Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
28. máj 2008

lucy81 - a nelezou vám taky třeba zrovna zuby?

olique - ještě mě napadlo, v čem pereš?

ivka144 - s tím jídlem mi to připadá taky tak. Buď je prokázaná nějaká alergie a pak je to jasný anebo je to takový plácání se v tom a zkoušení a stejně se na nic nepřijde 😖 . Já jsem to pak přestala úplně řešit, jedla jsem všechno a světe div se, nic se nedělo, respektive to bylo pořád stejný. Ale možná to bylo díky té homeopatii, fakt těžko říct. Teď už jí malá taky tak nějak všechno, ještě neměla akorát jahody, mango a ananas, a neděje se taky nic 🙂. Jinak borůvky dávám a malinovou šťávu už měla taky 😉

ivka144
28. máj 2008

jabber - tiez som myslela,ze ked nebudeme nic davat jest, aby sa to nezhorsilo, alebo neprejavilo, nevyvolalo, tak problem len odsuvame. A dieta si menej privykne a neskor to este horsie moze byt... D.

jahodka11
28. máj 2008

jabber- a cucoriedky su toez alergen? malemu dnes dala vyzivu, tak uvidime.....ale tepelne spracovane by nemalo uskodit....nam sa po prerezani zubkov licka uple vycistili, na ako dlho, netusim 😒

lusil2005
28. máj 2008

aj moja mala uz mala tu jablkovo cucoriedkovu vyzivu. a v pohode.
dnes sme boli na ockovani a dokina vravi ze jej idu stolicky 😕 takze je to asi fakt tymi zubkami nezbednymi lebo okrem stoliciek jej idu aj ocne zuby. no chudatko moje. ale najhorsie je ze si to skriabe. ked ju mam pri sebe, mozem jej dat kratke nohavice, ale akonahle bude chvilu sama alebo spinkat, musime dat teplacky so zasitymi nozickami. teda take dupackove. inac sa skriabe aj tam kde exem nema 😀

jahodka11
28. máj 2008

lusil a neskusala si pityol? nam pomahal a teraz uz len mastim kyselinou mliecnou, nemusi byt na predpis, v kazdej lekarni ti ju namiesaju.... 🙂 na iytyol som sa pytala nasej dr a ze kludne mozeme, je tam napisane , ze nevhodne pre deti do 10r., ale zevraj to je zasa jeden z novych vymyslov.....ja si pamatam, ze ma natierali pityolom skoro celu....a pomahal... 🙂

olique
28. máj 2008

Ahojky

jabber

Homeopatku jsme zkoušeli minulý rok v létě od srpna do října 3 měsíce, ale pořád se to nějak nelepšilo, tak jsme přestali jezdit. Já nějak na ty homeopatika nevěřím - možná je to i v tom, že jsme dosud asi nenatrefili na kvalitního a dobrého homeopata.
Jinak peru ve všem dětském. Aviváže už nedávám. Ještě jsem slyšela o ořechách na praní z Nepálu.
Tak jsem si je koupila na vyzkoušení. Asi s nimi budu prát nadále pro celou rodinu veškeré prádlo.

wali

kojila jsem 16 měsíců a teď už to budou 2 měsíce, co jsme kojení se synem ukončili.
Chtěla jsem kojit, co to jen půjde (protože je alergik), ale zdravotně jsem na tom nebyla dobře, tak jsme to utli.
Jinak nám maličký sní jen SUNAR HA v podobě kaše - jinak v tekutém stavu ne. A moc toho taky s tou kašičkou nesní.
Vyzkoušeli jsme různá HA mléka, ale jejich nahořklá chuť malého nijak nezaujala, až ten Sunar.

Jinak teď 6.6. nás poslala naše dětská Dr. do alergologicko-imunologické poradny na nějaké testy.

Aby se zjistila asi příčina toho ekzémku a nebo alergické potraviny.
Ale dost dobře si nedovedu představit, co a jak budou malému vyšetřovat nebo z čeho ty rozbory budou dělat.
Asi se nevyhneme odběrům krve, protože z té se dá asi zjistit nejvíc, ale nějaké napíchávání alergenů....?????
To bude asi u 1,5 letého dítěte dost maso!!!!!!!!!!!!!!
Maličký je hodně citlivý a po každém očkování nebo odběru krve pláče.
Ale snad po tomto vyšetření budeme chytřejší.

Chtěla bych zažít aspoň tak měsíc klidového stavu u syna. Ty noci jsou totiž nejhorší.
Pořád mu hlídám ruce aby se tolik neškrábal a vlastně vůbec nespím. Už mám vycvičený sluch jak rys!!!!
Ale jsem máma a své dítě musím po všech stránkách chránit.

Můžete mi prosím některá holky vysvětlit kdo je pan DEBIK? Nebo co je to za odborníka, popřípadě, kde se nachází a jak pracuje?
Jestli máte některá své zkušenosti a můžete mi podat radu budu moc ráda.
Bydlíme na Jižní Moravě. Oblast Brno a Břeclav.

Zatím děkuji.

jahodka11
28. máj 2008

olique, mne hovoril kamos, co mal ako maly ekzem, ze mu davali na ruky rurky z toaletneho papiera, aby sa neskrabal.... 😝 chudak, ale to plati asi len u malych babatiek.....a ze nakoniec mu zabral obyc krem nivea....tak neviem, mozno si uz skusala, ak nie, skus niekde na nejakom miestecku....
nas maly ma mlieko nutrilon pepti, testy sice nepotvrdili alergiu na BKM, ale mame ho pit....lebo sem tam ma ekzem na tvaricke, ale ako vysli zubky, niet ho....
mne ako malej zaberal na ekzem pytiol a odvar z mysieho chvostika.....skusala si?

zdenka26
28. máj 2008

ahojky chci se jen zeptat jak se projevuje atop.exém?moc děkuju 😉

jabber
28. máj 2008

jahodka11 - já nevím, já myslím, že borůvky snad alergen nejsou....ale kdoví, někdo se třeba osype i po nich 😖

olique - 3 měsíce je ještě krátká doba, nám se to tak po těch 2-3 měsících začalo teprve zlepšovat (a bylo to jak na horské dráze, chvíli dobrý, pak zas horší - ale to je normální průběh) a to jsme to ani zdaleka neměli tak strašný jako vy 😒 ☹ . A jestli mažete kortikoidama, tak to trvá ještě dýl a zhoršení je ze začátku velké 😖 . Zkuste nějakého jiného homeopata, třeba ti tady někdo v okolí Brna poradí. Homeopaticky je ekzém u malých dětí výborně léčitelný, ale chce to čas, je to fakt na dlouho 😖 . Jinak pozor na Lovelu.
Pan Dedik je léčitel, píše se tady o něm na str 8-9, příspěvky od Zuzitky. Několik holek si tady na něj bralo kontakt, ale ani nevím jak to dopadlo. Ale prý je dobrý.

lusil2005
28. máj 2008

olique uplne presne viem o com hovoris s tym spankom - nespankom. tiez som vzdy ked sa mala otaca na druhy bok hned v strehu 😕
tie testy vam budu robit z krvy. kozne testy este asi nie. neboj - zvladnete to. predstav si ze vam zistia konkretny alergen a vam sa to zacne lepsit! 🙂 nam to velmi pomohlo. aj ked jej zistili silne alergie, som rada ze viem na co je alergicka. tak drzim palce.

jahodka neskusala. ani neviem ci skusim. podla mna toto nieje o masti lebo jej velmi pomaha ten holtov krem. to je nieco znutra ☹

bramburka
29. máj 2008

holky objevil se nám ekzém, pouze na rukách, tkové červené fleky, ne ve faldíkách, nejdriv to byla jen suchá kuže, pak to zrudlo. Je to atop? co s tím? dr. radila modrou indulonu a teda nic se nelepší, ted v tom vedru se to spis zhoršilo.

neznáte dobrého homeopata v praze? díky.

wali
29. máj 2008

no ja som tiez prestala riesit stravu, lebo to fakt k nicomu neviedlo. davam si pozor len na klasiku - coko, jahody ap. aj tie raz pridu na rad, ale vsetko pekne pomaly a postupne.

olique - 3 mesiace je vazne asi malo na homeopatiu. inak do Blavy za p. Dedikom to nemate az tak daleko, tak by som ho skusila.

bramburka - vypada to tak, ze by to mohol byt AE, no nemusi. hlavne to premastuj a mozno sa to ani dalej nerozbehne. ja som malemu tie cervene flaky mazala aj 100x denne. to vazne pomaha, ked je to take v zaciatkoch.

zdenka - atopicky exzem sa prejavuje ako zacervenanie koze najma v zahyboch (ale nie je to pravidlo),alebo ako zhluk drobnych cervenych vyrazok, ktore sa potom zleju do jedneho velkeho flaku, deti sa hodne skrabu, lebo to sialene svrbi. tym padom sa koza zhorsuje, moze zacat mokvat, alebo je extremne sucha, olupuje sa, a farba je az taka bordova.

kosicanka1
29. máj 2008

ahojte, po mesiaci homeopatie sa nam AE pekne zlepsil, niekedy sa v teple trosku zhorsi.
berieme belladonnu, arsenicum album, graphitel, staphysagriu, apis melificu, calcareu phosforicu. a mazeme kremikom halicare a niekedy dam holtov krem.
mudr nam odporucila ist k moru. nemate skusenosti ake je to s AE a morom? zlepsi sa AE?

lusil2005
29. máj 2008

bramburka tiez by som poradila ten holtov krem skusit. nam dost pomohol. za pokus nic nedas. sice dost smrdi, ale skus to davat aspon 1-2 dni.

kosicanka aj my ideme k moru hlavne kvoli malej exemu (aj ked nepopieram ze sa tesim ako blcha) a prave kvoli exemu ideme do chorvatska. je tam najcistejsie more a kamienkove plaze. vraj na exem je piesok dost zly. dokonca aj alergologicka nas posielala k moru ako casto sa len da (aspon raz za rok) a vraj grecko je super, ale tam treba letiet a pre taketo male babo by bolo chorvatsko lepsie.
no a dost bab tvrdilo ze im more na exemik pomohlo. niektorym na par mesiacov, niektorym na dlhsie 🙂 ale myslim ze pre nas co s tym bojujeme skoro od narodenia nasich drobcekov, je par mesiacov ako zazrak 😵

jahodka11
29. máj 2008

jabber - aj ja som si brala kontakt na p. Dedika, ale nam sa podarilo ekzemu zbavit....tak bud to je naozaj alergia na BKM alebo netusim, co.....zatial sa nevyhadzal z tych cucoriedok, tak uz sa asi ani nevyhadze....ved uvidime....
lusil - to je mi luto, ze je mala alergicka, ale ber to z lepsej stranky, aspon vies, na co je alergicka a comu sa vyhnut...

kosicanka1
29. máj 2008

lusil, to si ma potesila, tiez nam odporucila chorvatsko, tak sa asi tam vyberieme, uz sme to s mangelom preberali a vyzera to realne. a sli by sme autom, niekde na sukromie bez stravy, lebo sebe musim kvoli celiakii aj tak varit, takze to je jedno. kuknem na odporucania bab z "dovolena u more", vobec si to s drobcom neviem predstavit, ale kvoli ekzemu sa to oplati. aj ked je to teraz pekne.
a este nam odporucila kupele travnica. poculi ste o nich?

bambusko
29. máj 2008

kosicanka, nasim dievcatam more pomaha na ekzem perfektne. ked mala ema 2 roky, mala to az krvave, vtedy boli s manzelom v grecku a odvtedy to uz take hrozne nemala. kvoli detom chodime k moru kazdy rok, nejake rozdiely vo vplyve podla miesta som nezbadala, boli sme aj v chorvatsku a taliansku. vzdy to pomoze 🙂

jabber
29. máj 2008

bramburka - IP 🙂

kosicanka1 - fíha, vy máte léků 😕 🙂 je to super, že se ekzém zlepšil 😉 . Moře všichni doporučují, prý na ekzém hodně pomáhá, což věřím 🙂 . Říkala jsem homeopatce, že pojedem a ona mi řekla, že existují i případy, kdy se to naopak u moře zhorší.......všem nám moc přeju ať to není náš případ 😉 🙂

jahodka11 - takže vy jste se toho zbavili ještě než jste se k němu dostali? 😕 😵 , to je skvělý, gratuluju! 🙂

hanzuli
30. máj 2008

Tak malé se atop. ekzem vyhodil před 3 týdny 😢 Dostali jsme dělanou ichtamolovou mast a jinak ji to promazávám konopnou mastičkou. Zatím má jen jedno ložisko pod očkem a já se modlím, ať se ji to nerozleze ☹ Chtěla jsem se zeptat vás, zkušenějších mamin - asi není vhodné chodit s ekzematickým dítkem na plavání, že? My jsme zatím ještě nechodili, ale od července jsme chtěli začít, jenže teď s tím ekzémem... Ta chlorovaná voda asi není to pravé, co? 😒

jabber
30. máj 2008

hanzuli - přesně tak 😉. Ono se s ekzémem nemá ani denně koupat doma, protože voda vysušuje a to zdaleka není tak chlorovaná jako v bazénu 😖 . Taky jsem měla v plánu chodit s malou plavat.... 😒

lusil2005
30. máj 2008

inac - teraz to zacina byt fakt zaujimave s tym kupanim. ja som malu kupala 2x do tyzdna kvoli exemu, ale teraz - ved ona je stale spotena. v autosedacke, v postielke ked spinka... no snazim sa to obmedzit na kazdy druhy den, ale je to tazke 😖

olique
1. jún 2008

jahoodka11

Myší chvostík je v češtině jaká bylinka?

niveu jsme nezkoušeli - zatím nám promazává a udrží vlhkost jen Indulona modrá. Tak ji mám už v zásobě.

wali

k panu Dedikovi se asi zajedeme podivat. Poprosila jsem zuzitku o kontakt. Nebo jestli ho některá máte - můžete mi ho napsat do interní pošty?

jabber

děkuji za odkaz na stranu 8 a 9. Přečetla jsem si tam i vzkaz na www s fotkami miminka s atop.ekzémem
V tak strašném stavu to "ještě" nemáme, ale zdárně se k tomu blížíme.

Každý den pozoruju, že se to malému pořád rozšiřuje. Říkám si, že to bude opravdu nějaký problém uvnitř těla.
Maličký nám totiž strašně moc vypije čaje. Denně je to víc jak 3 l.
U 1,5 ročního dítěte je to divný???

Také nám umí ten ekzém zhoršit i očkování u lékaře. Jsme trochu v pohodě a pak nějaké přeočkování a jsme už 2 měsíc v šíleném stavu.
Navíc jsem malému koukla do pusinky a vyrostly nám dohromady při jednom 4 špičáky.
A to se říká, že špičáky i u zdravých dětí umí nadělat pěknou paseku.

jabber
1. jún 2008

lusil - tak my jsme teď na chatě, malá má napuštěný bazének a cachtá se v něm celý den a nic se neděje...takže možná to nebude až tak hrozný, chce to vyzkoušet. Já teď v těch vedrech jí každý večer jen osprchnu a koupání necháváme pořád jednou za 3 dny. Je fakt, že zpocená je strašně, možná by ani neusnula 😖

olique - to mi teda přijde dost, ty 3 litry denně...říkala jsi to dr? Já jsem četla, že se hodně pije u cukrovky, ale to samozřejmě nechci proboha vůbec s ničím strašit...určitě to může mít i další důvody. Jinak na to očkování jsou dobrá homeopatika, my je pokaždý vezmem a ekzém byl pak fakt v pohodě - psala jsem to na str 32, tak to u dalšího očkování třeba vyzkoušejte 😉

zuzitka
1. jún 2008

olique ... mas to telefonne cislo v IP 😉

lusil2005
1. jún 2008

jabber jeeeej vy sa cvachcete? to musi byt pohlad pre bohov 😀 ja ju tiez len tak sup sup osprchujem vecer. strasne sa jej to paci, je to nieco nove pre nu ze na nu prska voda zo sprchy 😀

olique
1. jún 2008

jabber

Už minulý rok jsem poprosila naši dětskou Dr. aby nám udělala krevní testy, že mi je divné, že tolik vypije. Tak je odebrala a laborka nic neukázala. Jen zjistili, že jsme trošku chudokrevní a chybí nám železo - jinak nic.
Prý je to u dětí normální, tak jsem se nijak neznepokojovala.
Ale určitě to řekneme na alergologii a imunologii, jak teď v PA pojedeme.

zuzitka

Moc děkuji za kontakt a popis, kde se pan Dedik nachází. Jsi zlatá 😉

olcamudrovka
2. jún 2008

Ahoj, mám 6 letého syna. AE má od narození, myslím že je to proto že manžel je alergik a astmatik. Nejhorší projevy byly zhruba do 2 let. Byli jsme u děstké dr., na kožním i u alergoložky. Nejvíce nám pomohlo moře. Polévala jsem ho vodou ikdyž si hrál na břehu s pískem. Nechávala jsem na něm osychat sůl - nebojte, nesvědí to. Také používáme Excipial U Lipolotio (dočetla jsem se že se nemá užívat delší dobu, ale nám nic jiného dosud nepomohlo). Zkoušela jsem i drahé krémy, ale nepomohlo. Dnes na synovi nikdo nepozná že AE má. Nyní máme dceru - necelé 4 měs. AE se jí objevuje a horší než u syna. Nyní zkouším Excipial a jsme objednaní na kožní, tak uvidíme. Jinak u syna se neprokázalo že by to zhoršovalo jídlo.

wali
2. jún 2008

ja maleho osprchujem kazdy den, to sa v tychto horucavach inak ani neda a na narodeniny dostal od nasich bazenik, tak tiez vo velkom style drobec "plava" 😀

olique - teda 3l denne, to ziram! 😕 to je vazne hodne. to ten moj nevypije snad ani len liter! a tie caje varis ake? ci tam nemoze byt nieco, co by mu snad vadilo?

olcamudrovka - snad to u dcerky nebude az tak zle, ako to vypada! hlavne, ked to budes vela premazavat...
inak ked citam, ze si skusala vselijake drahe kremy, alebo ked to citam aj u inych, vzdy si poviem, ze mozem byt stastna, ze som takmer na prvy sup objavila taky, co nam pomohol. 😅

ina.b
2. jún 2008

Nedavno jsem koupila mast z konopí Cannaderm "Robátko" a zabrala. 🙂

ivka144
2. jún 2008

ahojte, tak nam sa to mikroskopicky pomaly, ale zlepsuje, ale noci su strasne,lebo sa maly driape hroooozne. Licka su uz aspon suche, ale rozsiruje sa to ;((
Niekto tu pisal, ze proti svrbeniu je dobry odvar z korena rudbekie. Zistila som, ze ta rudbekia je vlaste znamejsia ako echinacea (aspon dufa, ze je to to iste, hehe, ta je inak velmi znama vseobecne na imunitu).
Zacala som mu to varit a capkat tym licka, tak ozaj, konecne prva vec, aj ked nie proti svrbeniu, ale pomaha mu to, aj sa to zasusuje, takze ak niekto mate problem s pokvajucim AE alebo rozskriabanym do mokvava alebo krvava, toto odporucam.