Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luba41
12. jan 2013

dievčatá, chcem sa opýtať. Prekonali vaše detičky s AE kiahne / plané neštovice / a aký mali priebeh / ? či boli nejaké komplikácie...

luciagi
12. jan 2013

@lyongirl vies co,ono mu to ani nemokva ani ho to nesvrbi,teda nejak neregistrujem ze by vnimal ze mu to tam prekaza(ma len 3mesiace)len ja mam obavy ze co s tym,kedze to nemizne,a sa mi zda ze sa to trosku zvacilo,,, booze tu s tymi doktormi to je tragedia:(((dufam ze tvojmu malickemu sa polepsi🙂

lyongirl
12. jan 2013

@luciagi ďakujem, hádam sa polepší a čo sa týka lekárov, mám pocit, že aj tu je to o ničom. Všetci by dávali len hormonálne masti a chémiu, nič sa nesnažia vyliečiť prírodne a to mi dosť vadí. A ak už je choroba taká, ako napr. teraz toto Impetigo, tak ster z kože a priama liečba by mala byť samozrejmosťou, ale nie, najprv poskúšajú XY mastičiek, veď to, hádam nejaká zaberie, za posledné roky mi je z nášho zdravotníctva totálne na grc, aj keď možno, alebo určite/?/ v GB je to ešte horšie ☹
Nevieš dať foto, možno to vôbec nemá Impetigo...a ťažko je aj radiť mastičky, keďže tie naše tam nezoženieš. A ak je to infekcia, tak by sa to malo liečiť cielene a nie len skúšať kadečo, ako u nás ☹. Ale Sudocrem tam určite zoženieš, skús ten, ten je fakt dobrý na všeličo...

lyongirl
12. jan 2013

@luba41 áno, prekonali, ale AE vtedy nemali, teda nemali žiadne ekzém, ani nič a komplikácie neboli. Srtarší dvaja mali akurát dosť hrozný priebeh, najmenší mal cca 8 mesiacov a bol kojený, čiže mal priebeh ľahký...

katyxq
12. jan 2013

@luthien.k Vidíš, já chtěla objednat chlorellu, tak teda radši vezmu spirulinu - aspoň ušetřím 😀 (chlorella je dražší, aspoň ta prášková, co mám vybranou).

vrtulka81
12. jan 2013

@luthien.k myslíš že by to mohl být velký šok?Já sme jí dala včera jednu a dneska už jen půlku,doporučila mě to kamarádka,je lékarnice a delší dobu se tím zabývá,je teda fakt,že dneska je malá hrozně rozmrzelá,asi ty účinky sou na ni velké.Prva sme zkusili detox sulfurem,to mělo taky divoký náběh,ale nemocnice to pokazila☹Už sem to mohli mít za sebou

pepa_pepa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrtulka81
12. jan 2013

@zuzi0110 tak ten článek se mě fakt líbí,uvidíme,zatneme zuby a budeme zobatt.Kéž by to nemělo takovou razanci jako sulfur nebo ta druhá homeopatika (nevím už název) .

carrie4
13. jan 2013

Ahojte, máte skúsenosti s mokvajucimi loziskami na tvári? Už ich máme takmer 2 týždne. Kozna nám dala imazol, ten krásne zhoji, ale na druhý deň zas mokva. Môže to byť tým, že si to malý stale brhli aj cez rukavice? Alebo to môže zhoršovať choroba a silný kašeľ čo má už viac ako týždeň? Nemáte s tým skúsenosti?

vrtulka81
13. jan 2013

@carrie4 Já mám z dcerou uplně stejný problém,máme celý obličej jeden mokvající flek,používáme taky imazol,nebo sudocrem,ale ty velice nijak nepomůžou,stačí když na to jednou hrábne pakcama a teče to jako blázen.Hodně pomáhá zinkový olej,nebo teď zase zabral aloe gel.Ještě nám dost zabírá fialka,ta jí to pěkně vysuší a přes ni dám nějakou tu mast,v nejhorším případě na pár dní kortikoidy.Nejhorší ale je,když si to drhne,to se může začít znovu ☹

teddylu
14. jan 2013

@katyxq
@luthien.k
@zvalentova
@martinka1981
@martinka.pida
@vrtulka81
@ficekova
VŠEM MOC DĚKUJI ZA RADY!!!
Mám dobrou zprávu 🙂 🙂 🙂.
Po čtyřech dnech diety s vysazením hlavních alergenů je ekzém na ústupu 😅. Skoro už to není vidět,jen přetrvává pár pupínků. Takže budu držet tu dietu do toho očkování,aby už neměla na tělíčku vůbec nic a tak týden po očkování začnu pomalu zavádět jednotlivé alergeny zpět do jídelníčku. Já si ale myslím že to bude buď BKM nebo ořechy,těch jsem v posledních dnech měla hodně. Jo a moc nám taky pomohla ta kosmetika A-derma exomega,krásně promastí a zjemní hrubá místa.
Ještě bych ale měla jeden dotaz 😉.
V článku o příkrmech jsem u @katyxq četla,že není moc dobré jako příkrm dávat instantní kaši ☹. Já jak mám málo mlíčka,tak jsem teď dala tři dny večer od Nestlé rýžovou do vody. Je to špatně? Moc jí teda nechutnala ☹. Čím bych jí mohla nahradit,druhým večerním příkrmem zeleninou 😕?

katyxq
14. jan 2013

@teddylu stačí koupit kulatozrnnou rýži (např. druh zvaný mléčná rýže - má kulatá zrnka, rozváří se) nebo rýžové vločky, den, dva předem namočit (je to pak stravitelnější a navíc dřív uvařené), uvařit a rozmixovat, nebo rozmixovat a uvařit, já radši mixuju studené 😉. My kaše snídáme a věcer má malá zeleninu, teď se ji snažím dávat s masem.
Instantní kaše jsou extrudáty, prostě obilnina zahřátá na vysokou teplotu, navíc ty běžně dostupné kojenecké jsou sladké až běda, ale ve zdravých výživách se dají sehnat i úplně neochucené - např. Countrylife, nicméně pořád je to průmyslově, ne úplně přirozeně, zpracované potraviny. Nezapomeň, že mám nálepku biomatka 😀, teď jsem se vrhla i na kváskový chleba a tak.

azarijka
14. jan 2013

@katyxq a nomina kase su dobre?
Na kvaskovy sachystam aj ja tento alebo buduci tyzden 🙂

katyxq
14. jan 2013

@azarijka Nomina je taky jen čisté instantizované obilí bez aditiv, mám pocit, že je hladší než Countrylife a narozdíl od něj není bio, furt lepší volba než Hami, Nestlé a podobné.

pammy
14. jan 2013

Baby tie otruby, v ktorych sa niektori vasi kupu sa kupuju v zdravej vyzive? co to presne je?
U nas nie je zlepsenie ani po 2 tyzdnoch diety. Dokonca zhorsenie, mam podozrenie na karfiol. Este sa chcem opytat na ichtamol (Ichtyol), ako dlho sa moze pouzivat, lebo ja ho tym mazem uz skoro 2 mesiace (tie cervene miesta) a trochu to vzdy zahoji, ale neviem, kamaratky farmaceuticky sa tvaria nie nadsene... wikipedia vravi ze karcinogenne ani mutagenne ucinky nema, ale ... ake mate info vy? vdaka.

lojzina
14. jan 2013

ahoj..
@pammy asi mas na mysli ovesne otruby',(nebo vlocky)-daji s ekoupit v lekarne,nebo ja kupuji klasicke vlocky v samosce,povarim asi /4 sacku,sliju a odvar pouziju do vany...
Ichtamol-to me rekla nase kozni ze se muze pouzivat dlouhodobe,ja davam ,kdyz uz,tak na noc 🙂

ocelotka
14. jan 2013

Prosím co říkáte na stav pokožky mojí dcerky na fotkách? 😒 Já právě nevím jak to vyhodnotit - jestli je to už červené, nebo růžové, každopádně povrch je drsný a suchý. Dceři budou 2 měsíce a v tomhle stavu to máme pár dní. Zkusila jsem to promazat čistým lanolinem, ale myslím, že se to ještě zhoršilo. Nikde jinde než na obličeji to zatím nemá. Ode dneška zkouším bezmléčnou dietu. Můžete mi prosím poradit co nejlépe mazat na tuto fázi exému? Děkuji moc!

beandy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xmalij
14. jan 2013

@ocelotka podle me promazat minimalne, resp. namaz hydratacnim kremem, ktery vyhovuje a pres to neco na zimkove bazi (Sudocrem, zinkova mast,pokud to hodne svedi tak nam dela dobre Vitella ichtamo).. to ze se to zhorsilo se nedivim, tahle faze ze musi susit a zklidnovat, lanolin to podrazdil.
Ber to jako nazor, tvoje holcicka je hrozne malinka, tak nevim co z toho, jestli ta ichtamolova mast vubec jde..nam ji dr. doporucila cca v 7 mesicich.

xmalij
14. jan 2013

@katyxq
nestiham vas docitat, ale koukam, ze resite spirulinu. Mas nebo mate nekdo tip na konkretni znacku, prasek nebo tablety., jak davkovat? Kamaradka chce zkusit sobe i dvouletymu chlapeckovi, zacal se u nej projevovat ekzem.
Ted koukam, ze od Swansonu nevypada spatne.. 😉.

xmalij
14. jan 2013

@beandy zrejme myslis atopicky...krem asi jen tak nikoho nespasi, tady se lidi snazi na to jit komplexneji a dlouhodobe...

lelask
14. jan 2013

Ahojte nemate nejake typy na varenie bez hydiny, paradajky a kukurice? Nejak v tom tapem 😅
Zaujimave citanie o tych kremoch 😒 aj v nasom sa nieco naslo 😠
Aky mate nazor na Dithiaden? Davate to niektora?

katyxq
14. jan 2013

@xmalij Já mám vyhlídnutou tuhle http://www.bioobchod.cz/spirulina-prasek-125g-b..., dneska chci udělat objednávku.

xmalij
14. jan 2013

@lelask asi pekny grady, nikdy bych ho uz nedala...ja mela jako mala casto opuchly nohy od musek..jednou mi natekla noha, stehno, ze byly jak dve, to uz mi prdli injekci 😉 Spala jsem po tom okamzite.
A kdysi mel manzel prujem a ja si spletla dithiaden s endiaronem, umis si predstavit jak ta historka dal pokracuje 😀 😎?

xmalij
14. jan 2013

@katyxq dekuju ti, pani..to davkovani tam neni tak brutalni jak nekdo psal 15 tablet denne apod. Cena taky krasna.
Ja mela doted v hledacku doted, ale znacku vubec neznam...http://www.lekarna-global.cz/detoxikace/bio-spi...

luthien.k
14. jan 2013

@ocelotka tohle hlavně nevypadá na AE, resp. máte diagnózu od kožního lékaře?

beandy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xmalij
14. jan 2013

@beandy no ono jde o to, ze se musi hlavne najit pricina, takze mazani je uz tresinka na dortu. LR ma vyborny aloe sprej, zachranil me nekolikrat pred zanetem prsu. Ale spolehnout se na krem, ze ho nadobro vyresi je pro me trochu sci-fi nebo to zavani nedeklarovanymi latkami.

zuzi0110
14. jan 2013

@vrtulka81 držím palce 🙂 ja mám iba pozitívnu skúsenosť. Načítala som si ešte zopár článkov a myslím že ste si dobre vybrala.

lelask
14. jan 2013

@xmalij nam ho dala pediatricka, davkovanie dala 1/4 tabetky. Je to horsie ako fenistil? Mame ho len na emergency pripady.

Inak pijeme poctivo roibos tak dufam, ze nebude treba nic ine 😝
S cim ho striedate, asi ho nemoze pit dlhodobo?
Ale od kedy ho pije tak je nabita energiou, poobede chodim spavat ja a ona sa pri mne hra 😀 Asi ho zacnem pit ja 😀