Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

hedvika
4. apr 2008

alami, nám na kurzu radili zavádět nové potraviny po 5 -7 dnech, alergie se prý může projevit i třetí den. a potraviny nám radili pouze tyto(upozorňuju, že je to dost radikální 🙂 ): do jednoho roku pouze jablka, hrušky, meruňky dušené - já je ale raději vůbec nedávám - borůvky od 10. měsíce, ze zeleniny brokolice, květák, cuketa, dýně, brambory, rýže, kukřice, hrášek, mrkev. Toť vše, žádné maso, vejce, kaše až od 9. měsíce. Všechno jako prevence alergií. Třeba celer je prý docela slušnej alergen. Dodržuju to, a stejně máme AE. ☹ Ale v dost mírné podobě (ťuk, ťuk), třeba, kdybych se na to vykašlala, mohlo by to být horší. Když jsem si projela složení prodávaných výživ, zjistila jsem, že je pro nás použitelná tak třetina - ale i to je výběr.

lusil2005
4. apr 2008

hedvika ziadne maso??? to sa mi nezda moc rozumne...

hellosona
4. apr 2008

ahojte 😵

maminky co ste z bratislavy, neviete o nejakom alergologovi-imunologovi, prip. koziarovi, co su zaroven aj homeopati?
dakujem 😵

nasmu malemu sa to zase zhorsilo a predvcerom sme sa uz vytesovali, ze ake to ma pekne... a zrazu bum... ideme od zaciatku ☹

alami
4. apr 2008

hellosona - tak ja som sa dnes tiež vytešovala, že sa mu to zlepšilo a poobede už mal hnusné červené ekzematické fěaky po hrdielku a v podkolennej jamke 😢

hedvika - ďakujem. Ja si viem predstaviř, že prestávky medzi potravinami nechám dlhé, aby som rozpoznala.... ale....ak by som včera dala novú potravinu a dnes sa mu vyhodili nové fěaky, myslela by som, že je to z toho - a oni sa vyhodili tak či tak - po ničom ☹

dnes som našla v hypernove čajíky bez harmančeka, tak vám posielam link: tento je proti kašlu: http://www.mojalekaren.sk/leros-baby-detsky-caj... (obsahuje šípky, väř materinej dúšky,, lipový kvet, kvet bazy čiernej a kvet "diviznový" - po česky - neviem čo to je 😉 '

a tento na sladké sny: http://www.mojalekaren.sk/leros-baby-detsky-caj... vňať, lipový kvet, dobromyslová vňať, rooibos, lékoricový koreň) - no až na ten lipový kvet pre pelárov, ale kto nie je na peľ alkergický, malo by to byť asi ok

ešte mali aj takýto, ale je od 9+, tak nie pre nás http://www.mojalekaren.sk/leros-baby-detsky-caj...

wali
5. apr 2008

hedvika, vsetky, co chodime ku homeopatovi s AE mame myslim, dobre skusenosti. my sa uz od vianoc drzime bez exzemu a ostatni to maju lepsie, cize to ide dobrym smerom. myslim, ze robis len dobre, ked pojdete ku homeopatovi.

inak tie cajiky, co pise alami mame aj my a su dobre. ja som od lerosu pila aj v tehotenstve aj pri kojeni, a myslim, ze su aj chutne. a fakt je, ze tieto tri su bez harmanceku. ja ich malemu striedam, aby nemal stale ten isty, lebo cistu vodu mi moc nechce. az na ten ovocny, ten sme este neskusali. ale zrovna vcera som ho kupila.
alami - mrzi ma, ze sa to opat zhorsilo! 😖

lusil2005
5. apr 2008

mne sa paci tento cajik
http://www.megafyt.cz/index.php?section=1&id=107

a este tento:
http://www.megafyt.cz/index.php?section=1&id=60

problem je, za malej sa nepacia 😀 bilinkove ani do pusy nezoberie (respektive zoberie a hned ide cajik von) a ovocne len raz glgne a potom uz len ozuzlava naustok. takze asi ostavame pri vodicke a nasu krabicu plnu "neuspesnych cajov" doplnime o dva kusky 😅

sranda ze ked jej dam ovocnu stavu zriedenu 1:3 toho vypije kolko jej dam. a na jeden krat. toho sa nevie nabazit. ale ovocny caj ani za nic! ale jaaaa nepopustim, ja jej to sladit nebudem!!!

jabber
5. apr 2008

hedvika - kromě celeru je velký alergen ještě petržel a pastiňák 😖

Holky - a ty bylinky v těch čajích - nemůžou taky nějak vadit? 😕

alami
5. apr 2008

jabber - veď práve, aj ja to stále premýšľam, že všetky potraviny pekne po jednom a zrazu šupnem čaj kde je rovno niekoľko nových zložiek.

lusil2005
6. apr 2008

ved hej. ale som si povedala ze nieco skusit musim... ved su to caje. a detske. ale tak - mala mi to zatrhla takze to neriesim 😀

wali
7. apr 2008

jabber, my tie cajiky pijeme uz vcelku dlho a zatial bez reakcie, cize ich prijal drobec dobre. cistu vodu mi nechce a kedze som chcela dostat do neho nejake tekutiny, siahla som po tychto cajikoch (granulovane vraj obsahuju cukor, cize ostali len bylinkove). v zlozeni davam pozor len na ten harmancek, o ostatnych som sa nedocitala, ze by posobili alergicky. takze som to proste skusila 😉
ja som napr. este neskusala ovocnu stavu a tu mam dotaz na lusil - kupujes ovocne stavy tie detske alebo? chcela by som to vyskusat pre zmenu. jabber pisala o hroznovej stave, ze je dobra, ale v tych detskych stavach som cistu hroznovu stavu nenasla ☹ ako to riesite?

lusil2005
7. apr 2008

ja kupujem tie hipp. tie su 100%. konzervaciu riesia zavaranim. a oni maju jablkovo/hroznovu. okrem tej jej este kupujem hruskovu. no a jasne ze ich riedim tak 1:2-3. ale zas to iste ako pri zeleninke - ked bude v lete cerstve ovocie zo zahradky, budem jej odstavovat to.

hellosona
7. apr 2008

ahojte 🙂

dufam, ze nase babatka sa maju super 😵

co sa tyka byliniek... ja urcite ziadne... bylinky su velke alergeny... ja pijem v podstate len cistu vodu... a maleho budem ucit na vodu tiez... prip. zacat aj s bylinkou, ale postupne po jednej, urcite ziadnu zmes...

my sme maleho zacali osvecovat s biolampou a mam pocit, ze pokozka zacina byt trosku krajsia 😵

inak skusali sme tu sodu bikarbonu a mam pocit, ze maly sa strasne zacal skriabat, takze pre nas druh AE to asi nie je vhodne 😒

alami
7. apr 2008

ja som tiež použila sódu - 2x som ho v nej vykúpkala. Má to určite lepšie, klop, klop, ale neviem, či by to mal aj tak, alebo je to po tej sóde bic. Ale určite po nej nema žiadny problém.

lusil2005
7. apr 2008

toto je to ze nikdy neviete ci nieco zabralo a co vlastne zabralo. malej sa teraz uplne perfektne upravil ten exemik na telicku. takto pekne to este nikdy nemala! len neviem ci je to z homeopatie, z bezlepkovo-bezvajecno-bezmliecnej diety alebo z holtovej masti ku ktorej som sa uchylila 😀 alebo je to proste len stadium exemu ktore sa zase zmeni do klasickej podoby 😖

diddi
7. apr 2008

cau lusil 🙂 prosim ta, nevies ci moze ist o atopicky ekzem aj na hlavicke? Ella ma v strede hlavicky velky "flak", okraje su do cervena, a v strede to ma take suche a supe sa jej to, kozny sa k tomu nevyjadril o co ide, dal mi prisadu do kupela na suchu kozu, nejaky krem na suchu kozu a zamiesany nejaky olej

hellosona
7. apr 2008

lusil: ja som si tiez dnes kupila holtovu mast, vraj robi zazraky, tak uvidime 😉
no a s tym zabratimje to tak ako pises... ono asi jedno s druhym... a ty este kojis?

jabber
7. apr 2008

wali - jojo, je to jablečno-hroznová - jak píše lusil - a Ádě hrozně chutná 🙂 , ještě kupujeme taky hruškovou, ale úplně nejradši má jablečno-mrkvovou, jiné jsme zatím nevyzkoušeli. Tak čajíky zkusíme teda taky, co to udělá... 😉

lusil, alami - super, že to máte lepší 🙂 . My jsme teď taky v pohodě - přijde mi, že vždycky v pondělí to má nejlepší. V neděli totiž bere lék, který má jen jednou týdně, tak myslím, že je to po něm. Jdu to napsat homeopatce, co ona na to 🙂

lusil2005
7. apr 2008

diddi fuuuha netusim. moja mala mala na hlavicke take tie zlte supiny - jak keby sa jej tam chrasticky robili ale to nebol exem. na to som jej dala tu mast s kys. mliecnou a hned to mala prec. a skrabka si to?

hellosona hej este kojim. bojujem! 😀 ale nieje to az take zle, uz som schudla 2 kila! ma to aj svoje vyhody 😝

hellosona
8. apr 2008

lusil: obdiv!!! pre babo sa da asi vsetko zvladnut... a jes aj nejake vitaminove doplnky, aby si mala aj vyzivu?

lusil2005
9. apr 2008

hellosona pred par dnami som zacala jest vapnik lebo ma zacali dost boliet klby. inac nic lebo neznasam tabletky 😔
inac - strasne sa tesim ked uz prestanem kojit (aj ked sa tak trochu bojim toho ze nebudeme mat vzdy a vsade po ruke prso) ale este nie. aspon do toho roka to potiahneme

wali
9. apr 2008

no musim povedat, ze aj ja sa strasne tesim, ked dokojim a budem sa moct v klude napraskat cohokolvek bez vycitiek svedomia. urcite padne za obet jedna cela cokolada 😀 a dam si aj minimalne 2 pohare vina! (potom sice odpadnem rovno do postele, ale tesiiim sa na to!) no a este nejake pikantne jedlo - to som uz tiez davno nejedla 😎

alami
9. apr 2008

žienky, dnes som bola u našej pediatričky, pýtala som sa na tú stravu, ako mám zavádzať - tak sme sa naskoniec dohodli, že nám zajtra urobí krvné testy, aby sme vedeli, na čo je vlastne alergický. tak sa z toho strašne teším, že to budem vedieť a budem vedieť, čoho sa vystríhať a nie takto, že sa bojím všetkého. super, neviem sa dočkať na výsledky. som hrozne zvedavá, čo to bude.
a malý je teraz už skoro celkom bez AE. len tam, kde mal červené fľaky mu ešte trošku vidno, inak má celkom čistú kožu 🙂
len mi starší syn dostal kiahne, tak sa asi aj s Lukáškom zase potrápime ☹

diddi
9. apr 2008

lusil, neskrabka...ale boli sme u kozneho az v smrdakoch, lebo tam liecia aj detske kozne choroby...na liecenie vsak beru deti od 3 rokov...Ella ma seboreu na hlavicke, predpisal nejake masticky...no uvidime....inac liecia tam deticky s atopickym ekzemom a hlavne sa tam aj tomu venuju, takze skus tam skocit - zavolaj predtym....cislo som nasla na strankach kupelov smrdaky/ recepcia a vypytala som si kozneho lekara...a su tam milí ludia-lekari, vsetko vysvetlia okolo atopickeho ekzemu...aj ake potraviny sa nesmu....

wali
10. apr 2008

alami, zaujimalo by ma, ci to mate lepsie po tej sode bikarbone? alebo si skusala nieco ine?

alami
10. apr 2008

Wali - kúpala som ho v tej sóde bic. niekoľko dní za sebou. To človek naozaj nevie, čo by to zmizlo aj bez toho,či nie. Ale tie najhoršie miesta nešli dole a nakoniec som mu to potierala pityolom a zmizlo. Ale neviem taktiež, či to bolo pre ten pityol.
Dnes sme boli na tej krvičke, výsledky budú asi o týždeň, takže budeme napätí čakať. som zvedavá. 😕

nissanek
10. apr 2008

tak jsme taky vyzkoušeli jedlou sodu do koupele a bylo vidět zlepšení...ale stejně zase nevím jestli by to zlepšení bylo i bez toho... Zatím teda koupu jednou za tři dny ale možná s tou sodou zkusím častěji.

hellosona
10. apr 2008

lusil: a asi vapnik je dobry aj na zuby... kedze plne kojim, tak by som o ne nexcela prist... 😔

wali: ja som povedala, ze ja sa napustim do vane plnej cokolady 😝

diddi: ja som bola v detstve v smrdakox... vtedy mi to pomohlo, ale vratila som sa domov a znova... ja neviem, ako teraz su na tom, ale nexces vyskusat skor nieco alternativne...tam asi idu skor klasickymi metodami, nie? 😕

alami: to je super, aspon budete mat istotu 😉

a tie co pouzivate modru indulonu... pocula som, ze zmenili recepturu, tak neviem, ako robi vasim babatkam, lebo u nas nic moc. ale skusili sme presedlat na modru niveu, v tej plexovej krabicke a je lepsia, ako indulona...
a ta bio lampa robi fakt zazrak 😵

lusil2005
10. apr 2008

diddi hej hej to som myslela. to mala aj moja mala 😀

jahodka11
10. apr 2008

ahojte maminy, tak nasmu malemu sa to po odstaveni kojenia zlepsilo, skoro zmizlo, ale v posldnej dobe vzdy po okupani ma na druhy den rano cervene licka...:( nechapem, umyjeme mu ich len vodou a zadocek potom specialnym mudlom, co sme dostali od koznej, neviem uz nazov, je take oranzove....tak ja nechapem... ze by alergia na vodu? :(

lusil2005
10. apr 2008

jahodka skusala si prevarenu vodu?