Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
24. máj 2012

@xmalij
@zuzuzuzu7
To jste ortodoxnější než já 😀 Dneska kluci měli takovou tu vodovou zmrzlinu, šíleně sladkou, a nevím, jestli to může být tím, ale víc jak hodinu po ní byl Tobík jako turbo - totálně k nezastavení... On běžně tolik cukru do sebe nedostane... A asi už zase dlouho nedostane 😀 Malej si teda jen párkrát líznul, ono mu to nechutnalo 😅

xmalij
24. máj 2012

@luthien.k Turbo 😀. Tohle mela Viki, kdyz v nemocnici dala po peti dnech pustu 1,5 bananu, myslela jsem, ze proskoci skrz tu kovovou postylku 🙂.
Ted jsem koupila formicky na nanuky, budou domaci , 😝 jeste urodu a muzeme mrazit. A jak to znam, tak se tim nakonec budu cpat sama 😎.

luciacek
24. máj 2012

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,zda náhodou nevíte,jak je to s používáním droždí u bezlepkové diety?Moje holčička má ekzém a držím diety.A dočetla jsem se,že droždí obsahuje lepek.Co je na tom pravdy?Jsem už na dietě 7 měsíců a teď jsem z toho celá špatná,že jsem dnes udělala dietní chybu a odrazí se to na jejím zdravotním stavu.Za celou dobu jsem ještě droždí neměla 😢

luthien.k
25. máj 2012

@luciacek já jsem za pozorování. Pokud se stav zhorší, víš, čemu se vyhnout, pokud ne, tak naopak, máš bohatší jídelníček 😉 U pakařského droždí není kontaminace lepkem vyloučena.

luthien.k
25. máj 2012

@xmalij taky mám ta tvořítka na nanuky, už pár let, jen se dokopat k tomu je udělat 😅 A dobrý, že máš podobnou zkušenost 😀

lavon
25. máj 2012

@luthien.k 🙂 no teraz mam problem ako dostat ten Imazol z tvaricky aby som sa pozrela pod neho, drzi ako sadra :( ale zda sa ze je to vsetko suche a supe sa .... mozem rovno na ten imazol pouzit premastovaciu mast? alebo na zlte a zarudle miesta stale davat imazol, aj ked su suche ???

luthien.k
25. máj 2012

@lavon pokud je to zarudlé, tak zatím nepromašťovat, ale léčit 🙂

matarix89
25. máj 2012

@pavlinaoo nevies o ake sarze islo?my mame jednu , co konci exp.dova 2014 a jednu s 2013!estze ju stiahli...minu;le aj v dm-ku stahovali nieco kvoli obsahu patogenu z ich kozmetiku-esteze sa nato pride..u mnohych sa neorbia opakovane kontroly a vela krat sa predavaju dalej!dobre teda vediet!tiez som si vsimla, ze v pultoch teraz chybala, no dnes som jednu kupial s exp.dobou 2013-tak hadam tato je dobra!;)

matarix89
25. máj 2012

@pavlinaoo tazke mam to-volal som na infolinku indulony a tam mi tetuska povedala, ze boli staihnute tieto sarze-s cislom-2350412-zevraj kvoli zevyhovujej mikrobialnej flore-a ze Zentiva je na to dost prisna-ta to stale kontroluju-aby spnali kriteria!

nasekuratko
25. máj 2012

@luthien.k ahojky, tak jsme byli v Cernych polich v Brne u pani primarky. A ta se zhorzila, jak maly vypada. Rekla mi, ze minuly tyden mi doktorka dala uplne spatnou lecbu. To stejne na koznim v Breclavi-naprosto nevhodny masti a koupele. Cele to zmenila. Dostali jsme sice locoid a mast Fucidin. Pak nejakou jejich michanou mast a Tanin. Doporuceni na gencianu a koupele v dubove kure.
Zakazane mame uplne vsechno krome brokolice a brambor. Z ovoce muzeme jen banan a hrusku. Jinak jen mleko-a zasadne pokracovat jen v allergy care. Zadne jine nesmim davat.
More mame zakazane, stejne tak i zvirata v okoli, pisek, slunicko apod.

Timto ti chci ale podekovat. Protoze v moc vecech jste se shodli. Tahle lecba je velice podobna tomu, jak jsi nas lecila ty!

A jeste pro doplneni mi primarka rekla, ze maly ma v kuzi streptokokovou infekci. ☹ Byla uplne v soku, ze je v takovem stavu a pritom je sledovany na koznim skoro kazdy tyden. Doktori to proste uplne zanedbali. 😔

Uz mam jako doplnujici lecbu i homaopata, tak snad uz to konecne zabere vsechno dohromady.

pavlinaoo
25. máj 2012

@matarix89 aha, no tak jsi to zjistila pěkně. Já ji nikde nesehnala, takže ani šarži kontrolovat nemusím...musím počkat, až dodají nové.
@nasekuratko Píšeš, že vám zakázali moře, ale já si myslela že moře atopikům pomahá? 😕 mám blbý informace? A taky jsem slyšela doporučení, koupat ve vodě s mořskou solí? Nezkoušel jste to někdo?

matarix89
25. máj 2012

@pavlinaoo no praveze tato bola najnovsia-skor mi hovorila,ze tie starsie by mali byt vyhovujuce-ja som doma nasla tuto novsiu-aj sa mi zdalo, ze malej kozicka zcervenela-co sa nam nikdy nestalo- bolo mi to divne, lebo vdaka modrej indulone nemame ani falcik-nastastie kremujem ju len po kupani a max.raz do dna..uz viac netreba...no dnes som kupila tu vyhovujucu-stasrie-taze by mala byt o.k!

ivanajelinek
25. máj 2012

Kocky poradite nejaky krem na opalovanie pre deti s atopickym ekzemom?

pavlinaoo
25. máj 2012

@matrix89 no tak ja se podívám po malým obchodech, tam by ji mít mohli..starší zásoby. Bohužel do světa ekzémů taky začínám nahlížet. My máme červenou pokožku v záhybech - u loktů, kolen, pod bradou....je to červené, suché se šupinkami a to se prosím ptám i @luthien.k to se léčí, nebo mastí? Koupila jsem si cutishelp mimi ekzém, teď to mažu excipialem s mandlovým olejem, to mi přijde že se trochu uklidňuje...dětský mudr rovnou napsal locoid ☹ to ale nechci...máte někdo zkušenosti s homeopatiky? a ještě jedna otázka, musím mít na alergologii doporučení? nebo nejdřív jít kožní a pak alergologii..děkuju

luthien.k
25. máj 2012

@nasekuratko já bych poupravila to jídlo - nechala bych brokolici a rýži. Z ovoce hrušku. Jinak infekce byla ve hře určitě, to je vždy u zhoršení stavu, který je "nepochopitelný" a náhlý a intenzivní... Tak držím pěsti, s Locoidem to nepřehánějte 😉

luthien.k
25. máj 2012

@ivanajelinek mrkni do mého blogu, mám tam články na téma léto a atopik.

luthien.k
25. máj 2012

@pavlinaoo v záhybech se hodně drží ráda kvasinková infekce. Já bych, pokud jste nebyli na kožní na stěrech, dala preventivně genciánu, případně Imazol krémpasta.Exc. s mandlovým olejem vhodný není, moc mastný. Do záhybů patří jemná hydratace a nejlíp něco se zinkem (když se vyléčí častá infekce). Zásadní u atopika je ale strava (u toho malého do cca tří let), vyloučit jako test potravinové alergeny (mléko, vejce, sója, ryby, ořechy..., při kojení ze stravy matky).

nasekuratko
25. máj 2012

@luthien.k neboj, ja mam k tomu locoidu vic nez respekt. Nechtela jsem kortikoidy vubec. ☹
Ale zapomnela jsem se zeptat na maso? Muze hovezi, kruti i kralici?

nasekuratko
25. máj 2012

@pavlinaoo nam rekla doktorka, ze more ano. Ale az je ekzem stabilizovany a neni infekcni a cerveny. My mame bohuzel infekci a opravdu krvave fleky, maly se skrabe apod. Je to hodne zive.
Az kdyz je to ve fazi hojeni a ekzem je delsi dobu vporadku a je jen svetle ruzovy apod., tak pak more byt muze.
Aspon takhle nam to vcera rekla ona.

luthien.k
25. máj 2012

@nasekuratko hovězí nee, krůtí a králík ano. Ještě se může i jehněčí. To moře, jak píšeš, to taky schvaluju 🙂 Jinak byste si to tam asi moc nemuseli užít. JInak teda v jeho věku zakazovat písek či zvířata mi přijde irelevantní 😉

luthien.k
25. máj 2012

Děvčata ze Slovenska, kdo používáte na promazávání kyselinu mléčno, nebyl by náhodou přesný opis z receptu...? @martinka1981, vy používáte taky, že? Už jsi tu dlouho nebyla 🙂

martinka1981
25. máj 2012

@luthien.k ahoj,no pouzivali sme ale teraz som nebola dlho u koznej tak ti asi nepomozem,ale mam odfoteny recept co mi pisala detska,az bude cas prepisem 😉
vratila som sa akurat y dovci tak idem makat,paaaa

jajkaz
25. máj 2012

Holky, prosím nemáte některá radu, co na sluneční ekzém? Je to teda pro mě, ne pro malou. Svědí to jak potvora. Čím to zklidním? Díky 😉

nasekuratko
25. máj 2012

@luthien.k to mame zakazane, nez budou vysledky z alergologie. Delali mu na vsechno testy. A pisek hlavne kvuli tomu, ze kdyz ten ekzem ma krvavy, tak mu to pry muze poradne podrazdit. tak nevim....

luthien.k
25. máj 2012

@nasekuratko no to jo, to je jasný, ale nevím, kdo by dával sedmiměsíční dítě na písek 🙂

nasekuratko
25. máj 2012

@luthien.k tchyne a moje mamka takove napady uz meli! 😀 On totiz sedi a hraje si s lopatickama a formickama doma v pokojicku. Tak je to hned napadlo. 😀

luciacek
25. máj 2012

Děkuji za odpověď.Ještě mám jednu otázku.Mohou se jíst potraviny,kde je napsán,že může obsahovat stopy po mléku,vejcích atd?

luthien.k
25. máj 2012

@luciacek ano, můžou.

luthien.k
25. máj 2012

@martinka1981 ahoj 🙂 Tak vítej zpátky 🙂 A díky 😉