okt 2011

@lojzina no jestli jste se nedozvěděli něco převratného 😀