Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nasekuratko
2. sep 2013

@luthien.k jeste se zeptam, co je vhodne pro me pri kojeni a zaroven pro Sebika (ted bude mit 2 roky) na imunitu na podzim a zimu? Napadlo me bud Imunoglukan, Betaglukan nebo treba colostrum...? Plus rakytnikovy caj sypany a roiboos.

luthien.k
2. sep 2013

@nasekuratko na imunitu jsou také probiotika, beta-glukany taky, nejlépe prášek z hlívy (vyrábí třeba Terezia company), colostrum raději ne, jednak nejsem pro dodávání cizích imunoglobulinů, ale spíš jsem pro podporu vlastní imunity a hlavně obsahuje BKM, což denně určitě nedoporučuju (ani jednomu). Pak hlavně vit. D (nejpozději od listopadu, klidně mimísovi ujídejte Vigangol 🙂) a rakytníkový čaj by měl být taky OK, klidně i rakytníkovou šťávu. 2 - 3 x týdně, pokud nevadí ryby, si můžete dát i rybí olej, případně aspoň lněný (pokud seženete nežluklý).

fifitko25
2. sep 2013

@luthien.k ďakujem za odpoveď 🙂
áno sme na pieskovej pláži, dnes sme ho do vody nedali a skúsime teda tak, ako si mi poradila, umyjeme ho po namáčaní sladkou vodou a hneď natrieme... sme tu na 11 dní... a teda som sklamaná, pretože more nám všetci na atop odporúčali ☹

rosalia
2. sep 2013

Našu malú dráždi piesok,lepšia by bola kamienková pláž.piesok nám neodporúčali ani v nemocnici.

vrtulka81
2. sep 2013

@fifitko25 my tohle řešili loni,chvilku letos,malá měla škrábance a ekzém štípe,pálí v moři,líbit se mu to opravdu nebude.My sme řešili tím bazénkem,ale tak,že sme vodu ředii,mořkou a sladkou a taky sme zjistili že je hodně velký problém teplota vody,ale asi jak každé dítě,naše je prostě fajnová,ona musí mít teplou,takže se nechala ohřát na sluníčku a bylo to dobré.Občas sme ji přemáchli v moři a pak zase do bazénka,ale jak píše Katka,nemá to bůhví jaký efekt u malých dětí,je lepší počkat,v moři by museli být častějc,ale nechme je řvát že ☹ .Nám to teda letos pomohlo,ale malá má 2 roky.Asi šestý den se zhoršila,pak to ustoupilo a dobré.

luthien.k
2. sep 2013

@fifitko25 moře je super pro dospělého atopika nebo starší dítě, ale tyhle batolátka k moři nedoporučují ani dermatologové...

vrtulka81
2. sep 2013

@majjjka24 ještě sem si vzpoměla ,nám na tyhle červená místa zabíral zinkový olej (můžu poslat recept,namíchají ho v lékárně,tojí asi 80,- na naše a vydrží cca měsíc),sice vysušuje,ale sklidní,používali sme jej ráno a na noc,během dne promazávali,třeba tu adermu.Dávala sem po namazání ty coverflex obvazy,navíc se pod nima ani neškrábala,nesvědí to tolik.A co třeba roztoči,psi,kočky? To sou taky pěkní prevíti,pokud je tam možnost,že něco z toho dráždí,je odbré to řešit.Např kocouři sou asi nejhorší.Roztoče sme ze začátku řešili sprejem,tušim sanytol se to jmenuje,občas s ntím proletím ccelý barák a postříkám kde co.A co stafilokok? Když už sou červenéá místa,může být větší výskyt a taky dráždit.Napadlo mě to,když vidím ten výpis co všechno nejí,jídlo je nejčastější příčina,ale ne jediná.

fifitko25
2. sep 2013

@luthien.k asi zmeníme kožnú, tá naša nám more doporučovala všetkými desatimi 🙄 🙄

@vrtulka81 teplota vody je fajn práveže

luthien.k
2. sep 2013

@fifitko25 aha 😅 Tak to se divím, protože většina to pro ty prcky opravdu nedoporučí... Nebo takhle - neříká, že to bude mít nějaký efekt. My jsme taky byli s dětma u moře, když jim ještě nebyl rok, ale oni byli dobře stabilizovaní a já jsem neměla žádná očekávání ohledně léčby ekzému, jen jsme si prostě chtěli užít dovolenou a kdyby na moře reagovali špatně, tak tam byla ta varianta koupání se v bazénku u něj.

deyana
2. sep 2013

@fifitko25 my jedeme za pár dní, a každý to jen a jen doporučuje. Ale je fakt potřeba tak nějak všeho s mírou, udělá hodně i ten mořský vzduch, není to jen o vodě. Jsem na to sama zvědavá. Vím jak to pálí, ptž mám AE taky. Doma koupeme taky v "mořské" vodě, a naprosto bez problémů a to má krvavá ložiska celkem běžně. Jenže to není až tolik slané asi, nebo nevím (míchám to teda dle návodu) Ono je to u každého dítka jiné. S dcerou jsem byli ve 2 letech, měla ekzém maličko, a dva roky přesně měla klid. Stačil jí týden u moře. První dny se to hodně zhorší, pak už by mělo nastat zlepšení. Nám třeba emolienční mléko nepomohlo nikdy na nic 😀 Jezdíme na kliniku do Brna, od té doby to máme celkem pod kontrolou a moře nám doporučují, jen prý vyfasujeme možná trošku jinou léčbu a rozpisy mazání, než máme teď. Je to asi individuální a je potřeba zkoušet a zkoušet.. snad vám moříčko pomůže ! Je pravda že se říká aspoň tři týdny, ale klidně bych po návratu dělala koupele z mořské soli doma.

meleri
3. sep 2013

Ahoj holky uz je to tyden co synovi uplne vymizel atopicky exem. Je mozne ze naporad? Nechci to zakriknout le mate nekdo zkusenost?nic jsem nezmennila vsechno je stejne akorat uz nema plinky. Mel ho necely rok. Dik za kazdou zkusenost.

majjjka24
3. sep 2013

@luthien.k ešte som celkom neprešla na bezlepkovú diétu.... a ekzém sa každým dňom zlepšuje.... mohlo to byť tým mliekom, alebo možno aj tým, že som ho nonstop natierala niečím iným.... pred cca 3týždňami mal telo samá červená bodka a dnes pred spaním mal krásny chrbát, aj bruško aj zadok 🙂 a aj tvár.... ešte ruky a nohy, ale mám pocit, že sa to postupne celé čistí... stehná aj ramená má pekné, už len od lakťov po prsty a od kolien po prsty na nohách.... je teda nutné vysadiť aj lepok??? či mám postupovať ďalej ako doteraz?

majjjka24
3. sep 2013

@luthien.k používam už len rakytníkovú indulonu večer... vysuší a ráno natriem exomegou a tá to zjemní....

katyxq
3. sep 2013

@meleri a neměl ten ekzém nakonec jako projev alergie na něco z těch plenek?

majjjka24
4. sep 2013

@vrtulka81 psíka sme si priniesli pred cca mesiacom... dovtedy sme žiadne zviera nemali, ale je vonku vo voliere a uz dost podrastol, takže s nim nema priamy kontakt, boji sa ho....

meleri
4. sep 2013

Plenky mel latkove tak nevim. V jeho pripade pomohly kortikoidy a to ze ho porad mazu a nema suchou kuzi. Kdovi treba se to vrati ale porad doufam ze uz ne.

luthien.k
4. sep 2013

@majjjka24 určitě by to mohlo být kozím mlékem, jak dlouho je vysazené? Pokud se zlepšuje i bez vysazení těch obilovin, zatím bych je nevysazovala.

luthien.k
4. sep 2013

@meleri tak to byste byli jedni z mála, komu z dlouhodobého pohledu pomohly kortikoidy. Jsou alternativní lékaři, kteří tvrdí, že jejich používání, byť "vyléčí" ekzém, nastartuje procesy k problémům v dýchacích cestách (astma, inhalační alergie), tak to se vám doufám vyhne.

majjjka24
4. sep 2013

@luthien.k vysadila som pred cca 2týždňami a bol na kozom mlieku cca 1,5roka.....

luthien.k
4. sep 2013

@majjjka24 tak to by časově odpovídalo 🙂

majjjka24
4. sep 2013

@luthien.k ale do mája tohto roku bol ekzém len na niektorích miestach, potom sa to rozšírilo na celé telo... možno k tomu mohol dopomoct pel... v Krv.obr. mu vyšla aj tráva timotejka a tá robí zle od mája do septembra...

majjjka24
4. sep 2013

@luthien.k ešte som sa chcela poradiť... alergologička predpisuje malému aerius, denerel a zodac.... ma uzivat vsetky 3... ale ja mu davam len denerel, pretože nevidim dovod, aby bral tolko liekov, ked bolo zle skusila som vsetky, ale nepomohli ani proti skriabaniu, ani sa nic nezlepsilo, takze davam len ten denerel... robim dobre???

luthien.k
4. sep 2013

@majjjka24 v dávkování léků je ošidné radit, já osobně bych zrovna denerel nedávala (je to lék působící i na nervovou soustavu) a dávala bych pouze aerius a nebo zodac (případně tedy oba, pokud by pomáhaly), ale to je můj názor, moje zkušenost, kterou nikomu nevnucuju. Aerius působí také preventivně proti astmatu a není to "oblbovák", jako denerel.
Pyl, pokud vyšel, tak ano, mohl se na tom taky podílet a postupem času mohou naskočit další inhalační alergeny.

meleri
4. sep 2013

@luthien.k ja porad doufam ze se to uz nevrati ano treba nam opravdu ty kortikoidy pomohly kdo vi. Astma v lehci forme ma starsi syn takze mam smulu. Ja zrovna trpim jak pes mam alergii na ambrozii takovy plevel co ted kvete. Ach jo.

nika80
6. sep 2013

Ahojte, práve som si v jednej téme prečítala, že ryžové mlieko obsahuje nebezpečné množstvo arzénu a nie je vhodné pit ho vo väčšom množstve. Čo je na tom pravdy? Ja ho malej dávam už viac ako pol roka.

lsx
8. sep 2013

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, ohledně koupání v moři. Je dobré kůži dítěte (míval AE) hned omýt sladkou vodou nebo naopak nechat na něm oschnout tu slanou? Děkuji a předem se omlouvám za asi přihlouplý dotaz.

nika80
8. sep 2013

@lsx my sme dcéru neumývali, dokonca sme ju sprchovali tak každý 3 alebo 4 deň. Boli sme v Chorvátsku 3 týždne a ten prvý týždeň sa jej ekzém veľmi zhoršil, ale potom sa jej začal strácať.

nika80
8. sep 2013

@luthien.k ahoj, nevieš niečo o tom ryžovom mlieku a arzéne?

luthien.k
8. sep 2013

@lsx nejprve omývat, aby si kůže navykla, postupně lze nechat, prostě sledovat, jak to kůže bude snášet.

luthien.k
8. sep 2013

@nika80 nevím, zatím jsem o tom nic nečetla ani nehledala. Kontaminované může být cokoli čímkoli v dnešní době, bohužel.