Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kunaka
16. apr 2016

Nam pomaha konopny krem - mimi cutis help, balmandol, vnutorne probiotika podavame aj dlhsie, velmi nam pomohol pobyt pri mori...

jankak055
18. apr 2016

Ahojte vsetci my sme najnovsie vyskusali krem Skin cap a sme s nim velmi spokojny. Pekne odstrani cervene suche olupujuce sa miesta a zaroven ucinne znizuje svrbenie. Mozem len odporucit. Je sice drahsi ale aspon nam KONECNE nieco zabera. Vydrzi to tak cca 2 dni a potom zas natrieme. Dufam ze niekomu pomoze tato rada 🙂

zuzkame
20. apr 2016

Ahojte,chcela by som sa spytat co je toto,lekarka nam na to predpisala Holtov krem,co je mne trosku prosti srsti,ale ked som mu to raz natrela,tak zjemnil pokozku,no teraz po cca tyzdni sa to vratilo.Su to take akoby pupaky a ma vdaka tomu drsnejsiu pokozku.Maly ma 7 tyzdnov.Snad je to dobre vidiet ... Dakujem ;)

mafinka219
20. apr 2016

@zuzkame zda sa mi,že sme mali toto iste tiez sa to objavilo po narodeni par týz. nam dala lekarka Tano-hermal ( taka biela vodicka) nieco ako tek. puder,lepsie a zmizlo to. Je to na vysusenie. My sme to zvladli stýmto 🙂

mafinka219
20. apr 2016

@zuzkame presne sa to vola Tanno-hermal -lotio 😉

lusina
24. apr 2016

Ahojte babule, viete mi poradit ohladom biodermy? Je vela pripravkov na ekzemy. Vyzna sa niekto ktora je na aky exem? Chcela by som kupit malej na exem, ma na lickach a neviem aky pripravik. Dakujem

lusina
24. apr 2016

.......a kam.zyk sem uz nechodi? Navstevuje este nejake forum?

pjana
24. apr 2016

Skuste si pozriet kozmetiku saloos, mne sa od nich pozdava bambucke maslo. Maju viac produktov a su k nim aj recenzie.

jankak055
24. apr 2016

@lusina ahoj my sme mali atopic intensive zabral nam len na tyzden a potom uz nie. Ale teraz mame skincap a som maximalne spokojna a aj maly 🙂

lusina
24. apr 2016

Dakujem za tipy, ale @pjana saloos sa mi moc nepozdava. Aj to bamb.maslo som od nich mala a nebola som spokojna. Podla mna je rafinovane. Akosi neverim ich vyrobkom.
@jankak055 o skincap som pocula, zvazujem jeho kupu, len som pocula, ze obsahuje kortikoidy. Tak neviem.

pjana
25. apr 2016

@lusina kazdemu vyhovuje nieco ine. Predtym som pouzivala adermu ale to sa neda porovnat.

lusina
25. apr 2016

@pjana jasne. ;)

huahua
25. apr 2016

@lusina Pokiaľ to bolo začervenané a zapálené, okrem kortikoidov nám nepomohlo nič, ale potom, keď to bolo suché, ale kľudné sme používali ako telové mlieko z rady Atoderm Krém. Na umývanie Atoderm Intensive Gel moussant. Na zapálené a začervenané nám ani z biodermy nepomohlo nič. Teraz čakám na vzorky z Protopanu, s tým nemáte niekto skúsenosť?

vesnavesna
25. apr 2016

čaute ženy! chcem pridať našu skúsenosť. malému sa objavil ekzém v cca 3 mes. bola som zúfalá, pátrala... doškrabal sa a nelepšilo sa mu to po ničom od dr. teraz prišlo zlepšenie, začali sme chodiť plávať do bazéna so slanou vodou. ale dávame aj do kúpeľa morskú soľ, nie každý deň, striedame s vývarom z ovsených vločiek. ale čo sa mi zdá že zabralo najviac, sú probiotiká a omega 3 mastné kyseliny- rybí olej. to si dávam ja, keďže ho čisto kojím. (bude mať 6 mes.) plus ešte pijem žihľavový čaj- teraz je aj čerstvá jarná, treba natrhať a popíjať. tá je silne čistiaca a zaberá na ekzémy. proti nočným škrabotom sme vymysleli otočené pyžamko- nohy do rúk, rukávy do nôh🙂- čím vzniknú plné rukávky, ktoré si nezošuchne. ale dá sa len ked je zapínanie na stred a neotvorené nohy.) plus samozrejme si sledujem moju hladinu stresu, či vnútorného napätia, lebo to na dieťa vplýva ohromne. teraz keď to už nemá zapálené, len občas trochu suché používame olej s nechtíkom. ale osobne a zo skúsenosti si myslím, že vonkajšia kozmetika je druhoradá a príčiny sú inde. taktiež netvrdím, že táto naša skúsenosť musí fungovať všetkým. viem aká som bola zúfalá ja chvíľami... budem rada, keď niekomu pomôže. nech sa vám darí!!!.🙂

jankak055
26. apr 2016

@lusina ahoj zevraj kortikoidy neobsahuje ak by obahoval nemal y byt v tom pripade volne predajny. Ja som tiey nad tym rozmyslala ked tak uzasne pomaha bohvie co v tom je.

lusina
26. apr 2016

@jankak055 ved to. Citala som vela diskusii o tomto, ktote sa roznia. Jedny tvrdia,ze obsahuje, iny,ze nie. Tak si vyber. Ale ak ich naozaj obsahuje ,kedze je to taky zazrak co rychlo zabera, a nie su uvedene na obale, nie je dovod aby nebol volne predajny. Keby to tam bolo napisane, tak to nedaju na volny predaj.

rakywanda
26. apr 2016

@lusina malej som kúpila telové mlieko bioderma atoderm a keď som ju natrela, začala revať ako tur, veľmi ju to štípalo, takže nanovo do sprchy všetko zmyť. skúšala som to viackrát. ten krém je dobrý len na suchú pokožku, akonáhle ju má sčervenanú, štípe ju.
mne sa zdá, že nám veľmi pomohlo more. od leta nemala jedno jediné červené ložisko. klop-klop

manee
29. apr 2016

@vesnavesna to s tým pyzamom naopak je super.

manee
29. apr 2016

My na čele telo atoderm od biodermu a na problémové miesta kokosový olej. Účinky ako kortikoidy, len to trvá nie dva, ale štyri dni. A samozrejme bez mliečna diéta. Zlé mi reaguje aj na paradajky....je to boj. Nám sa exem horší aj pri solpikoch, či zubkoch. Teda vyhadzany je skoro stále, ale kortikoidy nedostava viac ako štyri mesiace. Je to taká synusoida. Raz dobre, raz hordie

vesnavesna
30. apr 2016

@manee
@manee tak žiadne rukavičky nevydržali dlho a nejake špeci za veľa evri sa nam kupovať nechcelo🙂 toto je top🙂 😎

kubkatka
1. máj 2016

@zuzkame Ahoj, môj syn mal približne v tom veku tváričku jak silne hormónmi nabitý pubertiak. Vraj sa len čístí - odpoveď pediatra a mala pravdu, ustúpilo mu to, a bol jak panenka. Pokiaľ to má na tváričke a nikde inde nevidíš nič iné, myslím, že nemusíš stresovať. 🙂

tanaja
2. máj 2016

Ahojte, tak ja vam pisem nasu skusennost. Moj maly zdedil po mne atopicky ekzem. Prejavovat sa mu zacal velmi skoro okolo 2mesiaca, od 4m.asi aj pol roka mal ekzem hrozny,pritom bol plne dojceny. Nasadila som si nemliecnu dietu,tiez som malemu prestala davat instantne kase a mliecne vyrobky. Trvalo to dlhsie,ale ekzem mame odvtedy pod kontrolou. Az doteraz mal stolicu normalnu,ale posledny mesiac kaka niekedy raz za 3dni,velmi prdi a smrdi,ze az...hovienko ma velmi riedke a kyslo zapacha. Boli sme na odbere krvi a potvrdila sa alergia na BKM,takze to vsetko malo spojitost s alergiou. Aj my raz jedna odbornicka na zdravu vyzivu hovorila,ze najstastejsie sa ekzem ukaze u malych deti,prave s mlecnych jedal...takze my takto,zvladame to aj bez zvlasnych kremov a masti.

popoluska35
7. máj 2016

Maly ma ekzem takmer po celom tele,chcela by som skusit hylak ale za aku dobu ho mam uzivat?neviete mi piradit?

tanaja
8. máj 2016

@popoluska35 ja by som dala radsej probiotika, najlepsie na trhu Biokult infantis, necakaj ucinok hned,ale tak o mesiac najskor.

popoluska35
8. máj 2016

@tanaja dakujem

manee
19. máj 2016

Dnes sme si boli kúpiť adrenalínové pero. K atopickému exému a intoleranicii na BKM sa pridala silná reakcia na kešu. Tá sranda zachraňuje život, no v lekárňach sa nedá takmer vobec zobnať. Jednoducho nieje na skladoch distributorov.
Po tej alergickej reakcii má miesta s exemom také suché, niekde ako keby až popálené. Otras.
Inak na kožné sme chodiť prestali, doktor nám predpísal dalšie kortikoidy, pričom som mu vravela, že kokosový olej má u nás ten istý účinok. Ani ma neupozornil, že čo mi dáva, povedal len názov lieku. Ja som si myslela, že niečo proti svrbeniu.....až v lekárni ma upozornila, že je to kortidoidná masť. Takže o kožu sa starám po svojom. Našli sme si svoju kombináciu....len keby to tak nesvrbelo.

ceruska
19. máj 2016

@popoluska35 ja ti odporucam Nutrolin B, probiotiká

ceruska
19. máj 2016

syncek ma momentalne pekne zastabilizovany ekzem, po neuspesnej liecbe na Kramaroch, aj hospitalizacii, sme sa rozhodli riesit to inou cestou. vyhodili sme vsetky mliecne kyseliny a ine masti, aj kortikoidy, takisto sme prestali pouzivat fenistil, zodac atd. Po konzultaciach s viacerymi alternativnymi liecitelmi sme lokalizovali fyzicku pricinu (zaludok), psychosomaticku pricinu a tiez dalsie priciny v rodine i rode. Nic z toho, co pouzivame, nepovazujem za zazracne, vysledok vsetkeho dokopy je ale vyborny. Pisem to najma ako podporu vsetkym rodicom, aby hladali priciny koznych ochoreni, pretoze nase kozne lekarstvo ekzem oddeluje od zvysku tela, co je nezmysel. Ak by niekto chcel, mozem do spravy napisat podrobnosti aj kontakty na liecitelov, co nam pomohli. Vonkajskovo my pouzivame uz len calciovu mast, znacka Terezia je bez lanolinu, cize najlepsia. To tiez urcite nie je vseobecne platny recept, ale mozno niekomu pomoze.

popoluska35
20. máj 2016

@ceruska ja poprosim

popoluska35
20. máj 2016

@ceruska prosim ta a su aj pre rocne deticky?uzivali ste ho aj vy?ako dlho je ho potrebne uzivat?