Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
22. máj 2012

@luthien.k a neni to najednou strasne velka zatez pro organismus, traveni? Premyslim v teoreticke rovine..Viki s prvnimy prikrmy najela na AE, ale zaroven po cca 2M zmizel, takze u dalsiho ditete to budu resit zas a znova a opatrneji, tak me to zajima.
Me pripada, ze v 5,6 mesicich kdy to mimco zna jen mlicko, tak najet na vsechno co jmenujete, to musi byt neco.
Diky za nazor, pani 😎.

xmalij
22. máj 2012

@lili_k nedavno ji tu nekdo hodne chvalil, pak pridal odkaz jak je super, tak mozna ji maminky vykoupily 🙂. Musi jit urcite objednat v lekarnach, dodaji ti to do druhyho dne.

katyxq
22. máj 2012

@lili_k Jojo, jak psala luthien.k, tak já ani malá nesnesem vazelínu, minerální olej, umělé parfémy apod, nedobře (větším zarudnutím) reagovala i na Sudocrem (a obsahem levandule to není, protože tu v jiných výrobcích snáší výborně, vadily ty ropné složky). V podstatě všechny zinkové masti jsou na bázi vazelíny, nakonec jsem riskla zásyp Leontýnka od Nobilisu (obsahuje oxid zinečnatý a kromě levandule i další éterické oleje), naštěstí prošel, jinak nevím, co bych používala, teď je malá bez ekzému, tak ho já používám jako antiperspirant 😉.
Používám kosmetiku neutrální (bez éterických olejů) nebo s levandulí od OriginalATOK (nakupuju přímo přes jejich e-shop www.kosmetika-atok.cz). Prát jedině v něčem úplně neparfémovaném - mýdlový sliz, mě se osvědčil prací gel Sodasan color sensitive.

luthien.k
22. máj 2012

@xmalij však dítě to nejí po kilech 😉 Jde o to dát sem tam kousek vejce do příkrmu (po otestování těch 5 dní po sobě), ořechy ve formě pasty nebo ještě lépe ořechového mléka (uvařit do něj třeba pudink), rybičku na páře se zeleninkou... 😉 Ono to je i celkem přirozený postup. Dřív, když dítěti přestalo stačit kojení, tak maminky neměly žádné tabulky a dávaly dětem intuitivně vše, po čem prospívaly 😉 Ono by to někdy chtělo trochu odhlédnout od těch všech postupů a tabulek a strašáků a dát trochu na svou intuici 🙂

luthien.k
22. máj 2012

@katyxq o mě zaujalo, ten zásyp jako antipers., já jsem zatím nepřišla na nic přírodního (kamenec, deo krystaly..), co by mi pomáhalo. Díky za tip 🙂

luthien.k
22. máj 2012

@katyxq a čím vlastně promazáváš, tedy jestli preventivně alespoň po koupání něco používáš, což je u atopiků vhodné...? Bambucké máslo? Nějaký olej na mokrou kůži?

katyxq
22. máj 2012

@luthien.k Nečekej od toho nějaké super antiperspirační zázraky, prostě to obstojně funguje, ale na mě nijak zvlášť nefungují ani ty klasické antiperspiranty, tak to beru jako že lepší jak nic 😉.

Do koupání dávám buď hydrofilní olej a pak už mazat není potřeba, nebo nedávám do koupací vody nic a pak lehce máznem na vlhké tělo mandlový olej (ten tak 1-2x za měsíc). Ale my stejně malou koupem max. dvakrát týdně. Na obličej a prdelku jí občas máznu dětský levandulový krém nebo šípkový balzám (bambucké máslo s trocho rostlinného šípkového oleje).
Na sebe používám už roky krém na obličej (základní - shea butter), na zhrublá místa jsem teď zkusila kokosý olej (malou na kůži dráždil), pak mám neutrální pleťové/tělové mléko, na malé jsem ho teda netestla, ale asi by šlo použít.

xmalij
22. máj 2012

@luthien.k to je prave to, ta intuice co mi u naseho zavadeni vubec nesedelo..za dalsich 10 let nekdo prijde s tim, ze lepek uz v porodnici a vsichni poslechnou a nedaji na svoje pocity 🙂. Ten postup beru, jinak to taky nedelam, ale ten cas kdy zacit. U nas tedy myslim, ze moje mlicko by stacilo doted, jak jsem byla kojna a vyzivna 🙂.
Co myslis, my muj bracha je od 4 mesicu na knedliku, spenatu a masu..taky mu rikam pri kazdym zlucnikovym zachvatu a ze jich ma dost, cim to asi bude 🙂.
A propos, vcera jsem ze zvedavosti koupila mandlove mliko s calciem, to chci zkusit, dost ho chvali ten klucik pres vyzivu..viz nedavno mail na tema nemoci, atd.

luthien.k
22. máj 2012

@katyxq díky, tak nějak jsem si to myslela 🙂 Ono je blbý, že z té přírodní kosmetiky toho není moc jen hydratačního, bez výrazné promašťující složky, teda zatím jsem toho moc neobjevila. Na tom neutrálním mléce mi vadí sójový olej, na ten mi v jednom přípravku Tobík reagoval.

luthien.k
22. máj 2012

@xmalij mandlové mléko je prý lahoda, já neochutnám, mám alergii na mandle.. 😖

katyxq
22. máj 2012

@xmalij To mandlový mlíko obohacený vápníkem (myslíš tekuté Ecomill?) je moc moc dobrý 😉.

@luthien.k Tak to je dost blbý s tím sójovým olejem, to značně zužuje výběr kosmetiky.

luthien.k
22. máj 2012

Tak ale nedělejte mi tu chutě 😀

xmalij
22. máj 2012

@katyxq jojojo 🙂, presne to. Radsi ale pockam, jestli prece jen neco nevyjde v testech z alergologie, protoze potravin na testovani mame v planu pozehnane 🙂.

@ luthien.k ty orechy asi nemuzes vid 😖?

lili_k
22. máj 2012

@luthien.k jj capkova dava synderman na vse se mi zda... byli jsme v motole puvodne u Paroulkovy a ta nam taky psala furt synderman, asi jine masti vubec nepouzivaji... 🙂 diky. Akorat jsme dorazili z lekarny tak mame i dubovou kuru.. takze koupel v dubove kure, pak exomegu napr. a pak tanin??? Nebo jen koupel a tanin? Nebo koupel a exomegu a tanin treba za hodinu?? 🙂 No ja se v tom placam uz 3 roky v tom exemu, s obouma klukama a prijde mi ze vim cimdaltim min, uz me opousteji sily s tim bojovat..

stery nam ted nedelali ale ja uz to poznam kdy je tam infekce, ted ma infikovanou nozicku... mazeme taninem a parkrat i fucidinem, bylo to fakt osklivy ☹

strava, no to je ta alfa a omega nasi zahady .. adam byl v silenym stavu i kdyz byl jen a pouze na Neocatu!!! Prestali jsme kvuli tomu i kojit, pil jen neocate, asi 2 mesice a zlepseni nula!!! Napisu ti vic do IP. Diky 🙂

lili_k
22. máj 2012

@xmalij indulona mela vypadek protoze meli nejaky vadny slozeni, nejake sarze, proto se to stahlo, ovsem male lekarny dal prodavali i ty spatne sarze, tak bacha na to. 🙂

lili_k
22. máj 2012

@katyxq jezis, no to by mohlo byt ono!!! No uplne jak to pises, adam byl v takovym silenym stavu i na neocatu, mazany byl indulonou, povetsinou, tu jedinou tou dobou snesl... tak jsou ty ropny slozky, parabeny... no to by mohlo byt i duvod. No jdu prostudovat ten odkaz diky moc! Me ale prijde ze parabeny apod jsou skoro vsude ne... to bude i v aderme, bioderme ne...

xmalij
22. máj 2012

@lili_k aha, tak to jo..u nas indulona nefrci ani nahodou..lestim s ni boty, takze vadna sarze nevadi 😀.
P.S. Nam Capkova psala A-dermu exomegu, ovesnou koupel, Balmandol a Locoid (bonus, tresinka na dort..).
Synderman slysim poprve v zivote.

xmalij
22. máj 2012

@luthien.k jo promin, ja uplne prehlidla, ze mas alergii na orechy..

lavon
22. máj 2012

ahoj holky, take nemuze sehnat modrou indulonu v Praze....pouzivame ju uz tyzden a zatim sice zadne vyrazne zlepseni, ale dnes mi doktorka povedala ze mam na polku tela pouzivat dalej modru indulonu a na druhu cast mi dala nejaky krem z lekarne....indulona mi uz vsak dochadza...v lekarne mi namiesto nej doporucili Excipial kids....myslite ze nim mozem tu indulonu nahradit ?? Malemu je 7tt a ma cervene flaky na tvari a vo vlasoch zlute krusty...doktorka mi zatial nepotvrdila o aky ekzem sa jedna.......

valentynkaa07
22. máj 2012

@lili_k koukam, ze mas taky pekne trapeni s exemem. Ja tedy u male ted momentalne mame klid, ale loni jsem ji koupala i 3x denne v repiku. A ja sama mam exem od detstvi a vim, jaky je to boj. 😔 Takze drzim palce 😉

katyxq
22. máj 2012

@lili_k Nojo, když vyloučíš vazelínu, minerální oleje, parabeny apod. a k tomu naprostou většinu éterických olejů, tak ti moc možností kosmetiky a drogerie nezůstane 😒. Ale co jsem to udělala, tak jsem skoro bez ekzému (u malé se držím stejných zásad plus žádné BKM, sója a je úplně čistá - až na excesy, kdy dá manžel malé ochutnat něco, co nemá, psala jsem v diskuzi o alergii na BKM), jen v zimě je to horší.
A po porodu jsem měla ekzém dost, ale taky jsem po pár dní denně snědla asi 2 tabulky hořké čokolády, byly to nervy, malá řvala, kroutila se u kojení, byla spavá a moc nechtěla sát - od žloutenky a dneska si myslím, že už tehdy to byla I reakce na BKM, že to z mýho mlíka cítila - a cítí doteď, jak jsem asi dvakrát, třikrát neuhlídala dietu, tak moc kojení nedala a po dvou dnech zas sosala jako obvykle.

xmalij
22. máj 2012

@lavon Excipial kids jsme vyzkouseli cca 2 mesice, chtela jsem zmenu po A-derme (na dceru uz nefungovala) a byla jsem spokojena. Je to pena, jde dobre roztirat, neni mastna jako indulona, neudela slupku na kuzi, ale je s extraktem z ovsa, takze podobny slozeni jako A-derma, jen je teda synteticka. Chtelo by to vzorek at to nekupujes hned, ale u te peny se nedela.

pavlinaoo
22. máj 2012

@lili_k Čtu, že sháníš modrou indulonu, já se o to pokoušela minulý týden. Asi v pátem obchodě mi paní prodavačka řekla, že modrá indulova byla stažená, protože se v ní našel nějaký patogen...takže tak. Asi se tedy čeká, až se vyrobí nové zásoby...

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k no vida, jak jsem psala v IP, víc hlav víc ví, takže je možné, že když se vyloučí ropné deriváty (což je i Bioderma, A-Derma - prostě skoro všechno), tak by to mohlo pomoct. Neříkám, že pomůže... A co imunologické testy, byly?

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k místo Fucidinu bych použila genciánu příště...

luthien.k
22. máj 2012

@lavon žluté krusty ve vlasech = seborea. Červené tváře mohou být k tomu - seborrhoická dermatitida. Ale chce to kožního, aby to určil.

luthien.k
22. máj 2012

@zuzuzuzu7 já pro Weledu pro atopiky nejsem, a to kvůli obsahu éterických olejů. Je parfémovaná opravdu hodně.

zuzuzuzu7
22. máj 2012

@luthien.k no, su tam prirodne etericke oleje-ale nam pravdepodobne nevadia...no asi v kazdej prirodnej kozmetike su, nie?zatial nas nedrazdi, tak uvidime

tudy24
22. máj 2012

babenky, môjmu malému doktorka naordinovala krémik locoid a je úplne super. my máme exzém za uškami a trošku na líčku. ale stačilo dvakrát použiť tento krém a bolo po ňom. dá sa to kúpiť aj bez predpisu. je to vlastne na dermatologické problémy, takže to v pohode môžem použiť aj ja.

rajulko
22. máj 2012

Ahoj, locoid je hormonalny krem. Ma sice rychly efekt, ale problem nelieci, len potlaca dovnutra, takze na to by so si davala pozor-hlavne u malych deticiek, pretoze neskor sa ekzem mozem este zhorsit.