Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mendelka
5. júl 2010

vinifera a Dithiaden si skúšala? Najnovšie chcem vyskúšať piť aloe(ževraj to pomáha)Uvidíme.

vinifera
5. júl 2010

@mendelka teraz to nie je také hrozné. Ložiská na chrbátiku a brušku sú už preč. Pravá ruka sa nám krásne čistí - ostáva hyperpigmentovaná. Na lavej ruke hore má ešte menšie ložisko. No ale nohy sú furt nafigu. Už sa smejem že začnem tie ložiská volať - kuraciamaso, mrkav, jablko ....
Inak je malý v pohode. Veeelice aktivny - ľudia hovoria že hyperaktivny. Vysmiaty. Pohodák. Akurát má fasa odbobie vzdoru.

denuska82
6. júl 2010

Ahojte maminy, citam Vas uz dlho, ale dako som nemala cim prispiet 😀 Maly ma exem na chrbte, ruke a na nohach. Riesila som to aj s kamzyk a na zaklade jej rad som vysadila BKM a celkom sa to zlepsilo,ale nevymizlo uplne. Po okupani maleho v balneum herbal, ked sa vyhadzal aj tam, kde nikdy pred tym, som zistila, ze asi reaguje aj na soju, z ktorej sa to balneum vyraba. Takze drzime dietu. Inak na alergo nam testovali "az" mlieko a to vyslo samozrejme negativne. plesne, prach a ostatne su negativne tiez. Kozna predpisala kortikoidy, ktore samozrejme nepouzivame, teda az na malu vynimku.

@bianka234 metodu s chlorovanym bazenom som pouzila aj ja a zabera vyborne 😀 Asi pred mesiacom som to urobila prvy krat, ze sme maleho okupali, ale ako spravna matka som ho aj poriadne ponatierala opalovakom eucerinom fa50. Do dvoch dni bol vyhadzany na celom krku, ramenach, tahalo sa to az k hrudi. Dr mi povedala, zeto bude asi tym chlorom, alebo ze ma alergiu na slnko. Ze deti s AE nesmu do bazena. Sa mi to nezdalo, pretoze bol vyhadzany iba tam, kde som ho intebzivne natierala a tak som mu to potrela locoidom - nie som zastanca kortikoidov, ale tak sa skrabal, ze sa nedal ani nakojit. No a po vysadeni locoidu sa to nevratilo. Teraz ho kupem kazdy den, samozrejme az okolo 15-16 hod. nenatieram nicim a exem, ktory ma uz asi 3 mesiace mizne. Ale podla vsetkeho to bude skor posobenim slniecka 🙂 Takze si myslim, ze my maminy najlepsie vieme pomoct nasim drobcom a nie vzdy su striktne zakazy namieste.

nikush4
6. júl 2010

Ahoooj. pred par dnami som sem pisala tiez preto ze mala dostala atop. exem.. kozna nam predpisala samozrejme kadejake maste.. ale malej to uz na druhy den bez tych masto zazracne zmizlo uplne... 😨 avsak predpisala nam BEBU HA ... tak teraz neviem ci ma mala papa hypoalergennu bebu uz stale alebo ako toje vlastne 😕

mililula
6. júl 2010

zdravím atopikov!!!moja ročná dcérka mala asi 1 mesiac ekzém, ale vždy len v okolí plienok, raz sa jej urobil na chrbátiku, raz na nožičkách, potom na brušku....kožná to jednoznačne označila za AE...keďže aj sestrina dcéra ho mala, objednala som si z Biodermy krém Atoderm PO zinc, ktorý jej dcére pomohol...po týždňovom používaní som videla menšie úspechy...ale keĎže som dosť študovala o tejto diagnóze, skúšala som aj iné metódy a nakoniec sme sa vyliečili, keď som vymenila značku plienok...nerobili jej dobre ani Pampers ani Huggies...teraz používam Happy a je to fajn, sme čistý....no zostal nám drahý krém, ktorý je len týždeň používaný a ešte 4 mesiace v záruke...takže ho ponúkam z pôvodných 13.20eur za 6 eur...sestre naozaj pomohol a my sme radi, že to AE nakoniec ani nebol...držím vám palce v boji proti AE...

veronnie
6. júl 2010

ahojte, len by som chcela prispiet "svojim" domacim receptom na egzem. poradila mi to starsia pani lekarnicka a nam velmi pekne pomohol. staci urobit vyvar z ovsenych vlociek - staci tak 1 pol.lyzica na 1,5 dl vody, varit, kym voda nezhustne. potom som to len precedila do pohara a dala vypit vzdy vecer pred mlieckom (alebo som to zamiesala do mlieka, ked zacala pit umele). po par dnoch to viditelne zabralo az zmizlo uplne. sice sa teraz egzem s letom vratil, ale vieme si poradit 🙂 drzim palce, nech su drobci co najskor v pohode!
len chcem dodat, ze ked to ma mokvajuce, pouzivam calciovu masticku na zahojenie a samozrejme sa bohuzial nezaobideme bez Fenistilovych kvapiek...

beruska24.9.
6. júl 2010

Ahoj maminky,
netuším, jestli takhle vypadá ekzém (u malé vypadal jinak) nebo je to jiný druh alergie, tak se obracím na vás pro radu.
Dnes mi psala ségra a její malý (20m.) má po těle červené fleky velikosti pětikoruny, uprostřed bílé (cca1,/3) a kolem rudé
a vůbec to nemizí. Na sluníčku je to ještě horší. Byli na pohotovosti, tam dali nějaký sirup, ale ten nezabírá.
Tušíte některá, co by to mohlo být??

zuzuza
6. júl 2010

Holky, stalo se vám teda někdy, že vašemu atopickému dítěti ten ekzém úplně vymizel? malý to měl tak hrozně moc a teď je asi už 14 dní úplně bez ekzému, na sluníčko ho vůbec nedávám, občas je durch spocený v těch hicech i když ho neoblékám, někdy je jen v plínce, já totiž nevím, jestli si mám teda myslet, že nám zabralo to colostrum, měl 3 ložiska a ta nám taky zmizela a kůži na celém těle má naprosto hebkou, prostě nikdo by nevěřil, jak vypadal před dvěma měsíci, je to jako zázrak, jen mám strach, aby se to nevrátilo:(

beruska2x
6. júl 2010

@zuzuza to vis ze jo, my jsme to meli uz nekolikrat, pak to po necem zase vyleze - nekdy vic nekdy min... 😉 at vam to obdobi vydrzi co nejdyl 😉

eyael
6. júl 2010

radlinka - neumím si moc představit, jak může koupel v dubové kůře zabírat na ekzematickou pleť, protože dubová kůra vysušuje a stahuje. Ekzematik musí mít kůži promaštěnou a vláčnou 😕 použití si umím představit na lokální mokvající ložiska, ale jinak moc ne... jak to používáš?
vinifera, to je tedy šílené, obdivuji vás oba, že to zvládáte!
denuska82 - chlorová voda opravdu není na ekzematickou pleť příliš vhodná, také vysušuje -> kůže svědí atd atd
nikush4 - HA Beba není nic až tak zlého, je určená pro děti s potenciálním sklonem k alergiím, laicky řečeno měla by pomáhat k tomu, aby se alergie nerozjely... Moje dcera ji pila až do roku a čtvrt
veroniie - tvůj recept je docela zajímavý... zatím jsem slyšela jen o koupelích v ovesném odvaru, docela často to pomáhá.ovšem jen u těch, kteří nemají alergii na oves 😉 např. já 😅
beruska24.9 - jak to popisuješ, vypadá to spíš na reakci od poštípání nebo kopřivku, což je také alergická reakce podobně jako atopický ekzém
zuzuza - taky máme ekzem jednou dole jednou nahoře, naštěstí pro malou je ekzem po většinu času zklidněný

safron1
7. júl 2010

zuzuzo, mala je takto cista od prosince. Taky se modlim, at se to udrzi. Ma krasnou jemnou, hebkou kuzi. Mazu ale "atopicky" porad. Rano, pri kazdem prebaleni a vecer po koupani, kombinace modry bubchen na opruzeniny a vazelinu.

vinifera
7. júl 2010

@safron1 ako často denne mažete? Mažeme sa tak min 2 x ale má všetko stále suché.

safron1
7. júl 2010

Vinifera, ona nikdy nemela takovou tu klasickou atopickou kuzi - suchou, hrosi...ci jak to nazvat. Mela jenom loziska cervena, pak loziska v zahybech. Mazeme rano pri prevlikani z pyzama, pak kdyz prebaluju, tak ji maznu pod koleny a ruce a vecer po koupani zase cele telo. Tezko rict, jestli je to jeste potreba, ale delam to porad...

zuzuza
7. júl 2010

Holky, já ho mazala, když to měl akutní strašně mockrát, třeba 6-7 x denně, já ho namazala a než jsem došla k mazání nožek, navrchu už byl zase vysušenej, teď je heboučký a tak mažu jen ráno a večer po koupání. Jinak ten odvar z té dubové kůry jsem mu taky dělala, když se do té vaničky kápne oliv. olej, tak to nevysuší, je to protisvědivé hlavně, já ho v čisté vodě nekoupu, střídám balneum a odvar z vloček, to balneum vám může napsat i dětská doktorka, je to na recept, platí se 30 kc a je toho myslím půl litru🙂

mendelka
8. júl 2010

ahojte.ja som zistila,že slnko nerobí dobre mojej dcérke pokiaľ nie je natretá Day-long-om.Ak ju natriem nemá problém.Len lekárnička sa čudovala,že či ju opálilo slniečko aj cez tento krém.Nemyslím,že pobytu na slnku zabránim,lebo bývame v rod.dome ale pokiaľ sa nespotí je to fajn. A vinifera teba som sa chcela spýtať ako malý prežíva tieto teplé dni,lebo myslím,že to má zložitejšie ako my.

beruska2x
8. júl 2010

@vinifera ja teda mazu rano, vecer po koupani a pres den odhadem tak 5x ale to jen kolena a zapesti - kdyz to ma aktivni, kdyz ma exem v klidu tak jen rano a vecer...

maly_prcek
10. júl 2010

@beruska24.9. Nám se takhle nějak projevuje alergie... Červený flíček s bílou bodkou uprostřed, ale dycky se objeví a pak zmizí za několik hodin... Po několika dnech to přejde v ekzém...

vinifera
10. júl 2010

@mendelka teplné dni prežívame v podstate super. Kúpaliská sice nehrozia. Ale tak prežijeme to. Je oblečený v bodynku s dlhým rukávom a dlhých gatiach. Alebo odrazu overale čo má dlhé rukávy a dlhé nohy aj s tou nožkou.
Teplo znáša veľmi dobre. Čím teplejšie tým lepší ekzém. Jemu veľmi vadí ked prší. Je alergický aj na plesne. Takže ak prší viac ako tri dni vksue tak u nás sa štartuje ekzém.
No a som nasratá lebo som konečne v obchode zohnala králika. Až doma som si všimla že je až z Cíny 🙄 A nemám z toho dobrý pocit. Dnes mal prvé maso v polievke. Trochu líčka vybehli. Uvidím či bude reagovať aj dalej. To je isto nadopované nejakým rastovým hormonom 😠

mendelka
10. júl 2010

vinifera,tak som rada,že sa malému darí lepšie.Aj mojej malej sa darí lepšie.
A s tým králičkom-skús zohnať domáceho,tak zoženieš aj domácu hydinu.
My sme tiež chovali králikov a nikdy sme takéto blbosti ako sú hormóny,atď...nedávali.

vinifera
10. júl 2010

No ale je to bohovo náročné zohnať domáceh králika ☹(( Domáce sliepky máme aj my. Ale nejak nemám odvahu mu to dávať. A ani tak často zas maso nebýva. Chováme to na vajcia.

beruska24.9.
11. júl 2010

malý prcek - tak to bude asi něco takového. Co mi psala ségra, tak byla s malým u Dr., už si nepamatuji, jestli jim na to něco dala (lék), mají vypustit ovoce, šťávy, džusy a do 14 dnů by to prý mělo zmizet. Nové info zatím nemám.
A to se mi ségra strašně diví, že zkouším všechno postupně pomalu. No jo, s příkrmy začala od 7m. a od roku do malého cpe naprosto všechno, takže během dne splácá tolik různých potravin, že stejně neví, z čeho daný problém vznikl.

mendelka
11. júl 2010

vinifera ,ale skúsiť to môžeš.Sliepky máme aj my a uvarím v polievke,ked sú krásne prsia tak jej to dávam a veľmi jej to chutí-aj kuracie.Mojej malej to neškodí-mäsa zje veľa. Ved určite nedávate sliepkam nejaké hormóny,tak skús a uvidíš.

modra1
11. júl 2010

@vinifera - Sliepačie mäso mu nedávaj, pamätám sa, že si písala, že reagoval na kuracie - silný alergik na vajce. Ale pokiaľ ide o chov králikov, naozaj to nie je nič náročné. Stačí zopár klietok, králiky sa rýchlo rozmnožujú a mäsko z tých mladých je mňam. Ale aj tak by nemal byť problém kúpiť, to už budeš mať aj zabité a očistené, veľa ľudí na dedinách chová králiky. Naši im dávajú domácu lucernu, listy zo zeleniny a jačmeň, takže máme istotu, že jeme zdravé mäsko.

vinifera
15. júl 2010

No to je také diskutatibilné. Lebo deťom s AE sa odporúča 100% bavlna. A toto je 100% polyester - čiže čistá umelina.

mendelka
15. júl 2010

no to by som tiež nedávala deťom na spanie-to nie je bavlna.človek nie je "fajnový", ale ja som kúpila čistú bavlnu a spí sa nám aj deťom lepšie-a je jedno či teraz v teple je ten paplón hrubý,alebo tenký-lebo v bavlne sa aj v lete spí lepšie.A ani sa človek nespotí.

bianka234
16. júl 2010

ahojte, to povlečenie je divné, ja som najlacnejšie komplet na posteľ objavila za 170 euro, to aj na madrac. Máte niekto s týmto konkrétne skúsenosti?

vinifera, ja som malému aj zohnala prezdravého králika, aj tak nanho zareagoval, kuracie nemal od marca, aj ked nie je na nič alergický. ale dosla dom k jednému záveru, a to už som teda poriadne vytočená, lebo denno denne aby som sa zožierala na čo zas zareagoval, takže pomaly skúšam už odvážnejšie potraviny, síce HA, ale skúšam, totiž moja sestra tiež reaguje na jedlo a povedala mi, že kým si dá dietu, je všetko ok, ale ked začne už skúšať, je to hrozné, ale po čase už pohoda, takže u nás je možno tá prvotná reakcia na to nové raz možno dvakrát, a čím viac dávam pozor tým robím horšie, aspon teraz to teda takto idem skúšať, lebo už ma poráža. A ten dlhý rukáv a nohavice praktizujeme aj my, je mi to strašne ľúto, je to hrozné.

modra1
16. júl 2010

Kočky, ja to nepredávam 😉, len sa tu pred časom o tom rozprávalo, tak som hodila link. Píšu tam, že sa to dáva pod obliečku, takže obliečka môže byť bavlna, asi teda ide o to, že obliečky sa perú často a perina bude uzavretá v tejto protiroztočovej záležitosti. Ale neviem či to aj funguje.

vinifera
16. júl 2010

ale ja predávam bavlnené obliečky keby niekto chcel 😀

beruska24.9.
18. júl 2010

Tak jsem tu zase 😖 Zkusila jsem dát malé meruňku (domácí) a to byla chyba. Měla jí včera a dnes a opět se objevil ekzém, jenže........tentokrát ho má nejen na krku a pod krkem, ale i na ouškách, za ouškama a na polovině hlavičky ve vláskách. A potřebuji radu, jak to ošetřovat právě v těch vláskách......předpokládám, že řepíkový obklad vadit nebude, ale co krém?? Můžu to namazat i přes ty vlásky, aby se ta pokožka trochu promastila?? Nebo co s tím??
Předem děkuji za radu!