Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martasek84
7. feb 2014

@kam.zyk dala jsem na Vaši radu a namazala malé ty ložiska Sudocremem, namazala jsem to asi třikrát a už to není zarudlé, ale je tam hrubší kůžička .... mám dál pokračovat v Sudocremu nebo už jí to mám promazávat - mám tu Biodermu? a mám ještě jeden dotaz - je to týden, co držím dietu (bez vajec, lepku, mléka a dalších alergenů) a malá od té doby kaká každá den někdy i dvakrát denně, před tím kakala jen jednou týdně - může tato skutečnost svědčit o přítomnosti nějaké potravinové alergie? např. BKM... od úterý ji dávám Swiss laktobacily ... díky za odpověď

kam.zyk
7. feb 2014

@martasek84 Teď je na řadě tento postup: Bioderma a až pak navrch sudocrem.

To kakání svědčí o tom, že něco z toho, co jste vysadila, může vadit. Musíte ty alergeny pak postupně zavádět a přijít na to, co to je. Pojedete 4 dny, BKM, 4 dny kuřecí, atd.atd. -a zjistíte, na co je nebo není reakce.

martasek84
7. feb 2014

@kam.zyk děkuji za radu, moc si toho vážím

martasek84
7. feb 2014

@kam.zyk teď jsem při přebalování zjistila, že malá má tu stolici dozelena ... to svědčí o čem? mám se znepokojovat? nechybí ji něco?

kam.zyk
8. feb 2014

@martasek84 zelené zbarvení stolice hodně často mívají děti přikrmované UM - to zabarvení je dáno oxidy železa (prostě mají moc železa). Chtělo by to jídelníček zevčera a předevčíra.

anina929
8. feb 2014

@maruschka po troch rokoch pokusov a testovania mi jedna starka v parku poradila kozie mlieko a fakt to pomohlo potom som len flaky natierala lipobasovym kremom a je v poriadku ani stopy po ekzeme......

prom
8. feb 2014

@kam.zyk ahoj, chcem sa podakovat za radu ohladne exemu, po mazanim kremom Bubchen, niekedy na striedacku so Sudokremom, navrch potom davam bambucke maslo na premastenie, sa exem viditelne zlepsil/ukludnuil, akoze neni to ze uplne stopercentne, ale uz to nemava tak vyrazne cervene. Licka na tvari skoro vobec, na krku jej to sem-tam scervena, ale ten bubchen a sudokrem zaberie. AJ probiotka Infants dophilus uziva, prve dni uzivania mala castejsie stolicu, ze kakala aj 3-4x denne, ale taku normalnu, ziadne hnacky alebo tak, asi sa aj precistovala ci co... Teraz sa jej teda vyhodili nove loziska na zhyboch vzadu u kolen, ten zinok to teda vzdy ukludni, len mam teda obavu, ze sa to rozsiruje na ine casti tela. Stale pozitivne je, ze ju to nesvrbi, neskriabe si to.. klop klop ... zatial
Myslis, ze to je nastup AE?

kam.zyk
8. feb 2014

@prom Tak tohle chce foto 🙂 hoďte to sem, pokud bude možno.

emka13
8. feb 2014

@anina929 ahojky aj ja uvazujem nad kozim mlieckom a chcem sa preto spytat ci ste davali cerstve priamo od kozicky alebo kupovane v obchode ktore je urcite nejako spracovavne. a ako casto a po kolko pilo Vase dietatko a kolko ma rokov. Dakujem za odpoved.

prom
8. feb 2014

@kam.zyk urcite dam, zajtra nafotim za denneho svetla ako minule, aby boli snimky porovnatelne 😉

anina929
8. feb 2014

@emka13 davala som cerstve od kozicky kedze mali nasi susedia kozy a davala som tak casto ako si vypytal syncek papanie ,davala som mu ho od 1.roka dovtedy sme okrem kojenia papali Nutrilon Ha, ale s tym kozim nliekom mam fakt skusenosti a dobre ekzem zmizol v priebehu cca 3mesiacov chlapcek ma teraz 8rokov a zatial chvalabohu ani znaku po ekzeme, najviac ma trapilo ze sa stale skriabal na tvaricke a vlasky kucerave do pol chrbta museli ist prec lebo aj do vlaskou sa dostal ten ekzem. Mam este otazocku vsimnite si ci sa Vam babetko nepoti nedmerne/trosilinku viac,lebo u nas to tak aj bolo ze ten pot estepodporoval ekzem.....

emka13
8. feb 2014

dakujem za odpoved..ani sa moc nepoti ..iba vtedy ked tvrdo zapinka tak vtedy sa zobudi spotena..skor ten obedny spanok. hlavku mala hroznu v lete ale uz sme j dali dokopy. teraz ma hrozne ocne viecka a zahybceky lakte a za kolienkami a est zapastia...
@anina929

elilly
8. feb 2014

@kam.zyk ahoj, aj moj maly ma exem a dr ked videla tie puncosky (akoze bavlna ale boli tam primesy) tak ma sprdla ako malu holku .. 😒 tak som hladala na nete a nasla som 100% bavlnene a ako vravis "stribrne" puncosky, ponozky a pradlo 😉 skus pozriet skveleponozky, pani na infe mi poradila, ceny maju najlepsie co som videla a pri osobnom odbere neplatis postovne 😉 inak, mojmu malemu pomohla dechtova masticka s lipobase a 100% bavlnene pradlo.

svetelnaterapia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anina929
9. feb 2014

@emka13 no myslela som v spanku to potenie, a tak tiez skus nedavat farebne pancusky skratka na pokozku aby sla bezfarebna bielizen.....

kam.zyk
9. feb 2014

@elilly děkuju za info 🙂

bluvatko
9. feb 2014

@kam.zyk chcela by som sa spytat maly drzi dietu uz rok,po dovolenke sa mu ekzem zlepsil tak,ze uz kortikoidy nepouzivame pol roka,ekzem ma pod kontrolou,sem tam sa mu zhorsi ked je chory alebo ked nieco zpapa,sem tam sa skriabe,ale vo stvrtok sme boli na alergologii na zatažovy test na mlieko,najprv mu robili na ruku davala mu tam tri kvapky povedal,ze mu vyslo dobre mal scervenane len jedno a to diktoval sestricke ze hystamin 8 neviem co to znamena,potom mu kazal vypit 2ml mlieka obycajneho z obchodu po 20 minutach znova ,ale uz 5ml a znova sme cakali 20 minut,ale uz sme neboli za doktorom len sestricka ho pozerala,ale on povedal,ze mu mame dat doma vypit este deco a pol a potom mu zvysovat davky aby si zvykol ze sa mu ekzem aj zhorsi a uz ked sme dosli domov tak sa velmi skriabal bol cerveny,tak doma som mu uz mlieko nedala a neviem co mam robit ci mu ho davat ako mi kazal aj ked sa mu zhorsil ekzem,alebo nedavat?O mesiac mame ist na kontrolu,syncek ma teraz 4 roky a jeden mesiac,dakujem

kaja73
9. feb 2014

@bluvatko som zvedava co ti kam.zyk napise....
ja osobne by som na taketo testovanie svojho dietata nikdy nepristala- naco je to dobre,len dietu narusia cely organizmus a vy doma budete potom riesit jeho zhorseny stav-nie oni.
Do mna roky pchali pel injekcne-ze nech si zvyknem--vysledok ruka spuchnuta skoro 10 rokov od zastavenia pokusov na mne a pelova alergia taka ista.....

kam.zyk
9. feb 2014

@bluvatko Tak já bych mu teda mléko nedávala vůbec. Jen se tím zaktivuje reaktivita organismu a ekzém se hodně zhorší. Já chápu snahu lékařů navykat na toto, ale tohle je hrozně drastický způsob, popravdě, takhle se spíš alergie rozvine než vyhasne. Zatím mléko nezavádějte, u kontrolu řekněte, že reagoval hroozně silně (což je ostatně pravda) a že jste mu to dál už podáváním mléka nechtěla zhoršovat.

kam.zyk
9. feb 2014

@kaja73 přesně tak, já považuju dokonce toto testování za ohromný risk. Co kdyby klučík zareagoval anafylakt.šokem??? Je to hrozný risk, už jen to testování...

bluvatko
9. feb 2014

@kaja73 ja som s tym suhlasila preto lebo uz pred rokom mu robili odber krvi a vtedy mal vysledky,ze len slabu alergiu tak som si myslela,ze po roku uz by nemusel mat alergiu na mlieko 😒

bluvatko
9. feb 2014

@kam.zyk ja by som ani nechcela aby pil take mlieko a uz mu ani nedam,ja som skôr myslela,ze mu poviem ze nemal reakciu a ze ho pije(alergologovi),aby ho uz viac netestovali,on vôbec nechcel pit to mlieko ked sme tam boli len na silu lebo ho nikdy nepil a nema rad take

kaja73
9. feb 2014

@bluvatko a my sme v krvi nemali ziadnu alergiu a pritom toleroval len neocate-ani alergy care netoleroval....
-to ze krv nic neukaze,alebo len slabo,zial nie je smerodatne. 😢

bluvatko
9. feb 2014

@kaja73 Tak neviem preco tak trapia deti odbrermi a testovanim 😒 ako dlho ste vy drzali dietu?

kaja73
9. feb 2014

@bluvatko 2 roky -ozaj striktne.
Oni to robia aj preto aby mali na papieri dovod na predpisovanie spec.mliek-nam napr nechceli predpisat neocate,lebo nemal alergiu v krvi..tak sme si ho 2m sami kupovali-to bola palka-ale na testovanie sme nepristupili-chceli to robit v nemocke pod dohladom-no dakujem neprosim---radsej sme kupovali sami to mlieko a sli potom na to cez gastro-tam nam to predpisali ale len na pol rok....potom presiel na ryzove mlieko.
Lekarom je lepsie ak maju aj na papieri, ze dieta ma problem,ale zabudaju upozornit ,ze ked krv nic neukaze tak problem moze byt aj tak...mna osobne v tomto lekari sklamali.

kam.zyk
9. feb 2014

@bluvatko Já osobně u své dcery držela dietu tři a půl roku, taky jsem měla ten případ, kdy testy neukázaly nic a dcera tolerovala jen Neocate, z lžičky mléka měla anafylakt.šok. Kolem 4 roku se to začlo zmírňovat, ale trénink jsem nedělala vůbec tak drasticky jak dělal ten alergolog, ale třeba lžičku jogurtu jednou za týden. Vyšší množství dělalo strašné reakce a to je špatně.

kam.zyk
9. feb 2014

měla jsem hodně případů, kdy nevyšlo v testech nic a prokazatelně alergie byla. Od té doby vím, jak moc jsou testy nesměrodatné. Můj odhad je ten, že z 50ti případů jeden vyjde směrodatně, podle mě ty alergo testy (Pricky nebo krevní testy) vůbec nemá smysl dělat. Směrodatné je jen vypozorovat (EET testy) alergeny.

Popisuju ten postup vyzjištění alergenů v článku č.5 tohoto mého seriálu o atopii

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

bluvatko
9. feb 2014

@kaja73 nam v pohode predpisovali neocate asi jeden rok lebo na gastre mu zistili alergiu na mlieko z krvi,teraz pije pohankove a asi pri nom zostaneme a testovat obycajne tak skoro nebudeme,najlepsie k ziadnym lekarom nechodit a pokoj ,ale som na predlzenej rodicovskej rodicovskej tak potrebujem spravy od nich tak musim

bluvatko
9. feb 2014

@kam.zyk tak budeme drzat dalej dietu a dufať,ze raz bude môct jest vsetko,dakujem

kaja73
9. feb 2014

@bluvatko vidis mali ste to v krvi a nebol problem s receptom,ja ked som nabehla na vlastne triko s malym na neocate,tak do tyzdna maly ekzem nemal takmer vobec,ale to nikomu nestacilo aby to bolo uznane ako dovod na jeho predpis.
A o neocate ma informovala az tu kam.zyk-lekari sa ani neunuvali nam to povedat-proste nema alergiu na mlieko a basta.....alergy care nezabral,krv nic neukazala...tak pite kludne mlieko-to bola odborna rada pre nas