Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

punky
30. jan 2013

jestli jeste muzu poradit tak bych zkusila lecbu homeopatoky 🙂

nat28
30. jan 2013

@ficekova dakujem za skvely link 🙂 akurat ze teraz to vyznie asi zvlastne, ale my s mm nejak nevieme rozlisit ake to ma. Ci to co ma mame uz povazovat za mokvanie, alebo su to cervene skvrny ktore sa maju premazavat 😕 no proste sme ani jeden AE v zivote nevideli a sme z toho dopleteni a bojime sa ze urobime nieco zle

nat28
30. jan 2013

@punky uz vyberam homeopata, zajtra sa chceme objednat 😉

punky
30. jan 2013

to je dobre je to dobra lecba sama jsem v detstvi trpela ruznymi alergiemi a homeopatika zabrala a ted jsem bez potizi 🙂
kdyby to nepomohlo tak jeste zkus autopati a nebo TCM-tradicni cinska medicina ta taky pomaha 🙂

martinka1981
31. jan 2013

@nat28 ak ma na ložiskach taku ako keby chrastu ,väčšinou zasušenu a spod toho vidno taku vodičku to zn.že to mokva. Ak je to červene ale nie suche a drsne stači použiť ten zinok,ale ak to už ma neake šupiny a citiš na dotyk že to je drsne tak premazavaj aj tou a dermou. Tou nič nepokaziš,my sme ju použivali každy den a na cele telo. podla mna bolo dobra.
pripadne odfoť malu a hod sem foto a mi už ti poradime čim to namazať 😉

luthien.k
31. jan 2013

@nat28 moluska je způsobena virovou infekcí a je to velmi snadno přenosné a poměrně obtížně se toho zbavuje. http://www.moluska.cz/

luthien.k
31. jan 2013

@nat28 určitě genciánu, tipuju to na kvasinkovou infekci (lesklé červené plochy jsou typické). Do záhybů se nevíc nikdy nedává vyloženě mastný krém, ale vždy jen lehčí hydratační a preventivně něco se zinkem.

luthien.k
31. jan 2013

@punky o marihuanové masti jsme se tu už bavily - dětská kůže je velmi propustná a tak při používání hrozí riziko intoxikace. V žádném případě to nedoporučuji na malé děti.

luthien.k
31. jan 2013

@vrtulka81, Schar chleba dělám v pekárně, ale má to tendenci překynout a je pak propadlý, takže dávám dělat na program těsto a pak hlídám a zapínám pečení, když zhruba zdvojnásobí objem a vrchní strana je stále "vypouklá". Rohlíky jsem nezkoušela, ale obecně se všemi bezlepk. těsty se hodně špatně pracuje.
Jinak se od tohoto chleba spíš odkláním, obsahuje moooc škrobů a to neprospívá střevní flóře. A celkově - je to prostě trochu moc průmyslové na můj vkus. Dělám tento: http://celiak.cz/diskuze/vareni/2919 Vychází z toho spíš zatím placka (ale k jídlu to je, klukům to nevadí), ale nemám tu dobrou mouku, takže doufám, že až ji objednám, tak se povede. Dám vědět 🙂

luthien.k
31. jan 2013

@nat28 bohužel, že zkušeností homeopatie u dětí s AE moc nefunguje, může třeba pomoci se svěděním, ale u těch mimin je nejdůležitější pořešit stravu (nejen s ohledem na alergeny, ale také aby se díky ní ozdravilo zažívání i u kojící matky, která předává v MM svému dítku stav své střevní flóry), správnou kosmetiku, to je základ. Homeopatie je v tomto případě podpora, ne řešení, bohužel.

nat28
31. jan 2013

@luthien.k ja sa tej gencianky trochu bojim, docitala som sa vraj je karcinogenna

luthien.k
31. jan 2013

@nat28 karcinogenita u člověka na kůži nebyla nikdy potvrzena a to se genciána používá už mnoho desetiletí. Má samozřejmě jisté vlastnosti, kvůli kterým se nedoporučuje například dávat na sliznice (ačkoli i tam ji lékaři stále ještě doporučují, například při léčbě moučnivky u malých miminek), ale já se jí na své děti dávat nebojím, když je to potřeba. Neměla by se samozřejmě používat dlouhodobě a bezpečná koncentrace se pohybuje kolem 0,2%, na jednorázové použití dávám i 0,5%.

luthien.k
31. jan 2013

Jinak ta karcinogenita se zkoumala při dlouhodobé podávání u myší v potravě.

nat28
31. jan 2013

@martinka1981
@luthien.k
tak tu su fotky z dnesneho rana. Tie supinky sa jej prvykrat spravili dnes, este vcera ich nemala. Vcera to bolo aj podstatne cervensie.

martinka1981
31. jan 2013

@nat28 hmm ,@luthien.k je väčši odbornik ako ja 😉 takže rob ako piše 😉 aj nam pomohla tak daj tu gencianu,aj my sme ju použivali.

nat28
31. jan 2013

je to velmi zle?

luthien.k
31. jan 2013

@nat28 moc bych se divila, kdyby to nebylo infikované. Ideální vždy je, když kožní lékař udělá stěry a ví se přesně, s čím se bojuje. Mít to moje dítě, dám genciánu a předtím nechám udělat stěr.

martinka1981
31. jan 2013

@luthien.k lenže oni u kožnej boli a ta ich len odbila kortikoidmi 😠 😠

@nat28 takže nezostava ti ine len najsť inu kožnu 😔

nat28
31. jan 2013

ahojte. Prave sme sa vratili od koznej, od dalsej. Zase len kortikoidy a ked sme nechceli, skroro nas vyrazila z ambulancie. Ked sa pytala ci ockujeme a ja ze nie, skoro odpadla. Tam mam doma recept na kortik. a atb masticku a neviem co mam robit ☹ sa mi vyhrazala ze ak jej to nedam, moze skoncit v nemocnici 😢 idem do lekarne po tu gencianku

nasekuratko
31. jan 2013

holky, nevim, jestli uz to tady nekdo nezminoval, ale koupila jsem malemu ovesnou koupel s olejem z konopi pro atopiky (v DM) a super!Maly ma dneska ekzem o moc lepsi!!

martinka1981
31. jan 2013

@nat28 no pekne!!! a čo ju do toho či očkuješ alebo nie!! daj tam tu gencianu a uvidiš,tu atb.masť si vyber,ta ti možno niekedy posluži ale kort.nedavaj.
ja by som to urobila tak že keby nepomohla genciana,skusila by som mazať tou atb.mastou. ak je tam " len" kvasinka tak pomože genciana ale ak tam je niečo ine mohla by pomocť atb.masť. Dufam že ti nedala spolu atb+kortik. 😖

martinka1981
31. jan 2013

@nasekuratko to je parada 😉 len tak dalej.
my sme na tom blbo 😖 rano bola na nohach bodkovana,ja už neviem. Asi ma to decko alergiu na nas 😀 ako tu pisala @xmalij ?? 😎

punky
31. jan 2013

ahojky ja si myslim ze kortikoidy je vetsi riziko nez mast z marihuany a homeopatika je urcite lepsi lecba nez cpat do ditete chemii pokud to neni vylozene nutny.sama mam zkusenosti s homeopati a muzu doporucit a aoutopatii taky muzu doporucitpro male dite je lepsi zkusit lecbu alernativni nez mu cpat chemii pokud to neni vylozene nutny

zukuvi
31. jan 2013

@nasekuratko ahoj ako sa prosim ta vola ten vyrobok dakujem 😉

nat28
31. jan 2013

baby prosim vas kde kupujete gencianku??? obehlis me niekolko lekarni a nikde nemali. V tej poslednej nam povedali ze sa to uz neda zohnat...a teraz co? 😅

nasekuratko
31. jan 2013

@zukuvi jsou to koupele z DM drogerie. Neni to mezi detskym zbozim, ale normalne u pen do koupele. A jsou to OVESNE KOUPELE S OLEJEM Z KONOPI -takhle to tam je napsane doslova

zukuvi
31. jan 2013

@nasekuratko aha ok dakujem pekne🙂 aj my sa trapime uz rok a pol, skusili sme uz milion veci... :(

zukuvi
31. jan 2013

prosim vas maminky,mate niektora skusenost s kremom PROTOPIC? zevraj nejaka novinka z Holandska, pouziva sa vtedy ked uz ani kortikoidy nezaberaju, ale nie je na hormonalnej baze, ale nam ani to velmi nezabralo... :(

martinka1981
31. jan 2013

@nat28 ja som tiež počula že sa neda zohnať ale osobne som nezistovala 😖
@luthien.k Kati čo teraz ked už nedostať u nas gencianu?? Hmmmm?? 😕 😕

lelask
31. jan 2013

Baby mne to nedalo a hladala som nieco o tej cinskej masticke 😅 Nic moc som teda nenasla, pytala som sa jedneho dr. na zahranicnom fore a odpisal toto
James Hubbard, M.D., M.P.H. As a general rule, I don't trust medications, herbs, creams, etc. made in China. There have been several instances of herbs made there and sold here that have been found to have potentially harmful contiminants. I can't say whether Likangshuang cream does or not. I just say, buyer beware.

Takze vlastne nic nove pod slnkom.