Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

milmic
23. máj 2013

@luthien.k No ale druhá věc, která mě teď napadla - momentálně zkouším dceři dávat aerius, jestli jí to pomůže na rýmu ( mám totiž velký podezření, že je to z alergie). Čili asi nemá moc smysl teď zkoušet nějaký pokusy s vajíčkem, že ano?

luthien.k
23. máj 2013

@milmic kéž by měla antihistaminika takový účinek při potr. alergiích 😉 Alergolog by samozřejmě řekl vysadit, i před testy se vysazují, ale ze zkušenosti jejich účinnost při potr. alergiích je fakt malá... Ale na jistotu je vysadit je, to ano.

milmic
23. máj 2013

@luthien.k Děkuji, já jen, že když už to budu zkoušet, tak jestli to nemůže ovlivnit.
Děkuji moc, jste milá. 🙂

vrtulka81
23. máj 2013

@marky27 řekla mě že je tam hodně chemie.Když sem chtěla po doktorce z Brna,aby mě složení napsala,že si to nechám namýchat u nás,tak mě řekla že je to verlice obtížné,že se to musí "umět",tky že je tam jedna složka která není schválená,ale ničemu to nevadí,takže asi tak.Recept sem si vyfotila a složení odnesla do lékárny k nám, prostě mi tu jednu složku objednala.Popř pošlu do zprávy to složení a zeptej se na to,jako je to mast ve které není zrovna moc přírodních věcí,hold doktoři no,příroda je pro ně asi jen les,nebo tak něco 🙂

vrtulka81
23. máj 2013

@pinonka3 bohužel jen na netu ,třeba tady http://skin-expert.eu/product/likangshuang.html , já teda beru o nich,dokonce to zlevnili,máme velký odběr,beru to pro bůl dědiny 🙂 Kamarádka to malému na oprozeniny,má je nějak moc agresivní v okolí plíny a nic nezabralo,někdo to bere na opary....... má vícero využití

vrtulka81
23. máj 2013

@luthien.k tak mě napadlo,neslyšela si i o zhoršení po zyrtecu? Po lécích nic zvláštního,ale docela by mě to nakrklo,protože jak se teď neustále mění počasí,pěkně to s ní cvičí,rýmy,teče jí z očí a samo ve finále se vyhodí,zyrtec jí teda rychle zklidní,ale nějak se mě to nelíbí,je to te´d nějak často (ikdyž to počasí se asi jen tak nestabilizuje) ☹

vrtulka81
23. máj 2013

@milmic vajíčkový test asi vyzkoušíme taky,malá má sice prokázanou alergii,ale nějak na něj už neraguje,teda co se týká pečiva,buchty (max dám 2 vajíčka) nebo třeba sekané...ale udělat jí vajíčko na tvrdo nebo tak,si netroufnu,to u nás proběhlo jednou,byl z toho anafylaktický šok a stačilo (v nestřeženém okamžiku se mě pásla na snídani).Jinak třeba minulý rok neměl ažádné inhalační aergie a te´d má a několik,pylová sezóna frčí a kočka se nesmí přiblížit na dva kroky a jen venku,cizí pes tro samé,naše toleruje.Jahody taky,jednou jí dám jahodovou přesnídávku a nic,z toho se vyhodí,záleží i kolik se těch alergenů sejde,musí se to hlídat....jinak @luthien.k za měsíc nám začne doočkování na tu hexu,tak sem zvědavá,ptala sem se na to na alergu a pokud je ve vakcíně něco co jí vadí,tak že se na to hodně hledí,no uvidíme.Snad to bude v pohodě,mám depku už teď

marky27
23. máj 2013

@vrtulka81 díky, já si ten recept bohužel neofotila, ale vím, že na něm bylo dost věcí napsáno. tak budu moc ráda, když mi ho pošleš. No nemám z toho moc dobrý pocit. Mám ji tím mazat celý tělíčko, navíc se mi nezdát, že by byla nějak zvlášť promazaná a zanechává to na ní takový bílý drolky nebo jak to mám napsat. Asi se vrátím k osvědčenému Excipialu 😔

milmic
23. máj 2013

@vrtulka81 Naše právě potvrzenou nemá z testů, jenom z mého pozorování. A i když minule to dr. vyhodnotila jako jasnou vaječnou alergii, tak tentokrát už se zase moc netvářila. Že jí to v testech nevyšlo a že v loupáčku je i mouka, mák, v piškotu je i mouka, ale přitom na mouku kdekoliv jinde neraguje vůbec, tak nevím, co si mám myslet. 😅
Ted se mi několikrát stalo, že reakce po vajíčku nebyla, ale zase je aeriusu kvůli pylům. Je fakt, že samotné vajíčko jsem si ještě netroufla jí dát.

luthien.k
23. máj 2013

@marky27 jak co mazat na kterou fázi ekzému: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

luthien.k
23. máj 2013

@vrtulka81 zhoršení může být po čemkoli, kamarádky holčička se osypávala po Ketofu v sirupu, ono to všechno má přídavné látky, na které může být reakce.

marky27
23. máj 2013

@luthien.k dík, už jsem to kdysi studovala. Suchá místa promazávám Excipialem nebo indulonou a červená nejdřív Excipialem a pak zinkovou mastí. Takhle nám to docela vyhovuje, tak snad to dělám správně 😉

luthien.k
23. máj 2013

@marky27 ovšem pokud se nezkusí nízkoalergenní dieta, tak prostě člověk neudělal vše 🙂 (Což si samozřejmě nepamatuju, jestli jste měly HA dietu). Jinak místo Expicialu já preferuju spíš něco z těchto: Bioderma Atoderm PP Baume, A-Derma Exomega, Alverde ultra sensitive z přírodní kosmetiky...

marky27
23. máj 2013

@luthien.k no tak tu dietu právě po poradě na kožním zkoušíme teď - dáváme jen brambor, mrkev, bezvaječné těstoviny, brokolici, banán, jablko, hrušku, rýži a bílý jogurt 😖

luthien.k
23. máj 2013

@marky27 tak to ale bohužel není nízkoalergenní dieta, ta musí být bez bílkoviny kravského mléka (čili bez jogurtu), znám děti, co po banánu měly i anafylaktický šok a mrkev vadí hodně dětem, podobně jako jiná kořenová zelenina. Skutečná HA a osvědčená dieta je v těch článcích, co už tu odkaz koloval mockrát...

marky27
23. máj 2013

@luthien.k já vím, taky jsem ten článek četla (četla jsem všechny co tam jsou). No takhle nám to naordinovala doktorka na kožním, tak jedu podle jejích rad a uvidíme 😔

luthien.k
23. máj 2013

@marky27 hmm, no jo no, on si na to každý holt musí přijít sám, ono kdyby kožní lékaři skutečně s ekzémem pomáhali, nebyla by tato diskuze, skvělá Věry diskuze na proalergikách atd.... Jinak může to pomoct, třeba vadí jen vejce, možné je všechno. Chybí mi tam maso, které je třeba, pokud se vysadí většina mléčného a vaječného a nedávají se ani žádné luštěniny nebo jiný zdroj kvalitních bílkovin. A zdravé tuky, kterých je při dietě potřeba hodně, aby dítko nebo maminka nehubly atd.

marky27
23. máj 2013

@luthien.k jo zapomněla jsem na králičí a jehněčí maso. No když jsem malou kojila, tak jsem držela eliminační dietu a vysledovala jsem právě, že ji vadí vajíčko 😨

kacza.b
23. máj 2013

Ja mazala oba dva modrou indulonou na radu jine maminky a po ekzemu ani pamatka 🙂

vrtulka81
23. máj 2013

@marky27 jo klidně pošlu,jak budu mět chvilku a malou počšlu spat.NO já když sem řekla že není nijak promazaná po tom Háčku,tak mě dali ZM mast,no ta je hrozná,jako ztuhlá indulona,hrozně blbě e tím natírá,Háčko se drolí hrozně,i mě to štvalo,u nás mě to namýchali spíš tekutější,tak to mě nevadilo,ale taky už ji neberu,pořídili sme biodermu atoderm,měli v akci 2x 500ml za 500,- , což vychází dobře a hlvně to vydrží.na exciial mě řekli v nemocnici že je to sračka 😀 Na mazání se nám líbil polysan,akorát že asi po půl roce na něj začala reagovat,takže se vracíme k těm "sračkám" .

vrtulka81
23. máj 2013

@luthien.
@marky27 já se těm maminám ani nedivím že sou zblbé od doktorů,nám dávali denně v nemocnici banán,ten vím že malé vadil,ted´už ne,když sem jim to řekla,tak se hádali,ty tuším doporučuješ meloun? Oni ho zavrhli,i další potraviny o kterých je známo,že vadí,u nich sou povoleny,řeší hlavně vejce,BKM,občas lepek...a co vyjde v testech,ale víc nic.Člověk se musí postarat sám,pak je máme ale víme na co,celé zdravotnictví,ani ty stěry neudělají a to jim zabere necelou minutu

janette82
23. máj 2013

@luthien.k Hezky den! Opet jdu za vami pro radu. Nase malicka (3 mesice) je alergicka na bkm. Od cca 6 tydnu neni kojena. Nejprve byla na Nutrilonu Ha, po par davkach jsem radeji presla na Nutrilon AC a protoze mela stale (i po 14 dnech) ekzem, hleny a krev ve stolici, predepsal nam MUDr. Fruhauf z gastra z nemocnice na Karlaku (podle diskuzi docela kapacita) Alfamino. To ji ale vubec nechutna a prestava jist. Moc nepribira (za 16 dni 250g). Doktor mi pred 14 dny poradil at ji zkusim dat opet Nutrilon AC, ze ji zrejme bude chutnat vic a kdyby byla nejaka reakce, okamzite se vratit k Alfaminu. Reakci mela hned vecer (boleni briska) a hned druhy den rano mela gleny ve stolici, tak jsem se vratla k Alfaminu. Jenze od te doby ho pije jeste min ☹ Vylozene ji nechutna. Vcera jsem iper volala MUDr. Fruhaufovi a on mi rekl at znovu zkusim Nutrilon AC. Nevim, jestli je to uplne dobry napad. Od minuleho pokusu je to 14 dni. Vsude tady ctu, ze se doporucuje radeji prisna dieta a zkouset alergen az pi nekolika mesicich. Co si o tom myslite? Mohla by byt po 14 dnech uz bez reakce? Moc dekuji za odpived a omlouvam se za chyby a trochu zmatene psani, pisu z mobilu.

luthien.k
23. máj 2013

@janette82 to je blbé... A co zkusit Neocate? Alfamino chuťově neznám, Neocate třeba i moje dítě zvládalo (později, jako doplněk k příkrmům už, když jsme přestali kojit). Obávám se, že s AC mlékem to bude podobné, ta reakce... Ještě bych zkusila Nutrilon alergy digestive care, jestli nedělá neplechu taky trochu laktóza, to by teoreticky mohlo lépe projít. Další mléko, které mě napadá, ale které tu asi nebude dostupné, je Friso, které obsahuje naštěpený kasein, nikoli syrovátkové bílkoviny a silní alergici na syrovátkové bílkoviny ho tak lépe tolerují (zkušenost jedné maminky z Lotyšska, u nás nevím o žádném hydrolyzátu kaseinu, který by byl na trhu, tady je vše odkaseiněno a naštěpené jsou ty bílkoviny syrovátky, pokud vím).

janette82
23. máj 2013

@luthien.k Moc dekuji za rychlou odpoved. Ten Nutrilon bez laktozy zkusim. Je pravda, kdyz si to tak uvedomim, ze uz tyden davam Lucince Helicid (na zklidneni zaludecnich stav), ve kterem je laktoza a ma trosku jinou stolici (tekutejsi) a trochu se ji zhorsila vyrazka, kterou uz skoro nemela. Muze toto byt reakce na laktozu?

luthien.k
23. máj 2013

@janette82 reakce na laktózu vyrážka nebude, možná jiná složka Helicidu vadí. Nicméně to trávení může být od toho.

janette82
23. máj 2013

@luthien.k Je to mozne. Stejne jsem si dnes rikala, ze uz ji ho davat nebudu. Prijde mi, ze ji nijak nepomohl. Bezlaktozovy Nutrilon zkusim a kdyby to nezabralo, poprosim o Neocate.

janette82
23. máj 2013

@luthien.k Jeste prosim jednu vec. Kdyby to byla nesnasenlivost laktozy nebo intolerance laktozy, mohl by se ve stolici objevit hlen?

luthien.k
23. máj 2013

@janette82 hlenem ne, ale řidší stolicí ano. Hlen tam může být opět jako reakce na něco jiného, viz ten Helicid.

nika80
23. máj 2013

@zvonkohra ok, napíšem 🙂 Ešte by ma zaujímalo, čo dávaš malej proti svrbeniu, lebo naša malá sa cez deň dosť škriabe. Prv sme jej dávali ráno Aerius a večer 1/2 tabletky Denerelu. Ale teraz jej už dávam len večer 2,5ml Aeriusu.