Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzuzuzu7
16. feb 2012

@luthien.k
@xmalij tak bola som pre malu v skolke- ah ned ma zaujimal samozrejme ekzemik-zasnem...nadhera...teda klopi klop-rano som dala len cisto vitellu zinkovu a na noc jej davam po premasteni tu ictamo-vitellu...mam pocit, ze zabera......v skolke papala zevraj aj krupicku s kakavom....ale mam taky pocit, ze ju to nedrazdi...tak hadam bude uz stale len lepsie;)

zuzuzuzu7
16. feb 2012

inak bastime aj avokado-zevraj je to fajn na ekzemiky;)

katka37
16. feb 2012

@luthien.k starší syn měl ve stejném věku atopický exém,ted má alergii ,malý je od 7 týdnů bohužel na UM ☹

luthien.k
16. feb 2012

@katka37 a ten kožní projev se objevil kdy? Jiné potíže, jako koliky, průjem, hleny ve stolici nebo jiné potíže se zažíváním nemá?

katka37
16. feb 2012

@luthien.k zažívání se zdá v klidu ,jen má reflux,a na kůži se to objevuje tak dva týdny

luthien.k
16. feb 2012

@katka37 se pořád ptám, ale už se blížíme k cíli 😀 A reflux je diagnostikovaný testy (ultrazvuk aj.)? Nebo jen prostě blinká?

Shrnuto podtrženo - máte atopickou zátěž v rodině (starší sourozenec je atopik), takže je možné, že o atopický ekzém půjde a jeho půvocem může být bílkovina kravského mléka obsažená v každém běžném UM. Reflux nemusí být reflux, ale zvracení na základět této alergie. Všechno jsou to ale spekulace, já bych změnila UM na plně štěpené (Nutrilon alergy care, Nestlé althera) a pokud se situace se zvracením i kůží zlepší, máš viníka. Jinak to bohužel spolehlivě nelze zjistit, protože testy jsou v tomto věku neprůkazné (ony jsou vůbec málo vypovídající u potr. alergií).

katuskad
16. feb 2012

ahojte mamičky, dúfam že mi budete vedieť poradiť 😉 obe moje detičky majú suchú pokožku, hlavne dcérka tak na dotyk takú draplavú, malý len tak na pohlad vidieť suchú pokožku, také šupinky. ale čo ma viac trápi je že majú takú popraskanú pokožku tak po bokoch v okolí podbruška a nad zadočkom. niekedy to majú červené, sú to také malé trhlinky na koži. kúpem ich v ovsených vločkách, používam sprchový johnsons top to toe a potom ich krémujem lipobase krémom. pred tým sme mali oilatum do vody a excipial lipolotio krém ale to nejako nezaberalo. čím to môže byť? mali to aj vaše detičky? čo im pomohlo? dakujem za každú radu 😉

vodni
16. feb 2012

@luthien.k ráda bych se taky zeptala - syn, 5měsíců, začal mít na lýtkách a bříšku taková sušší místa. Čím je dobré promazávat? Utz diagnostikován masivní reflux, nejde o ublinkávání, ale zvracení velkými oblouky, nejhorší snad už pominulo, ale stále zvrací několikrát mezi každým kojením, kromě noci (od refluxu je i dost zahleněný, i ty zvratky jsou občas takové jakoby hlenovité, jinak zvrací nejen mléko, ale i žal.šťávy). Je kojený + poslední 2 měsíce jsem částečně přidávala UM AR (bez efektu). Tatínek je astmatik a má alergie na pyly, jako dítě měl atopický ekzém, potravinovou alergii (vaječný bílek), no kde co 😝 , já naštěstí nic... Nicméně, předpokládám, že po tatínkovi může něco podědit, takže i když na kůži není nic vidět (žádné začervenání, vyrážka apod., ani ho nejspíš nic nesvědí), tak se mi prostě zdá na dotyk místy taková hrubší a nevím, čím by to bylo vhodné při takovýchto předpokladech ošetřovat... (příp. i jak často). Díky!

xmalij
16. feb 2012

@zuzuzuzu7 souhlas 🙂. Sama mam na nej zavislost.

xmalij
16. feb 2012

AHoj, prave hledam inspiraci k bezpsenicne strave, kdyz drzime dietu na BKM a vejce a nasla jsem dobre stranky...http://eshop.provita.cz/.
@zuzuzuzu7 maji tam vyber dynovych oleju 😉, jen to dopravne na Slovensko to prodrazi 😖

zuzuzuzu7
17. feb 2012

@xmalij ja kupujem v jedno bio-shope u nas-250ml-7eur;)
chcela by som po douzivani prejst aj na pupalkovy

zuzuzuzu7
17. feb 2012

@xmalij hm, ale dobre vyzera aj ten omega olej-zmes olejov na tej stranke

katka37
17. feb 2012

@luthien.k no reflux jsem si diagnostikovala víceméně sama,ty příznaky byly jasné ,zvracel i čaj nebo jen žaludeční kyseliny,po Nutritonu je úplný klid.28.2 mám poradnu tak uvidíme....

arianka
17. feb 2012

Holky, nechci to zakřiknout a pro vás zběhlé v problematice AE to asi nebude žádná novinka ani rada...., ALE ! Po zkoušení všeho možného, Bioderm atp., nakonec mega úspěch slaví obyčejné konopné mastičky z lékárny pro děti za pár korun !
Nevěřila jsem vlastním očím, ale je to tak, zabraly na 1 s hvězdičkou, střídáme dva + mastný krém na promaštění a nožičky má nádherné, takové pod kolínky nikdy neměl.
Tak jen, kdyby náhodou tu byl někdo, kdo třeba ještě tohle nezkusil, doporučuji. Když si vzpomenu na dr., jak nám doporučila kortikoidy, nejraději bych ji poslala slušně někam......................

luthien.k
17. feb 2012

@arianka doufej v dlouhodobý efekt 😉

xmalij
17. feb 2012

@zuzuzuzu7 to teda, ale bala bych se tech orechu..jestli koukam na ten samy co ty..

arianka
17. feb 2012

@luthien.k : doufám, doufám, ťukám na dřevo i zuby a na všechno, zatím je klid.., už několik dní, tak snad to není chvilkové, a té tváři to nebyl AE, jen asi ze zimy či z jídla vyrážka, no, kéž by to bylo tak "jednoduché"...

germaine
17. feb 2012

@luthien.k Ahoj Kači, psala jsem mailíka 😉

zuzuzuzu7
17. feb 2012

@xmalij lněný olej, konopný olej, sezamový olej, dýňový olej, pupálkový olej-sezam moze byt alergen...na mala papa sezam v pecive, tak hadam by nevadil

ivage
17. feb 2012

Ahojte, prosim o radu. Uz viac ako tyzden sa snazim drzat bezmliecnu dietu a natieram malej ekzem na tvaricke zinkovou mastou, avsak vobec nevidim zlepsenie stavu. Naopak, je to horsie, povodny fliacik je stale cerveny a suchy - bez zmeny a dokonca uz aj druhe licko zacina mat cervene. Ma vyznam dalej pokracovat v bezmliecnej diete pri dojceni? Jem len zemiaky, cestoviny, ryzu, kuracie maso, chlieb (obsahuje sojovu muku), rastlinne tuky, jablka, brokolicu, hrasok, zltu papriku, cuketu, uhorku, baklazan, slivkovy a visnovy dzem, cibulu, cesnak, detske piskoty, ryzovy napoj, bylinkove caje. Co z toho by este mohol byt potencialny alergen? Dakujem.

luthien.k
17. feb 2012

@katka37 jasně že může jít i o reflux, ale pokud by problém s kůží přetrvával, tak bych se nad tím mlékem zamyslela...

luthien.k
17. feb 2012

@ivage týden je málo, dej tomu aspoň ještě jeden další (bez sójové mouky a piškotů, kde jsou vejce).

luthien.k
17. feb 2012

@vodni na vyloženě suchá místa je dobré smíchat si emolient (Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega...) napůl se žlutou vazelínou a tím promašťovat.

luthien.k
17. feb 2012

@katuskad ovesné vločky bych nedávala, při častém a dlouhodobém používání mají vysušující efekt. Ani Jonhsons, jedna z nejvíc alergizujících kosmetik, nebude to pravé, myj jen neparfémovaným syndetem, pokud je nutné. Jinak by to chtělo vidět...

nebbia
17. feb 2012

Moja Zuzka ma exem priblizne od 1,5 r.Najlepsie sa mi osvedcila miesana masticka kyselina mliecna v syndermane.Je to len na premastovanie koze,ziadne hormony.Pokial mastime,je dobre.Akonahle prestaneme,exem je spat.

xmalij
17. feb 2012

@ivage mrkni do posty 😉

michaelka83
17. feb 2012

@luthien.k Johnhson jsem odmítla malému dávat hned v porodnici. Podle mě je to nejblbější kosmetika pro děti. Jinak za sebou máme třetí Hexu, jsme tři týdny po očkování a ťuk, ťuk čistý.-) Ale před tímhle očkováním jsem dávala homeopatika.

kaculka1983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marketa97
17. feb 2012

@kaculka1983 moc nechápu jak to zapadá do tématu atopický ekzém 🙂

ozujskova
17. feb 2012

@ivage zinkov mast nieje to prave na AE,vysusuje...skus nieco ako konopnu mast alebo bioderma...balhneo kupel....🙂